VUTRA
ForumZajednicaOfftopicRoditelji, odrastanje, novac...
LEGACY

Roditelji, odrastanje, novac...

134 odgovora7,886 pregleda
muma^^ISTRAŽIVAČ

feb 2014.

#1
Nemam kome govoriti o ovome pa u ovdje postat, mozda vec ima tema na ovu radnju ili nesto slicno, mozda sam i falio mjesto za temu ali uglavnom. U 19. oj godini sve se mjenja.. nije vise ko prije stara daj 50 kn idem van ovo ono, vec mi je pocelo biti naporno zicat starce novac, ali nemam i nemam ga di nabavaviti i zaraditi, jednostavno nemam..Sretan sam ato nisam nikad ukrao roditeljima niata iz njihovog d~epa, vidio sam da mnogi moji frendovi znaju okinut staroj po 100 kn ili viae manje svejedno. Problem mi je ato petkom, subotom kad se pije i puai moram pitat staru da mi da 20, 30 kn i uvijek kazem vratit cu ti, ali k***c, zagomila se i onda sam i bogu i vragu duzan do grla.. Neznam dali je tko shvatio poantu mog teksta, ali uglavnom kako ste prosli sve to, kako je dosao prvi kea kako se izbaviti od tog zickanja staraca to je ono sto me najvise grize. Kako doi do novca? I ako na vutru jako malo novaca trosim, nikad skoro ne pitam kad mi treba za to nego kad mi treba za cigare cugu i za provod..Ima li ko rjeaenje za brzu lovu ? :P P.S. Ako vec postoji tema slicna ovoj zamolio bi neki link u komentaru , a ovo mozete i izbrisati ako smeta kome.. pozz.
RollingUpISTRAŽIVAČ

feb 2014.

#2
Treba znat prezivet,illegala brate,sta ces...tesko je....il budi muska ku*va ko ja :D

feb 2014.

#3
:') Mora postojati nesto u cemu si dobar.. i da od toga mos izvuc koju kunu.. :)
muma^^ISTRAŽIVAČ

feb 2014.

#4
RollingUp - Ilegala mi se zgadila i ako nesmijem ovdje pri at o ilegali i zaradi rae bi presko io takvu zaradu nego punio d~ep tako..

feb 2014.

#5
Hajde kazi nam.. sta ti ide? :) sta volis raditi? :)

feb 2014.

#6
Ne isplati se poateno ~ivjeti i raditi u danaanje vrijeme dok nas svi ostali plja kaju. Treba se baviti kriminalom, suo iti se sa moguim posljedicama i u~ivati u ~ivotu. Kad svi drugi kradu i zakidaju mene po evai od politi ara, poreznika pa do poslodavaca zaato bi ja bio poseban i poaten. Tako ti ja na to gledam ;)
jesamZMAJ

feb 2014.

#7
ma hajde, ne moraa se grist, pa emu starci slu~e? a joa si pri tome i skroman i dobro razmialjaa :) mo~da da pitaa neku firmu koja dijeli letke ako si iz nekog grada,,,
muma^^ISTRAŽIVAČ

feb 2014.

#8
jesam - Ma grizem se zato ato su i oni ve pomalo tanki i ne troae pare na niata sem mene, i neda mi se tako, a posla nigdje ..Hvala na savjetima, kriminal se isplati al nikad ne zavrsi dobro .. Slobodno piaite joa poma~e svaki dobar savijet.. :) sativa diva - Nema baa stvari u kojima sam pretjerano dobar ali mogao bi svasta radit..

feb 2014.

#9
Pravljenje novca je umjetnost :) Salim se ne moras ti da zaradjujes odmah. Imas svoje da te pokriju barem jos godinu dve.... i to je danas luksuz. Znaci imas fore da razvijes sebe kao licnost i da se obucis u nekom poslu/zanatu. Ne slusaj sebe i druge oko sebe da nema posla i da je ovakvo i onakvo stanje. Ima posla samo je pitanje kao i uvjek: prirodne selekcije. ....aaah da i rodbinskih veza ali i to je u neku ruku prirodna selekcija jer neko je morao izborit se na pocetku.

feb 2014.

#10
Freelance! Ako znas ista na kompu da radis, znaces i da naucis jos vise. Skini neki program sa neta sa sve tutorijalima, nauci i u lov. Jbg, za pocetak ces biti sretan ako izvuces 20-30 evra nedeljno ali stice iskustvo, upoznajes ljude i otvaraju ti se nove sanse. Uvek ima posla, samo zavisi od tebe koliko ces da grebes dok ne nadjes nesto kvalitetno... Tema je super, verovatno dosta ljudi ima isti problem, ne samo u tim godinama.

feb 2014.

#11
http://www.fiverr.com/

feb 2014.

#12
Na primer... :D Mada je mnogo lakse na oDesku naci posao, Fiverr je malo preokupiran prodavcima trenutno i treba dosta da se grebe da zaradis nesto dok je na oDesku drugacija organizacija pa napadas ti kupce da te angazuju. ;) Ako si voljan da radis za male pare na pocetku i da se stalno javljas sa ponudama, brze se zaradjuje.
muma^^ISTRAŽIVAČ

feb 2014.

#13
ekaj, ini mi se zanimljivo i dobro ali i dalje ne ku~im ata ja trebam tu da radim..?

feb 2014.

#14
Zavrnuti rukave i ne tražiti spas preko neta več u obilazak gradilišta i uvijek treba radne snage ali nema biranja posla i kukati "to je teško". Ja se za 20-30€ nebi zamarao poslom preko neta jer više užicaš na kolodvoru a na bauštelama i največi lihvari plačaju 25-30€ na dan ako nešto usavršiš i 50€ na dan bez problema. Ljudi uvik trebaju usluge samo se treba nači na pravom mjestu u pravo vrijeme.

feb 2014.

#15
Situacija je grozna :D Volio bi svome 19-naestogodianjaku dati viae nego ato mu dajem ali ne ide. 20-30 kn za cugu,ponekad vikendom 50 ili 100 (rijetko) i onda me odvali za popravak motora 200 euria :) pa nato i goriva u pilu,pa kupi opreme ato fali ...a ti aa sjedi kod kue,puai travu i ne mrdaj nikuda :D Nisam bio u 'gradu' 5 godina nave er,ne idem po birtijama osim ponekad u kino. Jedva ekam da se zaposli da udahnim malo zraka :D A do tada kako je je.

feb 2014.

