VUTRA
ForumMarihuanaObrazovanjeProblem pri prestajanju aktivnog pusenja
LEGACY

Problem pri prestajanju aktivnog pusenja

110 odgovora7,802 pregleda
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#1
Pozdrav raja, Precesljao sam forum u vezi sa ovom dilemom i nisam nasao adekvatan odgovor, tako da otvaram novu temu. Naime, imam 19 godina (adolescent) i pusio sam travu veoma aktivno u protekle 4 godine. Inace sam znao i trenirati plivanje pod uticajem i zavrsavati gimnaziju i vezjbati matematiku nisam imao nekih poteskoca ... medjutim posto sam upisao malo tezi fax nego ostali (elektrotehnika je u pitanju), odlucio sam da prestanem pusiti, iz razloga sto bi dosta vremena gubio na pricu sa drustvom po kvartu dok bi pusio .. Pogledao sam video od Ramba Amadeusa u kome govori kako mu je trebalo oko 2 mjeseca da mu se mozak ocisti od supstance thc. Sad problem lezi u tome da sam vec u 7 sedmici svoje apstinencije (od kako kazu 8 sedmica nakon kojih si clean), i nakon brojnih perioda zaobravljanja i svega, moja "radna memorija" se ne popravlja, sto znaci da mogu uciti i raditi oko 20 minuta, poslije toga mozak odbija da suradjuje, tj nista nece da kopca pamti i slicno. ako imate neko objasnjenje ili utjehu/savjet dobro bi doslo, inace pocinjem da sumnjam u trajne posljedice :/

nov 2014.

#2
Pozdrav i tebi. 0puateno samo,tek ti je 19. Za 7 nedjelja apstinencije ti dajem jedan malecki :respect: utjehe. A jedan veliki za dosadaanji uspjeh. A na ega mislia u tim trenucima kad ti popusti koncentracija.Neato mora ploviti tvojim mozgom.

nov 2014.

#3
gle.. evo, ja mogu slobodno pisati o tome jer nisam zapalila viae od 3mj.. a aktivno ne puaim preko 6mj.. prva dva mj. je grozno, to se sla~em, ali nakon toga sam se bez problema vratila u normalu. neznam kakvu utjehu tra~ia, ali injenica je da svatko gubi koncentraciju nakon 20 do 45min, bilo ata da radi, pogotovo neato u emu baa i ne u~iva. tvoj problem su mo~da ~ivci trenutno, napetost, ne bi rekla da je do trave niti su u pitanju trajne posljedice.
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#4
A racunao sam ja na ove stvari, i znao sam da sam trebao na ljeto da prestanm da pusim (jer sam tada znao za ta 2 famozna mjeseca), medjutim upravo nisam jer mi se svidjalo pusiti i sve sto dolazi sa tim, posto sam imao dosta negativnih efekata od pusenja, tipa nije mi to to, dosta losih ljudi sma upoznao i bio "primoran da se druzim" kroz pusenje, i dosta se odnosilo negativno na moje emocije jer sam inace emotivac, tako da mi sada ni ne dostaje toliko to pusenje, cak mislim da zivim sretniji zivot i takodje sam se klonio dosta ljudi i upoznao mnogo pozitivnijih ljudi, sot je najbolje dosta djevojaka jer sam se prije sramio prici djevojci sa krvavim ocima, medjutim taj mali detalj koji mi ne da spavati nocima, jeste taj da ne mogu da spremim ispite iako znam i dobro vidim da ti zadatci nisu toliko teski i nemoguci za nauciti, cak sto vise teoriju kada citam tih 20 minuta sve shvatim dok poslije ne znam niti sta sam citao, uglavnom najveci znak da mi je mozak "stao" jeste taj da mi se uzasno krene spavati i prednji dio mozga mi bukvalno utrni, ciotao sam da mozak sam sebe najbolje cisti dok spavamo tako da vjerovatno je josuvijek zapusen thcom i supstancama tako da se nadam boljem poslije 30og novembra .... inace dok sam pusio travu konzumiora sam i cigarete, i tek tada sam bio nervozan i napet, prestao sam cigarete da pusim prije vise od godinu dana, dosta sam smireniji al sad bez trave sam potuno opusten, cak mi i ne smeta sto padam prve ispite, samo ove poljedice mi smetaju zao mi je sto je ovoliki text, ali nadam se da cete shvatiti i dat mi bolji odgovor :/

nov 2014.

#5
pri ekaj joa koji tjedan.. "dosta losih ljudi sma upoznao i bio "primoran da se druzim" kroz pusenje," POTPUNO TE RAZUMIJEM! ista stvar.. i otkad ne puaim, osjeam se mnogo bolje, slobodnije.. skoro pa viae i nemam prijatelje, ali u~ivam u samoi i knjigama.. dr~i se. i javi ima li promjena.
TexPOZNAVALAC

nov 2014.

#6
Svaki video od Ramba ne uzimaj zdravo za gotovo,ima tu joa ne eg sigurno :)
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#7
a dobro, to je jedini konkretan odgvoor koji sam dobio, i mislim da sam nasao na yahoo odgovorima, da je neko pitao i da je dobio dogovor da ti treba kao 4-8 sedmica da bi se kao organizam vratio u potpuno stanje kao prije, medjutim dosta toga sam precesljao i nista konkretno nisam nasao osim onoga, da pijem odsta tecnosti, sportovi saune i ostalo sto se koristi za klasicno ciscenje organizma a rambo amadeus govori u emisiji nekoj cimi se Pink tv u prisustvu onog popa sto drzi negjd eu Srbiji komunu, i kao govori da je cak to dobio kao savjet od prijatelja koji je nauropsihijatar.....
He-ManLEGENDA

nov 2014.

