VUTRA
ForumZajednicaOfftopicPsihoativne biljke osim Marihuane
LEGACY

Psihoativne biljke osim Marihuane

74 odgovora14,448 pregleda
DomarPOZNAVALAC

sep 2013.

#1
Biljke su najstarija, najrasprostanjenija i raznolikija skupina ~ivih bia na planeti, dugogodianji sam puaa marihuane i vidim prednosti koje mi je donijela na fizi ki i psihi ki na in. Prije marihuane sam puaio duhan i iako sa svim saznanjima o atetnosti te biljke i dalje ju koristim i smatram da mi donosi viae nego ato ateti, zaato i kako je nebitno jer su osobni razlozi pa nemojte ni pitati. Ipak uvjek me zanimalo kako je ljudska vrsta otkrila marihuanu ili duhan, dali su puaili ata god im je doalo pod ruku, ato nema smisla, mo~da su u pitanju bili aumski po~ari, ali ako se sagleda opairna enciklopedija biljnih vrsta moram se pitati dali ih takvih ima viae. Pogledao sam po forumu i jedina rasprava koja postoji su biljke koje su izgledom sli ne marihuani, ali malo se pri a o drugim psihoaktivnim biljkama. Volio bih da se viae educiramo o temi jer mnoge postoje, i mnoge su opasne, mnoge ipak nisu. Jednoga dana ako ikada dodjem u kontakt sa takvim biljkama ~elio bih imati viae saznanja o njima, barem pola onoga ato znam o marihuani ili duhanu. Za primjer u napomenuti buniku wiki link: http://en.wikipedia.org/wiki/Hyoscyamus Kako ujem opasna i otrovna biljka koja raste posvuda u naaim prostorima, ipak se je godinama koristila kao psihiaktiv, i da crna bunika iako otrovna ima i zdravstvene koristi, osim nje uo sam i za daturu http://en.wikipedia.org/wiki/Datura Datura je iznimno jak psihodelik koji nerijetko vodi u delirijum, isto tako raste ama baa posvuda, ak se mo~e kupiti u cvjecarama. Ako imate ikakva osobna iskustva ili se kao i ja jednostavno interesirate o temi ili imate joa primjera navedite.
maverickAMBASADOR

sep 2013.

#2
Treba se educirati, biljke nisu ni najstarij, ni najrasprostranjenija, ni naraznolikija ~iva bia. The Majka forum se specijalizira za ostale psihoaktivne biljke, a vjeruj mi datura nije baa pogodna za dobra iskustva...

sep 2013.

#3
Uhuhuuu, Datura nikad viae :thumbsdown: . Ni bunika isto, bolje ne pri ati o tome.
DomarPOZNAVALAC

sep 2013.

#4
Da si znao da je tako loae nebi probao, mo~da i bih, ja kad znam kazem nula bodova, zato treba pri ati o tome, kontas?
Z&NZMAJ

sep 2013.

#5
Sve je u redu, namjera je dobra, ali maverick ti je dobro odgovorio. Iako naa pravilnik ne zabranjuje diskusiju na temu drugih biljaka, ipak je prvenstveno forum o kanabisu. Ostavljam na procjanu adminima. `to se mene ti e, rasprava se mo~e za sada nastaviti.
Closet freakAMBASADOR

sep 2013.

#6
lose psihoaktivne stvari se prodaju po cvje arama, a dobre su zakonom zabranjene..

sep 2013.