#16
muma,bio sam u takvoj sli noj situaciji sa 18 godina,zavraio sam akolu i shvatio da u mom kraju nema perspektive na~alost i da u vjerovatno morati starce ~icati za kavu i kutiju cigara....a to im nisam htio priuatiti uz sve standardne probleme koje su ih mu ili...pa sam lijepo spakirao stvari i otiaao na more raditi sezonu,poslije sezone se vratio na mjesec dana doma i nakon toga opet otiaao 150km dalje i tra~io posao,tra~io i naaao,bilo je tu svega i sva ega dok se nisam snaaao,ali evo,ve nekoliko godina sam neovisan o starcima,imam posao,obitelj i sve ostalo u novom gradu,i uope se ne kajem ato sam ovako postupio...samo treba biti uporan i ne odustati na prvi neuspjeh...a ja uvijek ka~em:tko ~eli raditi,taj e si i nai barem nekakav posao.tako da ne odustaj i ne gledaj crno na sve,samo upornost i volja,sve ostalo e ti doi usput! ;)

feb 2014.

#17
Mora postojati neato u emu si dobar. Mo~e freelance, mo~e i stalan posao. Posla uvek ima za one koji hoe i umeju da ga rade. Ako si u manjoj sredini mo~ea mo~da te~e nai posao, ali kao ato neko re e - i preseljenje u vei grad treba uzeti u obzir. Evo, ja sam se kao klinac zezao sa kompjuterima (ali viae istra~ivanje nego igranje igara) i eto sad sam administrator servera najveeg regionalnog marihuana portala. Malo li je? Joa da aef plaa bilo bi super :D
BladeZMAJ

feb 2014.

#18
Pljinit u aake i radit momak..ato prije shvatia da nema novca dok ne radia to bolje za tebe...ja sam iz srednje poslan drito na bauatelu..joa sam svaku plau u kuu dao sebi ostavio samo za gablec....i tamo sam bio dok nisam shvatio da ne ~elim viae pa sam upisao drugo zanimanje i sam ga plaao radio i davao ispite...poslao cirka 200 molbi i to bez interneta dok nisam doaao do posla s kojim mogu prehranit obitelj...danas imam 29 i 9 god radnog sta~a...neato sam potratio na vojsku neato na tra~enje posla... Na bauateli ea uvijek posla na..ne ea bit ko topla voda nego ea o vrsnuti malo zaradit neato,postat neovisan i pomoi roditeljima...dok radia tra~io bolji posao i molit ea boga da ga naea...ovako tra~ia posao ali molia boga da ga ne naea..al hebeno je ustat ujutro u 5 ili 6 pa radit na -18 do 6 il 7 uvee...hhahah znam nee ti se to...ato i bi cigare imaa ru ak i veeru ima i krov nad glavom..a i vremena za ~alopoljke na forumu isto.....jbg poaten i heben ti nejde nikad nije ni ialo
malimarkoPOZNAVALAC

feb 2014.

#19
Nema ti do bauatele...i ja sam sa svojih jedva napunjenih 18,4 dana nakon polaganja mature otiaao 300km iz "sela" i uvatio se bauatele....nemo~ea ti od staraca ~icat i kukat nema posla vamo tamo..mislim ko mo~e svaka mu ast..jebi*a,autia i radia i nadaa se neemu boljem...mislim ne baa da sjedia i ekaa nego aaljea ~ivotopise,tra~ia i trudia se ;) a bauatela je takva kakva je,mislim da ti ne kukam al imam za stan,pojest popit,popuait...doma svakih mjesec-2 iza i to je to,skromno :) ali svakako kad tad pobje jer ne znam poznaa li nekoga ko je cijeli ~ivot radio na bauateli a do~ivio 70 godina?ja ne :D i da a ovo ato kukaju i se*u nema posla,kriza,vamo tamo...nema to je istina ali sezona i ve spomenuta svima najmilija BAU`TELA uvijek prolazi i uvijek e se nai :) tako da,uzmi stvari u svoje ruke! ;)
StrijelaENTUZIJASTA

feb 2014.

#20
Okej, malo alternativno od ovih nekih pogleda. Poateno se mo~e ~ivjet (bar se ja smatram poatenim). `to se ti e poslova na kompu, ako ~elite samo krenuti zaraivati pare, bacite sa na neki odesk ili neato sli no i radite. Ako se mislite bavit programiranjem ozbiljno (a ne radit sajtove za "frizerske salone"), to iziskuje jako puno rada i truda. (Mentally taxing). Ono, meni nekad doe da malo cjepam drva ili neato da se odmorim, a zbilja volim programiranje.
weedoyeLEGENDA

feb 2014.

#21
a mi iz malih gradova, gde nema gradjevine, nema deljenja letkova, samo kafici a i tamo moras znati nekog, sta onda da se radi plus radis za 150 evra 25 dana u mesecu? preselis se u drugi grad, platis kiriju, hranu i na kraju imas manje nego da sedis kuci i ne radis nista, znas nema prihoda nema ni rashoda :) a kriminalom svako moze da se bavi i pare mogu da se zarade al ne moz to svako, a ono svi 'kradu' pa mogu i ja nas je i doteralo tu gde smo. ps, sto bi rekla pesma ja sam kokuz bekrija marka mi ko tepsija :) :matrix:
BladeZMAJ

feb 2014.

#22
Ja sam ti de ko sa sela na job putovao svaki dan u Zg 50 km busom tako i nazad tako da sam ti ustajao u 5 dolazio doma oko pola 9 uvee veera + tua i krpe...tako 3 godine...jbg..nije mi ~ao ni minute mnogo sam nau io o ~ivotu
malimarkoPOZNAVALAC

feb 2014.

