LEGACY
Globalizacija: za i protiv
38 odgovora2,157 pregleda
Losmi the Evel
ENTUZIJASTA267 REP17%
→ Poznavalac
Losmi the EvelENTUZIJASTA
avg 2012.
avg 2012.#1
Da li imamo sansu da se ne uklopimo u globalizaciju ili smo vec odavno svi u njoj?
Ja sam generalno protiv i poprilicno se trudim da mislim i delujem lokalno ali i svestan da smo apsolutno svi u velikom sistemu, sem onih koji zive sami u sumi...
Kakva su Vam predvidjanja na ovu temu, sta ce biti za 10, 20 ili 100 godina?
Jer ne zelim da zivim 1000 godina...
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#2
Mislim da smo u globalizaciji a 1000 godina bi bilo dosadno ~ivjeti:)
Bit
e teako, koliko ne znam. Mora se raditi do 70-te da bi iaao u mirovinu. Ma nek se jebu. Imam godinu sta~a i to mi je dosta. Odustao sam upla
ivati mirovinsko jer mislim da mirovinu nebi vidio.
Dok budem sposoban zaraditi za hranu i neki ~ivot ok. Kad ne budem mogao nek me nema. Ljudi se u principu i boje umrijeti, zato trpimo sva ova sranja i pretvaramo se u sluge jer naivno vjerujemo da je nekom stalo da nam bude dobro.
Uzdaj se use i u svoje kljuse.
opa cupa
ZMAJ140.425 REP
opa cupaZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#4
Da nazalost kao u Serengetiju.....borba za opstanak ,tehnika lakat u rebra sve je vaznija i vaznija....a za 10-20god....nema veze,nije vazno,ko ga hebe, kratkovidan sam vidim jedva do sutra.......
natura
POZNAVALAC919 REP35%
→ Ambasador
naturaPOZNAVALAC
avg 2012.
avg 2012.#5
globalizacija je tu jer smo je sami zeljeli, preuzimam odgovornost za bagru od covecanstva i uzivam zivot, ne plasim se niceg, ni smrti uostalom.. zbog straha, zavisti i ostalih negativnih emocija nam i jeste to sto nam je.. ne dajte se, ja lajem sitno, prosvetljujem pojedince, svi ucenici koji mi dodju na praksu znaju sve o konoplji i sve moje stranke upozoravam na gadosti koje rade sami ili koje su im ucinjene sa strane velikih kompanija..
maverick
AMBASADOR2.512 REP29%
→ Legenda
maverickAMBASADOR
avg 2012.
avg 2012.#7
Trebaju ljudi shvatiti da globalizacija pogoduje samo boga
enju odabranih. Ogromne koli
ine "dobara" se prevoze na velike udaljenosti jer ih je jeftinije proizvesti negdje drugdje, a to sve skupa uniatava prirodu od transporta do na
ina na koji se to isto proizvodi. sve od kineskog
eanjaka do igra
ki. te tvornice ne samo da zagauju, nego i izrabljuju radnike i djecu. Pa kaj smo nesposobni proizvesti to sami i koristiti vlastitu pamet i obnovljive resurse?
Zajednice bi trebale djelovati lokalno, tako da se ve
ina potreba (recimo za hranom) osigurava u krugu od par km, a sama zajednica onda ima koristi od toga. Npr od poreza, ali za to treba decentralizirati sustav, a ne da sve odlazi na jedno mesto bila to budimpeata, be
, beograd, zagreb ili brisel. Kad se zajednica temelji na lokalnim resursima ljudi se trude viae jer shva
aju da ako bolje neato naprave njihovoj zajednici e biti bolje.
Ako idemo dalje te zajednice u danaanje vreme mogu pomou solarnih elektrana biti energetski neovisne ili
ak prodavati el. energiju.
Celi svet bi mogao tako funkcionirati samo se prvo ljudi trebaju rjeaiti nekih svojih retardacija: konzumerizam, nacionalizam, religija...
Losmi the Evel
ENTUZIJASTA267 REP17%
→ Poznavalac
Losmi the EvelENTUZIJASTA
avg 2012.
avg 2012.#8
Naravno da smo svi odavno u globalnom selu ali pitanje je kako i kada da se malo izvucemo odatle...ko zna, nisam pametan.
