VUTRA
ForumMarihuanaObrazovanje"Trava" štetnija od duhana
LEGACY

"Trava" štetnija od duhana

80 odgovora11,759 pregleda
...GoGoISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#1
Kako redovno itam forum evo odlu io sam se danas i aktivirati prvenstveno radi ovoga ato naslov ka~e. Radi se o tome da svako malo naletim na neku znanstvenu studiju o atetnosti vutra, a odmah zatim o neku joa noviju o pozitivnim utjecajima, pitanje je tko je tu viae lud? Kome vjerovati? Uglavnom kako god evo jedan tekst o navodnoj velikoj atetnosti vutre. ---- Izvor: Znanost.com ---- U zadnje vrijeme, ini se, nema mira za marihuanu - sve u estalija su istra~ivanja koja ukazuju na atetnosti ove droge. Europski znanstvenici, koristei se izrazito osjetljivim testovima, otkrili su kako nema sumnje da konzumiranje marihuane uzrokuje atete na molekuli DNA koje mogu prouzrokovati rak. Do sada je bilo poznato da puaenje duhanskih proizvoda oateuje plua i druge organe te poveava mogunost pojave raka tih organa, meutim, postojale su sumnje mo~e li se isto tvrditi i za puaenje marihuane. Oko 50 spojeva prisutnih u duhanskom dimu mo~e uzrokovati rak. Znanstvenici su posebno zabrinuti acetaldehidom, koji je prisutan i u dimu marihuane i u dimu duhana. Mnogo istra~ivanja je napravljeno o atetnosti duhanskog dima, dok atetnosti dima proizvedenog izgaranjem marihuane nisu bile dovoljno prou avane. U ovom novom istra~ivanju usporeen je dim duhana sa dimom marihuane. Kanabis slabije sagorijeva od duhana, ato joa viae poveava kancerogenost policikli kih aromatskih ugljikovodika u dimu jointa. Takoer, otkriveno je da je razina duaikovih spojeva do 20 puta vea u dimu marihuane nego u dimu duhana. Primjerice, vodikov cijanid (HCN), duai ni oksidi i odreeni aromatski amini se pojavljuju u koncentracijama 3-5 puta veima u dimu kojeg inhalira puaa marihuane nasuprot puaa u duhana. Istra~iva i tvrde da je inhaliranje kanabisa posebno atetno zbog na ina konzumiranja. Dim marihuane se obi no udiae duboko te se zadr~ava u pluima du~e vrijeme. Konzumiranje 3-4 cigarete kanabisa prouzrokuje atetu za zdravlje koju ina e naprave 20 ili viae cigareta duhana. Neupitno je da puaenjem marihuane u tijelo unosimo visoke koncentracije raznih otrovnih spojeva. Takvi spojevi su prisutni i u duhanskim proizvodima ali u manjim koli inama. To je zasigurno tu~na vijest za sve strastvene puaa e "trave", posebno ako se uzmu u obzir esta la~na uvjerenja kako je marihuana zdravija od duhana. Mnogi puaa i marihuane su uvjereni kako se puaenjem "trave" plua iste od duhana. Takva i sli na uvjerenja sada definitivno padaju u vodu. Potrebno je sa druge strane napraviti puno viae u edukaciji javnosti o viaestranim atetnostima vezanim uz konzumaciju cvjetova indijske konoplje. ---- I onda? To smoke or not to smoke? That is the question.
...GoGoISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#2
Kako redovno itam forum evo odlu io sam se danas i aktivirati prvenstveno radi ovoga ato naslov ka~e. Radi se o tome da svako malo naletim na neku znanstvenu studiju o atetnosti vutra, a odmah zatim o neku joa noviju o pozitivnim utjecajima, pitanje je tko je tu viae lud? Kome vjerovati? Uglavnom kako god evo jedan tekst o navodnoj velikoj atetnosti vutre. ---- Izvor: Znanost.com ---- U zadnje vrijeme, ini se, nema mira za marihuanu - sve u estalija su istra~ivanja koja ukazuju na atetnosti ove droge. Europski znanstvenici, koristei se izrazito osjetljivim testovima, otkrili su kako nema sumnje da konzumiranje marihuane uzrokuje atete na molekuli DNA koje mogu prouzrokovati rak. Do sada je bilo poznato da puaenje duhanskih proizvoda oateuje plua i druge organe te poveava mogunost pojave raka tih organa, meutim, postojale su sumnje mo~e li se isto tvrditi i za puaenje marihuane. Oko 50 spojeva prisutnih u duhanskom dimu mo~e uzrokovati rak. Znanstvenici su posebno zabrinuti acetaldehidom, koji je prisutan i u dimu marihuane i u dimu duhana. Mnogo istra~ivanja je napravljeno o atetnosti duhanskog dima, dok atetnosti dima proizvedenog izgaranjem marihuane nisu bile dovoljno prou avane. U ovom novom istra~ivanju usporeen je dim duhana sa dimom marihuane. Kanabis slabije sagorijeva od duhana, ato joa viae poveava kancerogenost policikli kih aromatskih ugljikovodika u dimu jointa. Takoer, otkriveno je da je razina duaikovih spojeva do 20 puta vea u dimu marihuane nego u dimu duhana. Primjerice, vodikov cijanid (HCN), duai ni oksidi i odreeni aromatski amini se pojavljuju u koncentracijama 3-5 puta veima u dimu kojeg inhalira puaa marihuane nasuprot puaa u duhana. Istra~iva i tvrde da je inhaliranje kanabisa posebno atetno zbog na ina konzumiranja. Dim marihuane se obi no udiae duboko te se zadr~ava u pluima du~e vrijeme. Konzumiranje 3-4 cigarete kanabisa prouzrokuje atetu za zdravlje koju ina e naprave 20 ili viae cigareta duhana. Neupitno je da puaenjem marihuane u tijelo unosimo visoke koncentracije raznih otrovnih spojeva. Takvi spojevi su prisutni i u duhanskim proizvodima ali u manjim koli inama. To je zasigurno tu~na vijest za sve strastvene puaa e "trave", posebno ako se uzmu u obzir esta la~na uvjerenja kako je marihuana zdravija od duhana. Mnogi puaa i marihuane su uvjereni kako se puaenjem "trave" plua iste od duhana. Takva i sli na uvjerenja sada definitivno padaju u vodu. Potrebno je sa druge strane napraviti puno viae u edukaciji javnosti o viaestranim atetnostima vezanim uz konzumaciju cvjetova indijske konoplje. ---- I onda? To smoke or not to smoke? That is the question.
extranoizeENTUZIJASTA

