VUTRA
ForumZajednicaOfftopic0ver30 klub!
LEGACY

0ver30 klub!

80 odgovora4,053 pregleda
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#1
Vidim da ovde na forumu ima dosta mladjarije i iskreno,bez ikakve diskriminacije,bas mi se ne razmenjuju iskustva i vode beskoristne diskusije sa ljudima nedovoljnog zivotnog iskustva. Necu reci da decko ili cura od 20 godina ne znaju nista o zivotu,niti mislim da je to presudno,ali postoji jedna barijera za koju ja bas i nemam vremena da je probijam,a i imam kuci jednog 17-godisnjaka tako da mi je to dovoljno. Imam 41 i konzumiranje trave mi svakako nije jedina niti glavna preokupacija u zivotu,pa mozda ne bi bilo lose da se otvori neki kutak "za odrasle". Ukoliko takvo mesto vec postoji onda se izvinjavam zbog spama,sta cu,novi sam.
ClarenceENTUZIJASTA

jan 2007.

#2
imate 41god. a jos uvijek diskriminirate po godinama...zivotno iskustvo uglavnom nauci(trebalo bi nauciti) da to nije pametno, moralno...i u redu...ima savresnih primjeraka da godine nisu povezane sa razvojem svijesti, intelekta, i percepcijom...ustvari jesu za svakog covijeka individualno...zivotno iskustvo moze cak biti i kobno po covjekovu svijest...buduci da je zivotno iskustvo velik i sirok pojam al najcesce se odnosi na znanje o zivotu i svim stvarima sa kojima smo se upoznali tokom zivota...dovoljeno je da se okrenete oko sebe i vidite ljude starije od vas sa vise zivotnog iskustva...mozete lagano zakljucit da nije to zivotno iskustvo tolko bitno...naveli ste da uporaba,uzgajanje nisu primarni faktori u vasem zivotu s cim se potpuno slazem al ovaj je forum posvecen bas tim djelatnostima pa kolko god oni bili primarni,sekundarni ili tercijarni faktor u vasem zivotu... p.s. i moja mama ima balavca od 19god u kuci pa je bas iz tog razloga shvatila da godine nisu mjerilo...
bongashLEGENDA

jan 2007.

#3
Za pocetak, meni se cini da si fulao forum ... Niko te ne tjera da raspravljas sa klincima, odaberes teme koje te zanimaju, ljude koji te nerviraju na ignore, i svi sretni i zadovoljni. Anyway, svi smo mi jednom bili klinci, mladi, zaneseni ... glupavi. P.S. Imam 30, sta ces, klinac ... :wave:
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#4
za pocetak,ovo persiranje mi malo smeta,bio bih ti zahvalan ako bi moglo bez toga ubuduce! sledece:diskriminacija po starosnoj dobi ide u oba pravca,i oni mladji su takodje puni predrasuda prema starijima.sto se iskustva tice,ne smataram da je to generalno neki vazan faktor,imamo svuda oko nas primere 80-godisnjaka cija su "zivotna iskustva" bezvredna kao i njihovi zivoti. mozda sam malo preterao u tom naglasavanju iskustva,meni licno nije bitno,ali jedan 20-godisnjak ne moze znati ono sto ja znam,a zauzvarat,ja ne mogu imati zivotnu snagu i svezinu pogleda na zivot koju on ima,tako da smo otprilike egal.NHF,nastavak sledi. . .
bongashLEGENDA

jan 2007.

#5
Zasto ne bi udruzio svoje zivotno iskustvo sa zivotnom snagom mladog covjeka ? Nemas zivaca ... ?
dombaPOZNAVALAC

jan 2007.