#8
Sativa ti je dobro rekla, veina ljudi gubi koncentraciju i pozornost u roku nekih 30min prosjek, tako da te to ne treba zabrinjavati. Promjeni koncept i na in u enja, prou i neki od isprobani sistema u enja i pamenja, nisu svi za svakog. http://en.wikipedia.org/wiki/Attention_span Baci oko i na ovaj video za po etak https://www.youtube.com/watch?v=IlU-zDU6aQ0 I nemoj previae pa~nje pridavati prestajanju i kad si prestao, trajanju perioda " iaenja", Rambovim izjavama pogotovo i sl. Prebaci fokus na druge stvari u ~ivotu a o tom nemoj uope razmialjati viae Jer samim razmialjanjem o tom "problemu" mozak ti se tokom dana podsvjesno optereuje s tim i automatski imaa neke nuspjave koje nisu direktna posljedica kanabisa ve su psihi ke prirode.
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#9
Znam sve znam, i to oko psihickih sobstvanih problema i svega, jednostavno mi vjerovatno treba vremena, jer nije na kraju ni do te koncentracije jer se bukvalno tjeram da citam to i cak mi je zanimljivo (oduvijek sam htio biti programer i praviti igrice) (fizika takodje mi je prezanimljiva jer su sve slucajevi iz prirode) medjutim desi se da podvlacim stvari raznim bojama i olovkama, za par dana uzmem knjigu i ne sjecam se da sam to uopste ucio a sve je vec podvuceno sto je najtragicnije :/

nov 2014.

#10
ma tebe pere joa uvijek nikotinska kriza :D

nov 2014.

#11
duvao si 48 sedmica, i sad bi za 7~8 sedmica sve da zaboravis. ajd polako malo, daj si vremena ;)
mlstPOZNAVALAC

nov 2014.

#12
Mislim da previse stavljate na teret jednom faktoru. Sve je pocelo zbog trave i sve se zavrsava istom. Necu da ulazim u zavere ali secer, vazduh , vibracije , voda itd itd.

nov 2014.

#14
moje je iskustvo neshto drugachije..uspjeshno sam zavrshavala shkole..pa chak i u periodima kada sam konzumirala i neke tezhe supstance od trave.. + nikada mi nije bila problem koncentracija-ukoliko bi prvo razumjela shto chitam.. masu ljudi zavrshava shkole bez da prestaje konzumirati "travu"..masa studentarije se opija alkoholom..pa opet uspjevaju polagati ispite.. mozhda je problem u samom sadrzhaju..mozhda ti ne odgovara pristup. ne zhelim ti rechi kako bi trebao opet pochet pushiti...ali..nekakva umjerenakonzumacija..onak chisto rekreativno-za opushtanje-1-2x tjedno..pa ne vodi to u ne znam kakav kriminal i ne znam kakva losha drushtva..uostalom..travu mozhesh i sam pushiti..mozhda bi ti godila za stres.. ( u moje vrijeme..ekipa sa FER-a je bila jedna od najaktivnijih po pitanju alkohola i trave..oni koji su bili sposobni..pozavrshavali su fax bez obzira na pijanchevanja i duvanja..oni koji nisu bili kapacitet..otpali su neovisno i alkoholu,izlascima i briji.) sve u svemu..mozhda previshe vazhnosti pridajesh toj (nazovi) apstinenciji..vecha je vjerojatnost da drugi faktori utjechu na tvoju sposobnost koncetracije ( pogotovo nakon 7 tjedana-sada bi vech trebao biti chist..nije da si uzimao 10grama ulja svakodnevno )..novi fax.mozhda i nova sredina..mozhda promjena ishrane..mozhda kombinacija svega..mozhda sam od sebe ochekujesh vishe i stvarash si pritisak ( jer..mislish da si zhivot okrenuo za 180°.pa trazhish drugachiju ekipu i sve skupa..a sve je to velika..i mozhda nepotrebna promjena ) nisi glup da bi se uvalio u neke shit situacije..prepoznao si loshe elemente i iskljuchio ih.sada si daj vremena za prilagodbu..ili nadji neko kompromisno rjeshenje.. a chuj..mozhda sam sebe zavaravash i pokushavash postati neshto shto nisi.. jednostavno..pokushaj se opustiti...mlad si..josh trazhish "dobitnu kombinaciju"..i daj si malo vremena za to..a do tada pokushaj rjeshavati obaveze na faxu+gledaj kvaliteto odslushati predavanja ( masa ekipe frentichno hvata biljeshke..pritom ne pratechi-sa razumjevanjem-sama predavanja..na kraju se nadju nad masom shvrljotina koje im nemaju puno smisla )..pokushaj uzhivati u predavanjima. npr. zapishi samo osnovne pojmove ..i opushteno odsllushaj predavanje..kada dodjesh doma..odi istrazhivati na net teme-pojmove koje su ti bili najzanimljivije sa predavanja ..+i one koje ti nisu bile savrsheno jasne..to je najkvalitetnije uchenje-istrazhivachko uchenje..
BladeZMAJ

nov 2014.