Po meni, glavni razlog je jebeno potrosacko drustvo, cinjenica da svi kupujemo gomilu apsolutno ne potrebnih stvari i time odrzavamo celu tu MONEY masinu, zato se trudim da svedem kupovinu na minimum.
Hooker
LEGENDA9.957 REP50%
→ Zmaj
HookerLEGENDA
avg 2012.
avg 2012.#9
E ja ne moram da se trudim oko toga...Na minimumu sam odavno.
A bie bolje,ne sumnjam.....nema veze,nije vazno,ko ga hebe
jesam
ZMAJ41.782 REP
jesamZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#10
....bas slazem racune, mislim, samo slazem....i odjednom hormoni ko bomboni..."zaustavite Zemlju, silazim" ili imam dobar plan, oce neko kucu kupit, odoh ja u brvnare di su svi na bunici, i na kraju se obistinjuje zajebancija; nemas kosu, vrati fen...
Losmi the Evel
ENTUZIJASTA267 REP17%
→ Poznavalac
Losmi the EvelENTUZIJASTA
avg 2012.
avg 2012.#12
Jos malo pa ce se isprazniti gradovi i svi cemo se baciti na poljoprivredu i puko prezivljavanje, jupi!
Onda vise nema globalizacije, samo lokal natural wu patriotizam.
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
avg 2012.
avg 2012.#13
Da je globalizacija moguca, ona bi bila tu od postanka ljudi. Kao sto vidimo, nema je.
Zamislite samo da postoji jedna centralizirana vlada koja upravlja Zemljom. A naroda koliko hoces. Svaki narod ima i odreden karakter, to se tocno vidi po ljudima. Mi mozemo vidjeti razlike medu nama ex yu narodima a di je ostatak svijeta huhu. Znaci, razliciti interesi, potrebe itd. Nista od toga.
Uostalom, imali smo davnih dana globaliziran svijet kad je sagradena kula Babilonska. Svi smo bili jedan narod i govorili istim jezikom a onda se spustili vanzemaljci i pobrkali nam jezike jer nam vise nista nije bilo nemoguce u tom trenutku.
Nemojte se zavaravati... to je jako komplicirana stvar i stotinama godinama smo od nje a kamoli desetke ha ha ha.
Pa pogledajte toleranciju izmedu ljudi? Razumijevanje?
ROFL o cem pricamo.
Susjedi Talijani rudari se zabarikadirali u rudnik s eksplozivom. Kog u HR zaboli ona stvar za to? A oni su nam prvi susjedi. Bosanci nemaju kaj jesti, Srbi zive ispod granice siromastva. Kog boli za to? Bliski istok, Afrika... ratovi. Kog boli za to? Nikog.
Kakva globalizacija. Nije nas briga za susjeda kucu do a kamoli za tam nekog japanca na kraju svijeta kojeg je upravo cura ostavila i ide se lik ubit.
:vb_wave:
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
avg 2012.
avg 2012.#14
Ne razumijem... `ta je to loae u globalizaciji?
Da je nema potrebe biti u ovom svijetu, ovom sistemu... Ne bi je ni bilo.
Kao niti ovog foruma i ovih razgovora.
Ljudi dovoljno je biti zahvalan samo za to ato si ~iv.
Sve ostalo je borba. Uvijek bila, uvijek e i biti.
Z&N
ZMAJ26.977 REP
Z&NZMAJ
avg 2012.
avg 2012.#15
Ajmo malo teorije zavjere, jel mo~e? :)
Ajde ovako:
Meni to sve izgleda kao da "nas", tko god mi bili, "netko", tko god taj netko bio, ~eli nau
iti ato ovisnijem i nepravilnijem na
inu ~ivota. Taj nepravilni na
in ~ivota nazivamo globalizacijom. Zaato je nepravilan, pitamo se sada? Postoje mnogi razlozi, ali ja u se dotaknuti samo nekih, koje su neki ve naveli prije mene.
