LEGACY
Savet! Hapsenje!
44 odgovora6,342 pregleda
35 REP70%
→ Istraživač
okt 2015.
okt 2015.#1
Pozdrav svima i izvinite ako sam promasio forum. Ne kacim cesto postove tako da prebacite ovo na odovarajuce mesto ako vec nije , hvala :)
Ne znam odakle da krenem,zapravo vec sam i zavrsio... Uhapsen sam zbog uzgoja marihuane.
Krenuo sam sa drugom na jezero kad nas je interventna presrela, pretresla i pohapsila. Nije kod nas nasla nista i nismo se opirali hapsenju. Nisam imao pojma o cemu se radi i ako su insistirali da priznamo da imamo nesto i udarali mog druga. Nije mi nista bilo jasno i bio sam siguran da je greska sve dok inspektor nije pomenuo da ce me vuci sve do mesta gde sam zasadio biljke. Tad mi je bilo jasno da su nekako saznali da imam 4 biljke marihuane.
Zapravo prvi mi je put da sadim i imao sam 2 muzjaka i 2 zenke. 1 muzjak i 1 zenka su bili oko 1m i nisu bas najbolje dali iakkav prinos(Listove,semenke,cvetove) dos sue druge 2 bile po 2,5m i u najboljem stanju.
U stanici su nastavili da se deru mom drugu i da ga udaraju i bio sam prinudjen da zaustavim to i rekao sam da cu sve da im kazem samo da prestanu s tucom. Sto i jesam uradio. Odveo sam ih na mesto gde je vec cekao 1 od inspektora, pocupali to i vratili se. U izjavi sam naveo da sam sve sam uradio (sam uzgajao od samog pocetka) pa su odmah oslobodili mog druga.
U kasnijem razgovoru sa inspektorima sam saznao da oni zapravo i nisu znali mnogo i da su vecinu inft izvukli od mene medjutim bilo je kasno.
1. Ne priznajte nista, ako ste sigurni da nemaju prave dokaze kao sto su slika ili snimak ne priznajte nista ili se branite cutanjem, ne mogu vam nista sem da vas malo premlate i nakon 4 sata policija mora da vas pusti.
2. Ako vas vec uhvate na delu i imaju dokaze protiv vas, ne mesajte nikog drugog u to, jer moze da se ispostavi da je organizovani kriminal sto je mnogo gore
Sud me goni za krivicno delo neovlascena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga iz clana 246 st.2 i odredio pritvor u trajanju od 30 dana radi dalje istrage.
3. Cim vam dodele advokata po sluzbenoj duznosti menjajte ga, to je njihov covek koji ce samo uzeti novac i nece uraditi nista.
Posle 20 dana moji roditelji su promenili advokata i odmah sam pusten iz protvora ali i dalje pod istragom.
Sada cekam rezultate analiza koji su uzeti sa biljaka.
Mojim biljkama je bilo potrebno jos 1 mesec mozda i duze da dostignu 100%
cvet je bio mali. I kada su izmerili punu kolicinu iznelo je 2 kg
Nikada do sada nisam osudjivan niti hapsen, a u izjavi sam naveo da sam hteo da koristim listove marihuane zbog lecenja od astme, jer sam trazeci po netu nasao recept.
Analize cekam vec 1 mesec i 10 dana i danas mi je drug rekao da to moze da potraje i do 2 godine, ali ipak ne znam sta da mislim.
Najveci problem je sa porodicom i familijom jer sam u njihovim ocima bio jako fin momak XD zaista nekako i zatvorska kazna ne pada toliko tesko koliko problem s njima, bar meni.
