VUTRA
ForumZajednicaOfftopicPromjena društva, novi list u životu !
LEGACY

Promjena društva, novi list u životu !

36 odgovora1,883 pregleda

mar 2013.

#1
E ovako ljudi, ne znam kako ete gledat na ovo al tako je kako je, imam 18 godina i prije par dana sam shvatio par stvari i uradio neke, NADAM SE, dobre stvari. Zna i, ~ivio sam nekim ~ivotom gdje je sve bilo rutina, akola, kua, izlazci i puaenje trave svaki drugi dan. Imao sam 2 jarana s kojim furam joa od osnovne akole i stvarno smo proali puno stvari zajedno i do neki dan bi primio metak za jednog od njih ( vjerujem i oni za mene ) , al' u ponedjeljak sam psiholoaki popustio i to mi je sve doalo glave ( posebno mislim na travu ), nije se desilo niata loae, al' jednostavno nisam mog'o viae da dr~im taj tempo i taj na in gdje se sve svodi na travu i pri u o tome. Oni su po eli prije mene, joa u osmom razredu a ja prije nekih pola godine. Ti momci nisu loai, dobra su akola, ocjene u redu. Ja sam to druatvo odbacio u ponedjeljak, nisam se posvadj'o, jednostavno sam reko da ne mogu viae i da nije u redu. Znam sad kako vi mislite, ovako onako, al' na in na koji mi se ~ivot okrenuo od po etka puaenja trave je nevjerovatan, na loae. To apsolutno nije dobro, taj na in ~ivota MI nije uopate primamljiv.. Kako koji dan od ponedjeljka prolazi ja sve dublje padam u depresiju.. ne znam zbog ega, trava mi se ne puai al' mi je svakim danom sve loaije, neato zbog saznanja da viae nema izlazaka, motora i furanja po bazenima i tih stvari, a opet sa druge strane znam da sam uradio dobru stvar, jer vjerujem da iz te pri e nema izlaza osim ako ne odbacia druatvo. Pokuaavao sam prestati sa travom barem na kratko vrijeme al nisam uspio samim tim ato sam u druatvu gdje se puai. Ne znam ata da radim, osjeam se loaije nego kad sam je uzimao.. I da, svjestan sam da moja pri a nije druatveno, forumski, prihvatljiva al' molio bih koji pametan komentar na ovo sve..

mar 2013.

#2
Zna i ti si fakti ki odbacio svoje jarane od dijetinjstva jer oni puae travu i ti brijea da to ne vodi nigdje. E pa prijatelju to zbog ega se sad osjeaa tako kako se osjeaa se zove gri~nja savjesti ili preispitivanje samog sebe. Ti zapravo nisi odbacio travu nego i prijateljstvo, dru~enje izlaske i zajebanciju, a tako si mlad. Brate mili pa nemoj da ti se sve svodi na travu, zato si tako i zabrijao, trava nek ti bude sporedna a ne primarna stvar. Kao ato netko voli popiti pivo ili rakijicu, tako netko voli i zapaliti pljugu i tu nema niata loae u tome. I ata predpostavljam da sad soliraa uz komp sa svojih 18 godina, hehe, straano. De brate mili izai van odvali se ko krava, poprcaj neata i zabavi dok si joa u tim godinama i dok mo~ea.

mar 2013.

#3
Jarane, koliko god sam odlu io da samo itam Vaae odgovore i niata ne piaem odgovorit u ti i nadam se pojasnit neke stvari. Ono ato smo mi radili do skora nije bila ni rekreacija ni zezancija; prenapuaavanje, odvaljivanje, dolazak u akolu razvaljen ko fiaek je ipak malo previae, jer sam svjestan druatvenih normi i ozbiljnog ponaaanja. Ka~em ti, drugovi smo bili i kad smo igrali fudbala.. Sad je prealo svaku granicu i viae ne ide.. Nisam imao niata protiv toga da se tempo smanji ali oni jesu. I ne ka~em da neu izlazit i zabavljat se , ali jednostavno 12 godina dru~enja i sad to sve nestane nije jednostavno kao ato mislia..

mar 2013.

#4
Svi ljudi nisu isti sto kaze Cane iz Partibrejkersa.Ne kontam zasto ne mozes da se druzis sa njima ako ti ne duvas?Koliko sam shvatio oni su pusili nekoliko godina pre tebe i tada nije bilo problema da se druzite i prolazite svasta i pazi mirko metak ,primate jedan za drugog i onda si ti propusio ,pre po godine ,ne prija ti i u cemu je problem da prestanes?Teraju te da pusis?
Z&NZMAJ

mar 2013.

