LEGACY
Policija - struja
50 odgovora3,437 pregleda
Stuka
ISTRAŽIVAČ82 REP21%
→ Entuzijasta
StukaISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#1
Svi su o ovome nesto naculi, a malo tko zna sa sigurnoscu. Ja spadam u ovu prvu skupinu pa da vas pitam; Prati li policija potrosnju struje, odnosno drasticno povecanje ili konstantno visoku potrosnju ? Ako je odgovor sa sigurnoscu "DA" tada mozemo eventualno imati i problema.... eto, meni npr u mom boxu kad se uzmu u obzir 6 ventilatora (2 da pusu u biljke,, 2 ulaza i 2 izlaza), grijac za vodu, kao i pumpa za vodu (imam tank od 200 litara sa grijanom vodom za zaljevanje) i 2x 400 w HPSa + 2x 70 w MH. Kad se sve zborji, ispade oko 1500 wata struje, sto nikako nije malo... a posto mi je ovo u pogonu od nedavno.. malo sam.. hmmm.. anksiozno-paranoican... (i ne, ne vrijedi smotat koju, svejedno sam anksiozan:icon_lol:)
Dakle ?
Blackness
ISTRAŽIVAČ63 REP9%
→ Entuzijasta
BlacknessISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#2
Moguce da prate al ne mogu samo preko toga dobit nalog za upad u neciji stan cak i kad bi pratili :sun2:
TotalUnderground
ISTRAŽIVAČ176 REP84%
→ Entuzijasta
TotalUndergroundISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#3
e i ja sam chuo da su neki pali zabog toga..!!chim je tako rasprostranjeno moglo bi biti istina..a moglo bi biti i neka buva koja je pushtena chisto da nas odgovara od ideje..ne znam,al bi mogao biti pazhljiviji..!shta ce ti 2x 400w,pa el ti gajish neku indor varijantu amazona?:icon_lol:
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
maj 2009.
maj 2009.#4
Ima jedna pri
a o dva pandura,pardon-policajca,jedan govori a drugi piae.Govori li ti to mo~da neato?
Teglica_Unka
AMBASADOR2.292 REP23%
→ Legenda
Teglica_UnkaAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#5
ko o cemu baba o ustipcima....
obicni klima uredjaji trose od 3,5kw do 3,8 kw tako da cool....
a tank od 200l stvarno ne znam sta ce ti?
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#6
aj tank od 200 litara,mo~da
ovjek ima fetia da se kupa pored biljaka
ali ato e ti grija
i ni na kraj malog mozga mi ne dolazi
Ramona_Red
ENTUZIJASTA558 REP90%
→ Poznavalac
Ramona_RedENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#7
Mo~da dr~i gljive kraj biljaka - i joa se kupa kraj njih! :costumed-smiley-027
TotalUnderground
ISTRAŽIVAČ176 REP84%
→ Entuzijasta
TotalUndergroundISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#8
mozhda grejach za vodu,zbog vlazhnlosti vazduha...??
Grasak99
ENTUZIJASTA272 REP18%
→ Poznavalac
Grasak99ENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#9
Ne brini se, nije ovo Amerika. Nema IC promatranja niti intervencija zbog struje. HEP-u je bitno da redovito placas i ne prekoracujes zakupljenu snagu.
Bit ce policije ako krades struju :)
I mislim da malo pretjerujes, jest da biljke ne vole hladnu vodu, ali ako naspes vodu u taj tank, ona ce dostici sobnu temperaturu brzo i klor ce ispariti. Bezveze bacas pare na grijanje. Uostalom, vjerujem da je razlika u prinosu ak zaljevas s hladnom ili toplom vodom mjerena u promilima, vecu korist ces imati da napravis Co2 generator, tamo ti dobro dodje grijac.
