VUTRA
ForumZajednicaOfftopicotvorite ljudima oci
LEGACY

otvorite ljudima oci

112 odgovora7,892 pregleda
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#1
e pa ovako, da bi se legalizovao kanabis, ako to zelite, prvo morate da znate sami zasto to zelite a onda da objasnite drugima zasto bi trebao biti legalan. evo ja sam odgledao par snimaka pa sam iz njih izvadio neke informacije koje su dobre za predstavljanje kanabisa. prvi korak ka legalizaciji neka bude barem da ne zatvorite ovu temu cim vidite malo duzi tekst. ne budite mrzovoljni, pomozite i sebi i drugima. ne gubite nista ako pokusate, mogli bi samo da dobijemo :) evo ovako, informacije sam pisao u notepad-u pa cu ih sad samo copy/paste ovde. **************************************************************************************** veruje se da je kanabis najstarija medicina, sto znaci da ako su je nasi predci takvu koristili ako je losa po nas, mi bi dakle sami po sebi bili losi. tako da sumnja opada odma stvari koje se mogu praviti od kanabisa: odeca-otpornija na uv zrake, daleko vise otporna na bakterije, i veoma dobrog kvaliteta dakle odeca napravljena od konoplje je 3x izdrzljivijeg kvaliteta 4x toplija i 7x dugotrajnija i otpornija na vatru od obicne odece znate verovatno da ako nestanu sva drva na svetu da cemo verovatno i mi sami nestati? da li ste znali da od jednog drveta 75% njega se unistava toksicnim materijama a samo 25% upotrebljava za pravljenje papira skoro svaka biljka na planeti se moze upotrebiti za dobijanje papira sa daleko boljim rezultatima iskoriscenog materijala nego kod drveta a kanabis je cak 85% upotrebljiv za izradu papira a samo 15% "za bacanje" cak se tih 15% moze iskoristiti za pravljenje hashisha recimo *ukoliko bi bilo legalno* papir napravljen od kanabisa je i boljeg kvaliteta od obicnog koji se pravi od drveta. razmislite, kanabis je sezonska biljka, moze da raste skoro svuda u svetu i daleko je vise ekoloski bolje za sve ljude sveta. samo jedan hektar marihuane menja 4 do 10 stabla nekog drveta (da bi se jedno izgubljeno drvo prirodom nadoknadilo potrebno je minimum ciklus 60 do 80 godina da jedno novo izraste i igra nama vaznu ulogu) a kanabisu 3 do 8 meseci... 93% svog papira u svetu dolazi od prerade drveta pa nek vam prodje kroz glavu koliko dakle celih suma nestaje u kratkim periodima. takodje, semenke kanabisa su jedan od najvecih prirodnih izvora zdravlja za vas. Dokazano je da seme kanabisa sadrzi najvise proteina koji su nama potrebni za zdrav zivot. Sprecava dolazak do srcanog i mozdanog udara. veruje se da se od kanabisa moze praviti biodizel sto je prirodna energija ugljenika, i tako bi ekologiju ocuvali daleko bolje nego sad jer sav biodizel (energija koja bi zamenila upotrebu goriva za masinske stvarcice tipa kola masine itd.) bi kao i sama biljka kanabisa ako bi bila prepustena sebi u prirodi osusila se isparila u atmosveru i vratila se u obliku kise. ***zasto je ilegalna 1937 godine u Americi je marihuana bila legalna, koristila se u dosta gore vec navedenih slucaja. ideja za ilegalizaciju je bila radi biznisa poceli su ljudima da predstavljaju kanabis kao opasnu drogu mozete googlati koje su sve price tih godina kruzile novinama od strane biroa za narkotike SAD covek koji je tu ideju za ilegalizaciju sprovodio u delo je "SASVIM SLUCAJNO" bio vlasnik jednog od najvecih lanaca fabrika za preradu drveta i "kosenje suma" pa se zapitajte. ;) Ipak nije totalno ilegalna, u 15 drzava SAD-a je legalizovana u medicinske svrhe dozvoljeno je nositi sa sobom do 8 grama i uzgajati do 18 biljaka (informacija varira neki kazu 18 neki kazu 15 neki 7 zavisi od drzave i zakona(koji se stalno menjaju)) u UK (United Kingdom) marihuana je donekle legalna. ali morate da imate dozvolu od vlade za uzgajanje i neka vrsta nadzora tipa posecuju vas cesto da vide sta i koliko uzgajate. zasto kazem donekle legalna? zato sto je dozvoljen uzgoj industrijske marihuane znaci da mora da ima >0.2% THC-a. dobro i to je nesto. THC je sustina medicine marihuanom, zato ne zelimo da se zaustavi tu, na industrijskoj marihuani (koja kod nas ni takva nije dozvoljena) vec zelimo legalizaciju u potpunosti! interesantna stvar: heroin- jedan deo heroinskog sastava cini biljka (ne mogu da se setim kako se zove) koja nije ilegalna, ako znate o kojoj biljci je rec znate da je mozete videti skoro svuda na divljim(nicijim) livadama, poljima etc.. tako da policija vrsi upade na vas posed na silu ukoliko znaju da imate kanabis, dok za biljku opijuma ne bi prstom makli. tuzno ali istinito. :/ jos jedna zanimljivost: holandija na marihuani(koja je njima legalna) godisne zarade 3.5 biliona evra, sta to znaci? znaci da bi legalizacijom popravili i ekonomiju veoma veoma vidno. Zamislite svi ljudi godinama idu u amsterdam da bi uzivali bez paranoje i straha da ce biti brutalno osudjeni (kao napr mi ovde) i sad Srbija Hrvatska Bosna i okolina legalizuje, moje misljenje je da bi vecina ljudi koji idu svake godine u amsterdam dosli ovde a ne u amsterdam, zasto? pa to je samo moja logika bio sam u amsterdamu 4 puta i kad bi cuo da je Kina (uzeo sam je za primer jer nam je daleko dalja od Amsterdama) legalizovala ja bi otisao tamo a ne u amsterdam iz razloga sto bi hteo da vidim nesto novo. sta jos dobijamo legalizacijom? SMANJIVANJE KRIMINALA (u vise nacina) da ne sviram sad puno, znate i sami koja je igra kod nas sa kanabisom i kriminalom, ne mislim da bi se kriminal smanjio tipa legalno je pa je dozvoljeno da se prodaje, NE. ne bi bila dozvoljena privatna prodaja osim ako nemate dozvolu i radite to u svoju i korist drzave. ne znam koliko ste svesni da ljudi zbog trave gube zivote. napr. klinac siromasan, hoce laku lovu, uzme od dilera kolicinu na lager(uzme pa plati kad izdiluje) i klinac se sjebe popusi sve stariji mu otmu... klincu dileri lome noge i ko zna sta se sve tu desava. 2. ne bi bilo "ratova mafija" mi to ne vidimo, ali je to svakodnevno oko nas, ubijaju se za teritoriju da bi prodavali. 3. moje misljenje je da bi se smanjio porast NARKOMANIJE(sintetickih droga) jer bi svi uzivali u kvalitetnom dimu. sta je takodje jako bitno? Naucno je dokazano i to kao korisnici kanabisa verovatno znate, ali da pomenem naucno je dokazano da su cigarete i alkohol (koji su itekako legalni) i dostupni APSOLUTNO svima (bar ovde) DALEKO stetniji od kanabisa koji u poredjenju sa njima nije nimalo stetan, cak se moze koristiti za lecenje oba od navedenih. marihuana droga? i dalje trazim podatak da je neko umro od kanabisa i podatak i dalje ne postoji :) ljudima bi trebalo samo ta cinjenica da zagolica um i da se zapitaju "pa zasto je ilegalna" kao sto vec rekoh amsterdam zaradjuje 3.5 biliona godisnje na kanabisu dok svaka drzava zaradjuje daleko vise na svim proizvodima koji bi postali nepotrebni uz kanabis. eto ga odgovor, lekovi bi se manje koristili, alkohol, cigarete, odeca, drva se ne bi unistavala itd itd. dakle ekonomija bi u neku ruku i pala? Ne, zasto, jer mi nemamo nista od toga sto zarade na svim tim stvarima. dok bi ovako mogli makar nesto da imamo i za sebe :) thc ima nesto malo psihicke zavisnosti, ali to nije zavisnost to ste vi ako vam kanabis godi vas mozak ce proizvede informaciju da odgovara vasem organizmu sto nije nikako zavisnost, da je zavisnost osobe koje probaju kanabis i ne godi im bile bi primorane da ga koriste, ne? :) takodje THC malo utice na psihoze ali zato sa druge strane kanabidol CNB takodje sastavni deo marihuane u istom trenutku leci tu psihozu.napr. ispusite dzok, i dok thc deluje vi ste u stanju "psihoze" cim THC pusti CNB dolazi na red i odklanja tu nazovi psihozu. :) tako da ustvari opasnosti nema od kanabisa. (u ovaj deo o THC-u CNB-u i psihozi nisam siguran, tako sam ja uspeo da prevedem jedan video) sta jos? napr neko se zagreje od recimo 2-3 piva i super mu je popije jos 2-3 i dalje mu je super ali nije to to, popije jos 2-3 i nije svestan svojih radnji (ovo je iz licnog iskustva) cigarete se mogu konzumirati u vecim kolicinama ali postoji opasnost od nikotinskog shoka koji nije nimalo bezazlen. dok kanabis mozete da ispusite 1 dzoint ili 1kilo efekat je isti samo ce sa vecom kolicinom duze da traje (naravno preterivanja su totalno nepotrebna) jer kao sto rekoh efekat je isti :) izvinite ako sam prelazio sa jedne stvari na drugu, nije namerno. naravno ovo je tek pocetak, trudicu se da svakog dana doprinesem neke informacije o kanabisu koje bi mogle da pomognu legalizaciju.. isto to ocekujem i od vas clanova, dakle ako znate nesto sto sam ja propustio dodajte znacilo bi. napravicu i anketu sutra u toku dana, prvo cu da se posavetujem sa zenom, posto je ona u tome strucnija i dace mi neki predlog. molim administratore/moderatore i sta sve ima na forumu, da prebace temu na prikladnije mesto ako mislite da od ovoga moze biti nesto. ja sam je ovde postavio da ne bi spamovao sa necim ako je za forum nebitno. eto ja sam se potrudio malo za veceras. malim ali sigurnim korakom.:konjoa sad :RastaBong::chef2::leafblunt:

nov 2012.

#2
Sve sto si ti sad reko to je vec davno prdnuo zeko.... :ludak Salim se naravno hehe. Puno smo pricali o tome i nismo nis napravili tak da ono.... chill Odi napisi outdoor vodic, tu ces bolje pomoc.
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#3
verujem da je receno, ali i da je vec 4000 puta receno, ne sme pasti u zaborav, mora stalno da se ponavlja i ponavlja.. i dopunjava i stalno da se vode razgovori na tu temu. ljudi moramo da se trudimo, ja sam anarhista to je u meni da se borim za promenu kad mi dete poraste zelim da odrasta uz kanabis (ako i on bude hteo) ali zakon je sve brutalniji i brutalniji, nije sve zbog nas mislite na one koji ostaju posle nas, ne zelim da mi dete bude 50god robije za 2g trave jednog dana. a posteno, ni ja ne bi zeleo vodic za aut u svoje vreme:)
dejanvfvISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#4
legalizacijom kanabisa ne dobija se smanjenje kriminala, nego povecanje! ovo je jedini post, na ovom forumu, koji pisem sa 100% ozbiljnoscu. legalizacijom prostitucije se dobija smanjenje kriminala i silovanja, ...na ovim prostorima, legalizacijom kanabisa, dobice se enormno povecanje kriminala.....jer su najkomercijalniji groweri,koji citaju ovaj forum, uniformisana plava lica nizeg cina!
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#5
moguce je to sto kazes, ali isto tako i nije. i nemozemo da znamo dok ne dodje taj dan. ali moje licno misljenje je da ce se smanjiti, izjasni se kako mislis da bi porastao? pa bilo bi legalno uz licensu gajiti velike kolicine i prodavati kofi sopovima. a svima bi bio dozvoljen odredjen broj biljaka za licni uzgoj.
dejanvfvISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#6
pa od cega da zive i sta da prodaju i kome, kad se legalizuje i kad svi budu smeli da je sade.......neki zovu teorijom zavere , neki mitom, neki cak govore da je to laz......ali najveci komercijalisti nase biljke su jebena plava djubrad a kriminal bi porastao, tako sto bi svoju veliku zaradu koju im donosi marihuana, morali reprodukovati na druge nacine....kakvi god ti drugi nacini bili......ispastace narod
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#7
razumem, mislis na sinteticke droge ok. pazi, mnogo mnogo ljudi u celom svetu pusi kanabis. neki kazu da su poceli u drustvu neki sami svako ima neku svoju pricu. i ono, sumnjam da ce pored legalne trave neki klinac da ode do bloka da zavrsi koks, trip, meth ili neku drogu. naravno i u amsterdamu ima narkomana i u svakoj zemlji gde je legalizovano, to je nesto sto ne mozemo da promenimo, i to nas cak i ne zanima. mi hocemo slobodu, da ne moramo da se krijemo od drugih za to sto radimo. policija ce uvek biti korumpirana i najveci kriminal iz senke, to i nije na nama da se mesamo. da li bi voleo da imas u svom dvoristu 2-3 sative preko leta visoke 2 do 3 metara bez problema :) da ne razmisljas sta ce reci komsija, dal ces imati probleme sa matorcima i slicno? zar ne bi bilo lepo? izvinite sto se izrazavam u mnozini, ali mislio sam da nam je ovde to svima zajednicko.
dejanvfvISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#8
pa voleo bi, al kontam da bi forum izgubio smisao, al hej, to je samo moje misljenje koji sam od skoro juce tu....nem pojma, otkud znam.....sfrj je demokratska teritorija, pa samo izrazavam svoje misljenje :samoja
wikingISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#9
ja bi karamarku samo htio postavit pitanje: g.Karamarko ako je kanabis laka droga i samo prijelaz na teske droge,jel to znaci da je cijela Nizozemska na teskim drogama i da ima najvise narkomana?

nov 2012.

#10
Nesto razmisljam o farmaciji pa se pitam koliko apoteka ima u gradu (samo u gradu s obzirom da svako selo danas ima minim jednu apoteku). Koliko mi se cini a ne cini mi se bezveze, ima ih vise nego benziskih sada. Imam rodjaka koji radi kao farmaceut i morat cu ga pitati sta se najvise trosi u narodu... Ma pokusavam naci neki novi ugao posmatranja...
Farmer82AMBASADOR

nov 2012.

#11
mislim da je ovim sve receno..bravo!
He-ManLEGENDA

nov 2012.

#12
Mislim da je ova tema puna nepotpunih, krivih i neto nih informacija. A nemam trenutno vremena za ispravljanje i komentiranje svega. I s tim da je veina navedenog ve napisana na forumu u detaljnijem i preciznijem/vjerodostojnijem obliku. Pozdraf

nov 2012.

#13
Na~alost glavonjo,situacija izgleda ovako ; Najvei dio populacije se nalazi unutar ovoga velikog zvona i lako je sa njima manipulirati. Ju er je stigao odgovor jednog od manipulatora na prijedlog zakona o dekriminalizaciji lakih droga...Karamarko i ekipa,ogrezli u zlo inu prema svome narodu ka~e da je marihuana spirala smrti koja neminovno vodi prema te~im drogama. Obzirom na veliki broj sljedbenika koji se nalaze upravo u ''vrhu piramide ovog zvona''....pesimista sam glede bilo kakvog pomaka u skoro vrijeme.Mada i sama spomen na dekriminalizaciju je pomak,ali bojim se da e na tome ostati i tu apsolutno stati.Jednog dana kada ponovo dou 'proali na vlast'....napad na marihuanu e biti joa ~eai od strane velike veine u narodu,kojem uope ne smeta ( itaj,ne vide) ato nemaju viae apsolutno nikakva prava. Ja te podr~avam glavonjo,samo pri aj i piai:thumb:
BladeZMAJ

nov 2012.