#6
mislim da ste u krivu,imam 18 ogodina ali to ato mi je toliko godina uope nemora zna iti da ja nerazumijem stvari koje vi razumijete ili da gledate iz nekih kuteva koje ja nevidim.Godine nezna e niata a baa zato ato ste 41 godinu bi to trebali znati bolje nego ja.Neka~em da netreba imati iskustva,naprotiv,ato viae iskustva to bolje,ali ovaj topic me podsjea baa na ono zaato sam toliko psovo po roditeljima i mojim i od cure.Jer uporno gledaju sve na godine,i misle da su oni stariji pa isto tako i pametniji a jedno u 60 posto slu ajeva su u krivu.To i sam znam jer vidim po drugim prijateljima.Cura mi ima 16 godina pa radi sve kao jedna odrasla ~ena ili vaaa ~ena od 40 godina ili koliko vaaa ve ima,dok znam prijatelje koji imaju oko 25 godina pa su stalo pijani,niti niata nerade niti neato sli no.Na ovom forumu ima dosta djece koja su tu jer im je trava zakon jer je zakonom zabranjena a uope nerazumiju pravo zna enje cannabisa,neu~ivaju u tome kao ja ili vi ili neznam ni ja to.Moje mialjenje je da se na tu djecu uope netreba obazirati jer oni e uporno gurati svoje.Treba ih samo ljepo pustiti jer e kad tad shvatti sami....puno ljudi ka~e da odrastaa po kunom odgoju i sli no,mislim da je to najvea laa ikada.Treba reci dijetetu neke osnovne kulture ponaaanja,ali sve ostalo,kakav e ovjek biti ovisi o njemu a nikome drugome.Zato se nemojte obazirati na djecu,neka piau ata hoe,pusti ih,..ali bih isto tako molim da neprocijenjujete ljude i njihovo razumijevanje po godinama. hvala
mr.skunkAMBASADOR

jan 2007.

#7
Tako je domba
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#8
ovo postaje zanimljivo,sam mi prestanite persirati i fino cemo se druziti!!! dobro pitanje i zasluzuje odgovor.evo kako je bilo:do pre nekih 6-7 meseci zena i ja smo se skrivali po stanu kao poslednji kreteni i duvali i razmisljali kako u kuci imamo zapravo obrnutu situaciju:roditelji duvaju,a dete straight! a onda je mali dosao jedan dan pocetkom leta i rekao da duva i pusi.nakon kraceg razmisljanja(nismo bili ni najmanje sokirani niti ista slicno)zakljucili smo da je sve ok i sada duvamo svi zajedno i barem imam nekog da mi rola jer mi je to uvek islo na zivce lol.sve 5. osecam da ova tema ide istovremeno u pet razlicitih pravaca,a isto tako mislim da cu ovde navuci na sebi i ljutnju nekih ljudi,ali 'ajde,kad smo vec kod tog legendarnog iskustva,radi se o sledecem:sta cemo sa svim onim"klincima" koji su od ujutro do uvece naduvani,pijani,stagod,a onda ce se jednog dana probuditi u 30 i nekoj godini zivota i pitati se:gde sam to ja i sta se dogadja oko mene?
ClarenceENTUZIJASTA

jan 2007.

#9
oni mladji koji imaju predrasude prema starijima nisu nista bolji od onih starijih koji imaju predrasude prema mlaima...al buduci da ste vi prvi poceli:)) jedan dvadesetogodisnjak moze znat i vise nego sto vi znate a vi mozete imat zivotnu snagu i svezinu pogleda na zivot i vecu od jednog dvadesetogodisnjaka...pa filozofi,doktori znanosti od sto godina se mjenjaju i otvaraju im se novi pogledi pa sad vi recite da se to vama nemoze dogodit...presudni faktor je volja...mozda ce glupo zvucat i izgledat kad bi se neko od 40god. poceo drasticno mijenjati...al imao sam primijer ispred vlastitih ociju sa svojom starom...preporodi kod starijih ljudi mogu izazvat pozitivnije reakcije nego kod malih ljudi...
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#10
iskreno,nemam zivaca,ali mozda se i promenim. . .:icon_lol:
ClarenceENTUZIJASTA

jan 2007.

#11
ovo bi mogla bit dobra tema za vas troje kad zapalite...
bongashLEGENDA

jan 2007.