#7
I Datura i Bunika su podosta sli ne biljke, razlika je samo u cvijetu i pomalo boji. U HR se prije par godina desio i smrtni slu aj prouzrokovan posljedicama konzumacije bunike. ovjek je jednostavno legao u vatru na otvorenom kaminu, i izgorio bez ikakvih reakcija. Niti jedna halucinacija na iti jednoj od te dvije biljke nije nimalo pozitivna ve pravi horor trip. Halucinacije su vraaki realne i neprekidne, popraene strahom i neugodnim osjeajem. Usta se skroz suae i bez pomoi normalne osobe nema osjeaja za ~e pa mo~e doi i do ozbiljnih problema od dehidracije. Predmete i osobe ne raspoznajea, tek pred kraj djelovanja popuataju halucinacije i na trenove dolazia sebi sav zbunjen i isplaaen. Jedu se sjemenke iz bodljikavog ploda podno cvijeta koji je sli an nekoj vrsti kaktusa. Ja sam uo da se u ju~noj americi u aamanskim obredima redovito konzuira ali odreen broj tih sjemen ica iz ploda, u mom slu aju je to bilo puna aaka sjemenki, cirka oko tisuu komada, pa su halucinacije trajale preko 12 sati i bile su izra~enije. Zjenice se abnormalno aire i veina ljudi koja je nekad to probala je puaila imaginarnu cigaretu, ak sam primjetio da i nepuaa i imaju tu halucinaciju pa stalno puae. Probao sam obje i nikad u ~ivotu nebi viae, to e vam rei svaka osoba koja bilo ata od toga proba. Imao sam priliku i normalan promatrati skupinu ljudi koji su to probali i proveo sam cijelu no s njima, meni je bilo dosta smijeano ali njima nije bilo do smijeha i veina njih mi je dan poslje potvrdila istu stvar, da nikad viae i da su nabijeni nekakvim strahom od svega toga ato su vidjeli. Dan poslje trag ostaje na vidu, naime dolazi do kratkovidnosti i ukoliko pokuaate itati novine neete vidjeti slova, sve se muti, dok god ne odmaknea ruke. Dolazi i do neprestanih flash bekova iz halucinacija pa se lagano prisjetite podosta tih gadosti koje ste vidjeli. Bez nadzora normalnih ljudi konzumacija tako ne ega je ravna kao da si sami potpiaete smrtnu kaznu jer niste svjesni ata radite i lako mo~e doi do samoozljeivanja i najgoreg. Eee da ove nus pojave traju jedan do dva dana poslje konzumacije i lagano nestanu, al vam daju na razmialjanje "ata je meni ovo trebalo" i to se mislim i dan danas. Nemojte nikad, osim ako niste u nekom plemenu u africi ili ju~noj americi pod kontrolom domorodaca, vra eva i aamana pa sa njima zabrijete na neki obred, jer oni su jedini koji znaju emu to slu~i, ata se s tim posti~e i ono najbitnije kako se nositi sa svim time. Peace :hippy:

sep 2013.

#8
Bravo Joke, apsolutno se sla~em

sep 2013.

#9
datura uzrokuje u~asno jaki trip koji mo~e potrajati po 24, ponekad ak i do 48 sati, i ljudi su u to vrijeme sposobni svaata napraviti, pogotovo bez nadzora trijezne osobe...

sep 2013.

#10
Prije 8 godina dok sam slu~io vojni rok, gulio stra~u u jednom skladiatu naoru~anja u jednoj aumi slu ajno sam nabasao na buniku pokraj aumskog puta. I tako sam vam ja glupan nabrao 4 ploda i ispri ao razne dogodovatine ata ljudi do~ive na tome. Od nas 24 u vojarni nitko mi nije vjerovao da to takav rad ima pa sam revoltiran odlu io nahraniti trojicu dobrovoljaca. Njih 3 su pojeli ta 4 osrednja ploda i nakon pol sata su oali takvi na svoja stra~arska mjesta sa punim naoru~anjem i svaki sa 120 metaka rezerve. Srea i bog da nije bilo mrtvih jer su svi trojica u startu izgubili puake i municiju. Zapovjednici su bili aokirani kad su vidjeli kakva uda se deaavaju sa njia trojicom, dignuta je uzbuna i malo je falilo da se aktivira vojna policija. Na sreu sve je uspjeano zataakano nakon ato sam objasnio zapovjednicima o emu se radi, a doti na trojica su nakon 15 sati ludovanja uz naa nadzor doali sebi i tek onda su se uvjerili u psihoaktivnu mo jedne naoko bezopasne biljke koja fakti ki raste na svakoj livadi.
DomarPOZNAVALAC

sep 2013.

#11
No joke svaka ast, tocno to sam htio cut, ima sigurno desetci vrsta koje rastu oko nas, nekad dodjes u kontakt i jbg mladost ludost, hvala na prici!
maverickAMBASADOR

sep 2013.

#12
Vidio sam na svoje o i u par navrata djelovanje sjemenki dature i kao i ato No Joke ka~e mo~e biti svega: ljudima smeta odjea, pa je skidaju, jake halucinacije, rupe u sjeanju, a zamagljeni vid traje jedno vrijeme... Kasnije sam po pri ama uo da su se sjemenke koristile za pripremu vjeati je masti (zajedno s joa nekim sastojcima kao ato je izlu evine ~lijezdi Bufo bufo - obi ne krasta e, to su derivati triptamina) tako ato su se lagano kr kale na masti, a onda se ta mast namazala na dlanove, tabane i elo, dakle nikako direktno konzumirati plodove ili sjemenke.

sep 2013.

