VUTRA
ForumZajednicaOfftopiceeee ljudi moji!!!!
LEGACY

eeee ljudi moji!!!!

74 odgovora4,717 pregleda
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#1
ne znam od kud da poènem a valjda onda od poèetka!!!! eto izašla sam iz pritvora i sad sam doma i nema nikoga a imam potrebu to izbacit iz sebe jer sam psihièki slomljena...ali nadam se da æe me ova noæ u mom krevetu izlijeèit....samo vam želim reæ da sam prvi puta u životu osjetila kako je zo bit bez slobode i vjerujte mi da ju nisam znala cjenit tek sad znam što je prava sreæa kad možeš popit vode kad hoæeš,prošetat,udahnut zrak...evo 3 dana nisam ništa jela a jedva i pila a o spavanju da ne govorim...a sad kako sam završila tamo ne znam jeli za smijat ili za plakat!!! prvo što želim reæ da u životu nisam bila materjalista jer meni novac ništa ne predstavlja u životu to je samo obièni papir...eto radila sam u casinu tj. u automat clubu i nikad mi ništa takvo nije palo na pamet ali eto vjerojatno što ljude sudim prema sebi me i dovelo do toga...sve je bilo kao i svaki drugi dan i došao je stalni igraè koji je uvijek bio fer i korektan prema meni i znala sam mu upisat na dug koji je uvijek i vratio...i taj kobni dan taj isti igraè je došao i rekao da mu do velike svote novaca upisujem (a da vam navedem svotu rekli bi da sam luda)i da æe novce posudit od kamatara koji je tamo isto bio prisutan ali taj lik je lagao da mene usosi pošto njemu nikad nisam htjela upisat na dug i naravno na kraju taj 9igraè mi i nije imao od kud vratit novac jer ga je kamatar smuljao...i sad ja u panici što æu rekla sam tom igraèu da prièeka sa mnom šefa da mu kažemo što i kako je bilo pa da odu kod javnog bilježnika da ovjere da æe on vratit cjeli dug da ja ne bih išla u zatvor...da bi se na tu cjelu prièu nadodao još jedan lik i predložio da lažiramo pljaèku da nam je to možda jedini izlaz....zaista nikad mi to ne bi palo na pamet ali u tom trenutku sam bila stjerana u kut i èinila mi se dobra ideja tako smo i napravila a ja sam rekla da mi novci ne trebaju samo da to proðe i da se to rješi(kako sam samo glupa bila)a da i ako dobim neki novac da æu podjelit sirotinji što sam i napravila dala sam frendici koja je samohrana majka a sebi sam kupila vreæicu trave i možete vjerovat od šoka sam poipušila u roku jednog dana 35 grama i to sve samo èistake...i naravno policija me privela nakon 2 dana a ja još u torbi imam 15 g trave...i naravno sve sam rekla istinu kako je bilo moja prièa je bila istinita što si uvidjeli ali sam ipak morala prespavat u policiji tj. nas 4(nazvali su nas prstenova družina ,a šta je najbolje nitko od nas nije ni kriminalac niti je to itko napravio iz svoje materijalne koristi što je policija i skužila pa su nas ipak tretirali kao ljude).ova 2 dana prava kalvarija ali eto izvuæi æemo se sa kaznenom prijavom i morat æemo platit štetu ali jebeš novac sloboda je nešto najljepše što èovjek ima...malo sam omorna ali imam ja još puno toga za prièat pogotovo za ono što je bilo u vezi trave jer su mi i to našli a neæete vjerovat kako su murjaci bili realni što se toga tièe ali o tome malo kasnije!!!pozz ljudi budite mi dobri i znajte da živit u istini pa kolko ona bila kobna je bolje nego u laži jer ionako kad tad laž doðe na vidjelo....Jah bless :oops: :dolar: :tuki: :respekt: :leaf_blunt:
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#2
jedva èekam nastavk ..to be continued...

jan 2007.

