VUTRA
ForumZajednicaOfftopicPlagijat(i)
LEGACY

Plagijat(i)

84 odgovora4,039 pregleda
Veni_Vidi_Vici;ISTRAŽIVAČ

mar 2014.

#1
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/30520_128787420478571_6430509_n.jpg?lvh=1 nesto od proslog out-a :D
blinkyENTUZIJASTA

apr 2014.

#2
Veni_Vidi_Vici; ne lazi tu sliku sam video jedno milijardu puta na stranim forumima. SPAM!

apr 2014.

#3
jel moze objasnjenje http://www.kindgreenbuds.com/cannabis-grow-bible/general-outdoor-growing-and-guerilla-farming/, mislim da bi plagijatorstvo na forumu trebalo rezultirati banom, al posto ne znam da smo imali ovakvu situaciju da vidim sta drugi misle, a sta "autor", mozda ima dokaz da je "pozajmio" fotku autoru teksta Greg Green-u

apr 2014.

#5
koji neugodnjak....u najmanju ruku
stara babaPOZNAVALAC

apr 2014.

#6
ajd prvi put bi mogli progledat kroz prste :knockknock:
M a n d o rAMBASADOR

apr 2014.

#7
ban, isto kao akola drugima.... da la~ne i tue slike moderi i ovaj forum ne toleriraju...ionako vjerujem da e otvorit novi acc. :)
TarzanZMAJ

apr 2014.

#8
ja mislim da se ovakve PODMUKLE gluposti ne bi trebale oprastati, zasluzio je ban. @ veni_vidi_vici sram te moze biti.....

apr 2014.

#9
heh, sad mo~e promijeniti nick u Veni_Vidi_Amisi... :P
pecurkoPOZNAVALAC

apr 2014.

#10
Ma kakav ban, banovae se on sam. Joj, mene mrzi svoje slike da stavljam, joa da uzimam tue pa cropam, pa stavljam na host, ne bi li se nekom dopao, zlo i naopako ( izvini Zlo ne odnosi se na tebe) :sad2: :signs054:
mazarLEGENDA

apr 2014.

#11
ne treba mu ban... ja bi promijenio nick, ili se od neugode ne bi viae pojavljivao na forumu.... zapravo bi u zemlju propao i mahovinom bi se pokrio :shit: (bez djike)

apr 2014.

#12
tako sam i ja jednom prilikom nesto trazio na google i pronadem sliku iz svog dnevnika na jednom stranom forumu,pa reko wtf?! iz prve sam se uplasio da ih jos netko ne obilazi osim mene :D

apr 2014.

#13
nitko nije kriv dok se nedokaze suprotno a to da zelja zna nekad biti brza od pameti to smo vise manje svi iskusli....ako je stavio tudju sliku mislim da mu je najveca kazna to sto je provaljen netreba ici dalje ipak bi mi trebali biti drustvo sa odredjenom dozom tolerancije

apr 2014.

#15
u pravu ste i jedan i drugi...

apr 2014.

#16
reda odavno nema ja ga se ni nesjecam ali zato se trudim barem u svoja 4 zida da ga imam a suditi netkome tko se htjeo malo pohvaliti (neopravdavam) sa necim sto bi zelio imat al nema i time mozda biti prihavceniji u nekoj okolini i nije nekakvo zadovoljstvo pravde
TarzanZMAJ

apr 2014.

#17
cill (Y) mario ajde molim te..kakva tolerancija za ovakav drzak i podmukao potez,, ako se i htio pohvaliti s necim do toga je mogao doci uz nasu pomoc i fino staviti svoje slike, al eto najlakse je s interneta naci i objavit je ovdje medu 37 000 lanova i mislit niko me nece skuziti.. pa kakvu to sliku baca na sve nas zajedno?? bio bi prihvaceniji da ga niko nije skuzio da, al razmisli malo kako ce se ljudi sada odnositi prema njemu kad je uhvacen u lazi, tako da nema smisla ostavljati ga na forumu, nek si napravi novi ISTI acc i ako zeli imati takvu biljku uz nasu pomoc ce sigurno doci do takve, ako ne i bolje biljke, a ne krasti od amera..SRAMOTA.

apr 2014.