Stuka
ISTRAŽIVAČ82 REP21%
→ Entuzijasta
StukaISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#10
Balcan, grijac za vodu sluzi da temperature vode kojom zaljevam bude optimalna, odnosno 26-27 stupnjeva za ranu vegetaciju i 25 za kasniju...
Grasak, nemam CO2 generator, imam CO2 bocu sa 20 kila komprimiranog CO2, pali se automatski 4 puta dnevno na 15 minuta, s tim da je u to vrijeme ventilacija iskljucena. A cijevi su rasporedjene iznad biljaka, tako da CO2 (koji je tezi od zraka) fino lagano "curi" po listovima biljke. Sve to se vrlo lako moze regulirat elektricnim ventilom spojen na timer i timer za ventilaciju....
Eh da, i nemam brige zbog klora zaljevam sa vodom profiltriranom kationsko-anionskim izmjenjivacem, daje mi optimalan pH, bez bilo kakvih sranja u vodi, tipa klor, teski metali itd, i takvu vodu mjesam sa kisnicom i destiliranom vodom. Za 100 litara vode 40 litara kisnice (ako je imam dovoljno, obicno imam) 10 litara destilitlirane i 50 litara vode koja je prosla kroz kati-ani izmjenjivac (nesto slicno ko obrnuta osmoza btw).A u tanku drzim malu pumpu za vodu, tako da kad zaljevam, imam spojeno crjevo sa ventilom, tako da picim direkno iz tanka biljkama. Bez nosenja nespretnih posuda, bez nepotrebnog proljevanja i bez puno vremena.... jer zbog prirode posla koji radim, nemogu izdvajati biljkama toliko vremena koliko bih htio. Putujem cesto, tako da nekad imam taman tolko vremena da ih zalijem, a sad da moram priremat vodu svaki drugi dan, dok izmjerim kolicinu gnojiva, "urihtam" pH, izmjesam, prodje voz...
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Kurblaj KanAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#11
Mene totaln zanima koliko si ti nvoaca ulo~io u takav setup?
Grasak99
ENTUZIJASTA272 REP18%
→ Poznavalac
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#13
od kada znam za travu veu glupost nisam
uo
end baj d vej optimalna temperatura vode je ona na kojoj su biljke
ako stalno putujea ato ne postavia hydro sistem
p.s. ne mijenja ti se ph vode dok ti stoji ?
AFGHAN
ISTRAŽIVAČ124 REP49%
→ Entuzijasta
AFGHANISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#14
dobro si se ti potrudio, samo tank s 200 l vode, ato si ti zasadio cijeli staklenik ?!
Grasak99
ENTUZIJASTA272 REP18%
→ Poznavalac
Grasak99ENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#15
Pretpostavljam da je hranjenje preko injektora, bilo bi perverzija zamutiti 200L smjese za gnojenje :)
Stuka
ISTRAŽIVAČ82 REP21%
→ Entuzijasta
StukaISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#16
@ aaman - pumpa za vodu (zoo shop) 120 kuna, crijevo 5 metara dugo (bauhaus) 20 kuna, grijac za akvarije (60 kuna), posuda za vodu s poklopcem (bauhaus) 130 kuna. Sve ukupno cca 330 kuna. Kationski i anionski izmjenjivac imao od prije (ccca 100 eura) Svjetla 1000 kuna, tegle 200 kuna, zemlja 200 kuna, drva i ostale pizdarije za box 500 kuna, ventilator 400 kuna, aluflex tube 200 kuna 3 (industrijska ventilatora (300 m3/h) 300 kuna, 2 obicna ventilatora 180 kuna, sjemenke 500 kuna, karbonski filter napravio sam (cca 200 kuna), prigusivac za ventilator isto tako radio sam (oko 150 kuna), CO2 boca (s otpada, ali atestirana) 500 kuna + punjenje 200 kuna, elektronicki regulator (zoo shop) 300 kuna ostale sitnice 500-1000 kn (neznam tocno) eto, pa izracunaj kolko sve to kosta, al vjeruj mi, za to sta imam, nije uopce puno, osim toga, nemam drugih hobija osim tog, pa se mogu i posvetit samo njemu (naravno kad imam vremena)... moze se nac puno jeftinije dosta toga, samo se treba malo potrudit, imat malo spretnije ruke i kolko tolko dobru kombinatoriku
@ afgan nemam staklenik (nazalost), al pripremim odjednom vode, pa me drzi maltene cijeli grow.