#13
provala san samo buniku.. niata nemogu rei o tome.. nije bila velika koli ina, samo mi se vid zamaglia i neka zbunjenost.. al to je bilo u 7.om osnovne.. i mislin da je ovo sve skupa neozbiljno.. niti je potrebno promovirati..
DomarPOZNAVALAC

sep 2013.

#14
Dali netko zna malo viae o temi, bunika i datura su malo poznatije biljke ali nisu jedine koje rastu na nasim poljima, pa da tema ne preraste u PRa za te dve biljke, dali je tko doaao u kontakt ili opsirnije se educirao o nekim drugim psihoaktivnim biljkama i gljivama, stavio sam link gdje je bilje malo sabranije: http://www.erowid.org/plants/ Joa jednom bi volio naglasiti, da ova tema nije namjenjena da se marihuanu napravi ljubomornom, ovdje je rije o edukaciji, sutra da vam netko ponudi saku sjemenki i kaze ovo sam kupio u cvjecarni probaj, vjerojatno i hoces. Na~alost znam da ce masa idiota vidit ovu temu kao katalog, ali zastita idiota nije razlog da ostatak dobije dobre informacije...

sep 2013.

#15
Na ovom forumu se mo~e informirati o travi, sve ostalo na "the majka" forumu.
DomarPOZNAVALAC

sep 2013.

#16
zato sam stavio u sve i svasta, mislim postoje teme o filmovima, muzici, i stotine ostalih tema koje nemaju veze sa marihuanom, pravila foruma su da se ne govori o ilegalnim kemijskim drogama, hvala ti na linku ali ne mogu shvatiti kako nemamo niti rije o biljkama koje su nasi pretci koristili i koje rastu svuda oko nas, sutra moje dijete dok se igra moze pojesti te sjemenke pa me zanima dali je zaista bolje da sutimo o tome ili samo prebacimo temu u drugi forum?

sep 2013.

#17
Zato jer su na "the majka" ljudi koji bolje pozanju tu tematiku, preseljeno je ako razumijea. Tu viae dobijea odgovore tipa "rekla-kazala" a tamo iz osobnog iskustva. Ajd ti odlui.
artisticLEGENDA

okt 2013.

#18
Ima i ''Salvia'' ...Nisam probo, ali su mi pri ali oni koji jesu...puai se na lulu ili bong (ili tako neato), i isto su gadni tripovi... ak sam uo da jako puno njih vidi neku plavu vilu...bog e ga znat...ima i na youtube (Salvia trip) ljudi koji su na salviji i ne izgleda ni malo zabavno, bas je hardkor...eto ako nekog zanima nek probava :D i sretno hahah
princsISTRAŽIVAČ

nov 2013.

#19
nije datura nego datula, veoma opasna biljka ako se uzme u vecoj kolicini, dolazi do sirenja zjenica i do halucinacija, mogu se jesti samo sjemenke ili se napraviti caj ali je najveci problem u doziranju, ako je malo nema efekta ako je vise onda nastaje ludilo. ko se bude igrao sa ovim mora biti veoma oprezan. ja sam zaglavio u hitnoj jer sam se predozirao toliko cuvajte se ovih zajebancija slicno dejstvo imaju i cigarete za asmaticare. pravi se caj dok se nepojave kristali koje kasnije uzmes. halucinacije zavise od kolicine tatule koju konzumiras. zjenice se rasire maksimalno i halucinacije su individualne, slicno tripu, nas trojica smo uzeli zajedno izasli u grad i pogubili se, ja sam zavrsio u hitnoj. bude dobro sat dva a ostalo je sve ludilo i molis boga da te popusti ali te to fura dva dana

nov 2013.

#20
ako su vam tatule napete preporucam da odigrate ruski rulet. Stavite jedan metak u bubanj i 5 prazno. Dojde vam na isto kao i daturu jest! puj prijateljski savjet, a pretpostavljam i o inski... manite se orava posla :ohno:

nov 2013.

#21
Tema je odlicna i za raspravku i za sve, evo vidite ja nisam znao nista oko ovoga, samo sam cuo da postoje neke biljke al ne i koje su.. Voleo bi i ja probati, pa necu valjda umreti za ta 2 dana, ako smo svi jeli gov*a mora i Monster :D

nov 2013.

