LEGACY
Intervju bivšega ministra
24 odgovora1,272 pregleda
petarpan244
ENTUZIJASTA544 REP86%
→ Poznavalac
petarpan244ENTUZIJASTA
jan 2017.
jan 2017.#1
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
jan 2017.
jan 2017.#3
Sve to stoji medutim tko je Sime Lucin?Jedan podatak koji potpisujem;u njegovom mandatu su ljudi zatvarani u zatvore radi dointa,2,3 grama trave,izjave bilo koga protiv tebe bez dokaza..najvise oslobadajucih presuda donesenih zadnje tri godine u Hrvatskoj potjecu iz tih godina(2000-2004).
Ja sam od onih...vuk dlaku mjenja ali cud nikada;)
petarpan244
ENTUZIJASTA544 REP86%
→ Poznavalac
petarpan244ENTUZIJASTA
jan 2017.
jan 2017.#4
Treba mu neato i oprostiti jer nije, to je o
ito, standardni politiar. Mozda tada nije mogao mijenjati svijet, mozda i nije znao. Ali evo izvod iz njegove biografije ,,
`ime Lu
in aktivno se zala~e za ravnopravnost spolova i sudjeluje na Gay-Prideovima. Za
etnik je Zakona o registriranom partnerstvu, a zala~e se i za dekriminalizaciju lakih droga.
Osnova je Udrugu Protagora koja se bavi zaatitom prava ireligioznih osoba i promi
e ireligiozno poimanja svijeta. https://www.biografija.com/sime-lucin/
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
jan 2017.
jan 2017.#5
Kako vjetar puse...Vise vjerujem i dao bi rijec za nasa prava Stipi nasem moderatoru kojega neznam nego bilo kojem bivsem policajcu.Jer ipak je tu malo ozbiljnija prica i sloboda..
Razumijem ja tebe i da nase vrijeme sa legalizacijom marihuane dolazi medutim nemogu prihvatiti da nase interese brani covijek koji nas je zatvarao po zatvorima.Iako je dobro da pozitivno pricaju ti ajmo reci "veliki"ljudi jer obicni puc ih dobro slusa i samim time mjenja misljenje iako sporo ali mjenjaju.Samo kada dublje zaronimo nama trebaju ljudi koji u dubini znaju nasu problematiku,koji zive nasu problematiku,koji "koriste"nasu problematiku,koji znaju,osjecaju rezultate ljeka,koji u dubini duse i srca znaju da je to sto govore iskreno,istinito,ljudski...
Sime Lucin je jednostavno politicar u dusi koji prati "trendove" pa bilo to gay populacija,narkomani ili mi sa pravima za uzgoj marihuane..
Nadam se da me shvacas;)
petarpan244
ENTUZIJASTA544 REP86%
→ Poznavalac
petarpan244ENTUZIJASTA
jan 2017.
jan 2017.#6
...nije u vezi sa temom, ali.......
http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/svijet/2040069/nijemci-legalizirali-marihuanu-u-medicinske-svrhe-zastupnik-bundestaga-porucio-danas-je-lijep-dan/
Ipak se krece........
U Njema
koj je legaliziran medicinski kanabis.......
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
jan 2017.
jan 2017.#7
Eee...ali to su Njemci..kad sam u Minkenu..he,he..:D
Sala mala;)Da..krece se,krece..pa mora vise da krene naprijed..
Blader
ZMAJ27.296 REP
BladerZMAJ
jan 2017.
jan 2017.#8
Mo~da se sprijateljio sa nekim gey, puaa
em trave i on mu je promjenio ~ivot. :D
Mo~da je pronaaa boga i shvatio da se cijelo vrijeme bori protiv nemoralnog sebe potisnutog.