4. U zavrsnom mesecu rasta marihuane sam se rasitao oko djubriva za cvet jer mi je bio prvi uzgoj i niotkida mi se javio lik iz susednog grada s porukom da mu zavrsim nesto i bio je jako uporan, hocu da kazem da mi je vec tu proslo kroz glavu da me prate i sad sam vec siguran ali siguran da je an ovom sajtu sveki 3 lik inspektor s laznim nikom. I to ne samo ovde vec i na mnogim drugim socialnim mrezama,Tako da ljudi pazite sta radite
5. Ako se vec odlucite da sadite, dilujete, uvek to radite sami i nikako nista ne pominjite nikome, jer ce pre ili kasnije neko da kaze nekom i taj neko nekom svakako vest ce lako doci do policije to je sigurno.
mozda je sve ovo pogresno sto pricam, mozda nije. ovo je samo jedna pricica iz mog ugla gledanja. Nikad do sad pa cak ni u uzgoju nisam pomisaljo na policiju i jedini rizik mi je bila pljacka tj da ih neko ne iscupa...
Pozdrav jos jednom i pisite vase utiske miljenja i dozivljaje...
Barbarossa
ZMAJ120.253 REP
BarbarossaZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#2
Dru~e, kad
ujem da neko uzgaja muake i ~enske biljke zajedno i pri
a o prinosu istih, mogu jedino da zaklju
im da
ovek nema blage veze sa uzgojem, na ata se prostom logikom nadovezuje
injenica da taj isti
ovek u skladu sa svojim "neznanjem" povla
i i druge glupe poteze koji kasnije dovode do ovakvih stvari. A onda se svi prika
e na forum sa: jaooo i kuku! I za odlazak u klonju
ovek treba da se edukuje, a kamoli za uzgajanje. ja barem ne do~ivljavam ovaj forum kao mesto gde se razmialja o hapaenjima, zakonu, policiji i sli
nim edukativnim sranjima o tome kako se "sjebati pa vaditi" posle murije. Kapiram ovo mesto kao jednu inspirativnu oazu ljubavi prema jednoj prelepoj i korisnoj biljci, koja nas u isto vreme i edukuje, socializuje i le
i. ;) ps. niata loae
Kapisla
ENTUZIJASTA556 REP89%
→ Poznavalac
KapislaENTUZIJASTA
okt 2015.
okt 2015.#3
:upiii::fuck:
Iznerviralo me je sve ovo, nisi prvi koji pada kao musica zbog sopstvene gluposti i napisao sam roman o tome sta mislim, ali onda shvatih da nema smisla. :crazyd:
Sta da ti kazem, srecno dalje, ali s' obzirom da si sve priznao, ne bih se bas nadao srecnom zavrsetku.
Uzgajanje zaista nije za svakoga.
Cutanje je zlato.
P.S. Kad sam prvi put video tvoj avatar imao sam osecaj da nisi bas najbistriji. :D
Barbarossa
ZMAJ120.253 REP
jesam
ZMAJ41.782 REP
jesamZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#7
nije nam jasno zaato si zadr~ao muake biljke :D
~ao mi je ato si pao
ovo su jako teake optu~be, o
emu ti pri
aa???
pod broj 5 :) kakvo dilanje, jednim djelom se sadi za svoje potrebe baa zato da se izbjegne takav milje, a ne da se diluje
tu si
lan od 2013. a nisi pro
itao Pravilnik
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#8
a to sto kaze i @jesam, samo ti zavrsavaj likovima koji se jave niotkuda pa onda zasto sam pao. jasno je zasto ako te inspektor vec sacekao kod tvojih biljaka. sad jos razmisli ko je sem tebe znao gde je sajt, jer da to niko nije znao kako bi inspektor znao i bio tamo
sad sretno dalje a za ubuduce pamet u glavu i jezik za zube
Smells
ZMAJ29.263 REP
SmellsZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#12
@Blade je dobro rekao,sigurno nisu svi ovdje iz "medicinskih" razloga,to je postalo popularno koristit meu onima koji konzumiraju,a vjerovatno i kod onih koji growaju.A bome dosta njih je ovdje zbog matematike...tako da bi padanja moglo biti joa...svako malo na forum uleti neki s pitanjima "koliko daje,koliko dobijem,koliko traje...dajte mi sortu koja najvise daje itd"
Mnogi su ovdje u mogucnosti uploadati razne vrlo loae medicinske nalaze,ato svoje ato svojih najbli~ih,mo~da bi bili "ostavljeni na miru" i od strane murije koja njuaka ovaj forum,jer su ipak u pitanju ~ivoti,a
ovjek je za svoje zdravlje i ~ivot spreman na sve.
