VUTRA
ForumZajednicaOfftopicIz prve ruke... vutra i tolerancija
LEGACY

Iz prve ruke... vutra i tolerancija

65 odgovora5,445 pregleda
Kao prvo; Cao svima, imam 21 godinu, period izmedju 15te do 20te godine sam proveo proucavajuci psihoaktivne supstance u potrazi za ventilom... Zivot mi je bio recimo u nekoj vrsti depresije sa kojom sam ja bio zadovoljan, po ceo dan i noc sam visio za kompom, igrajuci igrice, ali sam znao tj osecao, da mi treba drugo vidjenje realnosti * o tome kasnije*, i tako sam naucio psihodelicne supstance i da je to stvar za mene, ziveo sam na selu pa srecom nisam imao pristup takvim stvarima, ali sam imao pristup "tatulama" koje spadaju u deliriante, probao 2x godisnje tokom 4 godine, nikad uzeo dovoljnu dozu da stignem do delirijuma (na cemu sam sam sebi zahvalan), i tako sam tokom te 4 godine nastavio da izucavam psihoaktivne supstance... Najsmesnija stvar je to sto sam o marihuani poceo da ucim tek na kraju, kad sam ostao bez drugih opcija... Imao sam pre toga iskustva sa njom ali uvek pod dejstvom alkohola sto je zavrsilo povracanjem i gubitka pamcenja tako da se nisam ni secao kako sam se osecao... I bacim ja te tatule, rek'o dosta kockanja, provalim ja ganju i prva 3 meseca svakodnevnog prekidanja, znaci od jutra do sutra, su bili savrseni, mogao sam da osetim emocije, da mi boje prirode budu lepe i umirujuce, da se suosecam sa drugima, bio sam motivisan, kompjuter uopste nisam koristio, nasao sam posao... Ma sve je bilo u fulu.. Ali jednom je stigla tura loseg granja pa se moralo trpati bogato da osetis ikakav rad koji je na kraju krajeva mozda bio samo placebo, ali slusaj sada, dodje nova tura stare dobre ganje, ali ja moram da trpam kao sto sam trpao one lose da bi me radila kao pre ( losa ganja takodje razvija toleranciju po mom iskustvu),a ljudi sto nisu pusili ono smece se i dalje prekidaju od "iglice".. I tako sledecih godinu dana meni gram sluzi za 2 dzointa, u medjuvremenu se bacim ja u grow, skinem 5 biljaka od kojih je jedan hermafrodit, jedna domacica koja je dobila po repu od malocas pomenutog gospodina i 3 sensi, sad taj hermic je dosao prvi, skinuo sam ga pocetkom JULA outdoor, najlosija ganja ikadaaaa, pocetnicima je super ali opet mi smo navikli na bolje, toga se pusilo kao cigare, nije uopste radilo al bar neka smrdi ako se nema... Skinem ja ostale, i da se pohvalim, skinem 1 hit monster, znaci ganja je takva da ljudi koji puse od jutra do sutra kvalitetne ganje od jednog dima noge ne osecaju, znaci kad izduvas prvi dim imas osecaj da si propao u kauc i da ti je neko od 2 tone seo na ramena ne mozes da ustanes, ili jednostavno toliko jako ne zelis da ustanes? :) Ali ja popusim svakih pola sata cistaka te ganje i osetim je samo dok pusim i 2-3 minuta posle, i opet sam na starom kao da nisam pusio. SAD SMO DOSLI DO RAZLOGA ZBOG KOJEG SAM NAPRAVIO POST! Citajuci o toleranciji ovo je moj zakljucak sta ljudi tvrde da se desava : Ucestalim nadrazivanjem CB1 i CB2 receptora kanabinoidima mozak "gradi" dodatne kanabinoidne receptore i to je navodno razlog zbog cega ti treba sve vise i vise ganje da bi osecao isti rad. I navodno se ne pojavljuje kod svih ljudi. Ja mislim da je to glupost od koje nema vece i ja sam dokaz za to i cak imam teoriju koju bih zeleo da izlozim vama i da cujem vasa misljenja. Teorija br.1 Ucestalim nadrazivanjem kanabinoidnih receptora oni se umaraju i vise nisu aktivni kao sto su bili ili nisu sposobni da odreaguju isto na kanabinoide posto su navikli na njih? isto kao sto se receptori za toplotu naviknu na hladno i toplo posle nekog vremena pa ti vise nije toliko hladno ili toplo? Teorija br.2 Obrati paznju; tolerancija se navodno ne javlja kod svih ljudi. Da li je tako? U mozgu imas odredjen broj kanabinoidnih receptora, i svaki se posle nadrazaja povlaci u proteine u mozgu, koliko sam ja shvatio, i taj isto receptor se ne moze ponovo nadraziti kanabinoidima dok ne sintetise thc i ponovo izadje? Znaci ganja bi trebalo da ima odredjenu granicu preko koje ne mozes da predjes, napusen si i ne mozes biti napuseniji iako pusis i dalje... (pocetnici se mozda nece slagati zato sto jos nisu stigli do te granice, polako ima vremena, budite zahvalni sto niste osetili zelju za jos) E sad ja sam osoba koja ce iz groba ustati ako mi neko ponudi dzoint, ja sam se toliko napusavao da sam dolazio do tog stadijuma gde sam na "manuelnom" disanju, i ako zaboravim da disem mozak kasno pali automatsko disanje tako da bih udahnuo tek kad skroz ostanem bez vazduha, ali sam za mesec dana sa toga dosao na ovo gde ne mogu da se napusim bez obzira koliko uzmem.... Primer : pusim dzoint cistaka- nista, pusim na improvizovani bong flasu u cije punjenje stane 3 grama ciste ganje- nista, pusim dzoint cistaka na cev 3cm precnik- nista, juce kupim snoop dogg gpen, sat vremena samo purnjam iz toga, znaci samo punim i pusim i opet nista, zasto?! ja mislim da je razlog za to prepusavanje, znaci napusio sam se al ja pusim jos, stoka, samo daj, i gde odu ti kanabinoidi kad nema receptora da se za njih vezu? u masti, proteine etc... e sada, ja iako ne pusim, ipak dobijam odredjenu dozu kanabinoida ili njihovih sub-produkata, jer telo koristi masti i proteine iz tela za energiju, kao zalihe kada ne jedem, a ja nikad ne jedem, mozda jednom dnevno, samo varim.... 20 kilograma sam izgubio od kada sam poceo da pusim marihuanu, sto je priblizno 2 godine... sta vi mislite o tome? znam da sam smorio i da sam pisao nepregledno ali vredi cuti tudje misljenje pa tako i od nepismenog narkomana... i da napomenem, jos uvek nisam pokusao tolerance break, jer nemam dovoljno snage dok je ganja u blizini, ima jos nekih 300 mgra pa kad to ode onda idem na pauzu par meseci... kontam da cu umreti, meni je ganja toliko presla u naviku da ja motam kad god nemam sta da radim, samo na poslu tokom pauza smotam 5+ i popusim... to je previse i ne valja mi, kasljem slajma kao pusac od 2000 godina, odvratno...