apr 2010.

#3
smoke. nisam baa uvjeren u kancerogenost...ali ionako je sve oko nas kancerogeno (hrana, voda, zrak).
extranoizeENTUZIJASTA

apr 2010.

#4
smoke. nisam baa uvjeren u kancerogenost...ali ionako je sve oko nas kancerogeno (hrana, voda, zrak).
PEJAPOZNAVALAC

apr 2010.

#5
zdravije je da pusis travvu nego da pijes ono ***** od coca cole
PEJAPOZNAVALAC

apr 2010.

#6
zdravije je da pusis travvu nego da pijes ono ***** od coca cole
JedanISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#7
Zivimo u takvome svijetu gdje je malo toga zdravo. A ja vam kazem da bi dobar dio nasih kolega forumasa vec bio pod zemljom da je trava tako razorna i atetna. A na kraju krajeva od necega moras umrijeti, a uvjek je bolje umrijeti heppiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!
JedanISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#8
Zivimo u takvome svijetu gdje je malo toga zdravo. A ja vam kazem da bi dobar dio nasih kolega forumasa vec bio pod zemljom da je trava tako razorna i atetna. A na kraju krajeva od necega moras umrijeti, a uvjek je bolje umrijeti heppiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!
TropicoLEGENDA

apr 2010.

#9
Hmmmm...ovo je dobra tema ali nazalost mislim da nema covjeka na forumu koji je toliko strucan da bi moga raspravljat o kancerogenosti marihuane i govoriti sta je kancerogenije duhan ili marihuana... Odluka je na samom tebi smoke or not to smoke, zivot je kratak, na tebi je kako ces ga najbolje iskoristiti
TropicoLEGENDA

apr 2010.