#15
Tebe treba ~enit..
Ig0rLEGENDA

nov 2014.

#16
Nikako ne razumijem ljude koji traze objasnjenja radi toga sto im trava ne pase , neko u tome uziva neko se bedira , istina je da je ekipa vise manje u kurcu i da se druzenha svode iskljucuvo iz koristi odnosno iz razloga sta skupa duvate...pusio sam 10 godina svaki dan i pricam iz svog iskustva...ako ti travica ne pase nemoj duvat i kraj price...i naravno da tjelu treba vremena da se prilagodi na promjene kao i za bilo kakve druge promjene....nemozes ocekivati da ces nesto radit godinama i da ces se preko noci odrec toga i da ce se tijelo lako prilagoditi na promjene ali sve je u glavi a ne u travi...poanta je u tome ako odlucis da ces pusiti pusi i uzivaj buraz , al ako si odlucio prestat nadi drugi hobi , uci , jebi , treniraj , brij svoju spiku i zaboli te sta ce ko da ti kaze ako je tebi dobro :) ako ne zelis pusit nemoj al nemoj si ni razbijat glavu sa time jednostavno si tako odlucio izbij si to iz glave i cao.zelim ti svu srecu na faxu i da zavrsis cim prije :) i zapamti fax ne prolaze pametni nego uporni , rjetki produ sve iz prve , uci izlazi na rokove i kad tad ces dobiti ista pitanja ili ce biti prilika za prepisat :) nemoj dozvolit da te sitnice odguraju od tvog cilja !
StokaGodinePOZNAVALAC

nov 2014.

#17
Uhvati se knjige i prestani pusit i mislit na nju..;) Za koju godinu ces zavrsit faks uzgojit sebi jednu ljepoticu bit ces stariji i drukcije ces gledat na to sve. Onda ce biti i legalna..:) I jos ces dobit dobar hobi :)
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#18
hvala na odgovorima, sacekat cu jos malo pa cu vidjeti kako se tijelo ponasa :)
GagibaAMBASADOR

nov 2014.

#19
Ma kakva trava, kakvih osam sedmica?? :D Samo si se ti sinovac istripovao i nista drugo!! Sta si mislio, da se na faksu uci kao u srednjoj skoli, zapravo ne uci se?! Tvoj problem je sto nemas izgradjene radne navike i zato ti je tesko da par sati odrzis koncentraciju. Polako, doci ce to na svoje. Napravi plan rada. Kreni sa sat i po - dva dnevno i postepeno povecavaj vreme ucenja. Idi na predavanja i slusaj profesore tj. asistente. Kada ucis razmisljaj o gradivu koje citas i o znanju koje usvajas a ne o zgodnim devojkama izazovno obucenim... ;) I nemoj da se primas na Rambove fore. Taj je popusio toliko da mu 7-8 decenija nece biti dovoljno da se "ocisti" od trave!!! :D
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#20
A kosto i kazu za svaki problem, sam si u njemu i sam se cupas iz njega, hvala na odgovorima al nisam vam problem uspio docarat, pokusao sam sa raznim tehnikama ucenja, nije u tom problem, nema veze sta bude biti ce ;)
d@niZMAJ

nov 2014.

#21
Pogledaj video, mislim da je profa dobro objasnio zasto je to tako i kako bi trebalo ucit i ima jos nekih zanimljivih videa ako te bude zanimalo.. Siguran sam da tvoj "problem" nema veze s travom i prestankom... Sretno!! https://www.youtube.com/watch?v=rncitiqvXcg

nov 2014.

#22
a hebiga..ako treba biti grub..ajde onda ovako: ne trazhi opravdanje za svoje slabije rezultate u chinjenici da si pushio travu..najlakshe je sada tako.. ( podsjecha na ekipu koja prestane sa pushenjem cigareta pa su odmah jako kritichni spram pushacha ..ili im dim jako smeta itd.. ) sorry..ali..ako si mogao uspjeshno zavrshiti srednju shkolu i upisati fakultet na koji nije lako upasti..i sve to uz chesto ,ili svakodnevno konzumiranje...pa hebemu... vjerojatnije je da tvoj neuspjeh nema puno veze sa prestankom konzumacije ( pogotovo nakon 2,5-3mjeseca )..vech sa hinjenicom da su sada pred tobom ipak neshto tezhi zadaci + kompletna promjena + to shto se, do sada, nisi susretao sa neuspjehom... ta pricha o smanjenim kognitivnim sposobnostima i slabijom koncentracijom ..u ovom sluchaju.ne drzhi vodu..jer..kao shto si i sam rekao..dok si konzumirao ( dakle bio pun kanabinoida ) nisi imao tih problema.. ovo ti govorim za tvoje dobro-da si izbijesh tu ideju iz glave i krenesh dalje..+ da ti nebi palo na pamet odustati pod izlikom " trava mi je sprizhila mozak".. vech su ti rekli- fax nije isto shto i srednja shkola..fax je potpuno druga razina..i zahtjeva vishe rada,truda i upornosti..vjerojatno si kroz shkolu prolazio gotovo bez truda..pa ti je ovo potpuno strano sve..ali..godina je tek pochela...svi brucoshi se nadju u takvoj i slichnim situacijama..do 2.mj. chesh se prilagoditi i ushemiti..nema razloga za paniku i trazhenje izgovora.. +koristi svaku priliku za konzultacije sa profesorima ili asistentima..i oni su svjesni da je brucoshima tezhak pochetak + vole studente koji se pojavljuju na konzultacijama + skompaj se sa ekipom sa 2.-3.godine koja je proshla iste kolegije i..nije nikakva drama okinuti prvih 2-3 ispita..tek si upisao..trebash malo vremena za skontati sve to skupa...uostalom..prve ispite padaju i oni koji nisu nikada ni pogledali travu.. samo bez panike + prihvati chinjenicu da fax nije srednja shkola i da zahtjeva neshto vishe truda/rada/vremena/uchenja..

