LEGACY
Samoobrana i zaštita od dimnjačara!
14 odgovora894 pregleda
deraxor
LEGENDA9.460 REP45%
→ Zmaj
deraxorLEGENDA
sep 2016.
sep 2016.#1
Hehe, ljudovi moji tema mada je otvaram full :razvaljen::
je na mjestu, (ako ste nadimljeni i u fazonu)
Zna
i mi indoor uzgajiva
i a oni sretnici ko i ja ato su pa uzgajaju u boxu na tavanu. Na kojem je zamislite
i dimnjak,,,,e sad tu dolazi do zapleta radnje.. :)
A to je da je u Hr.odprije neku godinu uvedeno da nemo~ea sam
istiti dimnjak tj moa gati ribat koliko oea ali Mora dinja
ar ovlaateni da dojde i to zadovoljstvo koata 50 kn.
Ako neplatia ode u orku ili te pljene neznam.
OK.rekohakoniste sku~ilion doe mene nema, staraka~e dimnja
aru nek on radi svoje,
ovaj na tavan a tamo space shatle.
I kako se samoodbraniti od zlih dimnja
ara koji nisu cool i mladi.
Ve ti akicne box podokom i sutra njegov brati iz murje, murjaa dolazi da te upozna :fuck:
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
sep 2016.
sep 2016.#2
I tako ti ja trebam proalu zimu dimnja
ara a obzirom da sam ljen
ina ... idem ja potra~iti ovlaatenog dimnja
ara u svome rejonu. Kontam,ipak su ljudi profesionalci u svome poslu,imaju alat,to im je posao na koncu konca.
Upalim internet,po
mem da tra~im dimnja
ara :idea:
Sjeam se davno prije,kad imaa potrebu ili problem ... samo zvrcnea dimnja
ara au i on to odradi kako treba ;)
Al' ao je u penziji,nemo~e viae. I tako ti ja guglam,guglam,guglam... ima za susjedno mjesto ovlaateni al' za moje nema.
Guglam brate,viae sam popizdio ... nazovem najbli~eg ovlaatenog ;)
Ka~e on; nisi moj rejon,~ao mi je :puuuh::
Ma idite svi vi ovlaateni fino u phizdustrininu:grrr:
Jedva nagovorim jednog da doe :) ,kao...ne bi smio,al' u fuau e to odraditi,bez ra
una. Navratit e izvan svoga radnog vremena,pa e o
istiti.
Al'' ne spominjam ja da je dimnjak poprili
no zaatopan :D
I doe lola,poveo i svoga radnika. Radnik neki frajer
i sa menuaama u uaima,poka~em im ja dimnjak ... popeli se kao pravi profesionalci na tavan i ka~e taj stariji ... auuuuuuuuuuuuuu :(
Pa ata si mislio,mislim si :D
I po
eae oni kao 'pravi profsionalci' da guraju
etku u rupu.
Reko' ; Majstori,slabe vam vajde od te
etke... dimnjak treba zapaliti :djede: da obgori
a i otpadne ... pa onda
etka !!!
Ka~u oni uglas; auuuuuuuh,ma dobro je ovo.Proala
etka ... prolazit e i dim.
Mislim si,smradovi jedni... pa
im sam vas vidio,oaecovao sam vas kao upravo takve.Doali ste u fuau ubit' kod mene neku kintu poslije posla... na crnjaka.
Na brzinu su oni to kao neato pro
a
kali,... evo gazda,gotovo je.
Ajd' da ih viae ne gledam,pitam `efa,koliko sam du~an?
Ka~e on; 200 kuna (25 euria cca) :cool:
Rek'o... `TA ???
Neda mi s viae pisati koliko su dobili ... uglavnom,nazvao sam au :D
Doaao
ovjek i odradio posao kako treba :)
I k tome,penzioner,dimnja
ar staroga kova ... u mirovini.
Uglavnom,
istite dimnjake sami ako imate box blizu dimnjaka :D
deraxor
LEGENDA9.460 REP45%
→ Zmaj
deraxorLEGENDA
sep 2016.
sep 2016.#3
a neznam vidim ti si tra~io, plaao skupo,
valjda je to od opine do opine kod nas "MORA" doi dimnja
ar.
Zna
i
istio ti ne
istio. ON mora da provjeri bar "dimovodno stanje"
I to im je sad u devetom mjesecu sezona provjera. i to koata 50 kn.
e ja ih smutim da mi ne idu na tavan ali nisam stalno kui. stara bi i h pustila.
Tako da moram ih
ekati u jesen jer ako mi se popnu a ono uhhh i on bi se prepo mislio da je to kakvo oru~je za masovno uniatenje navuko bi mi ciju na vrat
grouchy
ZMAJ90.494 REP
grouchyZMAJ
sep 2016.
sep 2016.#4
bila ta obaveza o dimnjaku i kod mene ali stalo nesto zadnjih 15ak godina?
cak i ne ociste nego kao sto kaze deraxor, kao nesto provere/pogledaju, napisu priznanicu na 10ak evrica i cao zdravo.
a mozda je i zbog prebacivanja sa kotla na onu zidnu gasnu pec, valjda vode neku evidenciju, nemam pojma.
deraxor
LEGENDA9.460 REP45%
→ Zmaj
deraxorLEGENDA
sep 2016.
sep 2016.#5
ma da, to je malo frka, neznam @grouchy mo~da ako si u zgradi ide iz pri
uve
Ja sam u privatnoj kui obi
na pe alfa stara, imam dva dimnjaka zidana.
I kod nas idu od kue do kue, neda se ni njemu penjat po razno raznim krovovima ali ako si ti mu rreko da
isti kad ga ve plaaa oni moraju.
Ja kad sam kui obi
no im platim i ka~em momci samo napiaite da ste
istili i ponudim ih rakijom.pivom. drmnu naavrljaju neki papir i odu.
E al ne ~ivim sam staroj kad dou ona e im rei da se penju nek zna da sam o
istio.
Sad moram staroj rei da ih nepuata na tavan da donose zlu sreu po nekoj starinskoj narodnoj ona brije na te stvari, ili sam ja sad nadimljen pa mi sve :banana123:
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
7 REP14%
→ Istraživač
sep 2016.
sep 2016.#7
Ja mislim da se se to lako rijeai;velia da ~uria,platia im a ne trebaju raditi..mislim da to nee odbiti.
deraxor
LEGENDA9.460 REP45%
→ Zmaj
deraxorLEGENDA
sep 2016.
sep 2016.#8
nee @donatella kad si ti tu, e ko ~ivi sam ili sa curom, ~enom koja zna.
ali ako ti ~ivia sa drugima il' ko ja sa starom koja sve slabije ata ku~i, ali da zna za moj hobi ta bi me prva otiala prijaviti.
ode stara u muriju, :murija: a ja u uzu u donjem leleguzu..opaa miko :banana_rasta: i svirau bloues samo za moju dragu ooo tugo,tugo (malo turbo folc'l)
(al sam se uroko kvalitetno :rasta: )
sep 2016.
1 / 8
sep 2016.
sep 2016.