VUTRA
ForumZajednicaOfftopickazna za uzgoj ?
LEGACY

kazna za uzgoj ?

32 odgovora19,000 pregleda

apr 2012.

#1
svaki dan najmanje 1-2 sata provedem na forumu jos ni pola nisam procito tako ako ova tema ima negdje da je nisam skonto ja se izvinjavam na spamu.. zanima me zna li tko kolika je kazna ako vas murija uhvati sa biljkama nekih recimo 3-4,,niste imali prije problema sa zakonom,tj. niste kaznjavani naravno ja mislim da bi im reko da je to samo meni za osobne upotrebe pa me zanima koja je najveca a koja najmanja kazna za to

apr 2012.

#2
Nazalost prepusten si na milost i nemilost zakona (policije, suca....). U HR nema pravila, nazalost opet! Vjerojatno ces svirati klavir za nesto takvo...

apr 2012.

#3
Zaprije ena kazna,ako te osude samo za uzgajanje je od 3 godine pa na dalje.Procedura je sljedea;1.prvo te uhvate panduri i odvuku u stanicu ,napravi se zapisnik,tj...daa izjavu,i ekate nalog od suda za pretres kue, 2.pretres kue,zapisnik o pronalasku ili ne pronalasku svega ato se ti e toga djela, 3.onda ekaa pozive...kad doe prvi,joa uvijek si osumnji eni, 4.onda idea kod dr~avnog tu~itelja iznijeti svoju obranu,sve se snima..., 5.onda slijedi sjednica optu~eni kog vijee,ako dr~.tu~itelj procijeni da treba podignuti optu~nicu. 6.nakon toga slijedi,nagodba...u kojoj ti predlo~e kaznu,ako imaa sreu bude umanjena,(ali bude zatvorska !!!) 7.poslije toga slijedi pripravno ro iate,e tu si ve ''optu~enik'',tu te isto pozovu da prihvatia predlo~enu kaznu,....a ako ne prihvatia, 8.SUENJE !!! Sve skupa traje od dana hvatanja do suenja 6-7 mjeseci...i obavezno te osude na zatvor,osim u iznimnim slu ajevima.Ali za to moraa imati jako dobru obranu,tj argumente radi kojih si posadio malo trave(3-4 biljke). Zna i dru~e,pamet u glavu i oprezno,hebeno oprezno...ako ne ~elia spoznati koliko je brutalan ovaj sistem:icon_lol: EDIT;da ne piaem drugi post.Isto ti je to. lanak zakona 173.2. ne razaznaje broj posaenih biljaka !!! Samo dobro pripremljena i argumentirana obrana,mo~e djelomi no ubla~iti kaznu.Na~alost,tako je kako je:(

apr 2012.

#4
kontam to sve,,pusim travu 16 god ali mora nesto da bude u zakonu,,nije isto posadio ja 3 bilje ili 103,,sa 3 bilje se mogu branit da je to meni za osobne upotrebe kosto i jeste,,ako je isto posadio ja 3 ili 103 idem da zaklijam jos 100 sjemenja :D
DJFlyHighLEGENDA

apr 2012.

#5
normalno da nije isto... ja planiram 2 biljke sadit i vec pripremam obranu (sebi u glavi) ako padnem... sve je moguce tako da treba uvijek bit spreman... moja obrana je da mi mama ima problema sa srcem i niskim tlakom, i da sam uzgajao marihuanu za medicinske svrhe bez obzira sta je ilegalna ja zelim pomoc mami... sad kako ce oni to shvatit i oce li prihvatit to sud ili nece, to je na njima... ali nadam se da uopce mi nece doletit panduri tako da nemoram nista od toga izmisljat.... ali treba bit spreman na sve... u medicinskom kartonu od stare pise stvarno da ima problema sa svim i svacim i stalno se muva po bolnicama radi ovog radi onog... tako da mogla bi proc fora a i nemora... barem da mi ublaze kaznu ako me ulove a? eh... bemti sustav taj... :/

apr 2012.