#14
S nekim aspektima se sla~em...s vecinom ne...kao i sve u ~ivotu tako i legalizacija ima svojih pluseva i minusa,to je normalno..sve se svodi na to da od dva zla,treba izabrat manje zlo na opcu korist cjelog druatva..idealna sit.ne postoji to je injenica. Kao sto je rekao He-Man previae je toga za analiziranje komentirnje i ispravljanje,na kraju krajeva nismo ni mi popili svu pamet svijeta,normalno imamo mialjenja,sto ljudi sto cudi,udovoljit svima nemoguce.. Drvna industrija hrani tisuce obitelji. Kraj el.energije nema potrebe da se goriva bilo koje vrste prave od tvari organskog porijekla,bio dizeli i slicni proizvodi dovode do smanjenja povraine obradive zemlje namjenjene za proizvodnju hrane,pa to sve skupa rezultira skupocom,nedovoljnim kolicinama za sve,ne zaboravimo da danas u 21 st ljudi i to stotine tisuca ljudi umire doslovno od gladi i ~ei. }elim li da oko mene hodaju napuaeni ljudi,ne zaboravimo ima nas svakakvih... Odjeca od konoplje...hrana od konoplje...hvala ne.. Cjeli nizovi cimbenika za i protiv...mo~e se razglabati i filozofirati u nedogled... Reci cu samo svoje osobno mialjenje...mislim da nismo druatvo spremno za takve stvari,preprimitivni smo i osobna dobit nam svima va~nija od dobrobiti kolektiva....ko voli nek izvoli..konzumenti Cannabisa u bilo kojim oblicima ce uvjek konzumirati na ovaj ili onaj nacin...mialjenja sam da bi se trebale u potpunosti otvoriti granice u medicinskom smjeru konzumiranja,prerade i sl,omoguciti ljudima ono ato ih ljeci ili doprinosi ljecenju... Extremizam u bilo kojem obliku je po meni katastrofa za druatvo...treba li Cannabis proglasiti svetom bogom danom biljkom koje je bez negativa i mo~e rijeaiti toliko problema...naravno da NE....daleko je ona od toga.... Treba li je proglasiti zlom...nikako... Znaci treba naci nacin druatvene dobrobiti,jer uvijek ce biti onih koji ce tijeti izvuci niata drugo doli osobnu korist...i naci ce nacin da to ucine... Znaci ponovno ispocetka treba stvoriti mehanizme koji ce definirati zakone,provoditi iste,kontrolirati i sankcionirati zlouporabe i cjeli niz....Sloboda?...pa opet je nema.... Napuaenci moji...hocete se pucat dimom..growajte za svoje potrebe,rokajte se i cuvajte svoju guzicu...nemate muda za to?...kramp u ruke kopaj 10 sati na dan pa kad i ako te plate kupi i pucaj se....ako nemo~ete ni to....onda vam je dovoljna spoznaja da covjeku treba hrana i voda,zdravlje i zivot i to je sve.....jer predvianja koja su trenutno aktualna su da ce se u skoroj buducnosti..ljudi klati za paatetu....pamet u glavu...jer o naaim sudbinama odlucuju najgore smece ovog druatva koje treba pred zid i pocistiti zauvjek.... Extremizam i Anarhija...pa to treba zakopat najdublje....
naturaPOZNAVALAC

nov 2012.

#15
to je istina i to treba da promeni svako pri sebi ako vec nije, globalno smo bagra, neprilagodjeni na svoju okolinu, na prirodu, na smisao postojanja ne mora ekstremizam, nego sloboda konzumacije, covek moze umreti od prevelike doze paracetamola, a to moze kupiti svaki klinac, cak i online iz legalne apoteke
BladeZMAJ

nov 2012.

#16
Stoji natice... Sloboda konzumacije..apsolutno sam ZA kao i za slobodi izbora..u smislu..sta vas jede ako hocu da se rokam...moj osobni izbor i moja stvar....ali sta je ustvari sloboda konzumacije? i ata ona ustvari povlaci za sobom?
naturaPOZNAVALAC

nov 2012.

#17
na nama stoji, na svakom pojedincu u krajnjem mozda i krah postojeceg sistema, jer bi se deo naseg novca prestao slivati negde drugo i sa samim tim bi ga i mi imali manje, pogotovo ako bi uspeli da prevazidjemo sopstveni komfort u trenutnom sistemu i kad bi iskoristili da pravimo od konoplje kuce, avtomobile, gorivo, papir, tekstil, plastiku, hranu, lekove - prave i najbolje lekove, gde bi nam bio kraj, niko ne bi ni zaradjivao, a niko ne bi bio ni gladan, a boze moj.. hehe
Z&NZMAJ

nov 2012.

#18
U naj gorem slu aju isto ato i alkohol i duhan... naj gorem, gotovo nemogu em slu aju.
DJFlyHighLEGENDA

nov 2012.

#19
evo ovako... ja s bilo kojom osobom dosao u kontakt... od svoje blize ili daljnje rodbine, pokusavam objasnit sve o dobrobiti cannabisa... kod nekih ljudi je to jednostavno nemoguce, jer su im tvrdili (vlada, televizija, novine, skola) 30-40 godina kako je trava zlo i najvece zlo.... i sada u tim godinama tim ljudima je to jako tesko za objasniti... prakticki nemoguce... nekima se moze objasniti jer su fleksibilni i uzimaju nove ideje u obzir i istraze ih sami za sebe i odluce sami za sebe... ali nazalost postoje ljudi koji samo upijaju informacije u svoju glavu koje im trpaju novine, tv i drugi ljudi koji nemaju pojima o nicemu nego samo pricaju sto im se reklo bez razmisljanja ili preispitivanja dali je to tako ili ne... to je najveci problem... sto ljudi ne razmisljaju svojom glavom, nego tudjom.... e sad, ja neznam o kakvom povisenom kriminalu vi pricate?? meni je jedino jasno ako se legalizira, ljudi ce moci kupovati vu u ducanima i uzgajati za sebe bez straha + sto ce se koristiti vu u medicinske svrhe i spasavat ljude na prirodni nacin i nece bit nikakvih nuspojava i gluposti o kojima ce se ljudi brinuti... ljudi koji se napuse, pa di ce oni ic radit neke kriminalne aktivnosti... kod svega pa tako i legalizacije vutre nece bit sve savrseno ko sta mislimo i ko sta kaze blade... opet bi bilo stvari o kojima bi se zabrinjavali i nebi svi problemi nestali sa legalizacijom... a sad oce vise pomoc legalizacija nama ili ne, to nebih znao... jer vidite situaciju s nama u drzavi, kako u hrvatskoj tako i s nasim susjedima... i sta da se zapravo legalizira, i to sutra vec!! pa to bi bio kaos vec vidim... mozda u konacnici bi nam pomoglo svima, i drzavi i narodu, kako financijski tako i kvalitetom zivota i zdravljem.... ali nista od toga ne vrijedi jer vecina ljuda jos drzi glavu pod jajima i slijepo vjeruje drzavi (koja nas potkrada).... tako dok se narod ne promjeni nece se ni zakon promjenit niti trenutno stanje vutre... ja sam optimista i kako vjerujem u sebe tako vjerujem i u ljude da ce se jednog dana opametiti i da ce sve doc na svoje mjesto... kako sam i ja zivio u zabludi prije 3-4 godine, tako zivi vecina ljudi sada... ali kao sto rekoh treba imati vjere i strpljenja ako hocemo legalizaciju.... peace out !
SenzaPietaPOZNAVALAC

nov 2012.

#20
Upravo u tome je najbitniji momenat,na koji se treba usredotociti, da bi cijela ova prica imalo dobila na tezini, je da ide u smjeru menjanja ljudske svjesti. Zamisli da sve ijedan pandur imaju tolko izgradjenu moralnu svjest da im tako nesto nikad ne bi padalo na pamet!?! Zamisli sve nas da imamo isto to,da nijedan od nas ne growa za komercijalne svrhe,da gledamo na dzidzu kao jednu biljku u prirodi koju svi konzumiraju kao npr lubenicu. Zamisli da smo toliko izgradjena bica da svako svakom pomaze ( a ne odmaze,kako je sad ),zamisli da su pohlepa,ljubomora,zavist i zelja za mocu izbrisane iz nase licnosti. Da su nam one bile problem samo na pocetku nase civilizacije i cim smo oderedili svoj put na pravi nacin noseni pravim vrednostima lose stvari iz coveka bi iscezle jer ne bi bilo nikakve potrebe za njima. Ali sve je to utopija sada u ovome svijetu i u ovo vreme... Za neke konkretne promene ovog drustva trenutno su samo dva puta: 1. Neko veliko sranje gde bi dosta ljudi nestalo sa planete 2. Stotine i stotine godina da se na neki nacin izborimo za ono sta mislimo da je vredno ( mada nas oni trenutno uce sasvim drygacije vrednosti ) Ima i trec nacin ali on kao da je "iscezao" i nestao. Treci nacin je ostar jezik i velika hrabost. Ostar jezik da im se kaze sve onako kako je,bez okolisanja a isto tako i da probudi ovaj napaceni narod. Narod vise nije toliko glup,ne pada vise tako lako ne sve te fore. Protok informacija je mnogo veci i jaci i malo toga moze da se sakrije a sa vremeno jos manje. Zato su potrebni karizmaticni ljudi da probude ovaj narod ,I da mu da ono malo energije koja mu je potrebna da pobjede svoje strahove i digne svoj glas. A hrabost ce im trebati da izdrze sve to i prezive :) A sto se same teme tice i legalizacije trave,moramo od samih nas krenuti i nasem pokusaju menjanja ljudi oko sebe a ne razmisljajuci odmah o biljci visokoj 2-3m u nasem dvoristu Veliki su to koraci za ovako zaglupljen narod ( nazalost ) peace to all
naturaPOZNAVALAC

nov 2012.

