LEGACY
Pad kod narudzbe mimoze
44 odgovora7,925 pregleda
8 REP16%
→ Istraživač
sep 2010.
sep 2010.#1
Naivno sam narucio preko interneta Mimosu h. i virdiris
Uvjeren sam bio,da posjedovanje tog biljnog materijala nije zabranjeno .
Policija je napravila pretres moje kuce i nista nisu nasli .
Priznao sam da sam narucivao ,ali nisam znao da je ilegalno .
Nisam lud da narucujem zabranjenu drogu preko EMS poste jer svi znaju da pregledavaju pakete jer se nisam bojao zbog naivnosti
Nisam siguran da narucenim biljem moze dobiti droga za konzumiranje .
Navodno su nasli DMT ali mi nisu pokazali dokument i koliki je posto ako ga ima ili ima u tragovima
Ja nisam prije kaznjavan i narucene proizvode nisam dobio ni imao kod sebe jer je zaustavila carina .
U novinam sam prikazan kao teski avercer droge a drogu ni vidio
Lako je tako nasoj policiji skupjat pojene na naivnim mladicima
Kakvu kaznu mogu ocekivat i daljni razvoj situacije :(((((
DirtyD
ENTUZIJASTA386 REP47%
→ Poznavalac
DirtyDENTUZIJASTA
sep 2010.
sep 2010.#2
Nadam se da ce sve zavrsiti ok :). Koliko si narucivao?
Moras im objasniti za sto bi ti to sluzilo, za prakticiranje svoje duhovnosti a ne za prodaju.
34 REP68%
→ Istraživač
sep 2010.
sep 2010.#3
i ato je na kraju bilo?
ma njima je va~no da su uhvatili 'dilera' i da 'rade' svoj posao.
8 REP16%
→ Istraživač
sep 2010.
sep 2010.#4
"diler" zato su po meni i pretrazili kucu pod sumnjom dilanja
Zar mogu podnjet tuzbu u svrhu dilanja, a nisam nista imao ?
Narucio sam par puta ,kako nije stizalo oni su poslali opet jer nisam dobio i sa njihovim poklonom zbog cekanja .
Dobio sam odvjetnika dodijeljen po slu~benoj du~nosti
osnovane sumnje na po
injenje zlouporabe opojnih droga nadle~nom ODO Rijeka podnosi se kaznena prijava redovnim putem.
Da li to znaci da je pokrenut krivicni postupak ili mora jos odluciti odvjetnik ?
Kolike su kazne ako me osude ?
euforija
AMBASADOR1.538 REP1%
→ Legenda
euforijaAMBASADOR
sep 2010.
sep 2010.#5
auuu... taman planovi oko mimose, sve savrseno i onda ovo vidim..
kolko si narucio? jer sam vidio da je dost ljudi uzimalo prek neta bez problema.. mislim da tak murja sam bane..
najbolje ti se sa tim dodjeljenim odvjetnikom posavjetovat oko svega.. javi kak sve prolazi
sretno..
8 REP16%
→ Istraživač
sep 2010.
sep 2010.#6
Mislim da se nakupilo dosta na carini jer sam pokusavao godinu dana
Ne znam tocno jer su slali i vise nego naruceno kao poklon .
Da su me obavjestili da je zadrzano ili ilegalno, ja ne bi vise narucivao .
Oni su cekali vjerovatno da se skupi kolicina na temelju toga su dobili nalog .
Ocekivali su kod mene brdo droge ili labaratoriji ili slicno
Nisam drogeras ili diler jedino se bavim duhovnoscu
Odvjetnik se pitao na temelju cega mene optuzuju, koliko sam ja shvatio nije ozbiljno
Nisu me mogli ni docekat pri preuzimanje poste jer nisam nista dobio .
Nego me je zabrinulo pisanje u novinama.
Krejzy
POZNAVALAC1.139 REP60%
→ Ambasador
KrejzyPOZNAVALAC
sep 2010.
sep 2010.#7
Cek znaci ti si vise puta narucio i svaki put je zaustavljeno na carini? O.o
8 REP16%
→ Istraživač
sep 2010.
sep 2010.#8
Da ,skupilo se da su se cudili kako sam uporan
Idiot, zabrijo sam malo da ce mi doci bar jednom i nista .
Svaki put sam se uvjeravo da je zadnji ali kako nisam dobio neku obavjest od carine nastavio sam
Sada vidim da sam bio zasljepljen zeljom i najgore od svega nisam ni dobio
Molim vas vase misljenje u vezi kazni ,sto mogu dobiti
8 REP16%
→ Istraživač
sep 2010.
sep 2010.#9
p.s. za sto mogu ocekivati kazneni postupak ,jer nisam nista imao osim vise pokusaja kupnje
Nisam ilegalno kupio na cesti .
