LEGACY
Nesto moje, ovo samo probrani mogu da cene. :)
12 odgovora1,000 pregleda
Asharak
ISTRAŽIVAČ162 REP75%
→ Entuzijasta
AsharakISTRAŽIVAČ
sep 2012.
sep 2012.#1
Posto vidim da ima ljudi ovde koji kace svoje stvari, rekoh aj' da im se i ja prikljucim. Imam tonu pesama gajbi, a uvek volim da cujem kritike.
Ovo prvo sto stavljam ce biti snimljeno za par nedelja, pa cu staviti i audio kada bude gotovo.
Pesma je nastala (iako znam da ovde niko to ne tolerise, jer je sajt o prirodi ^^) na esidu i travi, potpuno odvajanje od sveta, bukvalno. Slova su mi se topila pred ocima, pa je zato i nastala forma koja je nastala. Tj, posle citanja cele pesme, citajte svaki prvi stih svake strofe, svaki drugi stih svake strofe, itd itd.
Na engleskom je, ali dobro, valjda nije frka, svi ste ovde ljudi evropskih shvatanja. ;)
Uzivajte. :)
The mask has fallen off but the face still hides,
The beats are fighting each other to the end,
New life is awaken just when the previous one dies,
I guess that I have found a brand new friend.
I can talk but I may not say.
From the spirits roaming the whole god damn place,
The drums won't stop until the night finds peace,
When his soul forgets all the lost days,
Someone who understands my house of the needs.
I can stop but I may not stay.
But noone can escape their judgemental eyes.
And the end is in the mist so far away.
When all the sins are forgiven but at the highest price.
And someone who can bear all the things I have to say.
I can kneel but I shall never pray.
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
sep 2012.
sep 2012.#2
Brijem da ti je THE ovdje visak. Il nije? :ludak
Nego, sta ti je to esid? Aha acid.
Nego, jesi vidio one vutra pjesme? Bilo je natjecanje uzivo na vutra radiu.
Asharak
ISTRAŽIVAČ162 REP75%
→ Entuzijasta
AsharakISTRAŽIVAČ
sep 2012.
sep 2012.#3
Nisam slusao to :/ Videcu da u'vatim neku epizodu, ako i dalje ima..
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Asharak
ISTRAŽIVAČ162 REP75%
→ Entuzijasta
AsharakISTRAŽIVAČ
nov 2012.
nov 2012.#5
Rekoh da vas obidjem ponovo, evo neceg novog.
Malo se formating sjebao, ali nema veze.
Dnevnik neograni
ene svesti
04:00
Da sam krenuo mo~da bih i zavraio. Ali kako po
eti?
04:01
Koliko uplaaeni moramo biti da bi se rukovali sa hrabroau? A koliko hrabri da poljubimo strah?
Mrak zaista krije mnoge ne~eljene stvari. Filtere od cigareta, naprimer. Svet bi bio mnogo lepai da nema filtera od cigareta.
04:03
Moram da dr~im desnu ruku slobodnu. Jel' to njen trip? Uvek je imala slobodnu desnicu. Ali
ove
e, ja njom delim ljubav, na agresiju.
04:05
Zasto je tepih hrapav? Nije da mi smeta, samo je
udno. Morau
eae da hodam bos.
Koji su uopate tripovi sa pertlama? Neko ih vezuje, neko ne.
Neko nikad nije ~eleo da nauci, pa je razvio svoj na
in.
04:08
Odoh da spavam.
04:19
Zasto smo mi, ljudi, osueni na ~ivot? Bilo bi mnogo lakae da smo odmah umrli. Ne, nije potrebno biti ~iv da bi umro. Kao ato mo~es biti ~iv i posle smrti, mrtav pre smrti.
Dovoljan je vrisak, o
ajnicki aapat svesti koji tako nekontrolisano izlazi iz nas. Ona ne mo~e da podnese tu samodestruktivnu podsvest, zato i grabi prvu moguu aansu da izae.
A ata nam onda ostaje? Tabula rasa? Ne, ostaju samo oni promenljivi stavovi. U svojoj silnoj zatucanosti svest ubija samu sebe.
Isterajmo je napolje.
04:23
Prsti prelaze preko glatke ko~e,
Videu, shvaticu, otvoriu no~em,
Uzburkane misli krvavo crvene,
Dok dozivaju me oduvek nestrpljive sene.