#21
glavonjinu temu "predlog" i ovu bi valjalo spojiti da se ne ponavljamo tamo i ovamo
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#22
tema jeste nepotpuna, i kao sto sam obecao zalozicu sebe da je prosirujem, vi ste je prosirili vec svojim misljenjima, drago mi je zbog toga. ne slazem se u vidu porasta kriminala, kao i sad svako ima pravo da bira za sebe ko ce i sta biti, ako neko hoce da bude narkoman bice to legalizovalo se ili ne. plava mafija bi se okrenula necem drugom to da, ali dok je sveta bice i pokvarenih ljudi, nama je prioritet nama draga biljka. :) @eedoo pitaj, moze biti korisna informacija, mozda je bas najprodavaniji lek neki koji bi kanabis olako zamenio. @VenloNL hvala na podrsci bro, znaci mi :) kazu da su pesimisti optimisti sa iskustvom ;) tako je to kad drzava cini sve da ne napredujes ! @Blade nisam reko da ima potrebe za svim tim, to je bila nekadasnja upotreba marihuane i biodizel je ostao samo ideja bas zbog el.eng. odeca samo kazem da moze biti bolja, ne da je trebamo svi nositi. samo se trudim da ljudima pomenem dobre osobine ove ozloglasene biljke. "Znaci ponovno ispocetka treba stvoriti mehanizme koji ce definirati zakone,provoditi iste,kontrolirati i sankcionirati zlouporabe i cjeli niz....Sloboda?...pa opet je nema...." pa nisi u pravu, ja sam pre 4 godine zbog jednog dzointa lezao 2ipo godine u zatvoru, normalno je da te moraju kotntolirati, al ne bi to bila kontrola tipa dolaze na kafu da vide sta radis :) jednostavno bi se registrovalo svako domacinstvo, ukupna potrosnja struje i po tome bi od prilike mogli da znaju da li preterujes ili ne, napr ako bi bilo dozvoljeno 5 biljki, ne bi oni dolazili da ih obilaze, vec bi na ukupnu potrosnju struje dodali napr HPS 400w koliko trosi i znju koliko si sa tim u mogucnosti da odradis, e sad kad bi hteo da osnujes nesto kao svoju banku semena, ili da prodajes kolicine kofi sopovima kontrola bi bila obavezna... a zaboravio si nas koji imamo i porodice, mani nije jedini priorited da budem HIGH vec da nahranim sebe zenu i dete, da ih obuce, da platim detetu silne stvari za skolu, osiguranje pa ekskurzije zimovanje letovanje, kad bi davao 500dinara dnevno ( a da bi zadovoljio svoje potrebe) trebalo bi mi oko 1000 do 2000 dnevno. moja zena i ja imamo ukupno kad se spoji 38000dinara mesecno to su neke pare? sa tim parama troclana porodica moze da zivi samo sa osnovnim stvarim, no sreca pa nisam covek koga ispunjavaju materijalne stvari. :) anarhija ima puno znacenja, nije samo nacrtas na zgradi krug stavis slovo A i ti predstavljas anarhizam/bezvlasce :ludaci_lol: anarhista je svaki covek koji ne samo zbog sebe vec i zbog drustva zeli neke promene. toliko za sad. pise pridvece jos nesto.
BladeZMAJ

nov 2012.

#23
Kao ato sam reko frende,s nekim aspektima se sla~em....sto se tice tog tvog dzointa...cak i da se dogodi cudo konzumacija ce se smjeti obavljati na mjestima predvienima za to...znaci i dalje necea smjeti na trgu u Beogradu Zagrebu ili Ljubljani zapalit oksu i puca ti kita (cak i da smijea nevidim nikakvu pozitivu ili korist u tome) nego u 4 zida prostora u kojem je to legalno...tako i s tvojim dzointom,ne vidim potrebu da ga vucea za sobom...sjedi brate kui zapali i zaboli te..nece ti niko upasti i strpati te u buksu...a ako ga vec i vucea za sobom iz bilo kojeg razloga e onda moraa biti svijestan mogucih posljedica ato se nece promjeniti ni eventualnom legalizacijom pa nizuzemskom profilu npr...i dalje si nahebo vucea li to za sobom okolo van svoja 4 zida. Registracija npr 400w HPS potroanje..potroanja struje je relativna stvar...model koji si spomenuo je gotovo identican nacinu posjedovanja oru~ja legalno...eto moj stari je ljubitelj oru~ja i ima registrirano oru~je,dozvolu za dr~anje i noaenje...iskreno svaka 3 mjeseca zakuca neki inspektor na vrata koji je doaao u provjeru,jel oru~je propisano spremljeno,jel pucano iz njega,ako jest gdje i kako i zaato bla bla bla 1000 stvari i maltretiranja samo takvog....mislim da bi i u ovo slucju bilo joa gore...cak i kad nebi bilo i 200k kucanstva se rega npr...pa kako to iskontrolirati?...i pazi govorimo o dr~avama gdje nema nikakve bog zna kakve organizacije ili profesionalizma na bilo kojem nivou Moram ti rec glavonjo podr~avam tvoj napor i zelju i samo nastavi dapace...a poato imaa porodicu cuvaj da te ne klepe opet i ne zajebavaj se ogranici se da budea naljuljan u svoja 4 zida i gotovo...+..ne mislia li da imamo dovoljno slobodnih stvari kao npr alkohol pa pijani vozaci ubijaju djecu po cesti svaki dan....treba li na isti khurac i s travom? Poduzetnicke ambicije mo~ea zadovoljiti sadnjom duhana npr pa prodavati duhanskoj industriji...~ivio bro! EDIT: apsolutno potpisujem Venla u postu ispod sta ka~e...

nov 2012.

#24
Sve je to fino i krasno,ali jedna stara poslovica govori sve; zavadi pa vladaj !!! Zamislite masu u mojoj dr~avi koja je ovisna o dr~avnom prora unu,koja se svim silama trudi da opstane na svojim radnim mjestima,zamislite silne la~ne umirovljenike,zamislite thompsonovce i sve druge...vjeruju li oni meni da volim zapaliti joint petkom nave er nakon odraenog radnog tjedna u fabriki i da me taj joint opusti !!! Ja znam da mi ne vjeruju. ast izuzecima !!! A zaato?...Zato ato slijepo moraju sluaati svoje komandante jer ovise o njima. S druge strane,probajte samo dirnuti u njihova prava... Godine ocrnjivanja marihuane,godine ~ivljenja u nelogi noj dr~avi gdje su u prvom planu red,rad i poatenje...ali samo na papiru,dok je stvarnost; mito,plja ka,korupcija i kriminal, stvorila je naciju psihi kih bolesnika ovisnih o antidepresivima i koje kakvim drugim produktima farmacije.Alkoholi are,kladioni are,nasilnike..... Samo treba imati muda pa to priznati:icon_lol: Iskreno,malo me strah od legalizacije(hehe,kako to gordo zvu i)...jer nismo spremni za nju a to je jedan od ciljeva ovakve vladavine. Sve ato je u neku ruku dobro....zabraniti !!!

nov 2012.