#10
Hmmmm...ovo je dobra tema ali nazalost mislim da nema covjeka na forumu koji je toliko strucan da bi moga raspravljat o kancerogenosti marihuane i govoriti sta je kancerogenije duhan ili marihuana... Odluka je na samom tebi smoke or not to smoke, zivot je kratak, na tebi je kako ces ga najbolje iskoristiti
Z&NZMAJ

apr 2010.

#11
Nema sumnje da je udisanje bilo kakvog dima nezdravo.Dali je atetnije od duhana,odnosno dali je kancerogeno ne znam,ali sam siguran da duhan viae nemam namjeru puait,dok za cannabis definitivno mogu rei da u puait,jest i pit (ako naletim na kakav recept hehe) i ne mo~e me nitko uvjeriti da je to neato jaaaaaako loae za mene,kad sam se sam uvjerio da nije.:joint2:
Z&NZMAJ

apr 2010.

#12
Nema sumnje da je udisanje bilo kakvog dima nezdravo.Dali je atetnije od duhana,odnosno dali je kancerogeno ne znam,ali sam siguran da duhan viae nemam namjeru puait,dok za cannabis definitivno mogu rei da u puait,jest i pit (ako naletim na kakav recept hehe) i ne mo~e me nitko uvjeriti da je to neato jaaaaaako loae za mene,kad sam se sam uvjerio da nije.:joint2:
...GoGoISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#13
I ja mislim da u i dalje puaiti, a cigareta sam se okanuo ima neko vrijeme. Ali samo bih volio da se ovi "znanstvenici" ili bilo koje druge budale usuglase oko toga jeli vutra dobra ili ne. ini mi se da nijedna od ovih studija nije vjerodostojna, aire paniku i dezinformacije meu ljudima za tko zna koji cilj, al neemo ovdje o teorijama zavjere. :icon_biggrin:
...GoGoISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#14
I ja mislim da u i dalje puaiti, a cigareta sam se okanuo ima neko vrijeme. Ali samo bih volio da se ovi "znanstvenici" ili bilo koje druge budale usuglase oko toga jeli vutra dobra ili ne. ini mi se da nijedna od ovih studija nije vjerodostojna, aire paniku i dezinformacije meu ljudima za tko zna koji cilj, al neemo ovdje o teorijama zavjere. :icon_biggrin:
FukmondoAMBASADOR

apr 2010.

#15
brao majstore,sa tim si sve reka:) ma nu,eve mene mrtvoga pa jos hodam,ka mladi:icon_lol:
FukmondoAMBASADOR

apr 2010.

#16
brao majstore,sa tim si sve reka:) ma nu,eve mene mrtvoga pa jos hodam,ka mladi:icon_lol:
He-ManLEGENDA

apr 2010.

#17
Svaka čast gosp. Cvitanu na doticanju ovih tema. Ali, kao što reče Tropico, ni on ni mi nemamo dovoljno činjenično znanje o kancerogenosti i lošim ili dobrim stranama Cannabisa. Možemo ovako kopirati razne članke s neta i raspravljati kako su ovi glupi a ovi pametni, ovo anti/propaganda a ono cvijeće i pčelice lol :icon_lol: Evo njegov novi članak odmah sljedeće jutro :vb_kez: http://www.znanost.com/clanak/marihuana-ipak-nije-kancerogena Njemu je izvor za onaj članak o štetnosti sciencedaily.com, njima je ACS.org ovima je jedna studija iz EU na temu utjecaja Acetaldehyde-a na DNA, Link na tu studiju ;) A, Acetaldehyde ili ti ethanal nastaje i oksidacijom etanola i može se pronaći u kavi, kruhu, dozrelom voću, alkoholu itd... i proizvode ga sve biljke kao dio njihova normalnog metabolizma. Tako da je ova studija bitna koliko i studija utjecaja mrkve na DNA i kancerogena svojstva mrkve. :icon_lol: A koristili su Cannabis s 3.49% Δ9-THCa - iako vjerovatno nebitno za rezultate studije ali budući da je dokazano da Cannabis ima Anti-Kancerogena svojstva, ja vjerujem da to anti djelovanje pobija ovo malo djelovanja koje Acetaldehyde možda uzrokuje. Malo bolje pogledajte po etiketama namirnica koje svakodnevno konzumirate i primjetite koja sve sranja i otrove danas dodaju hrani da duže traje, da ima bolji okus, da ima bolji izgled, da je što zdravija itd ... lol :icon_lol: (a to je samo ono što su nam pokazali na etiketi, pitaš boga što sve ima unutra a mi neznamo o tome) Pa se onda zapitajmo dali stvarno Cannabis treba biti toliko visoko na listi prioriteta i koja se fama radi oko njega dok svugdje oko nas imamo daleko veće onečišćivače i otrove. Ili je to još samo jedna propaganda i mazanje očiju odvlačeći nas od stvarnih problema kojima smo okruženi. EDIT: Evo još par linkova, čisto da se nađe ;) Kemijski sastojci u dimu Cannabisa i Duhana - http://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis_info3.shtml Cannabis NE izaziva rak. - The Washington Post, Scientific American Cannabis NE izaziva amotivacijski sindrom - lycaeum.org Cannabis NE izaziva trajna oštećenja mozga - WebMD članak Prvi, Drugi dio,Taj tekst s izvorima
He-ManLEGENDA