nov 2014.

#2
narkoman si (kao i alkoholicar) tek kada odes da se lecis... to sto preterujes i ne znas sta je umereno i kada je vreme za to, to je vec tvoj problem, pa poradi na njemu pre nego ostanes bez te vutre, a i kada ostanes umreti neces, niko nije pre tebe pa ne znam sto bi bas ti. naslov mi se ne svidja, ovo nije "narkomanski" forum pa cu malo editovati, mada je o "prepusavanju" i toleranciji i tim bla, bla, truc momentima bilo (i ima) dosta na forumu, mogao si malo procitati pre nego si krenuo u prvi post. ja godinama motam 0.25~0.30 u dzoks i za sada ne vidim problem niti potrebu da povecavam, sve je u glavi a ti si jos mlad, sredice se stvari tokom vremena, al pod uslovom da ti zelis da ih sredis
M a n d o rAMBASADOR

nov 2014.

#3
prolazi i 0.20 dobre vuve ;) @cannabinoid receptor posadi nesto za promjenu :D

nov 2014.

#4
Sve u svemu,zanimljiv tekst. Dobro doaao na forum :signs046: i smanji malo :)
power seed je pogodio ono sto sam hteo da kazem, on godinama pusi istu kolicinu i dosta mu je, ja sam za mesec dana sa 0.25 presao na unlimited.... kontam ja to sto mi govorite mlad si itd, ali to nema veze sa mojom tolerancijom, losa ganja ima, nikad ja ne bih dizao sebi dozu da nije ta losa tura naisla, samo govorim da nije pametno povecavati dozu ako je ganja slaba jer mozes da doguras dokle sam ja, jer receptori su nadrazeni i od strane neaktivnih kanabinoida...

nov 2014.