#6
"KRIVI NA DELA PROTIV ZDRAVLJA LJUDI Neovlaaena proizvodnja, dr~anje i stavljanje u promet opojnih droga lan 246. (1) Ko neovlaaeno proizvodi, prerauje, prodaje ili nudi na prodaju ili ko radi prodaje kupuje, dr~i ili prenosi ili ko posreduje u prodaji ili kupovini ili na drugi na in neovlaaeno stavlja u promet supstance ili preparate koji su proglaaeni za opojne droge, kaznie se zatvorom od dve do dvanaest godina. . . . (4) U inilac dela iz stava 3. ovog lana koji opojnu drogu dr~i radi sopstvene upotrebe mo~e se osloboditi od kazne."

apr 2012.

#7
ako je jaci nije brzi od mene :D,, 100 metara sa preponama
splico007ISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#8
a kako policijaskuzi da uzgajasmarihuanu?po velikom racunu za struju?ili

apr 2012.

#9
a jel' ti racun za struju nosis u policiju kada ga placas
Z&NZMAJ

apr 2012.

#10
Ili po tome ato laprdaa okolo i neko te druka. Ili zbog prodaje, opet te neko druka. Ili zato ato nemaa sree, pa ti naleti neko na grow i opet te, jel, druka. Puno je "ili", ALI, nijedan nije "velik ra un za struju". Na kraju, pitanje se postavlja i dal je taj ra un podmiren.
PraterAMBASADOR

apr 2012.

#11
HEP boli k**ac! Sto ti vise trosis, to oni vise zaraduju, njih samo zanima da im se racun za struju na kraju mjeseca plati, ukoliko ne platis, dolaze iskljucit struju. A kad dodju iskljucit struju imat ce sta za vidjeti. Placas im sve na vrijeme, ti miran od njihove strane, oni mirni jer su dobili pare, i nece bit sranja. Na sve to treba pazit. Isto murija, ako ti previse ne pricas okolo o tome sta radis, ne privlacis paznju (ne pustas muziku na max u pol noci, ne radis sranja itd.), manja sansa da te uhvate. Opet postoji sansa da neko vrata do tebe napravi sranje, doci ce i tebi mozda.... nisi kriv al si na*ebo. :) ja da 432.IPB
not smokeLEGENDA

apr 2012.

#12
tesko da ces im pobeci jurice te do groba!
KorenkoISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#13
Bas kao sto kaze zlo&naopako. Panduri mogu da ti dodju jedino ako te neko drukne. Drugacije je gotovo nemoguce. Pa cak i ako nesto posumnjaju moraju opet da imaju necije svedocenje ili neki drugi dokaz da ti imas grow, i jedino na osnovu tih dokaza ili necijeg svedocenja mogu da dobiju nalog za pretres. Ja sam lezao 6 meseci zbog Ganje, i mozes da pogodis, neko me druknuo. Znaci prvo, i GLAVNO pravilo je: Nikome ne pokazuj shtek! Drugo je: Najbolje je ne saditi na adresi na kojoj se vodis da zivis! Jer cak i da nesto posumnjaju za tebe licno, oni ce ti najverovatnjije doci na adresu. A kad ti dodju na adresu tu si gotov jer tu zivis, to je tvoje. Ako sadis negde drugde onda, pravno gledano, imas sanse da dokazes da si se tu slucajno zadesio i da to nije tvoje. Sve u svemu, cutanje je zlata vredno. I da ti kazem, tek kad se coveku desi sranje onda shvati da samo u sebe moze da ima poverenja. Kad sam pao, poceo sam da razmisljam ko je mogo da me drukne. Vrlo brzo sam poceo da razmisljam u stvari ko nije mogo. I onda sam shvatio da u stvari ja svo to vreme sam mislio da verujem nekim ljudima a duboko u sebi sam znao da nikome ne treba da verujem. A sto se tice oslobadjajucih okolnosti, za licnu upotrebu i ostalo: slabe vajde. Za mene su znali da je za licnu upotrebu jer im je verovatno i taj koji me je druknuo to i reko, jer ja stvarno nikad nikom nisam prodao. Za to nisu ni pokusavali da me terete. Imao sam jednu biljku i dredove do pojasa. Apsolvent na fakultetu, iz postene i situirane porodice. Nikakav motiv nisam imao da prodajem, a dredovi kao dokaz pa purnjam ko lokomotiva isto nisu pomogli. Sve sam reko, i u religijske i u zdravstvene svrhe, te ovo te ono. Al veruj mi, njih boli briga za istinu. Oni su na meni opravdali svoju platu i to je njima bitno. Jes da u zakonu stoji: "U inilac dela iz stava 3. ovog lana koji opojnu drogu dr~i radi sopstvene upotrebe mo~e se osloboditi od kazne." Ali ovde je kljucna rec MO}E. Ne pise da mora. Zakon je napisan tako da mogu da rade sta hoce. Za svaku olaksavajucu okolnos pise da se MOZE uzeti u obzir. Ali naravno ne mora, i oni se time i vode. Ja sam lezao i sa ubicama ali i sa ljudima koji su posadili dve tri biljcice u casu od jogurta, ili su imali pet grama za svoje potrebe. Na takvim "kriminalcima" oni prave karijere i opravdavaju svoje plate. Sorry, ja se raspisao. Mene mrzi da pocnem, al kad pocnem nemogu da stanem da kucam. Znaci ljudi, PAMET U GLAVU I JEZIK ZA ZUBE! Stay safe