#3
budi sretna :) naposljetku si odlicno prosla cheers :ok:
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#4
a pazi što se meni desilo neki dan, za vrijeme ovih praznika božiæ, nova godina,kujram bajram, uskrs i tak to. išo sam, rano ujutro, u zg iz zd. U stvari oko 1 ujutro krenio busom iz zd. Doðem u zg oko 5 i idem na tramvaj. U zg trebam otiæ do ljekarne po neke bitne ljekove za ženu, auto koji nam je u zg pred stanom u dubravi preparkirati da ne stoji kod komšije, neku odjeæu što mi je žena rekla da pokupim ponjeti u zd, i otiæ sredit gepek jer sam ga malo udario i ostavit ga kod frenda u utrinama da ga sredi dok ne proðu praznici, i taman kad završe doðem u zg, auto sreðen punac ništ vidio. Doðem u stan oko 6, i kontam si probudiæu se oko 9:30 otiæu kod doktora, vratit se po stvari, spremit ih u auto, do kolodvora provjerit kad imam bus, tenkirat, kod frenda ostavit auto i vratit se tramvajem il æe me èak on odvest, al to je možda jer je sjebo ruku na motoru i neki dan je tek skinio šarafe pa èeka da dobro zaraste…uglavnom ak nemre na bus idem tramvajem. Ali, Ja se probudim oko 9:50, nisam bio gladan popio sam mal vode, izašo van da odem do doktorice i 20ak minuta sam èistio auto od mraza, granèica, govana od ptica i tak svaèeg neèeg sa alatom kojeg neznam kak bi nazvo. Kad sam napokon oèistio to sve, sjeo sam u auto sav sretan što se sve vidi kroz stakla, mobitel stavio pored mjenjaèa ak me neko zove da ne kopam po ðepu, dajem kontakt kad ono ništa (kontam si, treba povuè èuk mal je hladno…) hoæu upalit svjetla i skontam da su svjetla ostala upaljena od prije 2 dana kad sam išo u zg iz zd. Dakle šta?prazan akumulator, ja lud, gledam okolo nigdje nikog, skontam da dolazi bus i taman sjednem na njega i odem do ljekarne za 10 minuta, ulazim u ljekarnu, a sestra izlazi iz ureda sva nabrijana jer ima totalno loš dan… i kaže mi da došem za pol sata pauza je… Kontam si idem nazad možda neko ima kleme pa upalim auto, doðem do stana i komšija mi izaðe u susret s polovnim akumulatorom od 70vati za 100kn(14Eura) al ja kažem da nemam para, a akumulator izgleda ok, al kad se vratim budem kupio i nije bilo frke. I sad ja tamo prvi put u živpotu mjenjam akumulator i uspijem bez beda uopæe nije neki velik poso, ko kad mjenjaš tintu na printeru , sjedam u auto i auto upalio juuuupiiiiiiiii Letim do ljekarne, mal èekam, ulazim sestra mi daje recept za ljekove i odem po njih u ljekarnu. Vraæam se do stana da spremim stvari, zove me žena i javlja neke jako loše vijesti vezi zdravstvenog stanja njene sestre (ima gadan tumor koji je metastaziro). Pita me jesam li uzo ljekove i tekuæinu za lice?naravno! i sjetim se da sam zaboravio uzet tekuæinu.Nakon što sam valda spremio više te stvari, idem do ljekarne po tekuæinu za lice, uzmem bez beda i konaèno pièim za kolodvor da provjerim kad imam bus za zd s povratnom kartom koju sam kupio kad sam išo za zg. I saznam da ima bus i 16 i 19 S kolodvora kreæem do frenda ostavit auto da ga sredi preko praznika, zapalit jednu