:popcorn::
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
jan 2017.
jan 2017.#9
Cuj..sve je moguce.Ja mu to zelim od srca:DMedutim...samo su novcici,pozitivne kritike u novinama,osobna zadovoljstina nesto sto je on zivio.E sad..dali je taj njegov moguci "ljubavnik"promjenio pogled ili misljenje po pitanju konzumiranja i uzgoja vutre..to neznam..he,he..;)
Blader
ZMAJ27.296 REP
petarpan244
ENTUZIJASTA544 REP86%
→ Poznavalac
petarpan244ENTUZIJASTA
feb 2017.
feb 2017.#11
http://direktno.hr/en/2014/domovina/75345/SDP-predla~e-zakon-kojim-bi-omoguio-uzgoj-medicinskog-kanabisa.htm
Klub zastupnika SDP-a u
etvrtak je u saborsku proceduru uputio prijedloge zakona kojima bi se omoguio uzgoj medicinskog kanabisa u Hrvatskoj, regulirao uzgoj industrijske konoplje, te uvelo certificiranje zdravstvenih ustanova.
SDP predla~e zakonske izmjene kojima bi se industrijska konoplja mogla iskoriatavati u cijelosti, a ovlaatene farmaceutske tvrtke, kao npr. Imunoloaki zavod, mogle bi uzgajati medicinski kanabis.
"Legalni uzgoj medicinskog kanabisa potaknuo bi gospodarski rast, a protokol bi bio isti kao i za uzgoj maka u proizvodnji morfija", istaknuo je SDP-ov saborski zastupnik Siniaa Varga povodom upuivanja u proceduru prijedloga izmjena zakona o suzbijanju zlouporabe droga.
Mic po mic, korak po korak. Sve je to sporo i nedovoljno no ipak se kree.
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
feb 2017.
feb 2017.#12
Ma slazem se petre frende optimisticni:).Medutim...
Prva stvar..gdje su bili kada je Mirela Holy to predlagala samo za rekreativce i samostalan uzgoj.Izbacili je ko kantu..
Druga stvar..sto SDP nije rijesio taj problem kada su imali potpunu vlast.
Treca stvar..ajmo gledati dublje.
Znaci "u rukavicama"to je ovo.Ajmo dopustiti vecim kompanijama i farmaceutici da potpuno legalno stvaraju ulje kako bi to preko ljekarna plasirali krajnim korisnicima po ogromnim cijenama.Sto ne predloze zakon kojim omogucavaju obicnom covjeku pravo na izbor da posade,uberu i izljece se.
U ovom prijedlogu ja vidim samo cistu korist i naravno ako prode skidanje odgovornosti jer nisu na vlasti.
Vidi frend..ide to pomalo na bolje,to stoji.Ali brate mazu nam oci sa tim nekim forama kako je njima stalo do pacijenata.Ja sam pozitivna osoba i stvarno sve gledam pozitivno ali kada nesto znam i vidim da me rade budalom onda se ovako raspisem umjesto da zenu zagrlim i provedem ugodnu vecer sa trubom i zenom u ustima:D(malo sale).
Kako god petre..imas moju podrsku sa skupljanjem i dokumentiranjem podataka o nasem problemu:):thumb:
petarpan244
ENTUZIJASTA544 REP86%
→ Poznavalac
petarpan244ENTUZIJASTA
feb 2017.
feb 2017.#13
Hazeri potpuno se sla~em sa tobom.
Meutim ja to sve gledam kao na proces u viae faza koji e od legaliziranog medicinskog canabisa tijekom nekoliko godina dovesti i do neke vrste legalizacije. Najprije kod bolesnih a onda i kod svih drugih.
Naravno to nee ii ni brzo ni lako jer su predrasude, i kod samih lije
nika, velike. A to ato farmacija tra~i svoj dio kola
a u ovoj fazi je dobro.Ipak to je veliki pomak u odnosu na stanje prije npr prije 10-20 godina. Vjerujem ,kada im ue u mozak da postoji i medicinski canabis, policija e i bez uredbe biti tolerantnija.
Imam i provjereni podatak da je u 12 mj 2016 izdano 20 recepata za medicinski canabis i to uglavnom od strane neurologa.
pozz.
ps. joa bi dodao dok mogu.
znamo da je u njema
koj odobren medicinski canabis.
po njihovom zakonu terapija im ide na osiguravajue druatvo.
e to, da plaanje preuzme hzzo i da proaire indikacije npr za ptsp to bio bi puni pogodak.
jan 2017.
1 / 13
jan 2017.
feb 2017.