#23
ponavljam i ja sam iz malog grada...ista situacija i evo me mogu slobodno re u ZG-u...i platim kiriju i platim hranu,i ~ivim sam ko pas,i krvava je svaka para,idem doma na uskrs bo~i i roendan,nema druatva ko nekad,kloaarenja i zajebancije i fali mi to,al se sjetim opet tamo nemam niata,ovdje se bar nadam neemu..ata ja znam,opet kad gledaa puaim svoje cigare,sam plaam kiriju i jedem svoju salamu..nije mi tata dao nego i ja kad uspijem poguram doma....i nikom to ne govoria,kad te pitaju kako je,super je,normalno bli~ima se iskukaa ali baa zbog te male sredine i svega toga sam pobjego,i svi te udno gledaju,sumnjiavo a ti se opet sjetia sam sam platio kiriju a oni bi se hebali za te pare...i svi izlaze sa 10 kuna van,tuih 10,i ne cjene te pare i ekaju...samo se eka neato,sve sirotinja...nije sramota kad stari ljudi nemaju i ne mogu,sramota je kad ljudi od 40 godina nemaju jer djete od 20 sve potroai,zdravo djete od 20,koje mo~e radit a nee,nego im mama ganja poso po gradu i predaje papire a ovaj moli boga da ga odbiju..nagledo sam se toga i previae...ja ne ka~em da sam u pravu..al eto tako radim :D
muma^^ISTRAŽIVAČ

feb 2014.

#24
Istina, svaki komentar govori nesto, razumijem i znam treba aljakat i treba se potrudit malo, jeste da sam ljen i da mi se neda ali kad iskresne nesto sa strane potrudim se i uzmem sto mi se pruza, problem je ato sam joa uvijek akolarac zbog zajebancije u prvom razredu..i nemogu baa radit dok sam u akoli, jasno nemoze nitko.. gledao sam zavrait tu akolu napokon, otii u vojsku sredit sebe i svoj ~ivot. Postii neato. Zato sam i otovorio ovu temu da vidim kako sve se moze doci do novca dok ne sredim ostale stvari i krenem u potragu za pravim poslom.. VenloNL - To si dobro rekao, ali mlad sam i vikend mi se uvijek svodi na cugu,pljugu, zabavu, curice vamo tamo i mislim s druatvom sam uvijek a kad sam vani troai se , a doalo je do toga da nemam viae ata da troaim :) ako me razumijea, nije da kukam nego jednostavno ~elim dr~at tempo da imam neke pare ne prejerano velik iznos , da imam vikend za druatvo i da ostalo imam za sebe.
malimarkoPOZNAVALAC

feb 2014.

#25
onda deri freelance,kosi babama i te stvari...i svakako gledaj i planiraj ata ea kad zavraia akolu da ne proea kao gore opisani invalidi bez kolica ;) a ovo ukanje trafika i gluposti thug life ata ljudi piau zaboravi...od toga za cigare nemaa a zaglavit ea da se ne mo~ea izvu do 30ete ;)

feb 2014.

#26
Ma zanemari ove komentare o bauatelama i sli nim shranjima ... ja sam to sve proaao i zgadili su mi se ljudi :D bauatelci ,monteri i sl ,bljak :D Nije dobro za mladi um da otpo ne svoju karijeru na bauateli. Ja sam postao monter u 30-toj godini.Puno lakae se tada oduprijeti 'bolesnicima' na bauateli i monta~i :D Radije sjedi i lapi,neato e se dogoditi bolje. Ganjaj Njema ku ili neku drugu zemlju,nemoj samo na bauatelu meu primitivce !!! ( ast izuzecima kojih je jako malo) Mlad si,polagano samo...prvo se odmori od akole,nemoj spavati po noi nego spavaj po danu i ne gledaj sponzoruae koje misle da si frajer ako imaa para. Polagano samo,tek ti je 19,hehe Ako nema niata, prijavi se za odslu~enje vojnog roka da se malo maknea od kue,da osjetia malo 'neato druga iji' ambijent. Mada je i tu teako danas upasti jer se dobija neka kinta za slu~enje. Prijavi se na birou za zapoaljavanje kad zavraia akolu za neki sezonski posao u stranim zemljama. Koliko god da se zaradi viae je nego na bauateli. Bje~' samo od bauatele :D Edit; svoga diteta nikad nebi poslao na bauatelu,hehe ...bauatela je u~as :D

feb 2014.

#27
Jel to VenloNL neki sarkazam ili ata? Bauatela je najbolja za pokreniti se u samostalni svijet, i nije bauatela samo lopata. Uz to na bauateli se najviae zaradi a da treba najmanje koristiti pamet, omjer ulo~eno-dobiveno je nabolje!

feb 2014.

#28
Jest VenloNL ovo sto kazes za baustelu. Ja sam jos od 18-te na gradjevini (nisam fizikalac,vec neki sef ali nebitno) i nema tu para bas za uzivanje. Samo za preziviti (jedva) plus sto ces ostati rano bez zdravlja jer danasnje gazde ne daju disati i radis svaki ubogi dan i po 12 sati dnevno. Gledam svaki dan momke koji dodju u firmu gdje radim izdrze pola sezone i bjeze. Realno si moderni rob. Meni je vec to ovih godina dozlogrdilo,sad imam neke ustedjevine pa cu vidjeti neki svoj biznis,jer druge nema. Za druge nemam vise snage da radim za smjesne pare. muma^^ Ides polako redom,zavrsis tu skolu,pa sad opet zavisi koja si struka,potrazi to sto zavrsavas...Svejedno ces morati nekih stvari da se odreknes u zivotu,ne mora stalno drustvo biti u prvom planu. Malo odricanja i truda siguran sam da ces se izvuci. Jos kad nuzda udari,snaci ces se kladim se u to. :-) Vidis sta su ti ostali clanovi napisali. Svi oni su na razne nacine ostvarivali svoj neki cilj. Ideje su tu,ostalo je do tebe. :)
BladeZMAJ

feb 2014.