#25
Joj uzasa, malo sam prevrtao stranice da vidim sam koji se najvise lijekovi trose kos nas, ma uzas zivi, odmah te udari u glavu sve ono sto covjek procita pa sad nemam vjerujte snage da bilo sta napisem... Svi sve maltene znamo al kod nas je ukorijenjen nacin zivota "ne talasaj"...
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#26
Kod mene u stanu je trava legalna vec godinama! Dopusteno je njezino uzgajanje i konzumiranje. jedino sto me hebe prohibicija na drzavnoj razini... Nisan naletija na taj podatak tj. podatak koji se ljekovi najvise trose kod nas ali mislim da su u samom vrhu potrosnje antidepresivi...
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#27
hvala, naravno porodica mi je na prvom mestu!! mislim da sam vec reko, meni licno legalizacija ne treba da bi se ja bogatio ili zaradjivao na tome, samo zelim da bez straha uzivam i uzgajam biljke za sebe i zenu. evo nekih vesti iz sveta, nista veoma bitno ali zanimljivo: "Martin Lindner, nema ki politi ar, ove je nedelje u emisiji "Stuckrad Late Night", koja se emituje u kasnim ve ernjim satima, zapalio d~oint. Nakon ato je voditelj potpredsedniku parlamentarne skupine FDP-a u Bundestagu ponudio da zapali smotuljak s marihuanom, ovaj je to, na njegovo iznenaenje prihvatio. Emisija je emitovana u~ivo, a producenti aoua potvrdili su da je u pitanju bio pravi kanabis, iako ni oni nisu mislili da e Lindner prihvatiti ponudu. On je pak za Bild izjavio da je "povukao dim kako bi dokazao da je u pitanju voditeljeva provokacija" i da se nakon toga nije oseao "naduvano". " jos jedna "Meksi ki marinci spalili su 119 tona biljaka marihuane, zaplenjenih u zapadnoj dr~avi Mi oakan, saopatio je sekretarijat mornarice. Biljke su, kako se navodi, pronaene na nekoliko planta~a oko gradova u opatini Koalkoman na jugozapadu Mi oakana, a operacija potrage i njihovog spaljivanja trajala je aest dana. Joa nema informacija o moguim vlasnicima planta~a marihuane. Prema re ima vlasti Mi oakana, u proalosti se nekoliko narko kartela borilo za kontrolu nad tom meksi kom dr~avom - Porodica, Vitezovi templari i Nova generacija Haliska. " zasto se naprimer ta marihuana ne iskoristi za nesto sto bi znacilo? bilo sta iz mog gore prvog posta nego se spaljuje... evo jedna totalno nebulozna informacija:"lade osobe koje puae marihuanu imaju veliki rizik od znatnog i nepovratnog smanjenja IQ-a, objavili su nau nici. Rezultati su dobijeni zahvaljujui istra~ivanju uraenom na 1.000 osoba na Novom Zelandu. Meunarodni tim nau nika je otkrio da oni koji po nu da puae marihuanu pre punoletstva, dok im je mozak joa u razvoju, imaju manji IQ. Oni su viae od 20 godina pratili ~ivote grupe ljudi iz Dunedina na Novom Zelandu, koji su uklju eni u istra~ivanje kada su bili deca i pre nego ato je iko od njih po eo da "duva". Svi uklju eni u istra~ivanje su esto intervjuisani, sve dok nisu napunili 38 godina. Poato su uzeli u obzir druge faktore, kao ato je konzumiranje alkohola, duvana ili drugih droga, kao i godine akolovanja, nau nici su zaklju ili da oni koji su esto koristili kanabis imaju manji IQ. `to su ga eae puaili, to im je IQ bivao manji. Najvee posledice su primeene kod onih koji su po eli kao adolescenti i koji su nastavili tu praksu i kasnije. Naime, oni su u proseku imali za osam poena manji IQ. Smanjenje ili potpuni prestanak koriaenja marihuane nije imao nikakav pozitivan uticaj na njihov IQ. Profesor Teri Mofit sa Instituta za psihijatriju pri Kraljevskom koled~u u Londonu, jedan od lanova istra~iva kog tima, je rekao da ovo istra~ivanje ima veliki uticaj na shvatanje o opasnosti koju predstavlja puaenje marihuane. "Ovo istra~ivanje je zahtevalo veliki nau ni napor. Pratili smo 1.000 u esnika, testirali smo njihove mentalne sposobnosti dok su bili deca i pre nego ato su po eli da konzumiraju kanabis, a testirali smo ih i 25 godina kasnije, poato su neki od njih postali 'hroni ni korisnici'. U esnici istra~ivanja su bili iskreni kada su u pitanju njihove navike koriaenja marihuane, jer su verovali u poverljivost podataka, a ak 96 odsto u esnika je zavrailo istra~ivanje zapo eto 1972. godine. Ovo je specijalno istra~ivanje i uraeno je na tako profesionalan na in da sa sigurnoau mogu rei da je kanabis atetan za mozak maloletnika, ali da nema nikakav uticaj na mozak punoletnih osoba", rekao je Mofit." cista zavera... znaci da se ja sad ne bi trebao secati svog imena.. gluposti... slobodno kacite sve dokumentarce, vesti i sve sto vam padne pod ruku.
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#28
hvala, naravno porodica mi je na prvom mestu!! mislim da sam vec reko, meni licno legalizacija ne treba da bi se ja bogatio ili zaradjivao na tome, samo zelim da bez straha uzivam i uzgajam biljke za sebe i zenu. evo nekih vesti iz sveta, nista veoma bitno ali zanimljivo: "Martin Lindner, nema ki politi ar, ove je nedelje u emisiji "Stuckrad Late Night", koja se emituje u kasnim ve ernjim satima, zapalio d~oint. Nakon ato je voditelj potpredsedniku parlamentarne skupine FDP-a u Bundestagu ponudio da zapali smotuljak s marihuanom, ovaj je to, na njegovo iznenaenje prihvatio. Emisija je emitovana u~ivo, a producenti aoua potvrdili su da je u pitanju bio pravi kanabis, iako ni oni nisu mislili da e Lindner prihvatiti ponudu. On je pak za Bild izjavio da je "povukao dim kako bi dokazao da je u pitanju voditeljeva provokacija" i da se nakon toga nije oseao "naduvano". " jos jedna "Meksi ki marinci spalili su 119 tona biljaka marihuane, zaplenjenih u zapadnoj dr~avi Mi oakan, saopatio je sekretarijat mornarice. Biljke su, kako se navodi, pronaene na nekoliko planta~a oko gradova u opatini Koalkoman na jugozapadu Mi oakana, a operacija potrage i njihovog spaljivanja trajala je aest dana. Joa nema informacija o moguim vlasnicima planta~a marihuane. Prema re ima vlasti Mi oakana, u proalosti se nekoliko narko kartela borilo za kontrolu nad tom meksi kom dr~avom - Porodica, Vitezovi templari i Nova generacija Haliska. " zasto se naprimer ta marihuana ne iskoristi za nesto sto bi znacilo? bilo sta iz mog gore prvog posta nego se spaljuje... evo jedna totalno nebulozna informacija:"lade osobe koje puae marihuanu imaju veliki rizik od znatnog i nepovratnog smanjenja IQ-a, objavili su nau nici. Rezultati su dobijeni zahvaljujui istra~ivanju uraenom na 1.000 osoba na Novom Zelandu. Meunarodni tim nau nika je otkrio da oni koji po nu da puae marihuanu pre punoletstva, dok im je mozak joa u razvoju, imaju manji IQ. Oni su viae od 20 godina pratili ~ivote grupe ljudi iz Dunedina na Novom Zelandu, koji su uklju eni u istra~ivanje kada su bili deca i pre nego ato je iko od njih po eo da "duva". Svi uklju eni u istra~ivanje su esto intervjuisani, sve dok nisu napunili 38 godina. Poato su uzeli u obzir druge faktore, kao ato je konzumiranje alkohola, duvana ili drugih droga, kao i godine akolovanja, nau nici su zaklju ili da oni koji su esto koristili kanabis imaju manji IQ. `to su ga eae puaili, to im je IQ bivao manji. Najvee posledice su primeene kod onih koji su po eli kao adolescenti i koji su nastavili tu praksu i kasnije. Naime, oni su u proseku imali za osam poena manji IQ. Smanjenje ili potpuni prestanak koriaenja marihuane nije imao nikakav pozitivan uticaj na njihov IQ. Profesor Teri Mofit sa Instituta za psihijatriju pri Kraljevskom koled~u u Londonu, jedan od lanova istra~iva kog tima, je rekao da ovo istra~ivanje ima veliki uticaj na shvatanje o opasnosti koju predstavlja puaenje marihuane. "Ovo istra~ivanje je zahtevalo veliki nau ni napor. Pratili smo 1.000 u esnika, testirali smo njihove mentalne sposobnosti dok su bili deca i pre nego ato su po eli da konzumiraju kanabis, a testirali smo ih i 25 godina kasnije, poato su neki od njih postali 'hroni ni korisnici'. U esnici istra~ivanja su bili iskreni kada su u pitanju njihove navike koriaenja marihuane, jer su verovali u poverljivost podataka, a ak 96 odsto u esnika je zavrailo istra~ivanje zapo eto 1972. godine. Ovo je specijalno istra~ivanje i uraeno je na tako profesionalan na in da sa sigurnoau mogu rei da je kanabis atetan za mozak maloletnika, ali da nema nikakav uticaj na mozak punoletnih osoba", rekao je Mofit." cista zavera... znaci da se ja sad ne bi trebao secati svog imena.. gluposti... slobodno kacite sve dokumentarce, vesti i sve sto vam padne pod ruku.
mazarLEGENDA

nov 2012.

#29
par primjera U Splitskoj Americans Consume 80 Percent Of the World's Painkillers - Business Insider

nov 2012.

#30
Opet ista prica. Ne bih da budem pesimista, ali je kroz neko vrijeme vidim pod debelim velom prasine. Moram primijetiti da se ovde pise o svemu. Samo ova tema je obuhvatila sve moguce zanrove i perspektive. Jedni ispoljavaju utopiju, drugi takav optimizam da je prerastao u bajku, treci pocinju teme kao da su pali s Marsa, pa nisu stigli procitati bilo koji podforum, jer da jesu ostavili bi opsiran komentar na neku od 300 postojecih tema koje obuhvataju legalizaciju, a ne bi zapocinjali nove teme oko legalizacije i borbe za istu - proleteri svih zemalja, ujedinite se - i tako tog tipa. Pa rasprava o ljekovitosti, razumijemo se, kome treba za lijeka sreca ga nije bas pogledala, ali vecina nas koji konzumiramo imamo psihicku potrebu za tako necim, nije bitno da li su to cigarete, alkohol ili nesto trece, jednostavno trazimo opravdanja za ono sto cinimo, a u javnosti je cinjenje takvog djela na losem glasu, a javnost prica ono sto mu se servira i eto nam vrzinog kola. Treba ziviti svoj zivot najbolje sto znas i umijes, jer boreci se za ideale prodje zivot u borbi, a u starosti nam ti ideali postanu pomalo komicni kada spoznamo cijenu te borbe. Posadite sebi biljku, nemojte je zloupotrebljavati, budite pomalo oprezni i eto vam legalizacije, zar treba da paradiramo sa dzointima, bongovima, nargilama i ostalim rekvizitima da bi nam bilo lijepo?!
DJFlyHighLEGENDA

nov 2012.