@ grasak, kad gnojim, u onoj posudi imam pri vrhu okacenu jos jednu posudu )posudu u posudi) s kojom samo agrabim bvode kolko mi treba, dodam gnojivo, a pumpu samo premjestim u tu posudu. prakticno i jednostavno
@balcan sto se hidro sistema tice, prekompliciran mi je, nikad tako nisam gajio, nemam puno pojima o njemu, a kolko sam nacuo i dosta skuplji, mozda jednog dana. Inace, postoji optimalna temperatura vode kojom zaljevas i to je ona koju sam naveo, vjerovo ili ne. A sto se pHa tice, postoji nesto sto se zove pH puffer, pomocu njih odrzavam pH, a sitne korekcije radim sa pH+ odnosno sa pH- tekucinama. Svaki tjedan barem jednom provjerim pH, pa ako ima malo odstupanja, popravim brzo...
Grasak99
ENTUZIJASTA272 REP18%
→ Poznavalac
Grasak99ENTUZIJASTA
maj 2009.
maj 2009.#17
Odlicno :)
Pazi na murju, ako te lociraju zavrsit ces u svim novinama zajedno s detaljnim slikama i naravno prikladnim tekstom kako je to "laboratorij za uzgoj GMO skanka" :D
TotalUnderground
ISTRAŽIVAČ176 REP84%
→ Entuzijasta
TotalUndergroundISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#18
very,very,very nice....shto ne vodish dnevnik...??
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#19
stvarno zvu
i kao najgora komercijala
ne valja dodavati toliko ph plus ph minus hemije jer sjebavaa vodu pa ti ta pri
a o
iaenju vode postaje smijeana i nema smisla jer to je sve sem dobra hemikalija za biljku
svaki dan to raditi istoj vodi nema smisla
a da ti ne pri
am koliko ti je dobra ta voda ato toliko stoji
i optimalna temperatura vode je ona u kojoj je biljkin korijen
ne moraa vjerovat znam,nisam pro
itao
ili mislia da recimo u afganistanu pada kiaa odredjene temperature
grdno grijeaia nedje
hydro je jednostavniji od tvoje pri
e
ne mo~e mi past na pamet ato e ti sem ako nemaa 2x 4000w a ne kako pri
aa
nisi jasan
onda ti dzabe co2 kad je korijen blokiran(tebi bi i kanta sa kvascem i aeerom zavraila posao)
ja bi tome generalnu napravio jer ovo si loae nabudzio
a joa gore smislio
ili nas neato la~ea opasno
mada ko e ga znati mo~da ti i prodje
ipak je
amuga predsjednik usa
sve u svemu ako mi je je jasno ato iata piaem kad imam utisak da ne nalazi put do mozga
Stuka
ISTRAŽIVAČ82 REP21%
→ Entuzijasta
StukaISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#20
balcane, balcane... e jesi silan...
rekoh da o hidro sistemima nemam puno pojima, niti pak imam nesto pretjerano volje ucit o njima, a kamoli pravit.
Sto se temperature vode tice, postoji nesto sto se zove optimum, zar ne? Zasto ti npr svoje biljke ne sadis u obicnoj zemlji nego u zemlji od substrala (ili tome slicno), jel mislis da u afganistanu postoji substralove zemlje ? U prirodi konoplja raste u obicnoj zemlji (pazi, govorim samo o onim biljkama koje prirodno rastu same od sebe, ne o onima koje netko zasadi), al svima je jasno da ako napravis dobar mix zemlje da ces bit uspjesniji. Pa kako to ? Zar prirodna zemlja nije ok ? Jest, al ima bolje. Jel temperatura prirodne kisnice (kakva god da bila), ok ? Jest, al postoji optimum. Jel cista prirodna zemlja ok ? Jest, al bolja je sa umjetnim il prirodnim gnojivom, zar ne? Shvacas poantu price?