nježnu, snažnu pa na bus, al prije toga skrenem na benzu da tenkiram. Krenem sa benzinske, bilo oko 14:15 i skontam da nešto èudno radi auto, i taman pred zgradom kad sam parkiro skontam da sam sipo dizela 5,9 litara, sva sreæa pa je bilo pola rezerve supera, pa me guralo do utrina. U to me zove žene i pita jesam li ponio patike i putovnicu s tim da putovnicu obavezno moram donjet.i kažem da æu otiè poslije ne žeilm ju dodatno stresirat zbog vijesti sa sestrom. Uglavnom, ja dotad nisam znao za posljedice koje bivaju nakon što se sipa dizel u benzinca. I skroz se isparanoišem da sam sjebo mašinu još buraz od frenda me dodatno isfrkira da treba iæ na èišæenje, ispumpat crijevom, natoèit super do ibera….sve dobronamjerni savjeti, uglavnom auto neæe da pali. I tražim ja crijevo po utrinama i karnister jaoooo blammm, još imam one rukavice do pola prsta ko neki razbojnik, ma strašno.nakon neuspjelog traženja crijeva odem do frenda u stan, naletila ekipa i kroz spiku s ovim jednim likom iz ekipe doðem na ideju da ne ispumpavam gorivo (suprotno od onog što su mi par frendova iz zg govorili na mob) veæ da sipnem super95 par litara tek tolko da doðem do benze pa full tank. Frend mi da karnister od 3 litre, al treba bar još 5l. uletavam u INU i blejim u one karnistere bed mi dat 35 kuna za karnister od 5litara i napokon me pita prodavaè što trebam i ja objasnim a one ode u auto po karnister nasipamo benzin odem do auta presipam, i auto upali jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Pozdravim se s frendom, bilo oko 18:15 i gas do dubrave po putovnicu i po neku majicu s nekim prugama,smeðe boje???neam pojma. Uglavnom nisam stigo na onaj bus u 19h.žena se ljutila pa se smirila. A na putu do stana se izgubim, a dobro znam relaciju i to dva puta sam se izbugio,baš sam se skroz spièio. I na to sve, kad sam se voziko negdje po centru vozio sam skroz pod èokom, al ne full èok veæ mal jer se gasio zbog dizela, uglavnom na jednoj od najprometnijih ulica, na tramvajskoj pruzi a tramvaj iza mene mi crkne auto.pokušavam upalit ništa, ljudi izlaze van preguramo auto, tramvaj proðe, ja probam palit auto on upali,a ja sve kul ko da mi se svaki dan to dešava.ma film, Konaèno pokupim stvari iz dubrave,nešt klopao bilo oko 20:15 i zovem autoprijevoznike da vidim kad imam bus, i svi kažu da su otišli busevi,i sjetim se da je bio neki u 23:30, i bio je, samo što moja povratna karta ne vrijedi za njih  a para više nemam jer sam sve puko na benzin.a ono što nešt imam je na kartici, koja je u zd. I sad zovem da posudim pare za benzin, i opet na knap sve sredim, veè je bilo oko 22 a do kolodvora ima mnooogo bez auta. a auto nemogu ostavit kod frenda jer nemam više vremena:( A zbog ljekova i putovnice je bilo bitno da doðem što prije iduæi dan, Bez obzira na to što sam opet na knap s vremenom. Pokupim sve stvari iz auta, ufatim tramvaj i stignem oko 23:10 na bus. I ostatak veèeri tj. puta provedem ovak :shock: Zakljuèak: Nemojte ostavit upaljena svjetla, jer tu sve poèinje
LedoENTUZIJASTA