Nisam diler .
Krejzy
POZNAVALAC1.139 REP60%
→ Ambasador
KrejzyPOZNAVALAC
sep 2010.
sep 2010.#10
Ne poznajem kazneni zakon nesto previse ali ako ti nisi bio svjestan da je ilegalno, zaustavljeno je na carini i nisi dobio nikakvu obavjest ili upozorenje u vezi s time, nisi prije kaznjavan i nisu ti nasli nista u kuci nakon pretresa ne znam sto ti mogu, tj. za sto te mogu kazniti... pitanje je sto ce stavit kao optuzbu ali jedino sto si ti ucinio je narudzba mimoze za koju nisi bio svjestan da je ilegalna. To sto si vise puta narucio je razlog zasto su ti pretrazili kucu ( jer se vjerojatno cinilo kao da ti hitno treba ) i sad kad nisu nasli nista i situacija je ispala prilicno banalna ( ocekivali su kao sto si rekao da ce ti nac neki labos, pa da mogu paradirat po novinama ) traze nesto da opravdaju svoje postupke. Tako si barem ja to nekako logicki objasnjavam.
Sve u svemu POLICE FAIL bi ja to nazvao i vjerujem da neces imati nikakvih vecih posljedica zbog toga.
Sretno:pat:
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
Kreso1988
ENTUZIJASTA383 REP46%
→ Poznavalac
Kreso1988ENTUZIJASTA
sep 2010.
sep 2010.#12
ilegalna mimoza nisam to cuo, moj lega ih ima dosta u kuci sada jel to ta neznam:S, al ono cak mislim da mu mam to drzi u kalicima i kad god sam kodnjega sere mi da nesmijem dirati^^ a ja naravno pokusavam dotaknut da se spusti onak, ugl sumnjam da ti tu itko ista moze pomoc osim reci koju rijec podrske ti se dogovori sa odvjetnikom i objasni da nisi diler neg ljubitelj prirode^^
8 REP16%
→ Istraživač
sep 2010.
sep 2010.#13
Ja jos sigurno ne znam jer je to ilegalno .
Jer mi odvjetnik kaze da je to slobodnoj prodaji ali nije specijaliziran u vezi droga .
Nije mu isto jasno zasto su cekali godinu dana da se skupi na carini .
Izgleda da su moje posljike upale u ruke "savjesnom" cariniku koji je to slao u policiju .
Mogli su me na carini obavjestiti ili vratiti posiljatelju sa obavjesti da to ne prelazi nasu granicu i prica gotova .
Ja se ne osjecam krivim i kad su me privodili i radili pretres bio sam totalno smiren .
Zabrinuo sam se kad sam procitao u novinama.
U nasoj ljepoj drzavici u sudstvu ne postoji logike ili pravde , nego
iji si (sin nekoga poznate osobe ) ili koliko novaca imas .
Kod mene ima sin od lokalnog bogatasica koji je ubio djete sa autom pri velikoj brzini i nije odgovarao , a ja mogu zavrsiti u zatvoru zbog mimose koju ni vidio :((((((
Koliko ja znam u Evropskoj Uniji se mimosa hostilits prodaje u kilama bez problema.
Zalosno sto se sve dogada u nasoj drzavi , mi samo gledamo jer mislimo mene nece .
Ali svi mozemo osjetiti nepravdu na svojoj kozi pa cemo se zgrazat .
Neko moze ubiti djete zbog neodgovorne voznje autom, a neki mulac ima 0.01 g trave dobije zatvor i dosje cijeli zivot.
8 REP16%
→ Istraživač
sep 2010.
sep 2010.#14
Na nalogu za pretres pisalo je na temelju lanak 173. 4 st.
Tko neovlaateno pravi, nabavlja, posjeduje ili daje na uporabu opremu, materijal ili tvari za koje zna da su namijenjene za proizvodnju opojnih droga,
:((((( uzas 1 do 5 g rome
Sto se podrazumjeva po proizvodnju opojne droge .
labaratoriji i uzgajanje droge ,sta je posjedovanje mimose namjera proizvodnje ?
Molim vas neki odgovor
nightrider
ENTUZIJASTA589 REP97%
→ Poznavalac
nightriderENTUZIJASTA
okt 2010.
okt 2010.#15
To je nevjerojatno koliko je ta policija glupa. Svaka im
ast.