#12
Prvu trubu zapalio sa 12, pusim vutru 18 godina i hvala na pitanju, imam porodicu, klinca (osnovna skola), OK posao, auto,motor, predivan hoby ... Sve ti je to od osobe do osobe, neko se rodi nesposoban za praktican zivot i makar 100 fakulteta zavrsio cijeli zivot je blento. Zelim ti dobrodoslicu na forum i nadam se raspravama sa manje tenzija. :hippy:
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#13
ma odlicno,mislim da su clarence i domba iznimci,ali ok,ono sto sam hteo reci da me ne zanimaju vutra-pesmice i ganja-igrice i slicne igrarije nego nesto ozbiljnije teme,a kako vidim,ima ovde i mladjih koji su itekako ozbiljni,u tom slucaju me starosna dob uopste ne zanima i evo,vec se posipam pepelom. . .
ClarenceENTUZIJASTA

jan 2007.

#14
zsto iznimci? sto se tice vutra pjesmica i vutra igrica na forumu imaju dva topica o tome...slazem se da je to najmanje bitno...ostatak foruma sluzi za informiranje...sto bi i trebala bit svrha foruma...pa tako i ovaj topic...uvjeren sam da iz ovih postova svatko moze nesto nauciti...
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#15
ok,nakon pocetnog nerazumevanja smo se ipak nekako slozili,a i ako se tenzija ponekad malo i podigne nije lose,moze da bude plodonosno,evo ja vec izvlacim zakljucke:sun2:
GreenManAMBASADOR

jan 2007.

#16
Samo opusteno. :icon_lol: Inace jedno pitanje mi je privuklo paznju...Sta cemo s klincima od 15-16 godina koji zaista shvataju neke stvari pogresno?Ne kazem da i ja nisam imao sulude ideje u tim godinama,ali ja sam na svu srecu mogao da se izborim s tim idejama.Dok ima mnogo mladih koji,nazalost,ne mogu. p,s. Budite mirni inace ce biti :vb_whip: :icon_lol: :icon_lol:
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#17
eto i ko e meni rei da mi nismo u EU svak je izrazio svoje miljenje izrazili smo neslaganje zatim smo utvrdili to ke neslaganja lijepo preali preko toga i nastavili dalje ~ivjeti ~ivot ne trba balkan u EU ve EU u Balkan LOL:signs054:

jan 2007.

#18
Nikada neces odrasti veseljache mali :--) a ti green bichuj kravu svoju :--) sve u svemu godine imaju svoje...mada opet mi se cini da sam kao klinac bio stariji od vecine odraslih oko mene sto se tiche duhovnog razmisljanja...medjutim kada su obaveze i odgovornosti u pitanju tu su godine vrlo presudne...u 98% slucajeva.
PSG fanENTUZIJASTA

jan 2007.

#19
ljudi godine nisu problem... :D
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#20
opaaa,od persiranja smo stigli do napusavanja kurcem i to sve u jednom danu,to se zove napredak! necu se prejebavati s tobom na forumu,jer sam dovoljno dugo prisutan na drugim forumima koji se bave drugim tematikama,pa mi je poznato ponasanje ljudi koji imaju muda da se u virtuelnom svetu ovako ponasaju,jer bi u stvarnom svetu za ovakvu izjavu ostao bez zuba,barem sto se mene tice! btw,kako sam ovde jos uvek nov zamolio bih nekog od admina da me upute u ponasanje na ovom forumu,cisto da se prilagodim,ako je vec kod vas praksa da se medjusobno napusava kurcem.
dombaPOZNAVALAC

jan 2007.

#21
evo dam ti moju adresu na pm pa me doi posjetiti kad god si u prolazu..ok? nabijem i tebe i tvoje prijetnje.. LJUDE popud tebe netrpim..nemogu ih jebeno organski smisliti kao ato napisah u nekoliko postova!Mislite da ste pametni da sve znate,u jebote vidi mene ja imam 41 godinu,matori sam prdonja kojem se objesio kurac i sada mislim da sam pokupio svu jebenu pamet svijeta pamogu se okolo kur iti na forumima kako nisam dostojan da djeca saknom razgovaraju...de ~alim tvoga sina jer kontam si da si isti debil kao i starci u prijaanjem postu koji sam napisao...jebote imaa 41 godinu i mislia da si uhvatio boga za jaja,...
InqAMBASADOR

jan 2007.