#18
govorim o toleranciji upravo zbog jedne stvari da netko tko je pogrijesio dobije mogucnost da prizna gresku jer svi grijesmo ali malo nas je spremno priznati pogresku i snositi poslijedice i svojim daljnim postupcima zasluziti ponovno povjerenje ljudi na koje je uticala ta pogreska a banovanjem nismo nista dobili jer mozes svaki dan otvorit novi profil i pretvarati se kao da nista nije bilo( ipak ovo nije stvarni zivot)....treba sacekat Veni_vidi_vici da kaze svoje
TarzanZMAJ

apr 2014.

#19
pa bas za to sto nije stvarni zivot kako ne razumijes..ako bude htio nastaviti s ovim accountom i bit aktivan lan ovog foruma, nikad nece dobit "postovanje" kao grower npr. ukoliko krene s growanjem, a vjerujem da hoce.. ovako otvori novi account i krene ispocetka, *ebes 45 postova sto ima.. mozda covjek stvarno nije los i mozda u nekoj buducnosti i mi nesto naucimo od njega, razlika je sto u pravom zivotu kad za*ebes nemozes se ponovno rodit pa je logicno i ispravno oprostiti, ali ovdje uvijek moze pocet ispocetka i pametnije.. ovako ako ostane.. puno vise stete za njega nego da krene ispocetka, moze u ovoj sezoni imat biljke 4x4m al dzabe kad ce ostat zapamcen kao plagijator :D

apr 2014.

#20
nismo mi baa takva zlopamtila... ;)

apr 2014.

#21
ja nemam nista protiv da sacekamo objasnjenje, ako ga ima. postove cu kasnije izmestiti iz ove teme da je ne spamamo. konkretna problematika se ne spominje u pravilniku, ali ima dodirnih tacaka sa ovim delom: "Vama je dopuateno da bilo koji materijal (prvenstveno tekstove) prenesete na bilo koji drugi sajt, ili u atampani oblik, ali samo ako ispod toga navedete odakle ste uzeli taj materijal, neato ovako: Izvor: www.vutra.org"

apr 2014.

#22
razliciti smo i samim tim su nam i misljenja drugacija ali ja cu mu prvi dati podrsku ako prizna gresku i nastavi dalje bez skrivanja a vjerujem da nisam jedini

apr 2014.

#23
mo~da ovjek ima veze sa ovom slikom, ima ljudi koji su i na stranim forumima i sl...no sa ekajmo odgovor prije paljbe :D

apr 2014.

#24
Hmm nesto novo :) Stavio sam glasanje.

apr 2014.

#25
Mislim da je i ovo vec sada dovoljna kazna..nesta kao i ban.Neznam kako bi se i sam osjecao da sam u toj situaciji. Objasnjenje nista neznaci ali isprika bi dobro dosla+to sto svi znamo da je plagijator. http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=6dN7dAJd8rY
bakalulaLEGENDA

apr 2014.

#26
A jebate al ga filozofirate bezveze kao da se raspravlja o nuklearnoj krizi, pa nee se taj ni vratit, ne bi ni ja od srama ;)
userNomoreAMBASADOR

apr 2014.

#27
Mene osobno nije pogodio ovaj "podmukao" in. Prije nego razapnete ne iji nick (a nea ti ugleda/karijere, nick na forumu) postoji li mogunost da je to jednostavno bila - aala? Na kraju posta jasno stoji smajli, ako razmotrimo sporni post i fotku (fotka + "neato od proalog outa"), nigdje nije navedeno da je to njegov grow ili njegova fotka i u tom smislu je tek spam i to manji nego veina od zadnjih desetak postova u ovoj temi, uklju ujui ovaj. Po meni je i prili no aaljivo staviti jednu jako poznatu sliku iz Greenove grow biblije kao svoju i nadati se da se nee proku~it. Anketa je tu, loma a je potpaljena, ali prije nego bacite materijal u plamen, razmislite o slijedeem : Jednako kao ato je dopuateno citirati sadr~aj vutre na drugim mjestima uz navoenje izvora, dobra volja i kultura je i da se uz svaki prevedeni/prepisani materijal (tekst/slike) sa drugih stranica na vutru takoer nazna i izvor. Imajui to na umu, uvoenjem pravila bana za svako "plagiranje", manjak dobre volje i/ili kulture, tehni ki bi mogli sasjei poprili an broj danas "uglednih" lanova koji su takoer u proalosti c/p od tko zna gdje a da pritom nisu navodili izvor. ;) Naa brat po haaiau Isus neki dan je rekao :"Tko je bez grijeha neka baci kamen prvi." :D

apr 2014.

