VUTRA
ForumZajednicaOfftopicŠto se dogodi ako ne platim kaznu?
LEGACY

Što se dogodi ako ne platim kaznu?

34 odgovora3,587 pregleda

maj 2013.

#1
Pao sam 02.01.2013. ato za mene zna i da je protiv mene samo bio pokrenut prekraajni, a ne i kriminalni postupak. Bio na ro iatu i dobio kaznu od 1700 kn koju moram platiti u 6 rata. Stvar je u tome ato sam student bez ikakvih dohodaka, a kaznu mi ne mogu platiti ni starci pa me zanima ato bi se dogodilo da ne platim kaznu?

maj 2013.

#2
mozes odlezati odredjen broj dana u zatvoru, zna se koliko kosta dan corke pa se podeli cifra i dobijes broj dana, samo sto ne znam cifru za hr ;)
FroggyLEGENDA

maj 2013.

#3
Ja sam uo negdje da je 400kn dan u uzi.. pa sad vidi..
M a n d o rAMBASADOR

maj 2013.

#4
300 kn je dan u Hr buksi .....

maj 2013.

#5
eto, 5~6 dana corke u civilki, nesto malo preko dana kao sljakas... i placen dug ;) al verovatno prvo treba da ti dodje opomena, pa se ti zalis i kukas na materijalno stanje, pa ne znam sta... a mozes i da se prijavis u periodu kada ti najvise odgovara i odradis, znam i za takve slucajeve, samo je u pitanju bio saobracajni prekrsaj, al isti k
rKj420ZMAJ

maj 2013.

#6
3 puta ti postar donosi opomenu da platis dug, onda ti jednom donosi lik iz suda istu opomenu i posle toga ti dolaze panduri na vrata :D al sve to zna da se oduzi i po godinu dana :) tako je u srbiji, za hr ne znam...

maj 2013.

#7
Imas mogucnost ulaganja zalbe na presudu. Ponudi u zamjenu za izrecenu kaznu drustveno korisni rad. Odradi iznos kazne u nekoj humanitarnoj ili socijalnoj organizaciji ili javnoj kuhinji. Objasni situaciju kakva jeste i vjerovatno ces naici na razumijevanje kod sudije. Zali se da bi izdrzavanjem zatvorske kazne propustao predavanja ili ispitne rokove. Ponudi im nesto u kompenzaciju, ali pod uslovom da zalbeni rok na presudu nije istekao,
CreativeLEGENDA

maj 2013.

#8
pocni placati makar po 100,200 kn mjesecno ali da se u kompjuteru vidi da imas nakanu platiti svoj dug drustvu i s vremenom ces odplatiti sve ;) bar ja tako radim sa kaznama i jos me niko nije dirao zbog toga :D Ili imas powerovu opciju ....7 dana zatvora .

maj 2013.

#9
Uplati prvu ratu i poslje nemoraa viae. Meni je to sutkinja rekla kad su mi voza ku oduzeli. Oni uknji~e da si po eo otplaivati i da imaa namjeru platiti i poslje toga uobi ajeno proe da te viae nitko niat ne pita za ostatak. Mo~ea i u tvorza ali se moraa najaviti (obaviti rezervaciju) jer su zatvori pretrpani.

maj 2013.

#10
sla~em se sa papa romeom,to je i meni palo prvo na pamet...ako,naravno nije istekao ~albeni rok
nelaosmo12ISTRAŽIVAČ

maj 2013.

#11
axaxa. .. nishta lezi i uzivaj xd
lamp3rijaAMBASADOR

maj 2013.

#12
Ne e ti se niata dogodit ako ne platia osim ato e ti i kamate na to 14% pogdianje mo~da sad i manje.

maj 2013.

#13
pa ne vidim da mu to bas ide u prilog, ako ne moze sad da placa kako ce biti tek kad iznos bude veci, i do kada ce to tako opusteno da ide kamata, 1 godinu, 5 godina... narednih 15 godina... po meni problem treba resiti a ne odgadjati, a ponudjeno mu je par konstruktivnih resenja, no na njemu je kako ce
artisticLEGENDA

maj 2013.

#14
Ako si bio na sudu, zasto nisi rekao da nemozes platit, nemas primanja la la la, i dobio bi 3-4 mj. pisanja i gotovo...ovako bi mogo zasvirat klavir malo :)

maj 2013.

#15
a da si naea neki posao preko student servisa pa radom otplatia to ato si dobio???????????????

maj 2013.

#16
tajac...
Kreso1988ENTUZIJASTA

jun 2013.

#17
savjetovao bi ti ukoliko poznas nekog ko radi ili zna nekoga ko radi u zatvoru gdje bi tebe smjestili ukoliko se odlucis za tu vrstu kazne, da provjeri jeli zatvor "pun" ukoliko je, a vecinom je, dovest ce te do tamo potpisat ces se na papir i pustit ce te. koliko vidim sudkinja ti je vec smanjila kaznu maksimalno koliko je mogla (jedna trecina od kazne) tako da bi bilo podosta bezobrazno (iako je to tvoje pravo) da se na nepravomocnu osudu zalis, posto ti je jedina olakotna okolnost to sto si sudent, a cini mi se da je to sud vec uzeo u obzir, ako nista druga zalba ce ti odgoditi placanje kazne/odlezavanje kazne na par mjeseci, tako da time nisi ustvari nista dobio osim ako planiras platiti istu.

jun 2013.

#18
pla aj po sto kuna,kako god mo~ea.Jel ako vide da se vrai transakcija na taj ra un ne e te pitat nitko niata,zato i jesi dobio na rate...Uvjek mo~ea rei da si student i da ti roditelji nemaju za kaznu pa si pla ao kako si mogao..To ti ka~em iz izskustva...Ako neplatia u tih 6 mj.niata idea u orku dan ti je 300 kn,ali poato nisi pla ao niata dobit ea kamate i sudske troakove pa se nakupi po par tisua pa ea umjesto par tjedana le~at par mjeseci ,,pa ti vidi ata je bolje....

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se