#29
Istina ja sam na bauateli radio u prvom planu struju...prvih 6 mjeseci dru~io sam se samo sa atemericom cjeli dan...pa sam "napredovao"...iducih 6 mjeseci sam samo sa gipsom postavljao cjevi i kutijice....pa ponovno "napredovao" pa su mi dali napokon kabele u ruke....pa se s njima hebao godinu dana....na kraju sam doaao do toga da sam cjeli dan imao nacrte u epu hodao amo tamo i spajao ~ice...skoro pa gospodin an bauateli...ali put do toga je trajao 3 godine...i onda sam se preselio na benzisku pumpu...pa u kamion.... No Ven nebi se ja dru~e slo~io s tobom....ja sam kao klinac od 20 godina imao platu 12 000 kuna pa joa svaki mjesec 1500 bakra prodao s tim da je bakar tad bio 8kn kila...danas je 30kn kila.... s tim da nisam bio joa "majstorski" plaen...a upoznao sam odli nih ljudi od svakle i danas imam neke prijatelje s kojima sam u kontaktu iz bosne,srbije i nakolo..straani momci....pa sam 2009 odlu io da napravim kui digao 40 000 eura kredita i pozvao ekipu s bauatele...vjerovao ili ne u 4 vikenda kua je bila pod krovom...imao sam 30 bosanaca,srba,li ana,purgera svih njih....a upoznao sam ih na bauateli,naplatili mi nisu nego put i hranu...tako da mi ostala para za kompletne instalacije knauf namjeataj i tako to...bukvalno sve...znaci sa 40k eura ja sam 210 kvadrata stambenog prostora uredio od temelja do krova unutra sve + termo fasada gara~a...e a napravili mi je drugovi s bauatele...ta ista kua danas vrijedi bez pretjerivanja 250 000 eura...i na tome im mogu biti samo vje no zahvalan i spreman vratiti uslugu... Radio sam po terenima takoer od Novigrada do Sarajeva,Osjeka Like i naokolo...jedno vrijeme smo bili tako slo~na ekipa da bi skoro pa badava s njima radio...no kao ato smo zaklju ili,bauatela nije posao za cjeli ~ivot a on od 18g nece ga ni nai tako skoro...pogotovo ne sa stavom koji sad ima. No ja sam nau io na bauateli prvo zanat,pa sta je te~ak rad i nau io sam cjeniti novac...jer znam koliko sam krvi i znoja prolio za njega na otvorenom od -18 pa do +40 u Novigradu na limenom krovu arafio gromoban... Iako mi je u to vrijeme bilo mu no svako jutro kad sam znao kamo idem...danas gledam na to kao najvrijedniju lekciju u ~ivotu... ak se i knjige primio pa zavraio prometnu ispolagao kategorije i tako to... Najgori savijet koji mu mu~ete dat je da le~i kui,tipka po kompu,puai cigare od majke i oca i duva duvku....~ao mi je al to je tako....i onda treba da u subotu izae van pa ~ica 30kn...ata ea sa 30kn bez 500 se van ne izlazi bar se nije u moje vrijeme.
Big LLEGENDA

feb 2014.

#30
neznam jel ko predlozio, ali gle ti moj plan jesi mlad? jesi dali za ikoga odgovaras osim za sebe? ne imas snage i energije nesto napravit za sebe u zivotu? da e pa lijepo nadji neki najgluplji posao, pa makar gulio krumpire za 300 eura u nekoj kuhinji i skupljaj pare dok ne skupis nekih 2000 eura, znam da zvuci lako za reci, ali ako se potrudis nije ni to tako tesko, jbg, postavi si limite, hranu imaa mater ti kuva, krov nad glavom i krevet imas, a ovo sve drugo je nepotrebno, i za recimo nekih godinu dana bi trebao moci skupiti nekih 2000 eura, e kad ih skupis ides trazit poso, gdje? NA BRODUUUU kruzeri su ono ato te zanim osim ako ne zelis bit mornar koji 14 sati dnevno isti tua sranja i sve drugo ata nemoa ni zamislit na kruzeru je druga prica, radit ces ko konj sta god odabrao (konobar, kuhar, sobar - da sobar, moj poznanik je sobar na kruzeru i zarauje duplo vecu placu nego prosjecni hrvat) zasto 2000 eura? e pa jer ce ti trebat neki papiri, viza, pasoa itd itd itd drzava ima masu toga da ti stavi pred nos da platis jbg tako je, ali ti ces sa prvom i drugom placom vratiti svoj ulog i to znam jer je na svakoj boljoj kruz kompaniji (royal, dizni, carnival, msc) pocetna placa za one najnize gore navedene poslove od 2 do 2.5 tisuce dolara nemoj mislit da ces uzivat sta si u nekoj egzoticnoj zemlji jer je na kruzeru bijelo osoblje tretirano kao crnci 70-ih u alabami znaci nesmijes medju goste, radis 12 i vise sati dnevno, spavas u sobici 3x3 sa jos 3 kolege na krevetu na kat, ALI kada odradis 6 mjeseci po 2.5 tisuce dolara ti dodje na nekih 12-15 tisuca dolara, ZA POLA GODINE (to je neka prosjecna godisnja hrvatska placa okvirno gledano) ali je caka ta da tih 12 tisuca dolara neces ni taknut jer neces imat gdje ni kad jer kad ti zavrsi smjena samo ces o spavanju misliti plus ato svaki posao na brodu, pogotovo kruzeru, ima mogucnost unaprijedjenja, kao npr moj drugi poznanik koji se zaposlio isto tako kao pomocni konobar znaci prao sue punio frizidere i vec na 3. plovidbi je bio glavni konobar u smjeni, odma sve bolje, radno vrijeme, placa, manje muke itd itd jedini zahtjevi: dobro pa cak i vrlo dobro poznavanje engleskog jezika i muda za otic sam na drugi kraj svijeta u potrazi za boljim sutra :)
weedoyeLEGENDA

mar 2014.

#31
jos samo da se otisnes i resis si probleme sve :D
nenashPOZNAVALAC

mar 2014.

#32
Venlo ti je sve lijepo objasnio. ak je i upakovao fino, nije koristio ru~ne rije i. Ja bih ti joa dodao da bje~ia sa Balkana. Odavde normalni bje~e a dolaze na njihova mjesta selja ine, beski menjaci sa partijskim knji~icama. Ukoliko se ne uklopia sa njima ( a to je teako ako imaa mozga i morala), donji si. U metropolama se to joa najmanje osjeti ali je u suatini isto. I da naea pristojan posao uletiea u lihvarski stambeni kredit i itav ~ivot kontati jesi li mogao bolje. A na tv-u Grand show i politi ari koji te prepadaju tvojim komaijama. Nego, kad ve idea ki mati, guglaj "posao na kruzeru" ili "naftnoj platformi" . Vidi malo svijeta,nai neku finu curu strankinju i ovdje dolazi na ljeto na more.

mar 2014.