apr 2010.

#18
Svaka čast gosp. Cvitanu na doticanju ovih tema. Ali, kao što reče Tropico, ni on ni mi nemamo dovoljno činjenično znanje o kancerogenosti i lošim ili dobrim stranama Cannabisa. Možemo ovako kopirati razne članke s neta i raspravljati kako su ovi glupi a ovi pametni, ovo anti/propaganda a ono cvijeće i pčelice lol :icon_lol: Evo njegov novi članak odmah sljedeće jutro :vb_kez: http://www.znanost.com/clanak/marihuana-ipak-nije-kancerogena Njemu je izvor za onaj članak o štetnosti sciencedaily.com, njima je ACS.org ovima je jedna studija iz EU na temu utjecaja Acetaldehyde-a na DNA, Link na tu studiju ;) A, Acetaldehyde ili ti ethanal nastaje i oksidacijom etanola i može se pronaći u kavi, kruhu, dozrelom voću, alkoholu itd... i proizvode ga sve biljke kao dio njihova normalnog metabolizma. Tako da je ova studija bitna koliko i studija utjecaja mrkve na DNA i kancerogena svojstva mrkve. :icon_lol: A koristili su Cannabis s 3.49% Δ9-THCa - iako vjerovatno nebitno za rezultate studije ali budući da je dokazano da Cannabis ima Anti-Kancerogena svojstva, ja vjerujem da to anti djelovanje pobija ovo malo djelovanja koje Acetaldehyde možda uzrokuje. Malo bolje pogledajte po etiketama namirnica koje svakodnevno konzumirate i primjetite koja sve sranja i otrove danas dodaju hrani da duže traje, da ima bolji okus, da ima bolji izgled, da je što zdravija itd ... lol :icon_lol: (a to je samo ono što su nam pokazali na etiketi, pitaš boga što sve ima unutra a mi neznamo o tome) Pa se onda zapitajmo dali stvarno Cannabis treba biti toliko visoko na listi prioriteta i koja se fama radi oko njega dok svugdje oko nas imamo daleko veće onečišćivače i otrove. Ili je to još samo jedna propaganda i mazanje očiju odvlačeći nas od stvarnih problema kojima smo okruženi. EDIT: Evo još par linkova, čisto da se nađe ;) Kemijski sastojci u dimu Cannabisa i Duhana - http://www.erowid.org/plants/cannabis/cannabis_info3.shtml Cannabis NE izaziva rak. - The Washington Post, Scientific American Cannabis NE izaziva amotivacijski sindrom - lycaeum.org Cannabis NE izaziva trajna oštećenja mozga - WebMD članak Prvi, Drugi dio,Taj tekst s izvorima
...GoGoISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#19
Hahahaha, ovaj novi tekst od gosp.Cvitana je joa blesaviji od onog prvog. ini mi se da bih ja trebao napraviti svoje vlastito istra~ivanje. Tra~im pokusne kunie da puae dnevno 3-5 frula, zainteresirani se javiti na PM. :leafblunt: :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
...GoGoISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#20
Hahahaha, ovaj novi tekst od gosp.Cvitana je joa blesaviji od onog prvog. ini mi se da bih ja trebao napraviti svoje vlastito istra~ivanje. Tra~im pokusne kunie da puae dnevno 3-5 frula, zainteresirani se javiti na PM. :leafblunt: :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Z&NZMAJ

apr 2010.