jan 2007.

#5
e svaka ti cast, na prici umorio sam se dok sam procito, al da mozes tolko pisat mora da si naduvan ko kokoa:) :D :D :D :D :D :P :P :P :P
InqAMBASADOR

jan 2007.

#6
@ iffkica JOOOOOJ... @ kane jooj... Oboje procitajte "Marfijev zakon".
unknowerAMBASADOR

jan 2007.

#7
iffkice ubi me ako sam razumeo zbog cega si to uradila.... kaneh... a ti si otpisan slucaj za tebe nema nade :ludaci_lol:
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#8
zašto sam to napravila????to ti je dobro pitanje kad bih ja još imala tako dobar odgovor ali nije dobar nego je glup(al ajde pošto sam plavuša malo mi se prašta:))!!! napravila sam to iz straha i panike!!!a kako je došlo do takve panike i za to ima prièa:baš taj dan imali smo sastanak sa šefovima samo što ja nisam bila na njemu pa nisam ni znala o èemu se prièa jer sam ja radila pošto je bila moja smjena!ja sam veè do sastanka upisala te novce ne sve ali dosta!i uglavnom kolega mi je prenio na sastanku da ako bude kakav manjak da æe nam zvat policiju i kazneno nas gonit,otkaz...itd. a šta je najbolje ja i nisam imala manjkove inaèe tu i tamo je bilo možda 100kn manjka!!!nisam ja niti pomislila na pljaèku ali kad mi je to ovaj èovjek spomenuo u glavi mi je bilo:firma æe dobit odštetu od osiguranja tako da ona neæe bit ošteæena,ja æu saèuvat posao...a novce to i nje bilo bitno oni su bili namjenjeni za one koji nemaju pa barem za neko zlo da uèinim dobro!!!!a zašto sam mislila da æe mi to proæ i za to imam prièu!!!možda sam malo naporna ali nakon 40 sati košmar mi je u glavi i nekako puno misli mi je prošlo kroz glavu koje želim napisati. ovo je meni nešto nevjerojatno jer da me poznajete kao osobu nikad ne bih mogli zamislit mene iza rešetki!!!a eto i da malo doèaram moje viðenje pogleda iza rešetki ali nastavit æu kasnje da vas baš tolko ne izmuèim! :shock:
RedShAMBASADOR

jan 2007.

#9
na greskama se uci. sada se barem vise nikada neces dovesti u slicnu sitaciju bila ona za dobro, sirotinju ili gladne. nije da pljujem po tebi ili slicno, samo zelim reci da ta Robin Hood spika ne funkcionira bas najbolje. sve se vraca. ako je netko imao prilike pogledati seriju My name is Earl...ima nesto u tome da ga jebes :lol: :lol: napravis neko sranje sranje ce te sustici...tako je to. ZADATAK: skinuti par epizoda, zapaliti jednu, odgledati (kratke su po 20 min) i nasmijati se ko nikada i jos nesto nauciti 8)
JaSamZaENTUZIJASTA

jan 2007.

#10
èudno èudno i samo tako èudno... obje prièe su prebolesne iako @ifkica predobro si prošla što se svega tièe. kako god i iz kojeg god razloga ste to napravili mogli ste završit puno gore. kockari su ljudi kojih se triba klonit iako su ti najbolji prijatelji jer to što bi oni napravili za kocku ne granièi ni s kakvim normama ljudskog ponašanja. imao sam par "prijatelja" kockara, ali to je sve zakurac, nemoš mu reæ nemoš objasnit, a opet htio bi bit cool pa se držiš podalje. kocka je bolest.. jedna velika bolest. inaèe prièa je super!! @kanehbosen haha.. smiješan slijed dogaðaja. ali još si dobro prošao. mogao si uliti benzin u dizelaša i ode motor (bar koliko sam èuo) i kao što red preporuèuje, serija My Name Is Earl je na bazu uzroèno-posljediènih veza koje glavnog lika dovode do presmiješnih i bizarnih situacija. iako se iza toga svega krije i dublja poruka koju je lako skužiti..
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#11
To sam i ja sama komentirala kako je nevjerojatno to kako smo prošli....ali opet kažem takve stvari se samo meni mogu desiti jer inaèe mi se takve nevjerojatne stvari dešavaju da kad ih nekom prièam misli da serem pa nekad i prešutim ili slažem da me ljudi èudno ne gledaju!!!kao npr.kada su mi starci još u srednjoj školi kupili nove cvike a njih pregazio tramvaj,naravno lagala sam im jer mi ne bi povjerovali!!!a kako ih je pregazio:kako je meni uvijek bilo dosadno pod satom pa sam ruèkice od naoèala rastezala tako da su mi naoèale poèele spadat sa glave....i tako žurila se ja na tram. da ne zakasnim u školu i kako sam htjela zakoraèit u njega naoèale su ispale ispod tramvaja...ja sam zamolila vozaèa da ne krene da bih ih mogla uzet,na što me vozaè blijedo pogledao,zatvorio vrata i pregazio moje nove cvike... na kraju sam starcima provalila da me trknuo auto ili nešto tako slièno... ali eto i ja baš juèer komentiram s frendovima da je li se ikad desilo da je netko opljaèkao casino još uz to pao sa travom i izašao van??? ja to nikad nisam èula al eto meni se desilo,a zašto i za to imam prièu...
JaSamZaENTUZIJASTA

jan 2007.