Nije mi jasno iz cega ti zakljucujes da je korjen mojih biljaka blokiran ???? Pa da mu je CO2 d"djabe" .. I sto se generalke tice, ne, "set up" je i vise nego dobar.
Jos jedna stvar, mislis li da ima smisla da lazem ovdje na forumu ?! Sta time dobivam? Uostalom, postavit cu par slika grow boxa pa ces imat prilike vidjet.
Eh da, pH+ i pH- ni na koji nacin ne "sjebava" vodu. Preeeedugo sam slusao kemiju (10-11 godina sve u svemu), da nebih znao sto su pH modulatori, kako djeluju, cemu sluze i koje su posljedice. Nema ih. A to potvrdjuju svi moji dosadasnji, a i sadasnji grovovi.
I jos jedan stvar. Tvoje je pravo smatrati da ovo radim u komercijalne svrhe (odnosno napiso si da zvuci kao komercijala), al to je nesto sto mi stvarno netreba u zivotu, imam novaca kolko mi je potrebno. A razlog zast imam 20 biljaka, je taj sto dio ostavim za pusit, a od vecine radim has, i to po najstarijoj i "najprimitivnijoj metodi" radjenja hasha. A tu gubim dosta na kolicini, samo sto je kvaliteta nendjebivo dobra... nema tog hasha koji ces ovako nac, a i da ga ima platio bi ga ko suho zlato...
pozdrav
balcan_smoke
LEGENDA5.303 REP3%
→ Zmaj
balcan_smokeLEGENDA
maj 2009.
maj 2009.#21
ma samo naprijed i optimalno i da ph je super
udo da sve to znaa a mali prora
un za struju te ebe
vidim znaa ato radia pa me izvini ato se mijeaam
Stuka
ISTRAŽIVAČ82 REP21%
→ Entuzijasta
StukaISTRAŽIVAČ
maj 2009.
maj 2009.#22
Balcane, znam tocno koliko struje cu platit, lako izracunat, al neznam dal bitno povecanje potrosnje struje moze utjecati na to da mi neko s nalogom pocne kucat na vrata..
pozdrav
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
maj 2009.
maj 2009.#23
pa neče niko ni zamjetiti ako potrošiš 50€ više struje,i kad bi premašija 5000€ došli bi ovi sa elektre da vidu jeli kvar u nečemu,ustvari seren,boli njih ***** jesi potrošija više,njima u korist a ti plačaš.
Provaj otvoriti vodu po kuči na sve strane,neka ide uprazno,sve šta ti može doči je račun.
Doči če samo ako znatno manje potrošiš...
AFGHAN
ISTRAŽIVAČ124 REP49%
→ Entuzijasta
Fukmondo
AMBASADOR3.140 REP47%
→ Legenda
FukmondoAMBASADOR
maj 2009.
maj 2009.#25
yes,ova tema ce da ide u nedogled ako netko ne lupi pesnicom o sto i veli,da te netko prochitao jos u startu.
nebuloze zesce,jaja su izgleda djabe na trznici
ne kuzim koliko nprice oko nicega,potrosnja:vb_whip:
radi se sve na sviju odgovornost,ako si probao i opet gab+njarises isto,cemu ova tema,opipavanje terena,,ili ato?
netko je dobro reko na forumu! NEMOGU SE SETIT!
CALL 911 PA IH PITAJ:sick:
i ba
i te slije vishe:vb_whip:
maj 2009.
1 / 26
maj 2009.
maj 2009.