#33
Neko ima smisla za biznis a neko nema. Neko je vrijedan i radi neko bas i nije. Neko je nesposoban za fizicki posao, a neko je nesposoban za umni i sve je to normalno i tako mora biti. Mora i drustvo da bude uredjeno kako treba, da onom koji voli kramp i lopatu omoguci najbolji kramp i lopatu, onom koji je malo pedantniji omoguciti dobar visak i libelu, sposobnim za organizaciju da organizuju a pametnim i karakternim da upravljaju. Onda bi pamecu, organizacijom i vrijednim rukama neimara proizvodili visak koji bi isao onim nesposobnim, bilo po fizickoj ili psihickoj osnovi. Neko je bosim nogama gazio kroz trnje, a nekoga su na ramenima nosili i to je takodje normalno, ali nije normalno da je samo onaj put kojim smo licno prosli vrijedan i jedini ispravan. Ja sam 'vako aj' i ti, pa budi "pametan" na mene! Razmisli o nekom radu, poslu, cinjenju koje te ispunjava, koje te inspirise i koje te tjera naprijed i ganjaj to po svaku cijenu. Ako se uvuces u neke poslove koje mrzis samo ces se saltati s posla na posao trazeci nesto a da u sustini ne znas ni sta trazis. Isti ti je racku radio jedan te isti posao koji ne volis citav zivot ili mijenjao poslove koje ne volis citav zivot. Razmisli o tome sta zelis, sta volis, odnosno, upoznaj sebe kao osobu, pa ako je to zidar nece ti biti problem zaraditi hljeba na taj nacin, ali, ako nisi svaki zalogaj koji zaradis na taj nacin bice ti gorak. Uzmi par dana predase i razmisli. Ako pustis druge da razmisljaju tvojom glavom nikada neces biti svoj.
muma^^ISTRAŽIVAČ

mar 2014.

#34
Neznam dali je tko shvatio sto sam viae manje htio pitat, dali ste mi dobre odgovore ali to cu moci koristiti za par mjeseci, kad se rijesim skole. Onda budem delao 8 sati svaki dan:). Ali treba mi nesto sa strane da stignem sve to i da jos na kraju svega u miru zapalim.. Neki poslic sa strane , znam tu i tamo otic sa starim voziti neke stvari ormare, krevete itd...sa kombijem. I to ljudima u stan i dobijem tad 100, 150 kn za pol sata sto sam radio..Zna li netko jos takvih stvari sto bi mogo raditi? Privremeno ..

mar 2014.

#35
pa strpi se tih par meseci i zavrsi prvo skolu kako treba, imaces vremena da radis ceo zivot... uostalom, ako vec trazis posao potrazi ga u oglasima, neces ga naci ovde na forumu ;)

mar 2014.

#36
Ja sam odmah rekao,prvo skola i sve ostalo redom... A nece naci posao na forumu,ali zato je dobio nekoliko ideja da se covjek pokrene. Ima mnogo ljudi kojima treba samo malo da bi uspjeli nesto postici. PS: Sad sam jos vise poceo cijeniti par ljudi ovdje na forumu jer sam video da smo mi svi vise manje jednaki i da smo zivotni borci za opstanak u ovim za*ebanim vremenima. :)
Turf.POZNAVALAC

mar 2014.

#37
Stize proljece-> outdoor i bez zicanja :P
Big LLEGENDA

mar 2014.

#38
nai doma sve stvari ata ti netrebaju i stavi na aukcije hr, mozes lijepe pare zaraditi na necemu sta je tebi smee, pogotovo na starijim predmetima, umjetninama, namjeataju, starim kovanicama i ostalim novcima, ma SVE, ima puno ljudi i kolekcionara tamo i stvarno dnevno kola puno robe (nadam se da ne spada u reklamu, stvarno je tako, ja sam samo registriran i prodo sam mozda 300kn vrijednosti robe u 2 mjeseca ali ono da nisam ni osjetio kliknes 2 puta tjedno i gotovo :D ) ili najbolja varijanta pokradi zlato starcima i prodaj ga hihi nema druge stari :D
powerofthemindISTRAŽIVAČ

mar 2014.

#39
imala sam slican problem prije kojih pola godine. moglo bi rec cak identican. treba mi lova za kave, za "provode" i naravno cugu. Ali spoznala sam neke stvari(travica je tu jako puno pomogla). Zapravo, pocela sam se baviti i provodit svoje vrijeme iskljucivo stvarima u kojima uzivam iskljucivo ja. Dok se ne snadem. Provode sam izbacila, cuganje isto tako, a najvise nemam volje za hodati po kavicama :knockknock: s cigareta sam presla na skiju, i iskljucivo motam rucno. I nemogu vjerovat da uzivam u tome. Troskovi su se nevjerovatno smanjili, a moj zivot se poboljsao. Tu mi je pas, konjic i priroda u kojom neumjereno uzivam(vise nego u alkoholu i diskacima). Neznam dal ces shvatit kj hocu rec s ovim svim kj sam napisala. drzim fige :wave: :smoke18:
ZmijaENTUZIJASTA

mar 2014.

#40
Ono sto mogu da ti kazem iz mog iskustva, kad god ti uleti neki sitni poslic ne odbijaj! Koliko god glup ili dosadan bio.. Kazes imas 19 god, imas valjda studentske zadruge neke preko kojih mozes da nadjes nesto za pocetak, a da ne prekidas skolu...
Vu ing.POZNAVALAC

mar 2014.

#41
Ja cu samo da ti kazem isto sto i mom rodjenom bratu koji ima slican problem: svaki poso je dobar poso! Nema ovo mi se ne svidja ovo mi se svidja! Bezi od kriminala jer to nije ono sto gledas na filmu. Ni priblizno. Kreni nesto - bilo sta. I kad nesto radis radi ga najbolje sto mozes. Tako upoznajes ljude i stvaras neki imidz coveka koji dobro odradi poso. Na najgorem poslu mozes da upoznas nekog ko ce ti pomoci da predjes na neki drugi - bolji poso. I tako korak po korak. I nemoj nikad da si zadovoljan trenutnim stanjem. Nauci bar dva svetska jezika i kad se ukaze prilika bez iz ovog Balkana.
HookerLEGENDA

mar 2014.

