VUTRA
ForumZajednicaOfftopicmetastaze
LEGACY

metastaze

30 odgovora1,823 pregleda
skoro_normalnaENTUZIJASTA

jul 2009.

#1
Film koji govori o amoralnosti, beskrupuloznosti i korumpiranosti novokomponiranog hrvatskog druatva. Nakon dugo vremena ovo je prvi pravi zagreba ki film u ~argonu, koji se odvija u narkomanskom miljeu. Govori o odnosima etvorice kvartovskih prijatelja koji se nikako ne mogu uklopiti u druatvo. Tu je Filip (Franjo Dijak), lije eni narkoman koji se nakon tri godine rehabilitacije vraa i nalazi staru ekipu. Zatim Dejo (Rakan Rushaidat), sin jugoslavenskog oficira koji je stalno u sukobu s ljudima kojima duguje novac. Krpa (Rene Bitorajac) je najupe atljiviji lik u cijelome filmu. On je netolerantni nasilnik koji tu e slabije, a opsjednut je nogometom, Bad Blue Boysima i kladionicama. Upoznajemo i Kizota (Robert Ugrina), vjernog pratioca ekipe, alkoholi ara, emotivca koji svu svoju ljubav poklanja ma kama. Ekipa se vrti u za aranom krugu alkohola, droge i kriminala i kroz to ustvari shvatimo da se 'Metastaze' ne prestaju airiti u hrvatskom druatvu. Film progovara u aktualnim temama hrvatskog druatva  pad socijalnog statusa, ~ivot bez perspektive, opeprihvaeni nacionalizam, klice neonacizma, kriminal i nasilje, ovisnost o drogama, itd. Sve to prezentirano je kroz urbani ~argon prepun mr~nje i predrasuda koje ispunjavaju monologe, dijaloge i sjeanja etvero lane ekipe mladih narkomana, alkoholi ara i kriminalaca. evo par scena... http://www.youtube.com/watch?v=J33WOGswEl8 http://www.youtube.com/watch?v=2HeG5pXAOc0&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=med6jGWBR6A&feature=related http://www.youtube.com/watch?v=5I4ZxOQBJYU&feature=related

jul 2009.

#2
gledo sam film dva puta, film je jednostavno ZAKON...najjace je kad ode pljackat kladionicu, Krpa je najbolji....o jbt. zakon..
skoro_normalnaENTUZIJASTA

jul 2009.

#3
aha..taj dio sam odkidala od smijeha xD
HeadonistAMBASADOR

jul 2009.

#4
kona no uvjerljiv i realan film domae produkcije

jul 2009.

#5
film je stravaaaaaa!!!!predobar!!!!
skoro_normalnaENTUZIJASTA

jul 2009.

#6
ima i knjiga...samo sto u filmu nisu neke scene pokazane kao sto u knjizi pise
extranoizeENTUZIJASTA

avg 2009.

#7
harry potter je puno realniji film od ovog. tko mo~e onako psovat non stop i koja ~ena bi trpila onakvo maltretiranje? dobro doe da se malo nasmijea, ali niata viae.
skoro_normalnaENTUZIJASTA

avg 2009.

#8
pa flim je napravljem..kako se zapravo ljudi u stavrnosti ponasaju prema svojim zenama i svaka rjec je pas mater i pijanstvo nakromanija itd...danas je sve normalno

avg 2009.

#9
Welcome to the future...il kako vec
BugiPOZNAVALAC

avg 2009.

#10
ma daj o cem pricas, nitko ovako ne psuje. cak i oni koji su navikli psovat su vecinom kreativni i ne ponavljaju se kao tulipani.
skoro_normalnaENTUZIJASTA

avg 2009.

#11
ok to sve stoji..al najvise ima toga di se danas zene maltretiraju tucu i bog te pitaj sta vec ne
extranoizeENTUZIJASTA

avg 2009.

#12
to je jedna strana stvarnosti, ali se previae otialo u krajnost. ima i onih koji su prekrasni prema svojim ~enama, a to bi bila druga krajnost. svijet nije ni crn ni bijel, ve siv. stvarnost je negdje izmeu krajnosti. zato su mudraci te~ili zlatnoj sredini.
BeyondLEGENDA

avg 2009.

#13
heh, ta "stvarnost" koja je prikazana u filmu je onak ista suprotnost od moje stvarnosti. Ne ka~em da nema takvih ljudi, ve to da nemam niata s njima niti ~elim potroaiti sekundu vremena svoje svjesti da im se prilagodim. A televizija i dosta druatva oko mene mi servira taj mentalitet na tanjuru. Uostalom mislim da nema takvih ljudi na ovom forumu jer bi bili banani s prvom re enicom koju bi izustili.
TropicoLEGENDA

avg 2009.

#14
LOL...kakve veze ima tvoja stvarnost od stvarnosti prikazane u filmu??? nikakve! Tako da ono sta je prikazano u filmu po mom misljenju je realno a to sta vi ne mozete dokuciti da se takve stvari dogadaju u pojedinim obiteljima je vasa stvar, a niti su sve zene "hrabre" da napuste takve idiote, jer onda nebi ni bilo hebenih premlacivanja i hrabrog telefona da sve odu nakon prvog puta
#34POZNAVALAC

avg 2009.

#15
Ja se sjeam desetak ovakvih ~ena, koje ~ive samo zbog svoje djece i niato od obiteljske sree... niato ato ne pri am o hrvatskom druatvu...na balkanu je sve gotovo isto...
TarkiPOZNAVALAC

avg 2009.

#16
Fil mje poprili no realan... osim nemaatovitog psovanja A ato se ti e poremeenog BBBa kvartovskog kloaara, e tu su skroz pogodili Ma, ima i gorih... BTW offtopic onaj lik kaj je glumio ustaau na stadionu, kaj stalno vi e za dom spremni, debelo elavo krme je iaao samnom na fax e i taj lik uvijek glumi ustaae, glumio je u onom ratnom filmu "~ivi i mrtvi" i glumio je ustaau :D

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se