LEGACY
Ulicni nazivi za količinu
20 odgovora9,147 pregleda
7 REP14%
→ Istraživač
okt 2014.
okt 2014.#1
Koliko sam primetio nikad se ne govori niti kupuje u gramima. uvek se spominje paket, ali kog god sam pitao koliko grama ima jedan paket, dao mi je drugaciji odgovor. neki likovi spominju petice, trojke itd. koliko sam shvatio petica je 5 paketica, trojka tri itd. kad pitam kolko jointa moze da se napravi npr od 1g, kazu mi zavisi kolki joint pa i tu spominju neku velicinu trojku i tome slicno. nista mi nije jasno. trazio sam po netu, nigde nema objasnjenje
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
okt 2014.
okt 2014.#2
Ako ka~u petica, misle 5 grama, dobia 3-4. Ako ka~u trojka, misle 3 grama, dobia 2. Ako ka~u gram, dobia mo~da 0.8. Od grama 3-5 pljugi, ovisno jel valja to ata i koliko ti treba uope.
Preporuka je izbjegavati uli
no smee, jer naj
eae je smee u pitanju. Ako baa nemaa izbora, odnosno nisi u stanju posaditi da imaa svoje, onda sretno s nabavkom i pamet u glavu.
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
okt 2014.
okt 2014.#3
A ako ka~u doma
ica najvjerovatnije
ea dobiti doma
i isprdak od trave tako da nema ti tu sre
e em moa dobiti sranje em te zakinu em moa najebati.
Zato obrazovati se malo tu i uzgojiti sam za sebe koliko ti je potrebno i nemaa nikakvih problema u vezi upitnosti kvalitete i koli
ine koliko imaa toliko se i rastegnea.
PS. Ina
e ne vidim smisao ove teme, ovo je obrazovanje pogreane vrste na forumu se ipak obrazuje o delikatnijim stvarima.
ZdravaTrava
LEGENDA10.650 REP56%
→ Zmaj
ZdravaTravaLEGENDA
okt 2014.
okt 2014.#4
Paket mo~e bit najmanje 5. Sama rije
paket ti ka~e da se radi o veoj koli
ini. Komad = gram (mi) ali ato ka~u gore
esto dobijea manje radi tog ato taj komad dok doe do tebe proe pet ruku. Paket ne mo~e bit dva komada, tri niti
etiri jer komad koata 50kn, dva 100kn, tri 150,
etiri 200kn a kad se odlu
ia uzet pet (petardu) dobijea pet za cijenu
etiri ili
ak negdje tri (ovisi o cijeni) i tih 5 komada sa popustom je paket ili joa petarda i gro drugih naziva. `to opet dobijea zakinuto za frulu dvije. Osim ako nemaa vagicu pa si mjeria pri kupnji. Imaa i pojam kombinacija. To je kad se vas 4 skupi i svako donese 25kn pa si uzmete komad, u tom slu
aju cijeli komad ide u trubu, nikako dvije.
Kad ka~ea paket bitno je znati s kim pri
aa, ako si s nekim opasnim igra
em a on ka~e da ima paket (ili kesu) to naj
eae zna
i da ima 50 ili 100 komada, a mo~e bit i viae.
Ima tu joa puno cakica al to je sve ru~no kad sagledaa iz neke druge perspektive, ciganija oko komada kojeg ljudi buksaju meu jaja i
ak neke budale u pakau stavljaju. A koji koata 100kn ponekad. Fuj fuj.
boss117
POZNAVALAC765 REP18%
→ Ambasador
boss117POZNAVALAC
okt 2014.
okt 2014.#5
kod nas se prodaje ti takozvani paketici, zovemo ih cener(10 KM) i petak (5KM), uglavnom kvalitetna trava bude, samo ne znam gramazu jer nikad nisam vagao, a nije me ni interesiralo svakoko ne mozes reklamaciju vrsit, otprilike od ovog cenera mozes 3 pljuge napravit kad pomjesas sa duhanom, a od petaka jedan dobar top.
Tarzan
ZMAJ29.879 REP
TarzanZMAJ
okt 2014.
okt 2014.#7
koja glupa tema, paket je obicno 1gr, bar kod nas u HR.. petica je 5gr trica 3gr, i ako uzmes 5 naravno da dobijes 5 ili vise, nije bas tolko strasna situacija na ulici kako pricate.... i od paketa (1gr) se napravi 1-2 normalna (malo veca) jointa
https://www.youtube.com/watch?v=n5m68tP87Cw
Muskolo
AMBASADOR1.890 REP11%
→ Legenda
MuskoloAMBASADOR
okt 2014.
okt 2014.#8
Da i kod mene je isto tako, mozda smo iz istog mjesta :D
a pogotovo zimi kad pocnu uvaljivati ono smece od albanke jos ti za 10 KM stave 2 frule :S
sva sreca pa sad imam svoj proizvod :D
littleGreen
ENTUZIJASTA438 REP60%
→ Poznavalac
🔒 Ova tema je zaključana
okt 2014.
1 / 11
okt 2014.
nov 2014.