#12
ma nema što, jedna od "najjaèih" prièa koju sam ikad èuo :hail:
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#13
dakle ti si plavuša.....:spliff: ... farbana ili prirodno? :lol: he he he he dobro reèe Inq, Murphy je naš èoek
PSG fanENTUZIJASTA

jan 2007.

#14
extra ljudi :D price su za desetku, pogotovo ova riba kriminalac :banana_rasta:
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#15
da nastavim ima toga jako puno!!!zašto sam mislila da æe mi to proæ:kako je taj casino u podrumu i nema nikakvog video nadzora,alarma ili bilo što sl. jedino što nas od 23h èuva redar iz zaštitarske kuæe s kojim sam si jako dobra samo ne znam jel on èuva mene ili ja njega....evo samo da vam kažem da ga zovu Mrva,nadam se da vam njegov nadimak govori sve!!! a prièa je bila sljedeæa:kako u 3:45h nije bilo nikoga a inaèe u 4:00h redar ide zakljuèat glavna vrata u to vrijeme ko i uvijek redar je išao to obavitz a lik mu je prišao s leða i razoružao ga,došli su u podrum gdje sam ja bila za blagajnom i zatražio novac od mene koji sam mu i dala i zatvorio nas u ured,kad je otišao nazvali smo policiju itd.otisaka nije bilo,svjedoka nije bilo i zaisat svi su u prvi mah povjerovali u tu prièu... ali oèito nas je netko cinkao i prošli smo tako kako smo prošli....nastavit æu...
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#16
dakle ti si plavuša.....:spliff: ... farbana ili prirodno? :lol: he he he he dobro reèe Inq, Murphy je naš èoek odgovor je :PRIRODNA
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#17
malo da razrješim misterij kako i zašto sam izašla!!! kad sam došla u stanicu rekao mi je murjak da imam 2 solucije a to su:da se branim šutnjom ili da suraðujem s njima.... na što sam ja pristala na ovo drugo i suraðivala i rekla cjelu istinu...ali kad mi je išao prekopavat torbu našao je 15g marice i nije mogao vjerovat(mislim ja sam mogla to sakrit kad su došli po mene ali ja sam od šoka to totalno smetnula s uma)... kako nikad nisam bila kažnjavana niti prijavljivana jednom rjeèju èista ko suza a tu pljaèku nisam napravila radi ostvarivanja materjalne koristi pustili su me... a za travu to je isto prièa ukratko æu reæ da sam ih uvjerila da je to za medicinske potrebe,da ja ne idem kod doktora i ne pijem lijekove (to baš i nisam lagala) ali to æu poslije....
GreenManAMBASADOR

jan 2007.

#18
Ne bih da malerisem...ali nije gotovo dok Sud ne kaze zavrsnu rec... Inace ne mogu da verujem da si uopste dozvolila sebi da se upletes u takvu glupost zbog budale!
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#19
ma joj sreæa u nesreæi je što je sutkinja iz mog kvarta pa eto dobit æemo kazne i 3 godine uvjetne ali to nitko ne zna... vidiš nevjerojatno... a ni ja ne mogu vjerovat da sam se do toga dovela ali oèito me Jah èuva i malo me iza uha klepnuo da se prestanem zajebavat... ovo mi je oèito bilo upozorenje...
InqAMBASADOR

jan 2007.