#22
Haha, u ini uslugu sebi i meni pa nemoj nikad probati ;)

nov 2013.

#23
datura i bunika nisu psihodelici i nisu za "rekreativno" uzimanje, a pogotovo ne za istra~ivanje ne ega novoga samo "da se proba, pa kud puklo". isto tako nisu ni bezopasni, kao npr. gljive, kod kojih je opasnost minimalna (osim ako se slu ajno pojedu neke krive :) ) i tripovi su rijetko loai, dok datura i bunika mogu ovjeku priuatiti 24 satni pakao (ponekad ak i do 48 sati), koji se ini da traje danima ili tjednima, a ne satima...

nov 2013.

#24
Istina, zlo ~ivo. Kome je do eksperimentiranja eto DMT pa da vidia miline :thumb: .

nov 2013.

#25
Kakve gljive to stalno spominjete, i gde bi to mogao nabaviti? :) Info neki?

nov 2013.

#26
ajd monster, guglaj malo il zaviri na themajka 14. Bez ponude/potra~nje ilegalnih proizvoda

nov 2013.

#27
Ni slucajno koristiti bilo sta od Tatule(Datura stramonium) osim semena ukoliko nisi pod nadzorom poznavaoca iste. Ova biljka se koristila a i danas se koristi u crnomagijske svrhe po srednjoj i juznoj americi, shamani koji je koriste govore da je izuzetno opasna, i da je nemoze bas svako koristiti bez opasnih posledica pa cak i smrti. Retki (navodno biljka je nadmocna u odnosu na coveka i stavlja ga pod svoju kontrolu, te je mogu koristiti samo oni koji joj se dopadnu) koji su je koristili na pravi nacin svedoce o ogromnom povecanju fizicke snage. Ukoliko nekog ipak interesuje ova biljka preporucio bi da procheslja knjige Karlosa Kastanede pre svega.

nov 2013.

#28
"All parts of the plant are toxic. They are ingested, smoked and absorbed topically especially through mucous membranes. The exact concentration of specific alkaloids varies with species, cultivation, environment, temperature, moisture, and storage. The range of toxicity is highly variable and unpredictable; toxicity may vary from leaf to leaf, plant to plant and season to season. This contributes to the danger of misuse of the plant since the dose cannot be predicted. The highest concentration occurs in the seeds: approximately 0.1 mg of atropine per seed or 3-6 mg/50-100 seeds. An estimated lethal dose in an adult is >10 mg atropine or >2-4 mg scopolamine." erowid.org
ante 1478ENTUZIJASTA

feb 2014.

#29
Kako se upotrebljava datura? Ja i frend smo pojeli svaki po 10 sjemenki i nije nam nista bilo.
ante 1478ENTUZIJASTA

feb 2014.

#30
Gdje se u RH mo~e kupiti Salvia strip?

feb 2014.

#31
ante, jesi ti dobro
ante 1478ENTUZIJASTA

feb 2014.

#32
Jesam
stara babaPOZNAVALAC

feb 2014.

#33
https://themajka.com/biljke-magican-svijet-biljaka-i-uzgoj-f27.html?sid=f7c8e4f5b09e54b20e790a37b2d2ea37
muma^^ISTRAŽIVAČ

feb 2014.

#34
evo jedan[ http://www.youtube.com/watch?v=LTHNNVtziEg ]link di lik pokazuje djelovanje salvie..
likfrikLEGENDA

avg 2019.

#35
haha nabasam na ovu temu, i sutra naem ovo u dvoriatu: jeli ovo ta opasna biljka?; nemam namjeru da degustiram ako je, ali onako zanimljiva je pri a. mistika aamani i to.. :thumb:

avg 2019.

#36
Ne bih rekao, ako mislia na daturu. Liae je jako sli no ali cvjetni pupoljci ne odgovaraju opisu, probaj njih detaljnije slikati (sa dobrim fokusom). Za viae informacija posjeti sestrinski forum, themajka.com

jan 2021.

#37
https://hrv.kelownaparadigmhealth.com/rastenie-parazit-durman.html Datula tatula kako je vec ko zove. Sve o njoj u mediciske svrhe

jan 2021.

#38
Daturu i medicinu je bolje pustit nekom travaru koji zna ata radi, pokuaaji doziranja na svoju ruku mogu imati jake nuspojave...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se