#8
u tom slucaju growaj brendirano seme, biraj sorte, samo za sebe, pa opusteno... i to na poslu, kog ce ti pet komada, nemoj paliti dok radis, kad zavrsis nagradi sebe sa kvalitetom i uzivaj. granja i sranja moz popusiti kamaru, samo cadjavis pluca, nabavi nesto sto valja dok tvoje ne dozri, i ne opterecij se mnogo receptorima, svako ih ima al ne dize kolicinu u nebo ;)

nov 2014.

#9
a tek kad se dobro skjura u teglici,auhhhhh ... nema da omane oberbio u 7-mom ...sad je tek prava i ide nabolje :D
mlstPOZNAVALAC

nov 2014.

#10
Mislim da svako zna svoj prag. Vec si sve napisao. Ne mozes se napusiti preko napusenosti. Mene to samo baca u normalno stanje. Znaci prva buxna je ona koja radi vecinu posla. Recimo drustvo pali se jedna , druga ,i tako do pete ja vec nisam napusen nego normalan. I to isto stanje su mi potvrdili mnogi. Treba ti odmor , 300 grama ja bih to ganjo godinu dana i vise :D Kad vec osecas i cujes sebe , valjda mozes da se malo suprostavis mozgu. Postao je bahat.

nov 2014.

#11
Mogu poduvati sam pljugu od 3 grama i osjeam se isto kao da popuaim neku normalnu sa treinom grama, i to me brine. Iskreno od 1.7. se nesjeam kad sam bio ne napuaen. Nabijea toleranciju ekstremnim napuaavanjem, trpanjem u trubu ko da ti je zadnja, pogotovo kad se ima, i onda kad krene kriza se mislia, eee koji sam ja kreten, emu sve to. Treba nekad stat na loptu i svakako biti umjeren u svemu pa tako i u varenju ;)
ajzak43ISTRAŽIVAČ

nov 2014.

#12
Tema je jako zanimljiva,ja mogu samo nadodati da kad motam ulicarku,tad od "navodnog" grama,(a svi znamo da ima manje) napravim 2 jointa,jednostavno zbog loseg kvaliteta i manje robe,nekad mi nije zao smotat "cijeli" u jedan,al da je lose,lose je ...

nov 2014.

#13
to je vech godinama tako...mladja ekipa uzhasno puno stavlja u pljugu..natjechu se tko che vecheg smotati...( proklet dan kada su se rizle u rolici pojavile )..mnogi od njih nisu ni osjetili pravi feeling ugodne naduvanosti..znaju samo za prepushenost i ne znaju cijeniti kvalitetu..njima je bitno samo da ih razvali shto jache..a velim...mnogi zaista nikada nisu ni osjetili kako je to biti ugodno naduvan sa pravom mjerom.. pa nije ni chudo da sada kupuju kojekakve osvjezhivache prostora i te sintetichke "trave"...jer...oni ni ne znaju za pravi efekt dobbrog kanabisa...njima je svejedno..smao se zhele razvaliti.. zhalosno je da vishe "uzhivaju" u oduzetosti od nekakvog sumnjivog smecha..nego u ugodnom djelovanju kvalitetne genetike..u biti..ne kuzhe.niti znaju pravi smisao konzumacije kanabisa.. ( a da ni ne pochinjem o tome kako to josh zaljevaju sa litrama alkohola..pa i nekakve mjao vau kristalne brzine...) i takav trend ne jenjava..dapache..to ide samo na gore..tj.kao shto je ovaj mladich opisao..nakon nekog vremena stvore toleranciju..i onda krenu na ta kemijeske otrove..i eto ih u ozbiljnom problemu..a na kraju ispada kako je konzumacija kanabisa kriva za njihovu ovisnost . nije problem u kanabisu..vech u njihovom neadekvatnom i neodgovornom korishtenju kanabisa...tj. to je ono shto se mozhe nazvati zloupotrebom kanabisa...
#14
palim jer me ne radi i ono prodje sat vremena od buksne, ja imam zelju da je zapalim isto kao sto imam zelju za cigarom, tj naviku, i posto je to prvo sto mi padne na pamet- ne mogu da prestanem da mislim o tome dok to i ne uradim....jbg nikad nisam isao na tollerance break a 2 godine pusim 24/7, je**na navika... al cim nestane sto ima, necem kupim od lerdija zlog kad pukne kriza, cekacu dan kad herb come arround ;) par meseci bez ganje bi trebalo da bude dosta da mi spusti toleranciju bar za 70%...

nov 2014.