nov 2014.

#23
Samo opusteno,hehe Evo,ja cu u to ime jedan malcki :spliff: Edit;Vjestice,lijepo receno. :thumb:
KapislaENTUZIJASTA

nov 2014.

#24
Ja joa nisam ni po eo puaiti, a ve mi pa~nja nije odr~iva preko pola sata, bojim se da e mi se sa aktivnim puaenjem mozak totalno stati, ako je gledati po tvome...postau novi Budha. :mrtva_banana: No sad ozbiljno, ja mislim da si se ti u toku u~ivanja sa travom previae opuatao i sad odjednom hoea da krenea da bubaa k'o osnovac, ne mo~e to tako. Nije trava za sve kriva, sam si kriv. itao sam ovde po forumu i neki su pisali da su bolje u ili nakon uzimanja kanabisa. vea im je koncentracija. No u~ivo znam par likova koji isto tako kukaju zbog trave, mada njima su vei problemi u pitanju, a i uzimali su mnogo viae stvari osim same trave, tako da samo lupaju gluposti, kad se o iste shvatie koliko su lupetali. A ti samo napred, opusti se i probaj da promenia na in u enja, idi ispo etka, spoznaj sam sebe. Veatica profesor sve objasnila. :respect:
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#25
ajd nema veze, dobio sam odgovore, cinjenica je da sma nasao lose vrijeme za prestat, cak vise starijih ljudi znam sto duvaju an faxu nego ovih obicnih, cinjenica jest da je promjena bla bla bla, al opet mi se ne cini toliko tesko gradivo u usporedbi na glavobolju koju imam ovih dana, svejedno vjerovatno nije dovoljno vremena proslo za detoxikaciju, tako da sta bude, bude. inace ovo gradivo od prvih ispita je malkice prosireno gradivo od srednje skole, koje svi manje vise znamo, tako da me i ima sta brinuti :/
mlstPOZNAVALAC

nov 2014.

#26
Boli te glava ? Nosis li naocare ? Ne detoxiras se ti od uranijuma pa sad to da traje mesecima. Ne znam ... :read:

nov 2014.

#27
[bez sadržaja]
Ig0rLEGENDA

nov 2014.

#28
Frende vutrica nema veze sa tim nekima ljudima pase trava i napuseno stanje nekima ne , kao sto nekome pase dzem od sljiva a neko dobije osip jer je alergican na sljive ( lupetam bezveze dajem usporedbu ) .. Pusio sam cjelo desetljece i apsolvent sam na faxu imam jos 3 ispita i obranu diplomskog , spaljen sam ko traktor al jbg upiso sam fax koji volim i ucim ono sta me zanima i prema cemu imam strast...Trava ne trava isti kurac , ne pusim vec skoro 2 godine jedino sto se promjenilo sa pozitivne strane je to da ne klosarim vani po cjele dane , da imam vise volje i da mi nije samo trava na pameti od jutra pa cjeli dan dok ne zapalim , a negativna strana je to sta 2 godine vec nemogu spavat kako treba i odmorit se ko covjek..A sto se pamcenja tice ono sta me zanima naucim lako a ono za sta mi se hebe treba mi dosta duze jer sam jednostavno nezainteresiran..Ako mozes imat granice i zapalit ponekad u drustvu pljugicu bez da te to opterecuje i bez da o tome tolko razmisljas samo daj ne bude ti nis , al ako nemas granice i to ti je prvo na pameti kao sto je meni bilo pomiri se sa tim i jednostavno nemoj zapalit odnosno prestani...mozes sta te volja sve je u glavi a uostalom mlad si ko i ja experimentiraj probaj par mjeseci da ne pusis pa probaj malo pusit vidi sta ti pase , al to sve u svemu nema jebeno veze sa ucenjem i sa faxom..Nadam se samo da nisi upisao radi staraca ili radi toga jer ti je neko drugi reko da je to super fax , jer nema nis od toga pisi propalo jer i ako zavrsis neces radit poso koji volis , a ako si sam izabrao frende samo se trudi i budi uporan i neces pogrjesit :)
Z&NZMAJ

nov 2014.

#29
...ulenio si se...

nov 2014.