#42
Nikad ne znaa na koju stranu e te ~ivot odvui. `to se posla ti e, neko je ve rekao, ako hoea da radia, nema biranja. `kola neka ti je za sad prioritet a uvek se mo~e nai nekih poslia, sezonskih, na crno ili sli no, gde mo~ea da uatekaa neku kintu da malo rasteretia roditelje. Pa polako. Najbitniji ti je kontakt sa ljudima. Ako si stalno u istom krugu, i mlatite uvek istu pri u, niata od posla. Da ti ne pri am ata sam do sada radio, i ko zna ata u. Trenutno radim posao koji nema apsolutno nikakve veze sa mojom strukom. Radna knji~ica mi je ko kineski pasoa, nema viae mesta za pe ate. A roditelji su tu dok su ~ivi. Evo, sa svojih skoro 45 godina, joa uvek mi roditelji priska u u pomo. I mogu rei, dobro dodje. Meso, zimnica, neka lova povremeno, tu su da ulete uvek. I ne bunim se. Na~alost, tako je. A tako u verovatno i ja sa mojom decom. Daj bo~e da se zaposle i da imaju toliko da im ne treba ni ija pomo, ali ... Uglavnom, guraj svoj program, zavrai akolu. Ja sam roditelj i znam da je i tvojima to u cilju. Nema njima vee nagrade. Uvek e biti tu da prisko e. Ako sam dobro razumeo,19 ti je godina, ~ivot je tek pred tobom.

mar 2014.

#43
Svi smo mi nekada imali 19 godina i svima nam je savjetovano da radimo bilo sta i tako nam i jeste, alli pitanje se postavlja koliko nas je danas koji smo u zrelijim godinama zadovoljni situacijom u kojoj smo se nasli. Ne treba nikoga savjetovati da mora raditi bilo sta, zivot ce ga sam od sebe na to natjerati, ali ako zelimo dati neki konkretan savjet, jer osim savjeta slabo sta konkretnije mozemo uciniti, onda je to da svako treba da radi ono sto VOLI, a ko sta voli svako za sebe najbolje zna. Nismo jedini koji vole nesto odredjeno da rade. Ima ti mnogo konkurenata koji upravo te poslove ganjaju i na njima se zaposljavaju dok mi idemo za moranjem. Ako ti znas sta te ispunjava nemas potrebe razvlaciti trazenje takvog zanimanja, jer sto ti vise razvlacis drugi na to mjesto upadaju, a to sto kazu da je zivot pred tobom jeste tacno, ali nekako to prolazi u neznanju i posebno u moranju, a to slabo covjeka usreci. Rijetki rade bas ono sto vole, jer malo njih zna sta treba da traze, dok vecina radi ono sto mora. Radi ono sto volis i veci dio zivota ces biti sretan ili radi ono sto moras pa ces citav zivot robovati za sitne mrvice srece.

mar 2014.

#44
Problem je kad ~ivot nekog nikad ne uspije natjerati da bilo ata radi. Teako je na i posao baa onaj koji volia. Mo~e se bilo koji posao zavoljeti pa i onaj koji nam nije struka jer eto drugog posla nema. Svaki je posao...posao i treba volje i truda da se odradi kako treba. I istiti ulice treba voljeti i znati da ostaje isto iza nas. To je onda odraen posao. I za umijeaati beton u mjeaalici treba imati volje i znati omjere da bi onom tko ga razvla i bilo lakae. I ako kuhamo u kuhinji treba spremiti dobru hranu da onaj tko je jede u~iva jedui. Itd.

mar 2014.

#45
Mislim da je to utemeljeni koncept covjecanstva od samog pocetka :) Pretpostavljam da je sada sve nesto drugo bitno ali u biti sve je stalno isto. Perpetum mobile konstantnog ponavljanja. Zivimo stalno isto sve u krug. Od praistorije do sad kao da je vrijeme nebitno. Ista monarhija i iste klase svudje. Ljudi isti samo ponavljaju iste stvari mjesecare od zivota do zivota a prividno sve im se mjenja. Ne kazem ja, prebace neki na drugi nivo ali za to treba bas dosta odricanja. A neku raju zabolje persun i svidja im se nivo i uloga i piche zivot za zivotom glumeci bakalina, duvaca, bankara i umjetnika. Pitanje je zelis li se cimat da nesto promjenis jer te bas moze boljet dupe jer sve si ovo prosao toliko puta. A mozda bas zato treba nesto da promjenis ciklus repetativnog ponasanja. Novi nivo nova uloga. A opet dobra uloga se tesko dobija. Pii majku mu sto sam sam lijen
jesamZMAJ

mar 2014.

#46
eppur si muove :), a sve je opet jedna stalna mjena :)

mar 2014.

#47
Ja da imam 19 godina i da zavraavam akolu,a neu na fax ... prvo bi malo odmorio :D od akole.
powerofthemindISTRAŽIVAČ

mar 2014.

#48
Pa nije bas tesko nac posao koji volis. Mislim, realno tesko je u nekom kratkom roku uspijet nac nesto u cemu ces uzivati. Ali uz malo truda, volje i strpljenja sve se moze. Ja sam zavrsila cetverogodisnju skolu za vet.tehnicara. U struci nema posla, prvi izbor mi je bio konobarenje. Nasla sam kafic i izdrzala tjedan dana. Pokusala sam zavoljet taj posao, posto je placa bila nadprosjecna ali se nije isplatilo da dolazim doma iznervirana i psihicki u komi. Mislim da mi se ne isplati gubit zivce i srecu, za nekih 5000 kn, .cak i da je neka mala placica i da se naradim ko konj, opet mi je draze da na posao idem s osmjehom i voljom, nego preko kur*a. bas zbog tog prisiljavanja samih sebe na nesto sto nam ne pase, smo svi u banani, razocarani u zivot. Muma, probaj naci nesto u cem uzivas, osim tih izlazaka, jer nisi vise balavac. Ipak si u 20 i stvaraju ti se mnogi putevi za dobar zivot. samo si sam moras otvoriti vrata i that's it :)

mar 2014.