#31
cinjenica je to sto venlo kaze da prvo se trebaju ljudi promjenit....sta ce nam vutra legalna kad pol debila opet misli da je to zlo i da te ubije... a onih drugih pol koji puse, nemaju apsolutno nista pojima o vutri niti ih je briga oce biti legalna ili ne, isto ko sto ih nije briga za ostatak svijeta i druge... jos jedan od problema je sto vecina gleda na sebe a ne kako da drugima pomogne, ne shvacaju da do prave srece i ljubavi se dolazi tako sto se priusti sreca i ljubav nekom drugom pa to budi srecu i ljubav u tebi.... ok je tema, pohvale glavonji na trudu i upornosti... ali realno vutra ce se legalizirati tek kad se narod opameti, a vlada i ostatak drzavnih debila... jebe* njih, oni nam netrebaju ako smo svi slozni ko braca... na fourmu i jesmo ali vani nazalost nismo, ne mi kao zajednica nego kao drzava mislim... ali mi kao vutra zajednica mozemo nesto napraviti a to je naslov ovo teme, ja to radim kad god stignem, s kim god, gdje god... jer treba, ako zelimo neku promjenu u vezi vutre, treba prvo ljude promjenit malo po malo kako gledaju na to... je da je tezak i gotovo neizvediv zadatak... ali nemoguc ? nikako, ako se moglo lagat i muljat toliko godina, moze se i kroz par godina saznat i istina.... a istina polako izlazi na vidjelo putem interneta i ako mi jos pomognemo u tome, imamo sanse da za neko vrijeme ljudi se opamete pa s tim i oni koji su na vlasti... ja znam da isto tako nekolicina ljudi na forumu pokusava to vec neko vrijeme i moze se rec da je odustala... ali nikada ne treba odustati, bez obzira koliko je tesko i bez obzira koliko mi mislili da je nemoguce... evo da ne pisem bezveze dat cu jedan primjer iz svog zivota.... znaci covjek koji je uvjeren kako je trava zlo (znamo i sami zasto) stupio je u kontakt samnom, nije vazno kako itd. vazno je da smo pricali i da sam mu ja objasnjavao od povijesti ind. konoplje , ove konoplje, o medicinskoj uporabi, o ovom i onome i sve mu objasnio.... e sad, u cemu je caka kod ovog primjera bilo, taj covjek me stariji 30-40 godina pa mozda zbog toga jer misli da sam ja mulac nije uzeo to u obzir, a mozda i zbog toga sto je tvrdoglav i sto su mu te lose informacije o vutri toliko se duboko zakopale u glavu da mu i strucnjaka o vutri donesem da mu sve isprica, nebi povjerovao nego bi gledao na to kao laz... kako god da bilo, nisam odustao... nego s sljedecom osobom sam se u istu raspravu bacio, starija me ta osoba mozda 15-20 god i uspio sam, osoba je obavila neka istrazivanja sama za sebe po onome sta sam ja joj rekao i uvidjela istinu... istinu o vutri i istinu o tome kako nas svi muljave da je to zlo.... i ja vam nemogu opisat tu srecu kada tako osobi nekoj promjenim pogled na vutru, a polako na cijeli zivot i svijet... vec par osoba sam ajmo rec "opametio" i isto tako te osobe dalje nastavljaju objasnjavati drugima jer znaju da je to prava stvar koju treba raditi i da ce nam svima biti bolje ako pomazemo jedni drugima u vezi bilo cega... eto ljudi ja sam se malo raspisao ali nema veze, sve zbog jednog jedinog razloga!! DA OTVORITE LJUDIMA OCI !!!
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#32
naravno, i to se podrazumeva. nije nama cilj da svi ljudi pocnu da konzumiraju kanabis, potrebno je samo da vecina shvati da to nije DROGA. ili gateway ka drogama. pricajte prijateljima koji ne konzumiraju, tojest ne pricajte samo se informisite sa njim sta on misli o tome i kakve stavove ima prema istoj, pa ga zaludite kao dostadno je ajde da "istrazujemo" preko neta pa ga namerno al kao slucajno odvedete ka pravim informacijama. al nemojte da budete direktni da vas ne provali
dejanvfvISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#33
mozda shvate da nije droga, ali nece shvatiti da nije gateway ka drogama, jer u nekoj maloj meri, nekima to i jeste nazalost
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#34
totalno pogresno druze. oni to misle jer korisnici sintetickih droga koriste marihuanu takodje. i to verovatno mozak daje informaciju da marihuanom mogu pobediti krizu il sto vec. nisam narkic pa ne bi znao da kazem stvarno. *** @Trpico i kod mene isto tako, ali zamisli daleko bilo da neko to otkrije.. :/ jel se ovo nesto sve izmesalo ili sam ja previse naduvan sada? stvarno je tripozno hehe :)
BladeZMAJ

nov 2012.

#35
Ja bi se slo~io sa dejanomvfv...cinjenica je da je x ljudi pocelo sa marihuanom i prerasli u teake ovisnike...cak i jedan moj ajmo rec prijatelj...u 8 razredu poceli da duvamo cannabis...meni je bilo dovoljno,njemu nije ~elio je jaci high osjecaj pa je kreno dalje....usljedilo je 3 godine pucanja u ~ilu pa 7 godina ljecenja..i danas je sav zdrman i svaki dan se bori s tim da se ne pukne opet...high osjecaj je upoznao preko dima...danas kad puaimo on ne puai...ka~e vratilo bi ga na staro...krivi prvenstveno sebe za sve sta se desilo...ali ka~e da nije probao dim...nikad nebi poceo drogiranje...pa eto...i dalje vrijedi ona..100 ljudi...100 cudi
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#36
ali sam je reko, sam je hteo tim putem, eto ti si dokaz da kanabis nije gateway ka tezim drogama i da je legalizovan kanabis ljudima bi vise prijao taj high nego sad svakakve biljke sto se prodaju na ulici koje sumnjam da imaju preko 6-7% thc-a ne pamtim kad me je "puklo" nesto sa ulice i plus date 500 dinara za 2 dzointa. tuzno. izvinite sto nisam pisao juce nista kako sam obecao, rekoh vec zena mi je u kanadi pa sam cuvam dete. danas ce kod bake i deke pa ce tata da odmori malo i popuni temu :)
DJFlyHighLEGENDA

nov 2012.

#37
isto onda mozemo reci sa cigarama i alkoholom da vuce na vutru pa vutra na teze droge pa su onda krive cigare za sve.... to nema nikakve veze... vecina pocne sa travom, normalno jer je najlaksi i najblazi ajmo rec opijat... nitko nece pocet vuc speed ili bost se odma u zilu... kao sto kazes blade, neki ljudi ostanu na vutri a neki idu dalje... ali nebih to nikako vezao sa vutrom vec sa samim covjekom koji ide dalje na jace stvari... nitko ga nije prisilio da kad je probao vutru krene dalje, to je bila njegova odluka s kojom si je zakomplicirao zivot, isto tako svi drugi ljudi .... tako da je malo smijesno kriviti vutru za svoje odluke i postupke kroz zivot... ja nisam poceo pusit vutru odma nego cigare prvo, a prije cigara poceo sam pit... hvala samom sebi danas samo pusim vu (dobro trenutno ne jer mi je pauza), cigare pusim tu i tamo (domace) a alkohol mozda jednom mjesecno, a o speedu i ostalim kemijskim sranjima ni ne razmisljam... svatko ima svoje...
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#38
A jel prije prvog jointa prozivija prvi cigaret i prvo pijanstvo? sumnjam da nije! Ako je onda se tu kanabis ne moze kriviti... Ma mislim opcenito meni je tuzno i glupo pricati o tome da je kanabis stepenica prema vecim drogama....tako mi je to besmisleno, ironicno i glupo. kako je neki doktor rekao (ili netko slican njemu) ovisnik postanes u prvim misecima zivota o majcinom mliku iz sise...Stvar je pojedinca i svi smo mi individue... I sama ta prica koja se provlaci i medu nama da je vutra stepenica vise ka drugim drogama je stvar ugraene svijesti koju nam sustavno pucaju kroz medije zakone i slicno...i to bi svi trebali prepoznati...
dejanvfvISTRAŽIVAČ

nov 2012.