#30
osim glavobolje i loshije koncentracije..jesi li osjetio kakve druge promjene? jesi li promjenio grad i klimu ( npr.sa mora u zagreb je ogroman shok za organizam ) mozhe biti i da imash neshto slabiji dotok kisika u mozak-razloga mozhe biti pun kufer..chesto je uzrok u vratnom dijelu kraljezhnice-mozhda previshe vremena provodish pred kompjuterom u loshem polozhaju..pa bi trebao pocheti sa nekim vjezhbicama ( znam da je to boljka mnogih programera )+ kao shto su ti rekli-pregledaj vid.. pokushaj si potrazhiti na netu kakva klopa mozhe utjecati bolju prokrvljenost mozga.. odmakni se malo od teze -trava je kriva.. sagledaj situaciju i iz drugih uglova.. ili...odi doktoru..ali..moja ti je preporuka da mu ne spominjesh travu ( on ti oko toga i onak ne mozhe pomochi..a moglo bi se dogoditi da te ne pregleda kvalitetno rachunajuchi kako je to razlog ) i..javi ..javi nam shto je bilo..mozhda pomogne nekome tko bude pretrazhivao forum u potrazi za odgovorima na slichna pitanja..
StokaGodinePOZNAVALAC

nov 2014.

#31
Imas onaj fil "super high me" di je lik 30 dana nenormalno se udimljavao i obavljao pretrage tokom tog perioda..nakon punih 30 dana motorika mu je znatno bila usporena i kognitivne sposobnosti znatno smanjene.. Nakon toga 30 dana apstinencije i sve mu se vratilo u normalu, kao da nikad nije zapalio.. Sve popraceno detaljnim pretragama i za 4 tjedna stara osoba bez posljedica.. Film je napravljen kao svojevrsna "parodija" na "super size me" pa pogledaj oba.. Zakljucak donesi sam.. ;)
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#32
krenuo sam gledati film prije godinu dana, nsiam ga nkad stigao dovrsiti, ne znam sta je u pitanju moguce da je do vida, jer me enkad u zadnje stvarno vrijeme bole oci od naprezanja i velikih amfiteatrova i malog pisanja asistenata, sve ovo im se cini super zanimljivim samo nekako nece , pa nece, imam dosta sna isto kao i kada sam pusio (6-8h dnevno) inace imam krviu kraljznicu dugi niz godina, moguce i da je do toga mada, svakodnevno idem an trcanje tako da bi trebao osjecat poboljsanje, medjutim sve ostaje isto, grad i klimu nisam, nista posebno, jedino u zadnje vrijeme uzimam tablete od ginko bilobe (proizvodjaca "forever living") mozda je od toga mada nisam do sada o tome istrazivao, jer ipak taj proizvod se zove "food for toughts" i pojhacava cirkulaciju u mozgu sto bi trebalo da smanji glavobolje, i olaksa sam proces misljenja, sad proije nego sto pocnete govoriti kako ne trebam to da pijem istrazite i kompaniju i taj proizvod pa onda tek predrasude, ugl otici cu vjerovatno kod doktora na ct glave i kod ocnog, mada mislim da je ipak do ociju, inace kroz porodicnu historiju prati me povisen krvni pritisak, moguce da je do toga
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#33
http://www.aloe4us.com/forever-ginkgo-plus-brainpower-in-a-bottle/ Postoji mgucnost da je od ovoga, medjutim otici cu kod doktora pa cemo vidjeti sta je ..
StokaGodinePOZNAVALAC

nov 2014.

#34
Taj ginko ne smijes piti vise od dva mjeseca u komadu i onda isto toliko pauze.. Ovisi o proizvodacu mislim.. Iskreno citam ti predzadnji post i mislim da imas 40+ godina vracam se nazad a ti 19.. Ako imas bas zdravstvenih problema pocni pusiti ali pusi samo ono sto je provjereno ili sto sam uzgojis.. Ja znam xy osoba koje prestanu pusoti sa 20ak god jer ima smeta i ne pase im i kasnije propuse kad budu mentalno zreli mozda je u tome problem.. Ja pusim redovito punih 15god i u svakakvim sam fazama bio i nije mi nikad palo na pamet pomislit da je to od vutre.. Jedina razlika je danas da pazim sto pusim i brate mili gustam ka prase u svakoj baklji.. ;) Edit: promjeni prehranu na 80% sirove hrane jer ako se hranis lose ko vecina studenata moze i to biti problem..
CricketENTUZIJASTA

nov 2014.

#35
Vjestica ima pricu :dada Sve detaljno, kiruski precizno ispricano. Ja bi samo napomenuo da ipak pusis od 15-te godine(tako si rekao). To je dosta rano, mozda ce me sad napast pola foruma da svi puse od ranog djetinjstva i svi ispali normalni ljudi, ali mozda je tebe udarilo drugacije. Dok si pusio pretpostavljam da glavobolje nisi imao(osobno USPJESNO lijecim svoje Cluster glavobolje sa marihuanom umjesto kortizolom). Dao si nam cijelu povjest bolesti i svi se pretvorili u Dr. House-a. Promjeni nesto, ak stalo kiksas sad dok ne pusis probaj zapalit prije vaznijih umnih napora pa vidi kak ce to proc. Savjet uvijek treba traziti ali prvo frende sjedi sam sa sobom za stol i porazgovaraj. Sretno.
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#36
Ginko pijem tek 20 dana, naravno i nemam toliko tableta u pakovanju (60 tableta za svaki dan jedna, naravno nisam ni mislio vise od toga da pijem bez pauze) Stoka ne znam sto bi mislio da imam 40, inace znam dosta slucajeva ljudi kojima su otkrivene bas neke teske bolesti u dobi 18-25 godina, inace to me i najvise brinem sto se inace kod mene pusi trava od xy proizvodjaca iz xy drzave, starosti xy, takodje mislim isto zbog te preranog pocetka pusenja, mada mislim da to i ne igra toliku ulogu, prehrana mogu reci da mi je odlicna sobzirom da sam imao mamu koja ne radi i bas pazi o prehrani, i nisam je mijenjao, znaci definitivno nije do toga, nisam bas imao smetnje od pusenja, vec sam htio cisto onako zbog sebe da prestanem da pusim, medjutim evo kako krenulo sacekat cu jos par dana, da se zavrsi taj fazmozni ciklus od 8 sedmica, svakkao sam masio ove jesenje ispite tako da ima vremena do januara da eksperimentisem, u ponedeljak idem kod doktora cisto da vidim da nije od vida ili necega, al ako se stanje ne promjeni definitvno se vracam starim navikama, pa sta bude - bude, hvala na podrsci i odgovorima, dosta su mi pomogli u shvatanju problema