#50
Ovih 70% radi ono sto misli da mora da radi jer su tako nauceni :)

mar 2014.

#52
pa to je odrastanje... ucenje. i kad se zavrsi ucenje budes naucen. socijalizacija. jbg.
muma^^ISTRAŽIVAČ

mar 2014.

#53
Ljudi zahvaljujem svakome, nadam se da cu ubrzo i zaradt nesto a da nije od kladionice.. hehe :P veliki pozdrav ..

mar 2014.

#54
A i ti si nasao duvace pitat za posao :)
powerofthemindISTRAŽIVAČ

mar 2014.

#56
bas zbog takvog prihvacanja stvari nalazimo se u ovakvoj gabuli. da majke nemogu odgajat djecu, nemaju vremena za sebe kamoli za njih, moraju radit prekovremene da bi mogle kupiti osnovne namirnice za zivot. to nebi nazvala zivotom, to je puko prezivljavanje. navikli smo na sistem i stoljecima mu se pokoravamo. pokoravamo se himni, zastavi, religiji i na kraju vlasti. moglo bi se rec da imam srece(tatu nisam upoznala, imama ocuha od kojeg sam mogli bi se rec redovito primala odredene doze grubosti, posto ima ptsp) posto mogu imat takav stav. dal ga mogu imat?kako moja obitelj kaze, takav stav prema zivotu nije dobar, posto je danas nemoguce nac posao koji ces raditi s ljubavlju i voljom. a samo da napomenem, da su mi starci rastavljeni posto im je brak propao s mojih nenavrsenih godinu dana, zivim sa bakom i dedom vec 3 godine, i nisam u nekom odnosu sa mamom posto prihvacam njezin stav prema zivotu, ali ona moj ne prihvaca. zena radi po 10 sati na dan, vecinom nocne, ima placu od 2 i pol tisuce kuna i kad dode doma ima ogromnu kucu na grbaci i dvoje djece osnovnoskolske dobi,ima drugog muza, ali ko da ga i nema. nemaju nimalo lijep zivot, vec su u konstantnim svadama. i to nije samo stvar moje obitelji, skoro slicna situacija je svugdje u svijetu. zivot smo sveli na prezivljavanje. mozda sam sad off topic, al jbg. ozric, hoces rec da nisam trebala ostavit posao od 5000 kn, gdje je svaki dan izbijala tuca, gdje mi je radno vrijeme bilo do 12, a redovno sam ostajala do 4 ujutro radi par lokalnih primitivaca i gdje je sef zahtjevao malo posebniji odnos s gostima na koji ja nisam htjela uopce imat, dok su druge konobarice redovno sjedale u tude krilo. ? mslm da za novce ne vrijedi gubiti svoje dostojanstvo i postovanje na kraju krajeva. tolko od mene :) Muma, drzim ti fige :)
powerofthemindISTRAŽIVAČ

mar 2014.

#58
ni na selu nije bolje. tu se jos vise osjeci nadmoc "jacih".

mar 2014.

#59
Ali ih ne gledaa pa ti se xebe za njih a ata dalje od "ja ih" to je presija manja.
malimarkoPOZNAVALAC

mar 2014.

#60
kad bi imo kintu da ~ivim kolko tolko dobro i u neko predgrae ~ivit..ono kua,dvoriate malo i to :) i radit samo ono ata volim i koliko volim,nekad i ne raditi niata ;) kako bi svjet bio ljepo mjesto :D

mar 2014.

#61
Lijepo razmisljanje, ali sta ako jaci gledaju tebe?

mar 2014.

#62
Ne vidim kakvu bi im to korist donijelo. Zar nemaju svoje ~ivote? Ako im je to smisao(odnosno besmisao) ~ivota neka gledaju. Svatko u~iva kako najbolje zna a onaj tko nezna jbga.
BladeZMAJ

mar 2014.

#63
Nebi im definitivno niata dobro donjelo :-)
Vu ing.POZNAVALAC

mar 2014.

#64
Ljudi nema savrsenog posla! Mislim da ce pre neko da dobije na lotou nego da nadje savrsen poso. Kad bi poceo da pisem sta sam sve radio trebala bi mi 2 foruma a neke stvari ne bi smeo ni da napisem. I nije mi krivo ni zbog jednog i ni jednog se ne stidim. Kad sam bio mlad za mene je savrsen poso bio da raadim u vojsci. Otiso sam u vojsku sa ciljem da posle upisem vojnu akademiju. Ali sam se u vojsci toliko razocarao da sam odustao od akademije. Jednostavno ako na papiru nesto i izgleda savrseno u praksi je drugacije. Zavrsio sam faks i nikad nisam radio u struci. Jednostavno nisam naso vezu i jbg. Ali poenta je da se mrdnes. Da krenes negde. Hteo sam da otvorim trafiku i radio sam na trafici 3 meseca (i to uglavnom nocnu smenu) da bi video da li se to isplati. Hte sam da otvorim i teretanu pa sam se zaposlio i u teretani da vidim kako funkcionise i kolko se zaradjuje itd. Jbg konobarisi ali razmisljaj da otvoris svoj kafic. Ali ljudi uglavnom hoce da odu na poso, odsede 8 sati i dodju kuci, gledaju televizor i lepo zive. Jbg nema vise komunizma. Svako mora da se bori za sebe. Ja sam privatni perduzetnik i za poso kojim se bavim nisam ni znao da postoji pre 3 godine. I opet kolko god dobro da ide pokusavam da odem u inostranstvo. Idem radim na crno, sredjujem papire i svi se cude sto to radim a ovamo kukaju kako su im male plate. Jedino mozes da sedis i uzivas ako su ti roditelji ostavili par lokala u centru grada pa da ih izdajes. Meni nisu i jbg ja samo mogu da se trudim da ih ja ostavim mojoj deci. Gledajte na to kao na neku video igricu - pocinjes sa slabim atributima i vremenom napredujes :) Sa baustele imam lepsa iskustva i dozivljaje nego sa nekih letovanja (uslovno receno). Iso sam bre po selu i brao sljive sa zapustenih (naravno i dedinih) vocnaka i peko rakiju. Ispeko sam 1200l rakije. Puta 3,5e. A znate li kolko je tesko da se ispece 1200l rakije! Prodavao sam garderobu - bem li ga sta sve nisam radio. I to sa sve fakultetskom diplomom. A kolko puta cujem: evo ja sam zavrsio/la fakultet i nemam poso. Pa ako nema - napravi ga. Mnogo se kuka a malo se radi! A svo me to kukanje licno pogadja jer imam rodjenog brata koji se isto samo nesto zali. I sve mu ne odgovara, i nemoze on ovo, ne moze on ono i j*bi ga! Bitno je da se pocne nesto - bilo sta. Da odatle kapne neka, kakva-takva, para i da se lagano krece dalje. I nista ne ispustati! Trazi se konobar - idi radi ko konobar, u medjuvremenu izadje nesto drugo - dajes otkaz i ides dalje. I mnogo je lakse kad si mlad (kao clan koji je otvorio ovu temu) i do 30-te da se dovuces do malo ozbiljnijeg posla. Mada nikad (podvlacim nikad) nije kasno. Mnogo sam udavio ali ako pomognem makar jednom "vutrasu" bicu zadovoljan i ovo kucanje nije dzabe :)
TarzanZMAJ