Kak mogu uope dobiti nalog na temelju naru
ivanja ne
eg takvog? Pa evo ja u naru
iti direktno iz nekog web shopa nekome koga mrzim 10 poailjki, pa e i njemu u kuu.
Bolje bi im bilo da su pustili neku opremu koju si naru
io, pri
ekali mjesec dana i onda (ako bi dobili nalog) u premeta
inu.
IDIOTI.
Super, ajd reci odvjetniku nek zatra~i specifikaciju opreme, materijala i tvari prema tom
lanku od tu~iteljstva i onda nek usporede sa onim ato su tebi naali. Brania se slobode, trajat e godinu-dvije, ~ali se svaki put kad neato stave kao dokaz a nije specificirano u zakonu. U sudnici nemoj govoriti dok te se ne pita nego uvijek zatra~i rije
od suca/sutkinje.
papandopulo
ISTRAŽIVAČ181 REP87%
→ Entuzijasta
papandopuloISTRAŽIVAČ
okt 2010.
okt 2010.#16
pozdrav svima .Naivac evo ovako ja te necu tjesiti jer mislim da je situacija ozbiljna.prva tvoja greska je bila sto si im rekao da je to tvoje i od tuda krece istraga .naravno da su cekali da se skupi . nazalost percepcija zakona je takva kakva je to sto si ti naivan mozes podjeliti s nama i sa svojom obitelji zakon tu rijec nerazumije.moj savjet je da uzmes ozbiljnijeg odvjetnika.a mi cemo i dalje traziti gdje su zandari pogresili a gdje ne oni ce svejedno" raditi"svoj posao i nece nista promjeniti ma koliko mi pisali o tome.
Falcon
ENTUZIJASTA555 REP89%
→ Poznavalac
FalconENTUZIJASTA
dec 2010.
dec 2010.#17
Pozdrav naivac!
evo ti jedan site gdje ti preporucam da postavis svoje pitanje i obrazlozis slucaj...sigurno ce ti pomoci- http://www.legalis.hr/modules/newbb/
pa nas obavijesti....nadam se da neces ozbiljnije odgovarati,po mom iskustvu maximum novcana-uvjetna kazna
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
VutragenjoZMAJ
dec 2010.
dec 2010.#18
Meni je to glupost. Jer mogu ja sad na komsijinu adresu narucivat sta god pozelim i da covjek padne a da nema pojma sta se desava.
Sad mogu te uganjat preko naplate ali i to se moze zaobici. Ti si vec priznao da si narucivao tako da ne znam. ali znam da je plus to sto nisi licno prihvatio...valjda.
2 REP4%
→ Istraživač
feb 2011.
feb 2011.#19
malo kasnim sa postom ali sta se desilo na kraju Naivac?....i da li je za Srbiju isto vazi ako neko zna, posto ne mogu da nadjem nigde spisak supstanci i jedninjenja koji su zabranjeni...(dmt je tu sigurno,ali i psilocybin je pa su spore legalne) ...
Kreso1988
ENTUZIJASTA383 REP46%
→ Poznavalac
Kreso1988ENTUZIJASTA
feb 2011.
feb 2011.#20
terete ga za clanak ko nabavlja! ne nabavio, tako da mu je isto jel mu doslo u ruke ili ne ali vjerujem kada objasni sve kak stoji da ce bilokoji sudac imat razumjevanja
popaj
ISTRAŽIVAČ132 REP55%
→ Entuzijasta
popajISTRAŽIVAČ
avg 2011.
avg 2011.#21
Dobar advokat cuda cini... mislim da ti nemogu ni uslovnui dati-nisi nista uradio protiv zakonito,pokusao jesi al nisi znao da nesmes!Advokat...
Slim_Shady
ISTRAŽIVAČ60 REP7%
→ Entuzijasta
Slim_ShadyISTRAŽIVAČ
dec 2011.
dec 2011.#22
Hmmm takodjer, vidim da je tema stara prilicno, ali eto, ima mozda info neki o tome sta se desilo, Naivac?
Cudno mi je, jer eto, citam 50 22.04.2009 Popis opojnih droga, psihotropnih tvari i biljaka iz kojih se mo?e dobiti opojna droga te tvari koje se mogu uporabiti za izradu opojnih droga i nigdje nije navedena mimosa... iako je ovo iz 2009, al ono, neznam... Osim ako nisu zabranili 2010, a to sumjnam...
Ja bi si isto volio naruciti to lijepo korijenje, ali ne bi zbog te gluposti htio da na kraju zavrsim u zatvoru ili tako nesto...
sep 2010.
1 / 23
sep 2010.
dec 2011.