#39
ali, rec je o tome da ljude treba ubediti da trava nije gateway ka jacem.....roditelji tezih narkomana, kao i njihovi prijatelji, ce uvek krivicu bacati na druge stvari (travu) jer je u prirodi coveka, da krivicu zbacuje sa sebe ..... tako se stvaraju predrasude i tim ljudima je trava gateway ka necem jacem i oni ce se boriti za taj svoj stav i bice veliki protivnici legalizacije iste tako da, iako je to sopstveni izbor narkomana sto je presao na jace, ostaje mu to, da je trava kriva za sve
DJFlyHighLEGENDA

nov 2012.

#40
dobro dejane to stoji sto si napisao... znam iz vlastitog iskustva... i istina je da tako neki roditelji razmisljaju itd itd.... ali zato smo mi tu da im ukazemo na svijetlost i istinu... a ako se svatko posebno potrudi za sebe i svoje bliznje da shvate tu istinu i otvore oci, moci cemo nesto postic... ali pomalo :)
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#41
Da, to mu ostaje. Ostaje mu zato sta je ne informiran i ne obrazovan. Zasto? zato sta jos uvijek dok place u svojim poznim godinama kako je potratija svoju mladost pucajuci se i sjecajuci se kako je pocea sa travom, u isto to sadasnje vrijeme pusi cigare( koje imaju 4000 kemijskih spojeva) koji pije pivu ispred lokalnog ducana... Kriviti ce travu ne znajuci da je krenija sa alkoholom, cigarama, klaenjem, kockanjem itd... Imam prijatelja koji je prosa kroz herojinsko razdoblje... NIKAD ga nisna cuja da je reka da je trava kriva za sve...zato sta i sma zna da tako nije... Btw misljenja sma da unutarnje emocije igraju veliku ulogu u kreiranju svake osobe kroz mladost a i dalje
BladeZMAJ

nov 2012.

#42
Sve je to istina niko ne ka~e da Marihuana nu~no vodi te~im drogama...ali ovisi od covjeka..cinjenica jest da ima ljudi koje je odvela tamo gdje je....ni oru~je ne ubija ljude...ljudi ubijaju ljude...oru~je je alat za to...meutim kad bi bilo jako lagano dostupno svakom punoljetnom covjeku...zamisli sta bi to bilo...ima nas blesavih,psihoticnih,razma~enih,glupih,pametnih,onih koji jednostavno ne razmialjaju,onih koje boli kita za posljedice i sl....Amerika vam ocit primjer zemlje u kojoj je oru~je lako dostupno bilo kome i to legalno..metke mo~ea kupiti u svakom super marketu..rezultat je 19 000 mrtvih ljudi godianje ubijenih s namjerom.... Tako je i sa svim ostalim..ljudi smo takvi kakvi jesmo....dostupnost trave bilo kome bilo kad i bilo gdje....mislim da ne....jednostvno smatram da nismo dovoljno sazreli za neato takvo...ruku na srce isto kao i s alkoholom....imaljudi kojima se doslovno okrene u glavi kad ih lupi dim i polude....osim toga smatram i da nije uopce progovoreno onako iskreno o negativnim stranama dima....utjecajima na sve ostalo.....dugorocno i slicno tome
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#43
Primjerice (mislim svedska) imaju javne kuce gdje se netko zeli dozirati heroinom. Na ulazu dobiju pripadajucu opremu, odu u sobu, spucaju se i kasnej sretni. Nema crnog trzista, nema igala i svakakvog inficiranog sranja u okolisu, i nemaju narkomana ka negdi drugdje... Stvar je svakog pojedinca sta ce i kako ce raditi i zivjeti svoj zivot. Ako cu se ubiti, raniti, ako cu biti boem, ratar, sto ar, makro, septi ar, prodavac...sta koga zaboli? Dok ne ugro~avam sebe zasto bi mi se to isto branilo? Zivimo po nekim pravilima, konvencijama ....to triba biti ovako jer je drugacije pogrresno. Ma dajte molim vas...kad sma se rodija nisam prista na nista slicno....nisam prista da su droge ilegalne! I zasrto se to namece kao takvo? Zastgo su razne psihoaktivcne biljke zabranjene? zasto? Sta boli anelinu merkel ocu li ja po brdu setati natripan gljivama ili slicno? Stvar jesustavne kontrole, zelje za moci i sustavnog sirenja lazi i dezinformacija kroz razne medije a onda prosjecan graanin zbog svoje inertnosti i bezvoljnosti da istrazuje dubinu svega podlijeze takvim konvencijama i ponaaa se kao ovca koja je opterecena opet nekim drugim svakodnevnim stvarima koje su u sustini bezazlene!
dite_splitaAMBASADOR

nov 2012.

#44
ne izlazim iz kuce jer znam da cu se ubost, trava me natjerala tome, zelim se ubost. :ironic: no medjutim, sigurno nije gateway droga, jer po tome, eto prvo san zapalija duvan i popija pivu i nakon toga je dosla, svima nan draga, biljcica. po tome su cigarete i alkohol veci gateway nego trava.
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#45
Upravo tako...nitko nikad krenija nije sa travom da bi to bija temelj za druge jace kemijske droge...svi su krenuli drugim, drustvu prihvacenim porocima!
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#46
"dug period malih koraka cini veliki predjeni put" malo po malo, prvo svoje bliznje prosvetlis, pa ako shvate, mozda ce i oni nekome dalje pricati. poenta i jeste da se prica prenosi od jednog do drugog.
BladeZMAJ

nov 2012.

#47
Negdje sam citao...nemam pojma gdje,neki prijedlog za legalizaciju u smislu da se svaki pojedinac ogranici kupnjom od 10g mjesecno..tipa dobijea karticu za kupnju uz predocenje osobne gdje te ogranicavaju na kupnju u apotekama za to. Kao uzgoj za osobno potrebe je dozvoljen u smislu 6 biljaka godianje.. Puaia u svoja 4 zida vani je zabranjeno...

nov 2012.

#48
Antidepresivi vode a i ovaj Lopril je za hipertenziju. Kao ne znaju kako nastaje al eto pucaju na los socijalni status kao navodno jedan od uzroka a los socijalni status ne bi bilo onda samo siromastvo... Ma ne bih se upustao mnogo, nisam vican nekim dokazima i tako al eto sad vidim sta se kupuje u ovoj zemlji apoteka. Ruzno vrijeme, zemlja je na kornjaci koju nose tri slona a mi eto pokusavamo im reci a da pri tome ne zaplatimo, da je okrugla...

nov 2012.

#49
Kada sam bio mladji mislio sam da mogu promjeniti svijet ...sada kada sam mator ,vidim da nemogu promjenitiu ni sebe......Ja mislim da nije samo lova i njeno obrtanje glavni krivac.Zasto ju nesmijemo....uzgajati,pusiti itd.Stvar je malo dublja,puno dublja.lova je samo izgovor.....A ja sam naduvan i neupotrebljiv,neiskoristiv, postavljam previse pitanja i puno toga mi je jasno, nisam agresivan,nepusim fore i parole,nisam prilagodjen i nisam upao u masinu...nisam podoban,nedam se manipulirati,trazim svoja prava i za sve to je kriva trava
TropicoLEGENDA

nov 2012.

#50
Opcenito sve psihoaktivne supstance koje mjenjaju percepciju su zabranjene....zasto? Pa ni jedna manipulant u svom krugu ne zeli imati nekoga tk oce se usprotiviti i reci: TO nije tako i sl...dok je vecina stvari koja se trpa u pice i vodu odobreno iz nikako shvatljivih razloga...zasto je to takko? Zato da se ljude lakse moze kontrolirati...Zasto postoji novac? da se ljude lakse kontrolira? Zasto postoji u danasnjem obliku igra u sportu koja se zove NOGOMET(koja to vise nikako nije)? Da se ljude kontrolira i tak ou nedogled!

nov 2012.

#51
Sto manje znas to si manje nesretan....a sve je jasno,znamo sve.....Zato je najbolje u svoja 4 zida, onako da nitko nezna.Po nepisanim pravilima.Jedino molim Boga da nas Slovenac nezataji...

nov 2012.

#52
A manipulatori imaju vlast,policiju,vojsku,zakone,mo....uhhhh,hebeno:icon_lol: I onda se pitamo,zaato angelinu merkelele boli cupi zaato ja duvam....sigurno joj je ~ao mojih plua. No to su injenice ispri ane joa poodavno,nego ata napraviti da se ne ide u zatvor ako sebi uzgojia 4 biljke,kao u `vici ? Koji model bi bio dobar.Npr da me registriraju kao konzumenta,da plaam naknadu zdravstvenom osiguranju ako ~elim duvati.....neznam kako je `vicarska regulirala svoje 4 biljke.`ta ako me uhvate sa tragovima thc-a u tijelu....a napravio sam lakau ili te~u saobraajku ili sl.... Postoje li kakvi testovi na 'maru' koji registriraju samo danaanje konzumiranje ?

nov 2012.