#21
Heh,za to ne moraa ni po et radit studiju - toliko manje viae svi na forumu dime :) Nego daj ti 7-8 kom. dnevno,pa emo se dogovorit :rofl: Ma aalu na stranu,ali vutra stvarno nije ni blizu toliko atetna koliko je korisna,kako i He-Man ree:sun2:
Z&NZMAJ

apr 2010.

#22
Heh,za to ne moraa ni po et radit studiju - toliko manje viae svi na forumu dime :) Nego daj ti 7-8 kom. dnevno,pa emo se dogovorit :rofl: Ma aalu na stranu,ali vutra stvarno nije ni blizu toliko atetna koliko je korisna,kako i He-Man ree:sun2:
motamotaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#23
evo vam jedan filmic, kojeg ste vjerojatno vidjeli, ali doktor govori da na dolazi do promjena kao i kod cigareta ali kod pusaca marihuane se ne razvije rak...ili tako nesto... http://www.youtube.com/watch?v=GJmQ16cGBHU&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=_6pBw0bgmgA&feature=related svaki dim je stetan bilo da gori kuca, trava, papir...ako se bojis raka kupi si vaporizator i nema dima... uostalom kao sto i drugi kazu sve oko nas je stetno, a na legalne stvari nas rjetko upozoravaju kolko su stetne...
motamotaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#24
evo vam jedan filmic, kojeg ste vjerojatno vidjeli, ali doktor govori da na dolazi do promjena kao i kod cigareta ali kod pusaca marihuane se ne razvije rak...ili tako nesto... http://www.youtube.com/watch?v=GJmQ16cGBHU&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=_6pBw0bgmgA&feature=related svaki dim je stetan bilo da gori kuca, trava, papir...ako se bojis raka kupi si vaporizator i nema dima... uostalom kao sto i drugi kazu sve oko nas je stetno, a na legalne stvari nas rjetko upozoravaju kolko su stetne...

apr 2010.

#25
Ja sam gledao kad su oni radili testiranja na mrkvi (vutri) ti ljudi znanstvenici nemaju poja o mrkvi ni o nainima kako se konzumira. Prvom testeru su dali direktan thc u krv kroz iglu wtffff to nije vutra niti puaenje vutre stoga fuck off ( ak ni onda nisu niata specijalno naali) Drugom testeru su dali joint normalni ali smotan on mrkve i duhana (na ovo ne u niti komentirati) A tre e... druge metode konzumiranja kroz tablete u medicini ili priko bonga i vaporizera nisu testirali (nisu niti kroz unoaenje u organizam kroz ~eludac) Stoga ja nevirujem nikome osim samom sebi i obinim ljudima koje nefinancira vlada (kao naprimjer vama ljudi ili onome iz filma super high me jer to su ljudi koji ne e lagat ak i da moraju) so grow more pot and smoke more pot Ja sanjam o danu kad e svi ljudi re Fuck war, let`s go smoke some weed...

apr 2010.

#26
Ja sam gledao kad su oni radili testiranja na mrkvi (vutri) ti ljudi znanstvenici nemaju poja o mrkvi ni o nainima kako se konzumira. Prvom testeru su dali direktan thc u krv kroz iglu wtffff to nije vutra niti puaenje vutre stoga fuck off ( ak ni onda nisu niata specijalno naali) Drugom testeru su dali joint normalni ali smotan on mrkve i duhana (na ovo ne u niti komentirati) A tre e... druge metode konzumiranja kroz tablete u medicini ili priko bonga i vaporizera nisu testirali (nisu niti kroz unoaenje u organizam kroz ~eludac) Stoga ja nevirujem nikome osim samom sebi i obinim ljudima koje nefinancira vlada (kao naprimjer vama ljudi ili onome iz filma super high me jer to su ljudi koji ne e lagat ak i da moraju) so grow more pot and smoke more pot Ja sanjam o danu kad e svi ljudi re Fuck war, let`s go smoke some weed...
Kreso1988ENTUZIJASTA

feb 2011.