#22
Nisam over 30 ali nisam ni klinac sta vise ocekujem dete svakim danom. Ajde iskulirajte. Domba vidish da mu sin rola i da zajedno puse. Znaci nije isti kao tvoji. Umesto da se na napusavate ku... mogli biste vutrom... Ganja igrice nisu bas za bacanje... Igrajuci neke mozes da naucis osnove gajenja. A pesme? Nije valjda da se posle 30 prestaje slusati muzika... :) Ako si hteo o razmenjivanju iskustva... ima tema o roditeljstvu. Nije praksa brisace se najverovatnije... a imas pravilnik u mom potpisu pa citaj.
mr.skunkAMBASADOR

jan 2007.

#23
Imate 100 godina , a pricate gluposti. ( KTTP.)
sinsemila_smajlPOZNAVALAC

jan 2007.

#24
hear, hear. sramotite Sebe i Forum
PSG fanENTUZIJASTA

jan 2007.

#25
jadno i bedno od vas dvojice, pa ovo mesto treba da se koristi za zajebanciju a ne za prozivke
dombaPOZNAVALAC

jan 2007.

#26
sorry....moj zadnji post..imam 18 godina i nisam dovoljno star da se obratim gospodinu od 41 godinu.... ipak 30 club olny. pozz
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#27
uhhhhh,ne ide ovo nikako! ne mogu trositi vreme na ovakve zajebancije,pozdravljem sve ok ljude na ovom forumu i zelim im sve najbolje,te molim admine da mi obrisu profil dok sam jos pristojan. . .:whacky058:
InqAMBASADOR

jan 2007.

#28
Oteraste coveka... ccccc
PSG fanENTUZIJASTA

jan 2007.

#29
otera coveka bolje receno

jan 2007.

#30
domba stvarno dobijas ozbiljno upozorenje... ovakve stvari su pocele izmicati kontroli na forumu u zadnje vrijeme psovanje i vrijedjanje i ostalo...ovo je nekad bio veoma kulturan forum i takav ce ostati makar imao samo 3 clana... Sto se mene tiche a konsultovacu se sa Avramom, Greenom i ostalim moderatorima... Domba trebalo bi da se izvinis cjelom forumu i passion-u na ruznim rijechima i uvredama ukoliko zelis da se volimo u buducnosti. Svi mi djelimo svoje misljenje o necemu ali uvrede pocinju kad prestanes misliti... Moguce da imas problema u zivotu ali ovo nije nacin da ih se rijesis.

jan 2007.

#31
Domba je rekao da ce se izvinuti na PM i sinoc smo snjime caskali i shvatili da je pun emocija, problema i zivotnih nesuglasica pa se zapali ka mlada tajlandjanka... Otvorit cu topic jer smo svi nesto nauchili iz ovoga topica...a najvrijednije sto smo nauchili jeste da ovako ne treba komunicirati. Takodje psovanje na forumu se od sada strogo zabranjuje. "Jebote koliki nos ima mirishe kafu u Brazilu" je OK medjutim spominjanje genitalija i pusenja nije ok...
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#32
morace malo vise da se potrudi da me otera:banana_dred:
TripcoPOZNAVALAC

jan 2007.