#28
nije problem konkretno taj jedan clan, nisam ocekivao tako nesto na forumu ali na zalost ipak ima, i kako da znam da nema jos negde a da se nije nasao neki clan iz 2005 da na to upozori. poenta je sto su kazne za plagijate na "zapadu" prilicno rigorozne i zaista mi kao moderatoru ne bi bilo drago da neki strani forum ili sajt pokazuju prstom na nas forum kao forum koji krsi autorska prava, a mi fakat po tom pitanju nemamo nista u pravilniku, to se kao podrazumeva na balkanu il sta... nije lako kontrolisati sve sto se kaci na forum, ali bi po meni forum bar trebao da se nekako ogradi od eventualnih takvih situacija jasnim stavom u pravilniku i jasnim sankcijam. ja ovo ne dozivljavam kao filozofiranje nego kao priliku da poboljsamo bar pravilnik ako nista drugo ne mozem, ban ili ne je manje bitan u celoj prici http://hr.wikipedia.org/wiki/Plagijat

apr 2014.

#29
Istina ban jednog clana ne znaci puno. Bitno je da se navede da ne odobravamo. Pravilnik ce biti dopunjet...idemo dalje :)
blinkyENTUZIJASTA

apr 2014.

#30
Ma ne bre... Covek radi pravu gerilu. Ode u USA ili UK neznam mu mesto :D , zasadi u 4-om, i ide 10-og da skine. Bez zalivanja i maltretiranja ;) ...
TarzanZMAJ

apr 2014.

#31
ahahha ma joj.. kakav isus i o kakvim vi glupostima pricate, pa sta ovo na kraju ispadne, ja sam za ban samo zato sto ovakav potez steti forumu i cini ga neozbiljnim, pa necemo krasti slike od amera, nek oni od nas kradu.. a i puno vise stete pravimo tom clanu ako ostane, treba dati covjeku priliku da krene ispocetka, a vjerujem da vec i ima novi acc.. tako da nemojte pricati gluposti o kamenovanju, lomacama itd. ispadam zao covjek, i ja i svi koji su za ban, neki red bi ipak trebao postojati...
početnikENTUZIJASTA

apr 2014.

#32
la~ni post,la~na slika,la~ni odgovor=la~ni grower a onda se pitamo zaato po etnici pitaju glupa pitanja,pa kako nee kad ljudi koji se kite tuim perjem daju krive info,a ovi onda zbunjeni do j. po etnik provjeri njegov status,vidi sve 5 slike(neda im se sve itat) i sluaa loae savjete. moje mialjenje,nisam za totalni ban,ali nisam ni za pro neka~njeno. ja sam UNPROFOR ;)

apr 2014.

#33
mislim da baniranje lana ne bi bilo poateno jer u pravilniku nije postojalo niata o plagiranju, ne mo~ete promijeniti pravilo i odmah ban za to. dosta je lana upozoriti, ukazati mu na promjenu u pravilniku i tra~iti objaanjenje za situaciju.

apr 2014.

#34
Clan nece biti banovan niti mislim da zeli koristit taj nick. Sve u svemu ostaje ova tema pa ako neko zeli da pokaze plagijata da ga izvedemo pred sud :) Glupo je zatrpavat fine teme glupostima i oduzimat im dah.

apr 2014.

#35
S moje strane se tu ban podrazumijeva i ni ne treba pisati to u pravilniku jer to treba biti jasno po svim moralnim na elima. Zna i ban a tek onda javno kamenovanje.

apr 2014.

#36
ipak, kraenje "moralnih" pravila nije ka~njivo, ali je sramota...
Veni_Vidi_Vici;ISTRAŽIVAČ

maj 2014.

