VUTRA
ForumZajednicaOfftopicStaklo?
LEGACY

Staklo?

30 odgovora3,447 pregleda
MiGiISTRAŽIVAČ

dec 2006.

#1
nabavio sam jednu super staklenu epruvetu od koje bi mogao da se napravi dobar pajp al neznam kako da probusim staklo???takodje sam nabavio tanku staklenu cevcicu koju sam mislio gurnuti kroz tu rupu pri dnu epruvete i zalepiti silikonom...
Svizac_:)ENTUZIJASTA

dec 2006.

#2
Mo~da ovo pomogne..... http://www.youtube.com/watch?v=uiSqQa4bkyM samo pazi da se ne ozlijedia....
unknowerAMBASADOR

dec 2006.

#3
Staklo probusi sa malom rucnom busilicom (kosta 1500 din ako nemas) i koristi staru zubarsku burgiju za zube (ili bilo koju dijamantsku)
MiGiISTRAŽIVAČ

dec 2006.

#4
imam busilicu srednje velicine...ako sa njom budem busio puce staklo :lol:
unknowerAMBASADOR

dec 2006.

#5
Ma nece brate ja se zajebavam pa saram po staklu.... onda pustim neonsko svetlo sa strane i ono izgleda kao slika sa senkama... nece brate samo nadju stomatolosku staru burgijicu...neces veropvati kako se staklo lako brusi obisnom smirglom a busi tom burgijicom (ona za zube) pitaj tvog stomatologa ili ako imas drugara da mu je roditelj stomatolog ...oni toga uvek uvek imaju...to je potrosna roba 10-20-zuba i baca se ...a za staklo EXTRA.. pokusaj ,videces...ali samo ne zapinji (ne pritiskaj) a zapocni tako sto ces ga samo malo malo malo zagrebati parcetom kristala (ja koristim stari ukras sa nekog pitaj boga od kada lustera)
Svizac_:)ENTUZIJASTA

dec 2006.

#6
I nemoj bušiti obiènim svrdlom nego onako kako je pokazano i na ovom video na koji sam stavio link...malo svrdlo koje na vrhu ima brusni kamen. I bolje je sa ruènom bušilicom a.k.a. burgija jer možeš polako okretati dok malo ne "naèneš" staklo.
unknowerAMBASADOR

dec 2006.

#7
Svizac jesi li ti to nekada radio kad dajes savete?
Svizac_:)ENTUZIJASTA

dec 2006.

#8
Nisam pravio bong al sam buaio staklo...jesam neato krivo rekao :?:
unknowerAMBASADOR

dec 2006.

#9
Pa pogresio si malo a odnosi se na to da ako se busi rucnom busilicom nema teorije da ti se ne iskrza staklo i na kraju polomi jer ces staklo kidati a ne busiti... Nisam siguran koliko ima obrtaja obicna busilica ali ove male imaju 20 000/min (bar kod mene) i zubarska burgija prodje kroz staklo kao kroz sir...bez mnogo muke i pritiskanja... Ne znam kako ti pocinjes ali kod mene bez zapocinjanja i obelezavanja birgijica kliza po staklu kao po ledu (a ako je staklo kruzno bolje da se ne pocinje tako)...tako da moram posebno malo izguliti staklo pa tek onda busiti..
Svizac_:)ENTUZIJASTA

dec 2006.

#10
Ok ako ti tako ka~ea iz iskustva onda je pitanje o staklu rijeaeno... :RastaBong: Peace!
unknowerAMBASADOR

dec 2006.

#11
pa zato sto sam i ja to izmisljao pa umalo mi nije oko izbilo parce stakla...a puklo je u obliku nekakve ljuspice.. nije bas za salu al mozda bi trebao da me vidis kako izgledam sa naocarima za ronjenje dok radim ove gluposti sa staklom :D inace da vam kazem uzeo sam do sada 150 eura na te gluposti... zavisi sta trebam da uradim ali ja naplacujem 50 eura staklo 50x70 cm bez neonki u boji i prigusnica ...

dec 2006.

#12
jel imaskoju sliku? bas me zanima kako izgleda.
unknowerAMBASADOR

dec 2006.

#13
hahahaha imam cek samo da se ovo sa kompom sredi
MiGiISTRAŽIVAČ

dec 2006.

#14
mogu nabaviti tu stomatolosku burgiju...kad uradim javljam jesam li uspeo 8)
unknowerAMBASADOR

dec 2006.

#15
ej sklanjaj ruke od te burgije...nemoj nikako prste blizu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i zapocni sa necim staklo (neko parce kristala,ona glupost za secenje stakla...)
MiGiISTRAŽIVAČ

dec 2006.

#16
ok 8)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se