#15
nakon par mjeseci bit e ti kao da nikad nisi zapalio...
artisticLEGENDA

dec 2014.

#16
i ja sam po eo pretjerivat, svakodnevno puait dosta (dobre) vutre...tako da mi je viae prealo u neku naviku, im ispuaim jedan, ve motam drugi i tako po cijele dane...uz to joa ide i kava, tako da sam po eo piti i viae kave automatski...po tjedan dana mi je trajala 25-ica...trenutno sam 2 dana ist, vidit emo koliko e potrajat :D

dec 2014.

#17
Da, zna "malo" da smori nekoliko komada dnevno, posebno ako krenea od jutra uz kafu.. :) istina zna biti super i kao takva, a i kad zapalia nakon nje.. :)
đoksonPOZNAVALAC

dec 2014.

#18
pijenje kave i puaenje trave ,jako opasna kombinacija.ne~elim pametovat ali to izaziva fiberlaciju srca i nije nikako dobro
artisticLEGENDA

dec 2014.

#19
o oksone jbm ti sve al si me opro s ovim...pa to mi je kombinacija koju obo~avam :( izgleda da u morat promjenit najdra~u naviku :/

dec 2014.

#20
Ne znam jel' istina ili ne to za kafu i vutru ali i meni je takodje to predobra kombinacija. :) Sto se tice prepusavanja,neko je vec napisao da je u sustini upravo prvi dzoint taj koji radi posao sve poslije toga zna da smori.
HookerLEGENDA

dec 2014.

#21
Bravo Zla... To je to

okt 2023.

#22
Zanima me da li cbd lemon haze moze da se nadje na trafikama u bilo kom gradu da nebih morao da narucijem sa zla stek i da placam dostavu?
sone1ZMAJ

okt 2023.

#23
Svaki tobaco shop koji sam usao ima teglicu, e sad da li je svuda lemon haze. . .

okt 2023.

#24
A ne ja mislim da li ima na svakom kiosku
DjedMrazENTUZIJASTA

okt 2023.

#25
[bez sadržaja]

okt 2023.

#26
@vutroman392 zamisli samo kad bi postojao neki način da to saznaš... recimo da se prošetaš do prve trafike, ili nešto slično. Kako bi to bilo super, zar ne? Ima na onim trafikama koji su uzeli od dobavljača i prodaju, nema na onim koji nisu. Iz mog iskustva što sam video - prvo je bilo svuda, sada sve ređe jer - gle čuda - plaćaš 10€ za neki bosiljak koji ništa ne radi. I to vrlo često parfemisan nekim mirisima i hemijama.

okt 2023.

#27
E havla ti brate a na koji bosiljak mislis ?

okt 2023.

#28
E hvala ti brate a na koji bosiljak mislis?

okt 2023.

#29
Mislim na taj CBD cvet. Nije to baa CBD kako bi trebalo da bude, tu ga ima u tragovima. Bacaa pare bzvz. Haj ti bolje pro itaj pravilnik, ve se naobla ilo kod tebe veruj mi :) Ne piai post za postom, ne citiraj bez potrebe i gledaj da ne spamaa

okt 2023.

#30
Nerazumem sta pogresno radim i sta da uzmem umesto lemon haze postokazes da nije dobar nemogu da nadjem likove koj prodaju vutru u svom gradu kazimi sta onda mogu da pusim umesto lemon haze?

okt 2023.

#31
Meni se ini da ea najpre da popuaia ban. ili eventualno nekakvo upozorenje. Ali to baa i nema neki high... :razvaljen::

okt 2023.

#32
Sto? Al sad ozbiljno

okt 2023.

#33
Jesi li procitao pravilnik foruma? https://www.vutra.org/threads/pravilnik.10131/

okt 2023.

#34
Sad sam procitao izvinite na smaranju trudicuse da vise to ne radi samo zam radoznao i zanima me dosta stvari o marihuani i sve vezano za to izvinite.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se