#5
Prijatelju, pa tek ti je 18! Nemoj odbacivati ljude, pogotovo one do kojih ti je stalo. Ako ne mo~ea dr~ati korak s njima, objasni im da ne mo~ea tim tempom i dru~ite se neko vrijeme isklju ivo na javnim mjestima, gdje neea biti u situaciji da su oni prebijeni, a ti ne. Osim toga, ako im objasnia, vjerujem da e shvatiti i pomoi ti da prebrodia ovu krizu. Jednostavno ih zamoli da ne puae u tvom druatvu, odnosno neposredno prije dru~enja s tobom. Pa zar je to toliki problem? Ne vjerujem da pravi prijatelj to ne bi u inio za tebe, a iz tvog pisanja se jasno vidi da ste naj bolji prijatelji.
HookerLEGENDA

mar 2013.

#6
Eh, 18 godina... Polako, ne ~uri. Za dve godine ea razmialjati potpuno druga ije. Normalno je to kad imaa osamnest godina. Da si mi ti ~iv i zdrav, ~ivot je pred tobom, sve ide u rok slu~be ...

mar 2013.

#7
Evo ti pametan savjet. Mogucnost da si punoljetan iznosi 5 procenata. Mogucnost da ce ti mozak, a s njim i um izgubiti kontakt sa realnim mjestom i vremenom je daleko veca u odnosu na godine kada ti je svijest kompletirana i samo je nadogradjujes. Strpi se koju godinu i onda zapali, pa ako ti smeka neka ti bude relaksacija a ne obaveza i ne gledaj da li je to "in, out ili taboo" gledaj sebe kakav si i kako reagujes i znaces da li je za tebe ili nije. Ne zuri sa travom. Imas citav zivot pred sobom i zivi ga kao sto su ti clanovi vec sugerisali. Izadji nadji sebi djevojku, otidji do biblioteke uzmi neku knjigu da procitas. Radi nesto sa sobom, samo nemoj sjediti na jednom mjestu i razmisljati o travi i kolicini koju popusis. Mlad si, zdrav i nemoj dozvoliti da na samom startu potones. Izgradi svjest pa onda uzivaj ili ne uzivaj u necemu o cemu ti opstanak ne zavisi.

mar 2013.

#8
No sikiriki gracanicaful,nisi loae postupio ato si se malo distancirao od veine stvari koje uzimaju maha....za svaku pohvalu :thumb: No Joke je spomenio dobru rije ..gri~nja savjesti :) i u pravu je.Realan i dobar ovjek osjea gri~nju savjesti. Uspjeh u ~ivotu je ako mo~ea kontrolirati stvari oko sebe. Zna i,opuateno i na prvom mjestu mladim ljudima treba da bude zavraetak akolovanja,pronai nekakav posao,djevojku...pa onda mo~e i trava uz to sve...naravno,u normalnim okvirima. I vjeruj mi,nee ti ovo biti jedina odluka o promjeni stila i na ina ~ivljenja :) Bit e toga joa puno puta dok ne pronaea pravac koji tebi odgovara. Za sada,ostani malo po strani,odva~i dobrobiti svoje odluke....bitno je da nikome u cijeloj toj pri i ne napravia niata na~ao :) Sada su na redu tvoji pajdaai,da se izjasne :)

mar 2013.

#9
zar se nije nedavno ( u proteklih mjesec dana ) pojavio josh jedan sa slichnom prichom..i slichna shema...registrirao se samo da nam kazhe kako i zashto on misli da mu je zhivot unishtila trava... @ gracanicaful - sorry..nije nishta na tebe usmjereno..samo..malo chudno mi to..a tebi bi rekla da je pametno da si odustao od toga ako si uvidio da ti ne pashe ili smeta na neki nachin...nitko nebi trebao raditi ono shto mu shkodi i/ili ne odgovara..a ponajmanje zbog nekakvog "pritiska drushtva"..mlad si i..ima josh toliko toga pred tobom...tko zna..mozhda se za 10-tak godina medicinska marihuana legalizira na ovim prostorima..i,nedaj bozhe, bude ti potrebna kao lijek...zato ipak ostavi otvoren um.. + trebash znati da tvoje tijelo u 18.godini naprosto buja hormonima..rezultat toga je i prilichno nestabilna kemija mozga...tako da..ne mora trava biti jedini krivac za sve loshe u tvom mladom zhivotu.. sretno...

mar 2013.

#10
procitao sam na brzaka tvoj post ...komentare nisam citao....i potepem se na recenicu gdje kazes ...kako ti je trava promjenila zivot na gore....Pa popizdim,kao i na novinarku u danasnjim 24 sata...koja kaze kako je pacjent isjeko svog gazdu na komade i bacio u Savu ali je prije toga popusio 7g trave...prebaciti krivicu na travu je najlakse.Prvo,kriv si sam jer si ju maloljetan zloupotrebljavao i napusavao se u svakoj prilici ...nije ona uzela tebe ,nego si ti uzeo nju.Krivac je slab karakter koji nezna gospodariti svojoj g..zici.Budi faca sjedi sa jaranima i reci ...preskocite mene -ja neduvam-P...ce bjeze naduvaju se i kazu ...kako mi je zivot upropastila;)
grow_man_ENTUZIJASTA

mar 2013.