nov 2014.

#37
odi ti fino doktoru..inzistiraj na tome da ti naprave sve zhive nalaze ( chak i malo pretjeruj sa simptomima-kako bi osigurao da ches dobiti uputnice za sve pretrage ).. tu nemas shto izgubiti.. -ako je neki problem-otkriti che se -ako je sve ok..ti chesh biti miran znajuchi da si fizichki ok.. najgore je ne znati..tada se pochnu uvlachiti neke sumnje..strahovi..mozhesh si navuchi neke napade panike i/ili depresiju... zato ti svakako odi doktoru da te komplet pregledaju ( jedan malo jachi sistematski pregled...sa naglaskom na neuroloshki dio priche ) o ginku ne znam puno..osim onoga da se moraju praviti pauze -shto ovisi o dozi ( cini mi se da je 120-240 mg preporuchena doza...chlan obitelji je to uzimao pa se neshto prisjecham te priche oko ginka..ali..ne mogu se sjetiti..no znam da postoje..neke bolesti/stanja u kojima ginko nije preporucheno uzimati..chak i opasno mozhe biti.. ) a shto se glavobolje tiche - ako popijesh kakvu tabletu za glavu-dali bol prestane ili popusti? ma..u biti.evo ti link na chlanak gdje su opisani i objasnjeni tipovi glavobolja+uzroci + mogucha rijeshenja http://www.jutarnji.hr/migrena--tenzijska-glavobolja--cluster-glavobolja--uzroci-glavobolje--okidaci-glavobolje/1071934/
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#38
Nisam do sad pio tablete za glavu, sad cu pokusati sa analginom, definitivno je moj tip cluster, samo nema nikakvog znojenja ili necega smao tup bol u predjelu iza cela, takodje ocituje se na vid i zbog tog i teze citam i sve ostalo sto ide uz vid... Upravo zbog te sumnje i zelim da odem kod doktora i vidim sta je, medjutim u mom gradu moras da cekas dok dodjes na red za ta neka snimanja,i neke pogovoto dublje pretrage, tako da nisam siguran da li cu nakon svega imati zivaca da to odradim kako treba, vidjet cu sa porodicnim ljekarom sta treba da uradim pa cu mozd otici privatno u neku polikliniku ako uopste imamo neku za takve pretrage :S
CricketENTUZIJASTA

nov 2014.

#39
Nebi po nicem sto si opisao svoje glavobolje bile Cluster jer je to ozbiljnija stvar nego sto pise u jutarnjem. Pogledaj na jubitou kako izgleda kad Cluster radi. Evo ovo ti je mozda precizniji link od jutarnjeg http://she.hr/kisik-lijeci-cluster-glavobolje/
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#40
Ne znam, nisam doktor, na osnovu ovog jutarnjeg clanka bol mi je cluster, sad kako je jaka, u odnosu na druge ne znam,
make_love_not_warISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#41
Nemoj se briniti, ja nisan puaija 2 miseca isto sam naglo prista nakon dugog aktivnog puaenja, naravno osjeca san se malo "dezorjentirano" prvih misec dana al sve sidne na svoje misto :) Tako da sad puaim "neaktivno" jedanput ili dvaput na tjedan, iako naravno ne kazem da bi triba pocet opet puaiti, samo nebrigaj se niata, doci ce to i dolazi sve na svoje.

nov 2014.

#42
evo ovdje mozhesh nachi pouzdane informacije na temu : Marihuana i vashe pamchenje http://www.leafscience.com/2014/10/21/marijuana-memory/ + u samom txt-u imash dosta linkova na teme vezane za utjecaj kanabisa na pamchenje i kognitivne sposobnosti..
kolgate131ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#43
Ljudi, sa ponosam vam govorim, prosla su 3 dana nesnosne glavobolje, jutros sam ustao kao nov covjek, juce me je prestala glava da boli ali sam josuvijek imao neki pritisak, sada sam odlican, sinoc sam cak uspio procitati neku malecku knjigicu sa kompa, bez pola muke, tako da mislim da je ipak bila neka faza ciscenja mozga ili nesto slicno, sada sam novorodjen, idem da ubijem ovo par ispita sto mi je ostalo, sto nisam prespavao i proveo u glavoboljama, fala vam na savjetima, idem, moram se posvetiti vaznijim stvarima lijep pozdrav :D za sada cu stati akroz sto se tice pusenja, kasnije cemo da vidimo na sta ce da lici moje razmisljanje oko svog tog procesa,

nov 2014.