#20
bbbbbbbbbbbbbbaaaaaaaaaaahhhhaaaaaahhhhhaaaaaaa STA si im rekla ???
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#21
samo se ti smij ali oni su mi povjerovali... ali isprièat æu to detaljnije
JaSamZaENTUZIJASTA

jan 2007.

#22
dobro se pripremi za sud. panduri ti prièaju razna sranja, al kad doðu na sud onda ti je to druga prièa (trust me), svo to navodno prijateljstvo odjednom pada u vodu.. èuvaj se e ne budi naivna ko do sad (bez uvrede :lupkanje: )
UserNameENTUZIJASTA

jan 2007.

#23
"....... Sve ce biti u redu.. Jednog dana ce ti sve ovo bit smijesno!" To su rekli meni kad sam napravila totalku na autu zabivsi se u muriju! Ne samo da je cifra stete bila astronomska, nego je jedan murjak zavrsio u bolnici sav slomljen... :? Uglavnom, to se desilo prije godinu i pol dana... jos uvijek mi nije stigo poziv na prekrsajni sud ni nikakva kazna.. nista! (sto je nevjerojatno jer sam bila i pod gasom, ali hvala bogu na dobrim vezama) Sad se ceka zastara :P i jos uvijek mi nije smijesno jer kad se sjetim koji je to jebeni PEH bio muka mi je.

jan 2007.

#24
ladno si se zabila u muriju, ne mogu da verujem :) i jel dosla murija na uvidjaj??? :)
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#25
E da nastavim u vezi one žiže.... Rekla sam im da ja veæ 7 god. koristim žižu i kako sam ju uopæe poèela pušit... Baka mi je i umrla od lijekova pa sam poslije njene smrti dobila averziju prema njima i kako nisam mogla spavat u tome mi je pomogla pljuga....ta prièa je i napisana na forumu... Ispriæala sam im medicinske uèinke trave u kojima je i meni pomogla pošto sam sræani bolesnik i da od kad pušim travu da imam rijeðe napadaje... I tako uglavnom su tu šprehu popušila koja ustvari i je istina... Pa sam ih pitala da li im se ikad u povjesti njihovog rada desilo da se èovjek napušio došao doma i pretukao ženu i djecu??? Ili da æe napušeni èovjek iæi radit nešto što ne bi i normalan napravio,naprotiv èovjek kad je napušen i ne može zabrijat na agresivu... Pa sam ih pitala jer se itko predozirao od trave ili umro od nje??? Ja sam im rekla kad npr imam menstrualne bolove da ne pijem lijekove nego si zapalim i da trava ima uèinak opuštanja mišiæa i da me prestane bolit što oni i znaju... A lijekove ne pijem iz tog razloga jer je to isto droga i kemikalija,pomaže ti za jedno a odmaže za drugo... A kod doktora ne idem zato što ti npr. idu operirat slezenu a odrežu ti nogu... Uglavnom rekla sam da svatko ima svoj porok i da cigarete koje puše su veæe ubojstvo nego trava...zamislite i složili su se sa svim što sam rekla pa me i nisu tlaèili zbog vutre al ima toga još...
GreenManAMBASADOR

jan 2007.

#26
Vidi ovako...Bilo je jos takvih slucajeva,kad ljude navataju sam jednim joint-om i kao da jeste mi te razumemo,ovo,ono...ALI njihova sluzbena duznost je da naprave zapisnik sa tvojom izjavom i da je proslede tuziocu.A tuzilac na osnovu toga razmtra ima li dovoljno indicija tj. dokaza da podnese tuzbu sudu itd.A posto si ti sve rekla,posto su ti nasli i ti si priznala da je tvoje,a verovatno si i zapisnik potpisala...Moje je misljenje da nececs bas dobro da prodjes.Ni za vutru ni za laznu prijavu.Zelim ti sve najbolje ali jako sam skeptican... :?
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#27
slaæem se sa greenom da moramo imati na umu da su oni prije svega službenici zakona i da je njihova frendovska špreha samo psihološka taktika da izvuku dokaze kako bi tužitelj lakše realizirao optužnicu ali, sudije te neæe puno gnjavit ako je stvar jasna da je to tebi za osobnu upotrebu iako zbog ove zadnje promjene zakona æeš vjerojatno proæ malo gore al opet sv e ovisi o sudiji, a pošto kažeš da je sutkinja iz kvarta ili poznanica nisam sad siguran......................... ma,sumnjam da æe bit teških problema
unknowerAMBASADOR

jan 2007.