#37
Znan zasluzio sam ban , ako mislite da me trebate banovati , banujte , sta ja tu mogu ?! ovo je bila vise sala , neko zajebavanje starijih i iskusnijih clanova, cisto da vidim koliko vas uopste cita/prati strane forume , nisam zelio da ovo sve ovo ovako ispadne , da se sve iskoplicira , sve je bila zezencija , ako otvorite moj profil vidjet' cete da sam napisao negdje da nemam ni " JEDAN GROW " iza sebe , ono odakle mi grow kad ga nemam uopste ?! no nema veze , nije frka , idem sa foruma i cao , ha ya , nisam zelio ispast' plagijat , sve je ovo bio ne sporazum , sve ste krivo shvatili , i ono sto sam napisao da je imala miris i okus naik na karamelu , msm nigdje veze ni jedna vrsta ne pruza takav ukus a ni miris...Admini , Moderatori , Prijatelji , sta ja znam vec sta ne , razmislite o banu , ako vam je u cilju banovati , nije frka , banujte ,ne nisam napravio neki drugi acc , mislim da nema potrebe za tim , ali zelio bi' ostati u kontaktu sa ekipom koja mi je dosta pomogla da shvatim ko sam i sta sam ustvari , i mogu vam reci samo HVALA ZA SVE pogotovo Bogeymanu (PowerSeed) , Avantura , k0basicator , sharp , Jack Sparrow , metalmaniac , Opa cupa , VenloNL ... sorry koga sam zaboravio , ali vi ste mi sigurno najvise pomogli , ne direktno , vec indirektno tj. kroz vase postove i teme sam shvatio neke stvari koje do sada nisam shvacao . Lijep pozdrav od mene , i zao mi je sto je sve ovako ispalo ,i da " Konstruktivan (nick clana)" svaka cast za " razotkrivanje " kako ste vi to nazvali ... opet kazem lijep pozdrav , evo sad sam krenuo sa growom imam dvije domacice , stavit' cu vam slike , eto cisto da vidite da mi nije bilo u cilju nikoga pravit' budalom i idiotom ... EDIT : Izvinjavam se Adminima i Moderatorima na ovom ispadu , nisam ni imao na umu da ce ovo ovako da ispadne , ali eto , neki su me shvatili neki ne , ako mislite da sam plagijator oke , shvatite me kako god zelite, nije frka , ako me ne banujete ostat' cu ovdje i pokusati pomoci svakome na bilo koji nacin , nisam losa osoba vjerujte mi , i nije mi ovo bila namjera uopce , ali eto sta je tu je ...

maj 2014.

#38
ewo kona no priznanje/objaanjenje........ po meni je dovoljna kazna kaj ovo sad cjeli forum vidi ban - nepotreban ovo viae boli
TropicoLEGENDA

maj 2014.

#39
Bilo bi ateta ~igosati ili pak kamenovati, bilo bi ateta i suditi jer i nama netko sudi.. tako je, kako je, a ataa :joint: :kiss:

maj 2014.

#40
Neka te 2 domaice budu najljeae biljke u 2014 na forumu,ina e ea dobit ban ako nebudu :D :family1: aala mala,naravno,hehe Tue slike su kao nikepatike sa vaaera u Derventi...'jesu' orginal ali nisu,stoga bolje 2 domaje nego neka biljketina sa stranog foruma.Pa taman bila i aala :D Sretno.
Veni_Vidi_Vici;ISTRAŽIVAČ

maj 2014.

#41
ImbraGrabari - kako sam shvatio ti me i dalje prihvatas kao " plagijata " , no nije frka , smatraj me i astranautom ako zelis :P , tvoja licna stvar . .:PO:. - bas tako , i meni i tebi i njemu / njima neko sudi . VenloNL - ima da budu najbolje ja se iskreno nadam . Jos jednom se izvinjavam svima na neugodnostima koje sam prouzrokovao , ovi ispadi se vise nece ponovit' obecajem . eto ... lijep pozdrav do gledanja , vidjenja , slusanja ... :D
BassmanLEGENDA

maj 2014.

#43
A kako emo sad znati da i tu sliku koju e stavit nije ukrao? Predla~em da mu zadamo neki predmet koji mora bit pored biljke :icon_lol: `alu na stranu, mislim da je isto ok to ato se momak ipak naknadno pojavio i ispri ao :thumb:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se