Nafta! `to znamo o nafti? Prakti
ki sve, ali ponaaamo se kao da ne znamo niata. Neki galame da e je uskoro nestati. Drugi pak smiruju i ka~u kako je to la~. Jedno je sigurno, nafta nije obnovljivi izvor energije. Zapravo je, ali mi neemo biti tu kada se zalihe obnove :)
Mirovina. Jedna od naj veih zabluda u povijesti
ovjeanstva. Pitajte mog starog ako mi ne vjerujete :) 40 i kusur godina radnog sta~a, sada na rubu egzistencije. ekaj malo! Jel to moj ili tvoj stari?
Edukacija. Jeli potrebno iata viae komentirati? Mislim da je svima jasno...Dezinformacija prije svega. Zavadi pa vladaj neupuenom masom.
Zaato je internet postao bojno polje? Zato ato je to jedini medij na kojemu informacije teku u oba smjera i tko je sposoban profiltrirati ispravnu informaciju, znat e ju upotrijebiti, bilo za vlastitu korist ili za dobrobit zajednice. Jedina globalna stvar koja joa koliko toliko funkcionira u dobrom smjeru.
Pohlepa je neato ato se neda iskorjeniti. Duboko ukorjenjena u ljudsku svjest i glavni pokreta
modernog druatva.
Novac. Pogreano mjerilo vrijednosti :)
Empatija. Nismo joa na tom evolucijskom stupnju...ili smo bili neko davno?
Suma sumarum, di si bio nigdje, ata si radio niata. Toliko napisanoga, a niata pametno izvui iz toga, jer na koju god se stranu okrenuo, vidim greaku koju ne ~elim ponavljati.
Nit sam za, nit sam protiv... nisam pametan...
DJFlyHigh
LEGENDA5.422 REP4%
→ Zmaj
DJFlyHighLEGENDA
avg 2012.
avg 2012.#16
mozda nema nekake veze, ali ja pokusavam uzivati u zivotu koliko mogu ali ono sto jedino mene nazivcira po vani kada sam negdje je ovaj sav svijet kakav je i kako samo kradu ljude i dobra vecina gleda samo na profit... ja vjerujem u dobre ljude i vjerujem da ih ima, i vjerujem da ih se sve vise osvjestuje i povecava iz dana u dan, ali da uz svu ovu tehnologiju i ajmo rec "naprednost" ljudi i dalje umiru u svijetu i da se i dalje ubijamo je jako tuzno...
svejedno sam za da treba uvijek biti optimistican i sretan koliko se moze, ali nazalost tesko je uvijek ljepo gledati na svijet uz ovakva sranja sta se desavaju oko nas...
ali zato imamo nasu dragu biljku tu da nam uvijek pomogne :goldmaryjane:
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
avg 2012.
avg 2012.#17
Tarki i Zlo su jako lijepo rekli neke stvari.
No odmah cu se ograditi, globalizacija je toliko sirok pojam (jer obuhvaca prakticki cijelu ljudsku kulturu) da bismo samo tako mogli doci na forum i pricat ZA ili PROTIV.
Ja osobno nisam ni za ni protiv, neopredijeljen sam bas kao i Zlo. Osobno zato sto mi fali tu puno komponenata i puno znanja i mudrosti da bih uopce mogao rasuditi razliku izmedu dobra i zla. Jos uvijek si razmisljam da li su neke stvari ispravne ili neispravne.
Ukratko cu objasniti, da me bolje shvatite.
Ljudi su (bar nas dio civilizacije) uceni od malih nogu da postuju druge ljude i ne prave im zlo. To se u praksi pokazalo potpunim kaosom. Onaj koji je "dobar" naci ce onog koji je "zao" i koji ce ga iskoristavati dokle moze. Ne radi se tu samo o poslu i placama, naravno, nego opcenito o svemu. Ima puno poslovica oko toga tako da ne bih duljio.
No kada objektivno pogledamo prirodu (i zivi i nezivi svijet) vidimo da svako zivo bice egzistira tako da asimilira drugo zivo bice. Doslovno uzme njegovu energiju. Neziva priroda je pak "neziva", ona ide svojim tokom isto tako ne gledajuci na ostale zive i nezive stvorove. I sad, mi ljudi bi kao trebali biti jako dobri i fini dok je sve sto nas okruzuje ZLO. Zlo jer ne gleda "druge" nego samo "sebe".