#11
Trebao si prestati duvati i nastaviti se dru~iti s momcima.Baa kao i ato je prije bilo nego kad si duvao,a katkad u tim godinama nas mu e neke druge stvari pa krivicu puno puta svalimo na neato sasvim drugo,ne ka~em da jesi ali mo~da postoji mogunost da si ti to baa i uradio.
artisticLEGENDA

mar 2013.

#12
Hm...naziv teme je zanimljiv, ali pri a...glupa! Neea niata postii time ato ea se prestat dru~it s njima, a i sam si reko da su sve dobri decki, dobre ocijene itd...tu o ito neato nije u redu s tobom...prestani puait mjesec dva tri pa ea vidit...mogue je i da je to zbog godina, pubertet i to pa te pere svasta...nadji neki hobi ili nesto :) neam pojma ali mislim da si ti jedini problem i dok ne rjesis sam sa sobom, neces postic nista :) zelim ti srecu u tome :D pozz
CreativeLEGENDA

mar 2013.

#13
Kad covjek nema dovljno jak karatkter da kaze NE onome sto drugi rade onda je mozda bolje da se ni nedovodi u iskusenje. Znas nisi jedini s tim problemima.....rekli su ti vec stariji a eto i ja cu ;) u zivotu dolazis do raskrizja na kojima moras birati lijevo ili desno ,neka su skretanja teza neka laksa ....ako mislis da je bolje za tebe da se odvojis od njih napravi to ,odmori se malo ,vidi kako ce ici dalje...to se zove odrastanje ;)brzo ces upoznati nove prijatelje bit ce vremena iza vutru i za druzenje netreba nista siliti . Netreba se posvadati ako su ti prijatelji shvatiti ce te i kad nades samog sebe kako ti tako i oni mozda se nadete na novom raskrizju i opet skrenete u istu stranu ;)
11111987ISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#14
Ljudii ja sam gotov meni se zivot raspao a da ja niisam ni skuzio do sad...naci radio sam to 2-3 godine da bi ja mjenjao esto druatva ne~ivim u metropoli pa nema tolikio ljudi i druatava da mogu svaki 2-3 tjedna ga promjenit i sad su se sva ta drustva nekako slozila a ja sto sam bi sa svima njima pomalo nigdje se nisam uklopio jako sam depresivan i ograni en zbog toga,i neznam sto da radim,,a nesto jos sto mi je najgore nema niti curu..ljudi savjetujte me ja sam sad na istoj nuli 0 koda sam osnovnoakolac a imam 25 godina....pomozite kako i kuda da krenem..korak po kroak! -.-

mar 2013.

#15
ja bi da sam na tvome mjestu,otiaao raditi u njema ku :) p.s. nisam davno pro itao da netko psuje boga,isusa,alaha,budu,sandokana u postovima...
weedoyeLEGENDA

mar 2013.

#16
Nemoj ako neces da pusis travu al se druzi sa ortacima normalno pa ako su ti pravi ortaci nece te terati ili bilo sta slicno a depresija ti je verovatno zbog promena nacina zivota a mozda je malo i trava doprinela ali nije glavni krivac. Ja sam na tvojim godinama imao zaebane paranoje, po mom misljenju trava ne bi trebala biti legalna za osobe mladje od 21, kazu da se "mozak" formira do 25 pa cak i 30 godina. Poslusaj ekipu koja je pisala pre mene a sto se tice pusenja bolje ti je da postepeno prekines sa travom nego odjednom, da se mozak privikne, da postepeno dodje u realnost a depresija ce proci, mlad si, misli pozitivno i o lepim stvarima jer kakve su misli takav ti je zivot sto rece neki tamo starac...
11111987ISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#17
Pa prijatelju da si mogu sredit posao u njemackoj ili opcenito inostranstvu nebi me morali 2 put pitati :)

apr 2013.

#18
Pa jel se ti ne mo~ea suzdr~at kad oni zapale, ako ve toliko ne ~elia puait, ti nemoj zapalit, budi krajem kao da se niata ne deaava. A i to ato dolazia u akolu napuaen, zar to nije smisao srednje akole?? :huh:
Orange14ISTRAŽIVAČ

apr 2013.

#19
Sta pijan govori to trezan misli napite se svi ne ko stoke da bacate pegle nego ono da ste pijani ali da je full i onda svi otvorite duse i znaces na cemu si ..MOJ SAVET NEOPTERECUJ SE STIM GLUPOSTIMA OCU DA PRESTANEM ..OVO ONO DOCE SVE TO SAMO OD SEBE POZZZ :D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se