#28
Da ti se to desilo u Srbiji mogla bi takodje da dobijes jednu godinu zatvora na 3 godine uslovno sto je i maximalno dozvoljena kazna za uslov ali.... ali samo ako ti se ta dva dela spoje u jedno samo u tom slucaju moze da ti se izrekne ovako nesto ... jesi li potpisala nesto...i znas li uopste sta si potpisala ? bice super ako su oni pisali a ti samo klimala glavom... sve najbolje ti zelim i mani se robina huda i pomoci onima koji je ne zasluzuju.....
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#29
http://www.zarez.hr/121/zariste9.htm To, konkretno, znaèi da je osoba uhvaæena s nekom od ilegalnih droga osuðena za jedan od modaliteta izvršenja kaznenog djela zlouporabe opojnih droga iz èl. 173. Kaznenog zakona: stavak 1. za kazneno djelo posjedovanja opojnih droga, stavak 2. za kazneno djelo preprodaje opojnih droga i stavak 3. za kazneno djelo organiziranog djelovanja. Drugim rijeèima, u svakodnevnom životu policajac samo radi svoj posao i slijedi slovo zakona, dok sudac u svojoj presudi manevrira unutar tog zakonski definiranog prostora, èime se otvara i pitanje odluke suca kod optužbi za posjedovanje razlièitih vrsta droga. Policajac uhiæuje osobu koju zatekne u konzumaciji ili posjedu nedozvoljene opojne droge, dok mu sudac sudi zbog kaznenog djela zlouporabe droga.
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#30
Izvješæe o radu državnih odvjetništava u 2002. godini daje nam neke pokazatelje. Prema strukturi kriminaliteta, kaznena djela vezana za zloporabu opojnih droga kod odraslih na drugom su mjestu (4306 prijava), kod mlaðih punoljetnih osoba starosti od 18. do 21. godine na prvom mjestu (2336 prijava), dok su kod maloljetnih osoba na drugom mjestu (35,2%). Od 1997. do 2002. broj prijavljenih, optuženih i osuðenih punoljetnih osoba u porastu je zbog zloporabe droge. U 1997. je bilo prijavljeno oko 3000 osoba, 2000 ih je optuženo, a oko 1000 osuðeno. U 2002. su 6642 osobe prijavljene, optuženo ih je oko 4200, a više od 3500 ih je osuðeno. Bilježi se porast kaznenih djela zloporabe opojnih droga iz èl. 173. st. 1. Kaznenog zakona. Suci su u takvim parnicama kod maloljetnih osoba u 57,4%, a kod mlaðih punoljetnih osoba u 31,4% prijava najèešæe odbacivali kaznene prijave primjenom naèela svrhovitosti. Njime su mali okrivljenici imali izbor da se umjesto kazne bave humanitarnim radom ili da se podvrgnu konzultacijama savjetovališta za mlade, što je prema sucima daleko uèinkovitije od kaznenog postupka, a i djeluje preventivno. Kod punoljetnih osoba suci su u oko 30% sluèajeva donijeli rješenje o odbaèaju kaznene prijave. Zbog ovakvih trendova, suci traže promjenu èl. 173. Kaznenog zakona, što je dobar povod za promjenu zakona. Aod nove se ministrice oèekuje da donese neku odluku. Brojnim æe moralnim križarima - amaterima, ali i profesionalcima koji kao pijavice sišu novce iz proraèuna - zbog tih brojki iz dubine šiknuti bijesni i odrješiti pokliè u borbi protiv ovog "zla". Mediji æe tu temu takoðer pratiti, kao i dosad, podilazeæi onima glasnijima.
UserNameENTUZIJASTA

jan 2007.