Dakle, tu sam jos zastao a to je jako velika komponenta. Jer ako cemo biti dobri da li to znaci dobri prema svojoj rasi (ljudima) ili dobri prema svim zivim i nezivim bicima? Ili 50:50? Kak sad covjece, potpuno sam izgubljen, kak cemo, sto uopce zelimo. Mi nemamo jednu svijest nego svako ima svoju svijest. Kolko je tko "navucen" informacijama i dezinformacijama je druga prica...
No, da rezimiram ne ulazim u previse informacija, bit ce vam previse za citanje.
Jing i jang. U svakom dobru neko zlo. To mi se cini kao jako ispravna filozofija. Znaci stvari ne mogu biti samo crne ili samo bijele. A opet ne mogu biti ni samo sarene. Zato sam pogubljen, u svom tom kaosu. No kaos se ispostavio kao odrziv (gledajuci na kompletan Svemir a ne samo ljude i Zemlju).
Kako se to dotice pojma globalizacije? Sto je zapravo globalizacija? Jedinstvo ljudi? Da smo svi isti narod? Ili puno naroda u jednoj velikoj konfederaciji? Onda to nije bas neka globalizacija nego nekakva federativna globalizacija? I koji ce biti Ustav, znaci temeljni zakon zakon ispred svih zakona, te tvorevine? Imamo jako puno vjera i nevjera (agnostici, ateisti) - kako naci zajednicki jezik? Sto je jednom ispravno, drugome je krivo.
Hocemo se li se pozvati na demokraciju? Da vecina upravlja? Ni to se nije pokazalo odrzivim?
Znaci, kao sto sam rekao, globalizacija - presirok pojam. Toliko sirok toliko velik da se svi ljudi svijeta ujedine na nekom skupu i dogovaraju, zbog tolike raznolikosti ne bi doslo do dogovora nikako, samo bi se posvadali.
Mislim da ce prirodni tok sam odabrati kako ce stvari ici, nas ovdje prisutne to ionako nece dirat jer necemo biti zivi ako i kad se tako nesto dogodi.
Mi vec sada u praksi imamo tok globalizacije a to je NWO. I bez zavjera i s zavjerama, na NWOu se radi, to cak ni ne taje. Otvoreno priznaju da zele stvoriti novi svjetski poredak. I sad kad pogledamo na koji i kakve nacine to rade, da li su oni ispravni? Da li cilj opravdava sredstvo? Treba li jednoj osobi nanijeti bol kako bi sto drugih osoba ljepse zivjelo? Pod bol mislim razne pojmove (smrt, bolest, siromastvo bla bla).
I sto ako i naprave NWO? Koliko je on odrziv? Tko garantira da cak i ako uspiju, da ce ga uspjeti i odrzati??
Znaci, ne vidim smisao ove teme kada smo mi nemamo cetveroznamenkasti IQ da mozemo predvidjeti buducnost pa cak i realno sagledati cinjenice oko nas. Cak i da imamo IQ 2000 sto je ispravno a sto nije, kako sam vec pricao. Tko je tu moralna vertikala da odredi sto je ispravno a sto nije... tko je bez grijeha nek baci kamen prvi.
Uglavnom, ova tema moze jedino posluziti eto da se malo druzimo, pricamo i upoznajemo i tako to... ubijemo vrijeme :PPP
KonanVarvarin
ISTRAŽIVAČ113 REP42%
→ Entuzijasta
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ
avg 2012.
avg 2012.#18
Ljudi, ajmo svi na brda i planine, lepo uzgajamo voce i povrce, naravno i nasu svetu biljku, cuvamo neku ovcicu i uzivamo :D
49 REP98%
→ Istraživač
avg 2012.
avg 2012.#19
I ja bi iala negdi u planine, imala Eko vrt, kravicu, ov
icu....otrovao me grad
narcis
ISTRAŽIVAČ103 REP35%
→ Entuzijasta
narcisISTRAŽIVAČ
avg 2012.
avg 2012.#20
Naj ocitiji primjer zavedene mase.....
......dok god sirotinja (gledatelji) sjede na tribinama i gledaju milijunase kako igraju fudbal.....bit ce "sranje"!!!!
......nekada su na tribinama bili ljudi koji su gledali sirotinju kako igra fudbal......bilo dobro svima, a
......sada, samo "njima".....
avg 2012.
1 / 20
avg 2012.
avg 2012.