#27
i da je kancerogeno.... sto moguce je, barem s tim unistavas sam sebe a ne druge oko sebe (ukoliko u privatnosti svog doma konzumiras) za razliku od alkohola pa gledam kako idioti piju tuku se razbijaju, ili nedaj boze sjedne u auto i ubije par ljudi, to treba zabranit ili ogranicit

feb 2011.

#28
ma da vi vidite kad je danas u radioni lik po eo turirati stari viljuakar.......jedva sam do ekao da doem kui i zapalim malog keca,jer fala dr. bogu pa je petak danas :)
AidmintsISTRAŽIVAČ

feb 2011.

#29
Svaki dim je kancerogen. Kad ti je neki odreeni organ konstantno pod stresom (vruina dima) normalno je da ce se razviti rak, recimo da stanice naprave pobunu.. Preporu ujem puaenje preko nekog jebenog bonga koji skroz rashladi dim ili vaporizera. Al daleko su najbolji.. Muffini! - iako ih nisam probao :P Doduae probao sam mlijeko, i mogu rei da je puno bolji osjeaj od puaenja. Ako neko oce vise informacija, recept ili tako nesto nek se javi.
defendermaisterISTRAŽIVAČ

okt 2011.

#30
ak i da je stetnije od duhana, nemozes je popusit u toj kolicini, dok duhana mozes 3 kutije ako hoces dnevno...

mar 2012.

#31
debilan svijet majko gospodnja... duvan je na izvol'te svima a trava u zatvor... i josh ima ovakvih gluposti po medijima... auuuuuuuuuuuuuuu
Rasta ManPOZNAVALAC

mar 2012.

#32
Ovi kvazi znanstvenici sa ovakvim rezultatima nemaju nikakvu validnost. Isto takoer sajt znanost, sa svojim kvazi "novinarima istra~iva ima". Nigdje u tekstu nije argumentirana ni jedna tvrdnja ve iznose gomilu bespotrebnih podataka da zbune itaoca, koji kad pro ita vodikov cijanid misli da je to otrov, no samo guglaj i otvori prvo. Prirodno lijeenje raka Nigdje se ne navodi vodikov cijanid kao atetna tvar ve samo dio spoja koji je pomogao u borbi protiv raka, te krivu pretpostavku da isti lije i. Veina ne zapazi neke stvari poput "...Istra~iva i tvrde da je..." TVRDE. TVRDE, kako jedan sajt koji u imenu ima znanost mo~e ovako neato staviti. Tvrde. Zna i nemaju niti jedan pravovaljan argument da potkrijepe tvrdnju, ve izvode sujektivne vlastite zakljucke, povodom mo~da ne ijeg interesa, mo~da radi neznanja, ali apsurdno u svakom slu aju. Nadalje, "...odreeni aromatski amini", nerado dajem wikipediju kao izvor, ali da ne kopam duboko sada, http://hr.wikipedia.org/wiki/Amin#Aromatski_amini , nigdje nije naveden kanabis/konoplja/marihuana. Jednako sa duaikovim plinovima, niti jedan je naveden, stoga nema smisla uopce komentirati. Mogu samo reci da isto tako duaikovi spojevi (neki) se koriste kada idea kod zubara za anesteziju. Niata udno. Mada pratim ovu apokalipti nu stranicu, svaki me put razbjesni ovakva "novost". Ako ima tko volje da mi nae lanak, i asopis u kojem je objavljen, jer ovakav posprdni "eksperiment" nije vrijedan komentara. I da, da naglasim, najva~nije stvar kod eksperimenata, i donoaenja ovakvih tvrdnji jest da rezultati tog eksperimenta moraju biti aproksimativno jednaki bilo gdje na planeti, svemiru, da bi moglo biti prihvaeno od zajednice. 1. sat ope fizike se to u i, a dajem 10 000 kuna ako mi dopuste isti labaratorij i rad u njemu ako dobijem jednake rezultate. Joa kratko jedna stvar. "To je zasigurno tu~na vijest za sve strastvene puaa e "trave", posebno ako se uzmu u obzir esta la~na uvjerenja kako je marihuana zdravija od duhana. Mnogi puaa i marihuane su uvjereni kako se puaenjem "trave" plua iste od duhana. Takva i sli na uvjerenja sada definitivno padaju u vodu. Potrebno je sa druge strane napraviti puno viae u edukaciji javnosti o viaestranim atetnostima vezanim uz konzumaciju cvjetova indijske konoplje." Moram pohvaliti velebnog novinara koji svoj zakljucak donosi na osnovi NEdokazane tvrdnje. Svaka ast, sigurno imaa objeaenu diplomu novinarstva na zidu. *EDIT Takoer, zaato nigdje nije navedeno ime znanstvenika, institut i izvor informacija ? Nije jednako cijenjen xy i Yale (primjera radi). Gluposti. Ovo se takoer mo~e pravi no goniti jednako kao kanabis.
Pocetnik_croENTUZIJASTA

mar 2012.