04:23
Jel' ono svetlost? Ah, napokon. Zaato ne diaem? Ovo e biti loae. Ionako u nestati
im se obrazuje podsvest i usadi duaa. Zaato njih dvoje idu u paketu? Ne volim ni jedno ni drugo.
04:31
Zatvor nije isti od kad su prestali da stavljaju reaetke. Da, ovo je definitivno neki oblik stakla. Staklo ubija ljude, prikazuje ih slabije no ato zaista jesu.
04:36
Nije ni
udo ato nema ono dvoje kad unajvee umirem. ove
e, a tek se rodih. Ko uopate voli decu.
Idemo dalje.
04:37
Ne upoznah se sa svetom, da u
ini me robom,
Ni majkom, ni ocem, ni sa samim sobom,
Nisam ni stigao da osetim njen dodir,
Samo
uo sam pla
one ato me rodi.
04:37
Iz svetla u mrak. Gde li sam sad, u tri lepe?
Jao, ponovo ovaj lik.
Ko joa ubrizgava svest u samog sebe? To bi trebalo da nam je uroeno, dato na
uvanje sve dok je ne izgubimo. Svako me gubi posle nekog vremena.
04:41
Koliko dana je proalo? ini se kao ve
nost. Krug sunca traje krae od sekundare na ru
nom satu. Treptaj. Ali ona se ne pomera. Kao ato ni ovaj lik ne trepe.
04:42
Tresem se jebeno. Zar ne bi trebalo da se on trese, ja da ga urazumim? Ipak, sve se trese.
Jel' vreme da idem?
Otiaao sam.
04:44:
Zavisim od aeera, tako slatkog, ~utog,
Zavisim od mraka, ali
ekam jutro,
Van ~ivota slavim ~ivot igrajui putem,
Ne ~elim da gledam, bledim, da umrem.
04:44
Menjajte me, molim vas. Nije me bilo ve pet sati.
Recite ovom debelom liku da ne pije. Ne mogu da ga trpim takvog, a posle se
udi ato me nema posle prve
aae.
04:49
Da, naravno, ponovo je povraao. Tako ti i treba, stoko. Da te ostavim sa podsveau ponovo, jel' ~elia to?!
04:56
Barem je uaao u bus. Pa dobro, morao sam da ga navodim. Ostau ovde, deluje kao nestabilan lik, tu uvek ima posla za mene.
Lep je ovaj trip kada se oseaa kao da si u spotu dok sluaaa muziku. Verovatno neu biti ni blizu bine u ovom ~ivotu, ali jebea ga.
04:58
`ta koj *****? Rodio sam se, posvaao se sa aletom, dobio 2 iz matematike, dobro je, gledao sam zvezde sa njom, loae je, poljubio sam sestru, jebiga, uaao sam u bus, zaato?!
04:59
Kuke na ramenima, kuke na rukama,
Nevidljivi konci, duaa na mukama,
Zao osmeh samo radi zlog osmeha,
Ovakvi nalik meni prolete poput vetra.
05:00
Da sam krenuo mo~da bih i zavraio. Ali kako po
eti?
Napušena Vjeverica
AMBASADOR2.763 REP36%
→ Legenda
Napušena VjevericaAMBASADOR
nov 2012.
nov 2012.#6
Uff predobro. Daj napravi pjesmu da slusam. Odlicno je.
Asharak
ISTRAŽIVAČ162 REP75%
→ Entuzijasta
AsharakISTRAŽIVAČ
nov 2012.
nov 2012.#7
Nisam zamislio ovo kao pesmu, jednostavno proza sa par ubacenih strofa.
Naci cu sad jos nesto da stavim.
Evo, ovo je jedno od mnogih stvari koje se jednostavno zovu "Prosipane misli po papiru".
Koliko gresaka je potrebno da bi mogli da se hvalimo?
Gradimo luku, uvek dolaze novi brodovi, puni novih dusa.
Svaki brod je covek. Rusi nam luku.
Koliko metaka je dovoljno da se ubije brod?
Nijedan, dovoljno je da navedemo svest da ubije samu sebe.
Onda ce podici sidro i otploviti na horizont.
Koliko puta je dovoljno videti horizont pre nego sto pozelimo da smo slepi?
sep 2012.
1 / 7
sep 2012.
nov 2012.