#44
hahahha jel to neki brzinski detox by vutra.org ?? ajd ..shto god bilo..super da je proshlo i da ide na bolje.. i..sretno sa ispitima..
Ig0rLEGENDA

nov 2014.

#45
Bravo stari drago mi je da si rjesio probleme u glavi , zagrij sad stolicu i zgazi sve ispite koje imas :) sretno !!
kolgate131ISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#46
Vravam se opet na temu, naime odradio sam labratorijske nalaze, oni su savrseni medjutim, ustanovio sam da imam izuzetno povisen krvni pritisak i odatle i pocinju svi gore navedeni problemi.

dec 2014.

#47
hmm...tako mlad a vech probleni sa tlakom?? za pochetak izbjegavaj slano i previshe kave..kokakolu i slichne napitke..energetske napitke nikako nemoj uzimati.. spominjao si sport neki ( plivanje ako se dobro sjecham-da se ne vracham chitati sve..pa sorry ako grijeshim )..pa mi je tim josh chudnije da imash povisheni tlak.. mozhda imash napade panike ili anxioznost..to vechini digne tlak naglo ( psihosomatski ).kakvi su ti otkucaji srca? povisheni ili normalni?? + chini mi se da si i ginko spominjao..pa pogledaj si malo i oko toga..da ti nebi radio i on probleme u kombinaciji sa tlakom. morash piti shto vishe tekuchine..ali i ti tekuchinu izbacivati iz sebe..ta bi ilo ok da pijesh npr.limunadu-ona djeluje kao lagani dijuretik.. a kada osjetish da ti je tlak skochio..mozhe pomochi slijedeche : chaj od mente i noge staviti u mlako/toplu vodu.. u prehranu ubaci shto vishe namirnica koje spushtaju i reguliraju tlak :cheshnjakmlijeko sa smanjenim masnochama i pojachanim kalcijem,shpinat,sjemenke suncokreta(nesoljene),sva klopa koja ima puno kalija i magnezija ( pomidor,mahunarke,banana..) kada ti fali kalija..organizam duzhe zadrzhava sol..i tamna chokolada..ima ih josh..ali ovo su one koje svakodnevno mozhesh konzumirati.. ( imam tlakasha u obitelji..paa..eto..znam kako to ide ) hebiga..sve ovisi o tome shto je uopche razlog za tvoj visoki tlak..mlad si ..sportom se bavish/bavio..pa..mozhe biti od stresa ili anxioze-psihosomatski...ili..mozhda neki hormonalni problem.. mozhe biti i problem sa vratnim dijelom kraljezhnice...mozhda se neshto malo pomaknulo..pristislo zhile..i protok krvi je neshto slabiji..a mozak trazhi svoju dozu..pa tjera da brzhe shiba sve-kako bi dobijo svoju dozu kisika/krvi.. razloga za povisheni tlak mozhe biti na 100tine..dali ti je konstantno povisheni tlak..ili imash nagle skokove?? mislim...stvarno svashta mozhe biti..ali..svakako si premlad za probleme sa tlakom..pa..mozhda bi trebao malo bolje to pogledati sve skupa..jer..za mushkarce ispod 30god. visoki tlak nije bash chesta pojava..mora biti neki uzrok/razlog..
Moj putAMBASADOR

dec 2014.

#48
pozdrav :) opisao si tipi nu tenzijsku glavobolju. nisam sigurna koliko je to povezano s prestankom puaenja, vjerojatnije je rije o nekoliko udru~enih faktora: promjena okoline, selidba, faks i obaveze oko njega, novi ljudi + kako se hrania i kako spavaa? pokuaaj redovito jesti. ;) po mome mialjenju, u redu je i da konzumiraa travu i da ju ne konzumiraa, ovisno o tome kako ti paae. ponaaaj se onako kako se osjeaa i vjeruj u sebe. ako hoea nekad zapaliti da se opustia - zapali. nikakve atete od toga. znam x primjera studenata koji su na po etku studija malo atekali, trebalo im je vremena da sku~e profesore, a i trebaa nai na in koji ti je ok za u enje jer srednja i faks se ipak razlikuju. ja sam valjda svaku knjigu "skriptirala", tj. poglavlje po poglavlje sa~imala i prepisivala u bilje~nice i onda sam naglas to prepri avala. dakle, najvjerojatnije nije niata straano u pitanju. ako postoji neki studentski doktor, otii kod njega. ako ne postoji, pokuaaj se privremeno ubaciti kod nekog doktora u zg-u jer sigurno neea niata od pretraga napraviti ako ea ekati vikende kad idea kui. ;) za tvoje tegobe jako je dobar aj od cvjetova gloga. on regulira i tlak, a i malo smiruje, super ga je popiti prije spavanja. sretno!
artisticLEGENDA

dec 2014.