mar 2014.

#65
kako ne bi bilo savrsenog posla,, nadi nesto sto volis, sto te ispunjava i naravno da je dobra zarada, ovako kad gledam sta pojedinci pisu i kakav stav imaju prema zivotu nemogu vjerovati, nije istina da je zivot samo patnja i muka "nemas ti pojma sto je zivot" kad kazu ... pa zasto bi zivot i ostalima, osim onima koji dopuste da im bude takav bio patnja, onda najbolje se odma ubiti da se ne patimo??!?!? mlad je decko jos i glupo je da ga zasipamo glupostima, te novce koji tebi trebaju uvijek mozes zaraditi..ima nacina, ali izbjegavaj gluposti da nebi imao problema s policijom, ovo za obiteljsko zlato savjetovao bih ti da ne prodajes, osim ako imas brata/sestru koji su tu po godinama s tobom,,e onda moraa biti br~i :D puno ljudi ti je dalo i dobre savjete, idi stekni neko iskustvo pa ces vec sam znati sto zelis, i sto je najbitnije radi na sebi najvise jer nista nije nemoguce, mozes sve samo ovisi koliko to dovoljno zelis, a ovo sto neki gluposti pisu ne obaziri se na to, 100 ljudi da pitamo za misljenje o jednoj stvari, dobili bi 100 razlicitih misljenja, to je samo tude misljenje i ne znaci nista ko ih aiaa ;)
Vu ing.POZNAVALAC

mar 2014.

#66
Tarzane meni nista sto sam radio nije bilo patnja. Cak mi bilo zanimljivo. Na gradjevini sam radio po 10 sati (nekad i 12) dnevno i nisam se osecao kao da patim. Sve je pitanje stava. 10 sati mucenja ili 10 sati stvaranja necega? 2 dana na granicnom prelazu, spavanje u kolima, natezanje sa carinicima i pregovori oko mita itd. 2 dana patnje ili avantura koju mozes da prepricas uz neko pice drustvu iz kafane (ili nekog drugog ugostiteljskog objekta)?
M a n d o rAMBASADOR

mar 2014.

#67
dakle,jedan copy paste text kako do love,aktor pri e nije imao roditelje da ga poguraju ili nekog tko bi mu pomogao ;) "Pou na pri a: Kako uspjeti... Jedan mladi bez posla se prijavio za posao u Microsoftu kao ' ista WC akoljki'. Kadrovski direktor ga je primio na razgovor i poslije kratkog testa mu re e: "Primljeni ste. Ostavite mi Vaa e-mail, tako da Vam mogu poslati ugovor i spisak Vaaih du~nosti." On, zbunjen, odgovori da nema kompjutor, pa samim time ni e-mail. Direktor e na to: "E pa onda mi je ~ao; ako nemate e-mail, virtualno zna i da ne postojite, i ja vas ne mogu zaposliti..." Mu eni siromah, o ajan, izae iz sjediata Microsofta, bez ideje ato bi mogao raditi sa samo 10 dolara u d~epu. Uputi se prema supermarketu i tamo kupi gajbicu sa 10 kg jagoda. Za kratko vrijeme, proda sve jagode na komad idui od vrata do vrata i do podne duplira po etni kapital. Iznenaen i sa entuzijazmom, ponovi istu stvar tri puta i vrati se kui sa 60 dolara. Tada je shvatio da bi mu taj sistem mogao omoguiti da pre~ivi, pa ga je ujutro po eo primjenjivati u kontinuitetu, izlazei uvijek rano ujutro i vraajui se kui uvijek kasno nave er. Radei tako, utrostru avao je i u etvorostru avao kapital svakoga dana. Za kratko vrijeme kupi ru nu dvokolicu kako bi mogao poveavati opseg posla, a kasnije je zamijeni jednim kamion iem. Radei tako, u roku od jedne godine, postane vlasnik male flote vlastitih motornih vozila. Za 5 godina je postao vlasnik jedne od najveih mre~a za distribuciju namirnica u SAD. U tom trenutku, mislei na budunost obitelji, odlu i osigurati svoj ~ivot. Pozvao je agenta kako bi potpisao policu osiguranja. Agent ga na kraju razgovora pita za njegov e-mail kako bi mu poslao prospekt osiguranja. Naa ovjek mu odgovori da nema e-mail. "Baa udno" prokomentirao je agent osiguranja. "Nemate e-mail a uspjeli ste napraviti imperij. A zamislite gdje biste bili, da ste ga imali!" ovjek se zamisli, pa odgovori: "... U Microsoftu istei WC akoljke!!!" Poruka br. 1: Internet ne rjeaava sve probleme u ~ivotu. Poruka br. 2: Ako nemaa e-mail, ali radia puno, mo~ea svejedno... :)
H2O888LEGENDA

feb 2016.

#68
jutros mi majka o tom,kako mi ljudi novac trosimo na gluposti...a ja njoj,e pa nije bitno sto se novac trosi na gluposti,vec je NEKIMA bitno da ljudi misle na gluposti dok taj novac zaraduju:)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se