apr 2012.

#14
......a sto se struje tice.... za vise potrosenu struju placas razliku u odnosu na dogovorenu mjesecnu ratu. Tak svakim pola godine se vidi dali si u plusu ili minusu... Stvarno nema vise smisla ovo o struji pisati.

apr 2012.

#15
ma gledo sam i ja na discoveryu emisiju o tome da prate struju ali to je u engleskoj,,cak i nabavili neke aparatice sto ocitavaju toplinu prostorija jer oni to u engleskoj sade u stanovima,,cijeli hebeni stan u tome,daleko je balkan od engleske. a sto se tice drukanja evo brzo moj slucaj od prosle godine- ja i frend posadimo 4 zenke na prelijep sajt,razvezemo kap po kap,stvarno se potrudimo,,,za 30 dana zna jos jedan lik,,od prijatelja mi prijatelj,, za 40 dana znaju za to 5 ljudi,,sve je to ekipa sa kojima duvamo,,ali sam reko da vise neidem na sajt i da ih pocupamo da nas glava neboli--eto tako sam popusio proslu godinu,,radi dugog jezika mog frenda ove godine radim sam,, ako padnem--sam pao sam se ubio i hvala ti na postu korenko sto si isprico iskustvo sad znam sta me ceka i spremam sam na to ako su oni spremni da trce zamnom preko draca i luzina :D
KorenkoISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#16
Worm79, dobro je sto si tako uradio. Ja sam napravio matematiku: Ako jos jedan sem tebe zna, imas 10% sanse da padnes. Ako dvojica znaju, imas 20%. A ako destorica znaju onda su sanse gotovo 100%. Mali offtopic (za worm-a): Nabavi jedne od ovih i samo nocu obilazi, mnogo lakse ces da dises: Spy Net Night Vision Infrared Stealth Binoculars - Brand New - FREE SHIPPING (047875840041) | eBay ili SpyNet Eyeclops NIGHT VISION INFRARED STEALTH BINOCULARS New | eBay Kazu da su ove druge kao bolje mada mislim da su iste. Sa IR baterijskom lampom vidis jako daleko.

apr 2012.

#17
pametna ideja sto se nocnog dvogleda tice,razmislit cu o tome iako mi sajt nije daleko od kuce,znaci nemoze me murija docekat a da prije toga ja njih nevidim od kuce,,znao bi da se nesto sprema ali od viska sigurnosti glava ne boli. hvala na savijetu

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se