#31
Naravno da je dosla murija.. pa nisam se doma u ogradu zabila... :? No nije ni bitno vise.. grozno iskusto koje je srecom dobro proslo. A u vezi murije i njihovog "razumijevanja" kad se o travi radi.... nemas bas neke sanse. To je nazalost ilegalno i na taj nacin se kod nas tretira.
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#32
za travicu æu dobit prekršajnu prijavu.... kako god da bude bar nisu pomislili da dilam jer s oibzirom na koliæinu koju sam imala mogli su mi i to natovarit... mislim da æe sve bit ok jedino æe me financijski dobro okinut...pozz :dolar: :mrdam_guzom: :mudonja:
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#33
evo baš sam malo po preporuci išla èitat taj marfijev zakon i nije mi baš nešto nego me bacio u bad... kažu da je on bio optimist ja baš ne vidim iz priloženog... http://branko-m.users.cg.yu/
kanehbosemAMBASADOR

jan 2007.

#34
evo usporedba za razumijevanje marfijevog zakona "zaista, zaista, kažem vam..." zezam se, to je formula kad je ISus govorio he he he he heh e hehe he he he naprimjer. gladna si, i hoæeš nešto pojesti i odluèiš se za slatko. namažeš margarin, pa pekmez, napraviiš si kakao nnnn i ispadne ti šnita s pekmezom na pod i to na onu stranu na kojoj je pekmez a da je palo tamo di je kruh ne bi bilo tak strašno poanta: neizbježno je da se nešto negativno desi oæe li to biti malo ili više negativno?to je pitanje? a u marfijevom zakonu jest da æe uvijek šnita pasti na pod na onu stranu na kojoj je poekmez i sve umulja i moraš ponovo mazat dakle, od dvije moguæe negativnosti koja æe se desiti desiti æe se ona veæa to je marfijev zakon kak je meni jean frend objasnio pouèen nizom dana ispunjenih šnitom pekmeza koje su pale na onu stranu koja ti zadaje više glavobolja he he he
iffkicaENTUZIJASTA

jan 2007.

#35
hmmmmm...ako æemo gledat po Marfijevom zakonu ja završavam iza rešetki!!!! :ludaci_lol: Pa evo onda jedne priæe iz pritvora na županijskom:nas 4-ero smo morali èekat u županijskom pritvoru dok se naši odvjetnici ne skupe,a taj pritvor su 4 bukse s jedne i 4 bukse s druge strane a u sredini je murija... i sad redara i mene su stavili u bukse s lijeve strane a ovu dvojicu s desne strane... èim su nas zatvorili redar i ja nismo mogli prestat mljet stalno nas je murjak dolazio opominjat... a ovaj Frenki kaj je bio s Tonijem(dvojac iz družine)taj lik u 2 dana jedva da je progovorio 2 rijeæi...(ko onaj iz filma How high-I need money)... i tako redar i ja meljemo...i komentira on kak je tek Toniju sa Frenkijem(pošto ovaj uopæe ne prièa)... na to doðe murjak i ja ga zamolim da odem na wc... a wc je na strani gdje su Toni i Frenki... obavim ja nuždu i pitam ih kak su?? kad ono nitko se ne javlja odem ja pogledat do bukse a ono Toni spava u sjedeæem položaju... :lol:
iffkicaENTUZIJASTA

mar 2007.

#36
evo ljudi da vam se javim.... rijeaila sam sudove...dobila sam uvjetnu i 5000kn kazne za travu (a kazna za tu koliinu je od 5000-20000kn...ato zna i da sam dobila najbla~u) i tako pakiram se za more.... kane javi se...pa da zapalimo neato u zadru...:wave:
gloss_zelenkyAMBASADOR

mar 2007.

#37
eeee...iffkice... Drago mi je ato se tako okon ala stvar...:sun2: Stvarno si dobro proala...super! Ajde odmori se na moru.. i u~ivaj:))) PEACE!:maryjane:
RadeAMBASADOR

mar 2007.

#38
Uzivaj imas razlog za to!!!!!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se