LEGACY
metastaze
30 odgovora1,823 pregleda
skoro_normalna
ENTUZIJASTA315 REP29%
→ Poznavalac
skoro_normalnaENTUZIJASTA
jul 2009.
jul 2009.#1
Film koji govori o amoralnosti, beskrupuloznosti i korumpiranosti novokomponiranog hrvatskog druatva.
Nakon dugo vremena ovo je prvi pravi zagreba
ki film u ~argonu, koji se odvija u narkomanskom miljeu. Govori o odnosima
etvorice kvartovskih prijatelja koji se nikako ne mogu uklopiti u druatvo. Tu je Filip (Franjo Dijak), lije
eni narkoman koji se nakon tri godine rehabilitacije vraa i nalazi staru ekipu. Zatim Dejo (Rakan Rushaidat), sin jugoslavenskog oficira koji je stalno u sukobu s ljudima kojima duguje novac.
Krpa (Rene Bitorajac) je najupe
atljiviji lik u cijelome filmu. On je netolerantni nasilnik koji tu
e slabije, a opsjednut je nogometom, Bad Blue Boysima i kladionicama. Upoznajemo i Kizota (Robert Ugrina), vjernog pratioca ekipe, alkoholi
ara, emotivca koji svu svoju ljubav poklanja ma
kama. Ekipa se vrti u za
aranom krugu alkohola, droge i kriminala i kroz to ustvari shvatimo da se 'Metastaze' ne prestaju airiti u hrvatskom druatvu.
Film progovara u aktualnim temama hrvatskog druatva pad socijalnog statusa, ~ivot bez perspektive, opeprihvaeni nacionalizam, klice neonacizma, kriminal i nasilje, ovisnost o drogama, itd. Sve to prezentirano je kroz urbani ~argon prepun mr~nje i predrasuda koje ispunjavaju monologe, dijaloge i sjeanja
etvero
lane ekipe mladih narkomana, alkoholi
ara i kriminalaca.
evo par scena...
http://www.youtube.com/watch?v=J33WOGswEl8
http://www.youtube.com/watch?v=2HeG5pXAOc0&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=med6jGWBR6A&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=5I4ZxOQBJYU&feature=related
4 REP8%
→ Istraživač
jul 2009.
jul 2009.#2
gledo sam film dva puta, film je jednostavno ZAKON...najjace je kad ode pljackat kladionicu, Krpa je najbolji....o jbt. zakon..
skoro_normalna
ENTUZIJASTA315 REP29%
→ Poznavalac
Headonist
AMBASADOR2.227 REP21%
→ Legenda
skoro_normalna
ENTUZIJASTA315 REP29%
→ Poznavalac
skoro_normalnaENTUZIJASTA
jul 2009.
jul 2009.#6
ima i knjiga...samo sto u filmu nisu neke scene pokazane kao sto u knjizi pise
extranoize
ENTUZIJASTA594 REP99%
→ Poznavalac
extranoizeENTUZIJASTA
avg 2009.
avg 2009.#7
harry potter je puno realniji film od ovog.
tko mo~e onako psovat non stop i koja ~ena bi trpila onakvo maltretiranje?
dobro doe da se malo nasmijea, ali niata viae.
skoro_normalna
ENTUZIJASTA315 REP29%
→ Poznavalac
skoro_normalnaENTUZIJASTA
avg 2009.
avg 2009.#8
pa flim je napravljem..kako se zapravo ljudi u stavrnosti ponasaju prema svojim zenama i svaka rjec je pas mater i pijanstvo nakromanija itd...danas je sve normalno
Bugi
POZNAVALAC1.232 REP70%
→ Ambasador
BugiPOZNAVALAC
avg 2009.
avg 2009.#10
ma daj o cem pricas, nitko ovako ne psuje.
cak i oni koji su navikli psovat su vecinom kreativni i ne ponavljaju se kao tulipani.
skoro_normalna
ENTUZIJASTA315 REP29%
→ Poznavalac
skoro_normalnaENTUZIJASTA
avg 2009.
avg 2009.#11
ok to sve stoji..al najvise ima toga di se danas zene maltretiraju tucu i bog te pitaj sta vec ne
extranoize
ENTUZIJASTA594 REP99%
→ Poznavalac
extranoizeENTUZIJASTA
avg 2009.
avg 2009.#12
to je jedna strana stvarnosti, ali se previae otialo u krajnost.
ima i onih koji su prekrasni prema svojim ~enama, a to bi bila druga krajnost.
svijet nije ni crn ni bijel, ve siv. stvarnost je negdje izmeu krajnosti.
zato su mudraci te~ili zlatnoj sredini.
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
avg 2009.
avg 2009.#13
heh, ta "stvarnost" koja je prikazana u filmu je onak
ista suprotnost od moje stvarnosti. Ne ka~em da nema takvih ljudi, ve to da nemam niata s njima niti ~elim potroaiti sekundu vremena svoje svjesti da im se prilagodim. A televizija i dosta druatva oko mene mi servira taj mentalitet na tanjuru. Uostalom mislim da nema takvih ljudi na ovom forumu jer bi bili banani s prvom re
enicom koju bi izustili.
Tropico
LEGENDA12.891 REP79%
→ Zmaj
TropicoLEGENDA
avg 2009.
avg 2009.#14
LOL...kakve veze ima tvoja stvarnost od stvarnosti prikazane u filmu??? nikakve! Tako da ono sta je prikazano u filmu po mom misljenju je realno a to sta vi ne mozete dokuciti da se takve stvari dogadaju u pojedinim obiteljima je vasa stvar, a niti su sve zene "hrabre" da napuste takve idiote, jer onda nebi ni bilo hebenih premlacivanja i hrabrog telefona da sve odu nakon prvog puta
#34
POZNAVALAC926 REP36%
→ Ambasador
#34POZNAVALAC
avg 2009.
avg 2009.#15
Ja se sjeam desetak ovakvih ~ena, koje ~ive samo zbog svoje djece i niato od obiteljske sree...
niato ato ne pri
am o hrvatskom druatvu...na balkanu je sve gotovo isto...
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
TarkiPOZNAVALAC
avg 2009.
avg 2009.#16
Fil mje poprili
no realan...
osim nemaatovitog psovanja
A ato se ti
e poremeenog BBBa kvartovskog kloaara, e tu su skroz pogodili
Ma, ima i gorih...
BTW offtopic
onaj lik kaj je glumio ustaau na stadionu, kaj stalno vi
e za dom spremni, debelo elavo krme
je iaao samnom na fax
e i taj lik uvijek glumi ustaae, glumio je u onom ratnom filmu "~ivi i mrtvi" i glumio je ustaau :D
jul 2009.
1 / 16
jul 2009.
avg 2009.