VUTRA
ForumMarihuanaObrazovanjeCBD ulja - legalno ili ne
LEGACY

CBD ulja - legalno ili ne

20 odgovora3,340 pregleda
ivica0208ISTRAŽIVAČ

jan 2020.

#1
Dragi moji "travari" Kojim pravilnikom je regulirano puatanje na tr~iate uljnih pripravaka s CBD-om u Hrvatskoj? Ako Ministarstvo zdravstva tvrdi da se CBD ulje ne mo~e registrirati kao dodatak prehrani, jer je CBD u kategoriji nove hrane, a isto tako za kozmetiku tvrdi da CBD ulje ne smije biti proizvedeno koriatenjem CBD-a ekstrahiranog iz cvijeta, kako se onda legalno na tr~iatu nalaze proizvodi s CBD-om kod kojih se ak navodi da je ekstrakt iz cvijeta ili iz cijele biljke? Ivek :)
BadiZMAJ

jan 2020.

#2
http://www.propisi.hr/print.php?id=6447 Proizvodi od CBD-a legalni su u Hrvatskoj, kao i u veini europskih zemalja. Proizvedeni su od industrijske konoplje bogate CBD-om, koja sadr~i psihoaktivni THC samo u tragovima ili ga ne sadr~i uope. Da bi CBD proizvod bio legalan za prodaju i upotrebu, razina THC-a u ulju od konoplje i ostalim proizvodima mora biti u granicama dopuatenog, tj. manja od 0.2 % THC-a.
ivica0208ISTRAŽIVAČ

jan 2020.

#3
Ok, Ali ato je onda to? dodatak prehrani? kozmeti ki proizovd? I tko mi odobrava puatanje u promet? da l itreba to prijavit na neko ministarstvo... kako se registrati? Kako to legalno prodati? vidim ima dosta OPG-ova koji prodaju ulje, braano, kola e od CBD-a... Kako legalno to prodavati?
DvolicniLEGENDA

jan 2020.

#4
Putem tvrtke/firme svoje, imaj uredne papire i izdavaj ra une i nitko te niata nee pitat, ipak je ovo banana dr~ava
SljokicaPOZNAVALAC

jan 2020.

#5
Evo pogledaj pravilnik u Srbiji dok ne naea za RH https://cdn.agroklub.com/upload/documents/pravilnik-konoplja.pdf

jan 2020.

#6
Vidim da si otvorio jos jednu temu vezano za zaradu novca na cbd-u, pa da nebi otvorio jos jednu evo ti tema u kojoj je covjeka zanimalo isto, borio se i na kraju izborio. Mozes mu se javiti preko foruma a i preko njegove stranice. Peace https://www.vutra.org/threads/dnevnik-cbd-poduzetnika.19330/
ivica0208ISTRAŽIVAČ

jan 2020.

#7
hvala :) ovaj tekst mi je trenutno Biblija :)
indie_budENTUZIJASTA

jan 2021.

#8
Zasto je ova tema izbrisana? ::ludak::

jan 2021.

#9
Zato sto imamo Pravilnik !! Tema je zatvorena zbog reklamiranja.
indie_budENTUZIJASTA

jan 2021.

#10
Steta..

jan 2021.

#11
Svako CBD ulje koje se "kuva" od cveta koji ima manje od 0,3% THC-a ima viae thc od dozvoljenog, jer se taj thc naravno koncetriae i povea, ak i do 20 puta, takvo ulje mo~e samo biti sirovina za razne proizvode, kada se razredi sa bilo kojim jestivim uljem npr. pada i thc i jedino ga se tako mo~e staviti "u promet" zna i razredjuje se do 0,3% thc, samu sirovinu naravno da ne mo~ea.. Ili ako odnesea u uljaru da ti skuvaju ulje od cveta, postoji i jedan hemijski postupak od njih 10 kojim ti skine thc i pasta mora proi kroz svih deset postupaka, tada je naravno skroz legalno.. I takvo ulje se tove honey oil..

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se