#53
Pa zar nije ono sto murija ima ...za pod jezik...za danas,trenutno...mislim na ono kada te zaustavi u prometu pa dobijes onu p.....dariju pod jezik
glavonjaENTUZIJASTA

nov 2012.

#54
@opa cupa A ja sam naduvan i neupotrebljiv,neiskoristiv, postavljam previse pitanja i puno toga mi je jasno, nisam agresivan,nepusim fore i parole,nisam prilagodjen i nisam upao u masinu...nisam podoban,nedam se manipulirati,trazim svoja prava i za sve to je kriva trava gledam vecina danasnjih omladinaca tu po mom kraju koji duvaju, uopste im ganja ne otvara oci.. u smislu pogled na ceo svet, zasto? evo danas u toku dana nadjem se napolju i nisam poneo ni gram vutre a priduvalo mi se da kazem :) i tu neki omladinac mi iscima za 800kinti gram domacice neke dobre. to sto je njima sada dobra domacica kad sam ja bio mlad to smo zvali svez albanac i voleo sam ga kao klinac al to prestaje da radi, zatupi coveka ne znam koliko ste upuceni u prskanje mare raznim tabletama i cime vec hemikalijama i sl. taj gram sto sam kupio nema nikakav miris 1 do 10 = 1+ izgled BLJAK realno ukus je da povratis svoju dusu a rad, rad je jak pritisak u glavi koji traje dok pusis dzoint i 10ak min nakon toga. pa ako imaju u obzir pod legalizacijom takvu travu, nije ni cudo sto je ovako kako je. jer ta trava stvarno zatupljuje coveka i jedino sto sad osecam od ove trave je da mi se ne prica ni sa kim, mrzovoljan sam po svakom pitanju. tako se nikad nisam osecao od svoje travice.. naprotiv imao sam inspiraciju za sve i svasta, razne ideje i glupe i pametne i smesne i dosadne, jednostavno marihuana je ta koja mi je otvorila oci. uz nju sam video kakvi su ljudi zapravo svuda oko mene. @VenloNL to ogranicenje je dobra stvar, mislim da 4 biljke u dobrim uslovima mogu da ti odrade posao ali nikako godisnji, barem ne meni, po meni to nije preterivanje (sto ja radim) meni zavisi koliko cu ispusiti od raspolozenja i pritiska, ako sam u nekim problemima mogu da ispusim i 10g za jedan dan (bez potrebe) ali uglavnom standard mi je 2 do 3g dnevno (sa zenom, prijateljem ili nekim omladincem iz kraja) volim kad im dam svoju travu pa kad vidim da osecaju pravu moc kanabisa. nikad za moju travu nisu rekli UUUU KAKO OVO GRUVA MOZAK kako inace pricaju medjusobno, svi uvek kazu, sto je ovo lepo, kako lep feel, divna voznja i to. tako da ljudi ne znaju sta propustaju, i nisu svesni koliko ce situacija gora da bude ukoliko se ne uradi nesto. @Tropico slazem se sa tobom, vazne su stvari koje nemaju vrednos danas, te iste i ubijaju nasu vrednos, danas te ljudi gledaju kako si obucen koju si skolu zavrsio. JA SAM VODOINSTALATER ALI NISAM DJUBRE OD COVEKA. posteno zaradim svoj novac, posteno hranim svoju porodicu, mislite da ja ne bi mogao da se bogatim na kanabisu? heheh mogao bih, ali ne zelim da budem deo njih koji to jesu :) ovi klinci kolko danas duvaju a nemaju pojma ni zbog cega to rade, grupa od 5-6 njih dnevno potrosi i do 50e nesvesno... pa vidi koliko bi ja imao para da hocu da im dilujem svoju gandzu :) evo danas sam video prijatelja koji je "rasta" stariji od mene 5 godina i kad sam bio klinac ( 6 i 7 razred ) sa njim sam duvao kvalitete i on me je usmeravao pravilno, rekao sam mu sve o mojim planovima u vezi ove teme. znate sta mi je rekao? AKO TE CINI SRECNIM TO STO POKUSAVAS DA DODJE DO TOGA, TI SI VEC ITEKAKO USPEO :) i njegove reci mi uvek puno znace. evo nesto interesantno sam naucio danas uz kaficu, zenu, prijatelja starog i orange bud iz kanade donet 2 heda po tacno 2g ukupno 4g (da detaljisem) :P evo naucenog: ne znam koliko vas zanima rasta religija, ja je smatram ok jer se ravnja sa mojim stavovima. Hajle Selasije za koga veruju da je zivi Bog na zemlji ili sam JAH je potomak kralja Davida, a kralj David je potomak cuvenog kralja Solomona poznatog svuda u svetu po svojom mudrosti, i kraljice Sabe. kakve veze to ima sa kanabisom? :) evo nastavak po smrti kralja Solomona na njegovom grobu je irasla prelepa kanabis sativa, ljudi od tad misle da kanabis daje mudrost coveku (sto u mom slcaju jeste tacno DONEKLE) i smatrali su je svetom biljkom. zato su ljudi pusili, jeli i svasta radili sa kanabisom, jer su verovali da ce dobiti mudrost cara Solomona, jer kao sto svi znate kanabis deli pozitivu medju ljudima.. kad ste high vi ste u ustvari nekakav bog (mudri rastafarijanci kazu, ne ja) i svaki je covek bog svoga zivota, isus hrist i ostali, oni su samo bili mudri ljudi (ako su postojali). E sada.. raste pre Jah (Hajle Selasije) raste veruju da su bila samo 3 spasitelja: Isus Hrist, Sv.Ilija i Mojsije a posto je kralj Solomon imao dinastiju 12 plemena Izraela (12 sinova Izraela) neko od njih je nesto nazao uradio Jah i zato je dvanaesto pleme Izraela izgubljeno ali veruju da ce Jah poslati znak i vratiti ih nazad kad za to bude pravo vreme. e sad 12 pleme smo mozda bas mi Srbi (nista protiv brace Hrvata,Bosanaca i ostalih suseda) 12. izgubljeno pleme. Jer je je rastafarijanstvo mesavina izmedju hriscanstva i judaizma. ako ikad bude pronadjen siguran dokaz o tome, mi bi na osnovu vere mogli da dodjemo do legalizacije. sta je jos zanimljivo. Hajle Selasije je bio u dobrim prijateljskim odnosima sa Titom, tako da vlada neki zajednicki duh medju nama sigurno, inace ja sam ateista i verujem u reinkranaciju ali ovo mi je sve zagolicalo mozak, probacu da nadjem lozu kralja solomona ako postoji, i jos svasta nesto u vezi ovoga da podelim sa vama ukoliko vas zanima kao mene. a interesantna star koju verovatno malo vas zna : srbija ima svoj spomenik Bob Marley-a koji inace svake noci iz gramofonskog zvucnika pevusi mojim biljkicama :)) evo vam slika spomenika, spomenik je u Novom Sadu i raspitacu se o njemu zasto je tu i sve sto mogu da saznam, sledeceg vikenda idem kod tog prijatelja na kafu, pa ce mi detaljno pricati razne stvari koje mogu da nam budu korisne :) dodacu jos neki apdejt kasnije, zena mi je kupila komplet HPS 400w posto mi je rodjendan za 17 dana pa je malo poranila. pa idem po kablove da napakujem to u box pa cu da kuckam jos nesto :) peace&love sve vas pozdravlja glavonja :)) www.google.rs/imgres?um=1&hl=en&safe=off&client=firefox-a&sa=N&rls=org.mozilla:en-US:official&biw=1024&bih=605&tbm=isch&tbnid=cISWCrYqp_L2VM:&imgrefurl=http://www.panoramio.com/photo/27637339&docid=F8eSvpOfyyLcxM&imgurl=http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/27637339.jpg&w=500&h=376&ei=ZmWVUNnkO5L34QTa4IC4Dg&zoom=1&iact=hc&vpx=724&vpy=148&dur=704&hovh=195&hovw=259&tx=172&ty=93&sig=110784560736479341547&page=1&tbnh=133&tbnw=168&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:4,s:0,i:78

nov 2012.

#55
spomenik je u banatskom sokolacu, kako vec pise
GedžaPOZNAVALAC

nov 2012.

#56
Brate procitao sam ceo tekst i mislim da ima dosta stvari da se procita i ovo je vrlo poucno i ima stvari koje nisu na odmet da se znaju iz licne kulture i cekacu sledeci tekst ma koliko bio dugacak i svidja mi se ovo sto radis, ali mislim da smo daleko od legalizacije jer mora dosta toga da se promeni u svesti gradjana i da izumru komunisticke usijane glave i njihova ideologija ali kao sto si vec rekao vazno je da si ti srecan. Sredno!!!!
#57
interesantna tema, aj apdejt ako moze, tako si obecao :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se