#33
Ljudi ne vjerujte svim "istrazivanjima", kao prvo bitno je tko je financirao istrazivanje, te kakve rezultate taj financijer zeli dobiti, jer ako ste radili najmanje pristrano istrazivanje o bilo cemu i sami ste mogli vidjeti kako se rezultati lako daju "nategnuti" na jednu ili drugu stranu, npr. ako zanemarimo ove X podatke onda Y podatci koje trebamo su van svih skala." i tome sli no. A sto se ti e atetnosti probajte jesti samo krumpir 6 mjeseci pa da vidimo kakvi ce te bit! ne zabrijavajte lose filmove peace !!! :spliff:
H2O888LEGENDA

mar 2012.

#34
sto se tice cigareta fumam kutiju ipo zimi,liti vise..da bi se mjerilo sto je stetnije trebalo bi se mirit u istim kolicinama,evo presta sam bogu hvala ima duze vrime pa ne ni zato sto je stetno nego nemam apsolutno nikake koristi ni efekta...a za te pare godisnje mozes si puno tega priustit..
mali_1.3AMBASADOR

mar 2012.

#35
evo ja ne puaim cigarete niti san ih ikad puaija, a travu cesce zapalin i nikad mi se nije cinilo da san fizicki ili psihicki propa... jedinu istinu o stetnosti trave koju san otkrija kroz srednju skolu i na dalje je da trosim previse novaca na travu, previse se trudim da bi dosa do nje, kad san isa u skolu po cile dane san samo pusija i ni na iti jedan sat nisan isa, dok san prije bija dobar ucenik... al kad se zbroje i oduzme sve dobre i lose strane trave moje je definitivno da cu je ostati pusit a sto se tice ovih po TV-u sta lupaju gluposti da ko proba marihuanu, taj ce i heroin probati, to me najvise zivcira, sad bi onda po njima pola ex-yu bilo na heroinu, a druga polovica mrtva...
H2O888LEGENDA

mar 2012.

#36
haha si me nasmija:icon_lol:fizicki il psihicki propa,pa stavimo da fiizicki se i moze zakljucit al psihicki koliko osoba izgori da izgori uvik je sebi normalna i nije svjesna tega koliko je izgorena,mislim ovo je samo realnost...

mar 2012.

#37
izgorio, kaj bi izgorio frende??? ako nisi znao marijuana ne uniatava sive mo~dane stanice kao alkohol i cigareta ve ih samo privremeno uspavljuje zato nekad kad se napuaia ko budala si nespretan ili izgubljen al kad taj efekt proe ti si za sat do dva normalan koda nisi niata konzumirao, a osje aa se nekako lakae i bolje. I opet zavisi o tome ata puaia dali puaia idicu ili sativu jel djeluju druga ije sativa ti viae utje e na vugle dok indica opuata miai e i poma~e kod jakih bolova ako je 100% medicinska.:eyebrows:
H2O888LEGENDA

mar 2012.

#38
nisam na to misli znam ja sve sto si napisa,mislim opcenito izgori o ceg bilo da nemozes znat...

mar 2012.

#39
pa je istina al kemija te najviae spali i sve te gluposti koje ti kak ti poma~u, a ubiti kad se navu ea nemo~ea bez toga. Evo recimo u eakoj su ti sad donijeli zakon o tome da ako ne uzimaa ljekove koje ti je doktor/doktorica propisali bit ea nov ano ka~njen i suen, zna i na na in koji su po eli kontrolirati ljude je prestraaan.

mar 2012.

#40
koje lekove druze, neuroleptike mozda

mar 2012.

#41
neznam koje lijekove al sam vidio na vijestima tako da samo dijelim ono ato sam uo

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se