Ima svega ovdje...
@Podinac s obzirom na sve ato sam pro
itao,nisi baa najinteligentije uaao u cijelu pri
u,po
evai od avatara.
35 REP70%
→ Istraživač
okt 2015.
okt 2015.#14
kako sam planirao i kako sam naveo u izjavi ja sam hteo da koristim listove i to mi je zaista i bila prvenstvena namena svega. otom potom cvet. pa sam iz tog razloga ostavio i muzjake i zenke. Pa naravno da nisam sve reko hteo sam samo da skrenem paznju da ljudi procitaju i ako se slucajno nadju u nekoj situaciji sete se makar necega sto im moze pomoci... u sustini saznao sam kasnije u zatvoru da ce murija radije strpati nekog sitnog i tako popuniti mesto nekom njihovom.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#15
a ne moras odmah na robiju misliti, dobrog advokata i drzi se price, ako nisi ranije osudjivan moz da se izvuces uz neke kazne, nisu 4 biljke od 500gr svezeg tolika kolicina. i mani se zavrsavanja stvari i price, to te i dovelo do tog gde si. bar na osnovu onog sto si napisao
Space_Lulu
LEGENDA8.947 REP39%
→ Zmaj
Space_LuluLEGENDA
okt 2015.
okt 2015.#17
Izvini, ali meni neato tu nije jasno. Mislim, ta scena gde oni tuku tvog druga da bi ti priznao mi zvu
i neato kao iz filmova.
Poato su oni ve znali gde su biljke ti si mogao da ka~ea da su te oni odveli na to mesto i da si ti iz straha priznao da je tvoje.
A sa druge strane, ako su znali gde su biljke, i ako su znali da su tvoje, zaato bi te uopate presretali na ulici, tukli, i izvla
ili priznanje.
Lepo su mogli da te sa
ekaju da ih obiea, da te tada uhvate na delu, i ne treba im priznanje, batinanje, presretanje na ulici i sl.
Blader
ZMAJ27.296 REP
BladerZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#18
Hehe, jako dobro.
Po svoj pri
i meni se
ini kao da su usta ne
ija radila, a onda su oni tebe stisli. A jbg.... dogaa se. Rei nekom tko se kree u tim "underground" krugovima je ogroman rizik. Tu si jedan dan "prijatelj" drugi dan neprijatelj, ljudi
esto najebu i nau se u o
ajnim situacijama i jako malo je potrebno da se propjeva o svemu ata se zna. Jbg dobra lekcija iako skupa... zato iskoristi je dobro za ubudue.
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#19
Polagano samo druatvo,nema potrebe odmah okarakterizirati ... ovaki si ,onaki si.
Pada se na milion na
ina,uglavnom nikad ne saznaa kako.
Neiskustvo,
esti posjeti,dovoljno je malo pri
e koja doe do pogreanog uha i tup :),splet nesretnih okolnosti.
Nezgodno je ato ovi da bi prikazali svoj 'u
inak' izva~u kompletnu biljku sirovu... pa te onda optu~e za puno veu koli
inu od stvarne.
Advokat po slu~benoj du~nosti e te obraniti isto kao i 'pravi' ... jedino ato nemoraa platiti.
Ne rade oni za policiju,to ti je pogreano mialjenje.
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
okt 2015.
okt 2015.#20
mladicu, hvala ti, sto si podjelio svoje lose iskustvo s nama i podsjetio nas koliko je sutnja vazna u ovom hobiju. u mojim ocima ispao si dobarprijatelj i covjek, nisi sutio ko pizda dok ti premlacuju druga zbog tvoje greske , palcic gore. nadam se da ces proci s nekom globom i dobrovoljnim radom
komsijin mali
POZNAVALAC1.279 REP75%
→ Ambasador
🔒 Ova tema je zaključana
okt 2015.
1 / 23
okt 2015.
okt 2015.