#33
E Kaneh, ovo je neato najbolje re eno ato sam uopate uo u poslednje vreme. No, da se malo vrnemo na temu. Passion, ne sumnjam u tvoje dobre namere, ali vidi ovako, ja sam u zadnje, skoro 2 godine na raznim forumima u viae navrata imao prilike da vidim kako neki ljudi i mlai od tebe, ta nije, ljudi od svojih 33-36 godina ulete na forum i po nu od starta da dele savete "klincima". U par navrata sam imao i direktene sukobe s njima (iako se nalazim na gornjoj granici navedenih godina) upravo zbog takvog njihovog pristupa i to je, ugalavnom ispalo vrlo ru~no. Nije da tu nekim "klincima" treba moja odbrana, ali zasmetalo mi je ato neko uz moje generacije pravi greake iste onakve kakve su pravili ljudi koji su imali toliko godina kada sam ja imao 17,18,19. Znam ljude mnogo, mnogo starije od tebe koji joa uvek duvaju i sa kojima sam, mogu rei, neko vreme bio ista ekipa. Neki od njih su imali napada ki stav prema mlaima, drugi su se trudili da pomognu. Ti si sam rekao da ~elia da govoria o ozbiljnijim stvarima. Pogledaj okolo, ovde ima jako ozbiljnih tema, bez obzira da li te zanimaju napori za legalizaciju/dekriminalizaciju ili napredni na ini uzgoja. Eto, ja do ove teme nisam ni znao koliko Domba i Clarence imaju godina (ato u suatini nije ni bitno), ali o njima znam da su dali zna ajan doprinos naaoj zajednici. To mi je viae nego dovoljno. S druge strane, Domba i Clarence, cool down, dajte oveku aansu. Jeste da je malo napada ki uaao, ali videli smo ve i mnogo gore stvari. Nek poka~e ata zna pa da ga po tome cenimo.
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#34
a ajde da se navedem na gorespomenuti post,da ne quotam bez veze:sto se tice mog sukoba sa dombom,sve je izgladjeno,jutros smo imali mali brifing na msn-u i sto se mene tice,idemo dalje. s druge strane,moguce je da sam ja malo jace usao,kao sto kazes,pogotovo sto je ovo specificni forum sa specificnom temom itd. bio sam malo bahat,istina je,da. ima tu stvari koje mene mnogo zanimaju i ideja koje bi podelio s vama,ali bojim se da ce biti opet sharp,kao i juce. ja mislim da sam svojim ponasanjem u ovom topicu pokazao neke naznake o svojoj osobi i mislim da mi se nema bas puno za prigovoriti. a sad za dalje ne znam,zasigurno nisam dosao ovde da bih nekog zajebavao,ali bojim se da ce stavovi koje ovde budem evuntalno iznosio prouzrokovati jos malo kratkih spojeva,nazalost ne mojom greskom. . .
InqAMBASADOR

jan 2007.

#35
Samo opusteno... Raspravom i debatom se lakse dodje do istine.
EddieENTUZIJASTA

jan 2007.

#36
Dosad se nisam petljao u ovu temu bila mi bljutava a i sad je, obrisao bih je celu. Iako sam duplo stariji od nekih na forumu ne slazem se sa stavom da ljude na osnovu godina treba diskriminisati. Neko sa 17 moze biti sasvim ozbiljan i pametan a i sa 60 budala. Osim toga ovo nije fucking gerijatrijski klub vec vutra forum.
ClarenceENTUZIJASTA

jan 2007.

#37
zasto cool down...pa napisao sam par dobronamjernih,smirenih postova...diskutirao sa osobom...
ClarenceENTUZIJASTA

jan 2007.

#38
pa to i je svrha foruma...da svatko iznese svoje misljenje...i da se prodiskutira o nekim stvarima...da se uvazi i razmisli o tuem misljenu...bilo bi glupo i bezsmisleno kad bi se svi slagali oko svega...a to je nemoguce buduci da je svatko od nas individua...al opet mi nije jasno cemu takvo samopuzdanje "ne mojom greskom"...na ovom forumu sam saznao dosta informacija koji su demantirali moje prethodno misljenje i tako uvidio svoju gresku...zasto se to nebi i tebi dogodilo...
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#39
Sto se mene tice,ja sam definitivno out iz ove teme,ali cu nastaviti pisati u ovom topicu,jer se ne usudjujem otvoriti neki drugi.:icon_lol:
passionISTRAŽIVAČ

jan 2007.

#40
nemam nista protiv toga:sun2:
BASSISTRAŽIVAČ

feb 2007.

#41
Sla~em se u potpunosti.

🔒 Ova tema je zaključana