#49
evo meni je drugi dan nisam zapalio, a prije toga sam dosta dugo puaio svakodnevno, u prosjeku 5 jointa na dan...sad seosjeam malo depresivno, znojim se dosta i onda mi je hladno radi toga...kontam da me pere neka kriza jer je tijelo naviknuto na thc dosta vremena u komadu, i sad 2 dana baam, nista...ali mislim da u ostati u apstinenciji neko vrijeme, trebam se malo o istit, po eo sam previae puait i red je da stanem na loptu neko vrijeme...ovo znojenje me ubija...a ko zna, poklopila su se i neka sranja baa ovih dana, mo~da i to pridonosi svemu...ko zna...

dec 2014.

#50
5 dnevno je doista previae....I doklen si doguro? Pokleko si im te nema ina e bi doaao javit :)

dec 2014.

#51
Meni je i 2 tu ma , jedna dnevno najbolje sjedne ali iznimke se dese ata zbog druatvenog ~ivota ata zbog vlastitih apetita:D
kolgate131ISTRAŽIVAČ

dec 2014.

#52
Nisam odavno pratio ovu temu, naime kod ocnog ljekara sam bio i on mi je rekao da imam povisen tlak sto se vidi na ocnom tlaku jer i on povisen, takodje imam neku malu dioptriju tako da sma uzeo naocale, trebaju da stignu sad nekad oko nove godine, medjutim pusim opet travu i gubim dosta vremen blejajuci po kvartu, al nemam problema sa tlakom niti sa zdravljem, ne znam kakko, malo vid me koci na daljinu ali to ce naocale da poprave... posto znam jednu doktoricu internistu ona mi je preporucila da odem da snimim ultrazvuk srca sumnjajuci na neku manu, medjutim za to treba da se prodje masa doktora i tesko je dobiti tu uputnicu za bolnicu gdje se to snima iako imam vezu i ta doktorica sto to snima bi me primila preko reda, ali sta je tu je....
Z&NZMAJ

dec 2014.

#53
Za poviaeni o ni tlak je poznato da kanabis ima pozitivnih utjecaja. Ne o ekuj uda, ali po tom pitanju ti mo~e pomoi, ato i sam primjeujea.
t@maraZMAJ

dec 2014.

#54
itala sam puno o o nome tlaku jer mi roditelji imaju problema sa istim i mo~e napraviti veliki problem pa ak uzrokovati i potpuni gubitak vida tako da nije bezazlen.Pro itaj si malo o pozitivnim u incima ulja,imaa na netu stvarno dosta o tome.

dec 2014.

#55
Vezano "uz poviaeni tlak". Nisam lije nik, al imam par godina prakse sa grani no poviaenim tlakom ( itaj max 150/90). Sve klasi ne pretrage i onda nefrolog - jedne tablete. Kontrola za 6 mj. - nema razlike - on duplu dozu bez razmialjanja. Kratko vrijeme pio i bacio sve jer nije bilo koristi. Mjesecima nisam pio tablete i onda nastradao u jednoj nesrei i zavraio na hitnoj. Tamo mi pod normalno izmijere tlak i 150/90 a ja pod stresom jer sam skoro poginuo !! Ispri am to internistici na hitnoj i veli ona da moram svakako piti tablete. Naravno da nisam :) Nakon nekog vremena odem kod doktorice ope prakse i velim da mi da bolovanje da mi je puk K stresa na poslu i da ja sutra na po sao ne idem ! A ona nek piae ato hoe. A baa sam i doaao vidno razheban jer sam skoro udavio neke ljude. Baa me izhebali i ja puko ko kokica. Ona meni tlak :) (te hebo tlak) i opet 150-60/100 a herz oko 100 bpm-a :) Druge tablete + Normabel po potrebi. Ajd, po eo to piti i tak- Nia posebno. Malo se skulirao na bolovanju i opet sve po starom samo ato sam nastavio s minimalnim tabletama za tlak. Nakon nekog vremena zavraim na te~em bolovanju (preko 4 mj), ekstruzija diska, polu pokretan, ali doma, zaboravio na posao, po eo u iti i polagati neke ispite i u glavnom - izbacio sres ! Iako ozbiljno smrdana ki ma, ostalo super. Imam super hobi koji me opuata i nakon nekog vremena sku~im nea udno! Neki pijan feeling ! 120/70 ! Ibacio tablete - 135/85 zakucano !!! Eto koliki utjecaj stres mo~e imati ! Ne moraa ga ti osjeati, ali tvoj organizam mo~e biti pod stresom a da ti ne mislia tako, tj mislia da je sve OK. Neu ti ni opisivati eksploziju akumuliranog stresa dok sam bio privatnik :) Hitna i 210/110 .) A ato se ti e "puaenja" sav taj period nisam niata puaio. Par godina. I onda kada bih povremeno zapalio esto se znao pojaviti osjeaj tjeskobe a ne opuatanja. Kada sam sredio "stresove", sve je po elo sjedati na svoje mjesto. Stani na loptu i sredi stvari ako treba ... Ako ti je zaista visok, uzmi tablete i im prije to "rijeai" tabletama, a onda polako tra~i uzrok i mijenjaj navike. Kada po ne padatai i vra ati se u normalu, posavjetuj se sa doktorom. Ne ~elim ti davati lje ni ke savjete, ali to je moje iskustvo i otvoreno o tome razgovaram s doktoricom i takvo rjeaavanje mi se ini najbolje. A i imam super doktoricu, tj ima vremena i razumijevanja. Sretno ...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se