LEGACY
Hrast je otrovna biljka, štetna po čovekovo zdravlje
16 odgovora5,238 pregleda
16 REP32%
→ Istraživač
mar 2011.
mar 2011.#1
Hrast je otrovna biljka, atetna po
ovekovo zdravlje
U centralnoj Srbiji ~iveo je jednom jedan vidar za kojeg se pri
alo da je le
io tumor hrastovim liaem. Kada su ovo saznali meatani jednog udaljenog sela, odlu
ili su pokuaati sa ovom metodom.
Njih desetak se skupilo nekog avgusta i svaki je pojeo po 5 kilograma hrastovog liaa. Svi su ubrzo umrli.
Ovaj slu
aj izazvao je interesovanje kod nekolicine medicinara. Naime, kada su
uli ata se dogodilo, sproveli su istra~ivanje na temu atetnosti hrastovog liaa. Oni su ubedili 20 pacova da je hrastovo liae odli
na hrana, a ove glupave ~ivotinje (pacov je sisar sli
an
oveku, pa je pogodan za istra~ivanja&) su jele, jele i jele gomile hrastovog liaa nakon
ega su ubrzo uginule.
Lekari su zaklju
ili da je hrast otrovna biljka.
Nakon objavljivanja rezultata ovog istra~ivanja, u stru
nim krugovima povela se ~estoka rasprava o
ovekovoj realnoj potrebi za hrastom. Nekolicina cenjenih stru
njaka zaklju
ila je da hrast mo~e poslu~iti
oveku u odreenim situacijama, ali da je izuzetno toksi
an te da bi ga trebalo zabraniti.
Uskoro, na nekom od, ina
e, zanimljivih i korisnih zasedanja Skupatine Srbije donet je novi zakon kojim se biljka hrast zabranjuje za koriaenje i uzgajanje, dok je za stavljanje hrasta u promet predviena kazna zatvora od 3 do 10 godina. Takoe, novi zakon nala~e svim vlasnicima hrastovih auma da ih u roku 30 dana spale, dok e dr~ava sva stabla hrasta u njenom vlasniatvu sistematski uniatiti.
Preporu
eno je da se nakon uniatenja hrastovine na tim poljima posadi genetski modifikovani baobab. Ina
e, radi se o izuzetno zahtevnoj biljci za uzgajanje, ali je njena produktivnost nenadmaana. Za one koji prihvate preporuku dr~ave, bie obezbeeni povoljni krediti.
Punxer
ENTUZIJASTA574 REP94%
→ Poznavalac
euforija
AMBASADOR1.538 REP1%
→ Legenda
zuz1
AMBASADOR3.528 REP58%
→ Legenda
zuz1AMBASADOR
mar 2011.
mar 2011.#4
:rofl:hahahaha koji car,kad sam poceo citati iz prve sam povjerovao
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
mar 2011.
mar 2011.#5
Odavno je poznato da je hrast otrovan(taninska kiselina itd...)...kao i njegov plod, zir...
Opcenito ideja da netko pojede 5kg lisca(bilo kakvog) je debilna...a i budimo realni, 5kg bilo cega pojesti je skoro pa nemoguca misija...
Necu ni komentirati ono o spaljivanju suma hrasta...ne znam sto moras pusiti da bi to povjerovao... :icon_lol:
Tarki
POZNAVALAC1.040 REP49%
→ Ambasador
numero uno
ISTRAŽIVAČ124 REP49%
→ Entuzijasta
dr.manijak
AMBASADOR2.536 REP30%
→ Legenda
mar 2011.
1 / 9
mar 2011.
mar 2011.