VUTRA
ForumZajednicaOfftopicSta se cita?
LEGACY

Sta se cita?

78 odgovora4,074 pregleda
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#1
Sta volite da citate? :) Da razmenimo neke ideje. Ja npr. volim da citam filozofsko-psiholoske romane... Volim da citam Hesea, de Mela, Uspenskog... Sad, nadju se ponekad i Kami, Niche, Bukovski i de Sad :P
artisticLEGENDA

avg 2012.

#2
ja ne volim itat...zadnje se sjeam da sam ito o nekom dje aku iz Rumunjske, koji se sjea proalog ~ivota iz neke nemam pojma koje galaksije, sa nekog planeta ovo ono...i mogu rei da je bilo zanimljivo (meni koji mrzim itanje) hehehe

avg 2012.

#3
Citam sve vezano za sport,hi,hi.....sportske i jutarnja kava,ritual.
pecurkoPOZNAVALAC

avg 2012.

#4
itam sve, od epske fantastike do filozofije... Trenutno itam Zenona Kosidovskog Lisipovi konji... istorija koja se ponavlja pred nama uporno...
Losmi the EvelENTUZIJASTA

avg 2012.

#5
U zadnjih par godina, samo strucnu ebenu literaturu, glava hoce da mi eksplodira...:sick:
TarkiPOZNAVALAC

avg 2012.

#6
itam knji~evne klasike, romane. Dostojevski i te fore.. I stripove dakako :)

avg 2012.

#7
Od novina samo politiku a ostalo samo publicistiku, alergican sam na bajke...
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#8
Odlicno :) Dobar je Dostojevski. Eh, stripovi :D :D Ranije sam ih citao mnogo, sada malo manje, najvise volim stripove Frank Millera :) , betmena, sin city i te fore :P

avg 2012.

#9
uvik istu, druge ne itam :) Lester Grinspoon-Marihuana zabranjen lijek

avg 2012.

#10
Na~alost moju itam duplo manje nego pre 10god, recimo.. U srednjoj akoli smo gutali te ruske klasike, Hesea, Kunderu.. ma sve ato smo imali kui od tih kompleta koje su roditelji kupovali esto i mnogo.. A sada, mo~da neato po preporuci ili u okolnostima kad mi je dosta kompa, tv-a, itd.. Zadnji tom koji sam itala i jedva ekala da predjem na sledeu knjigu u tomu je Kastanedino U enje znanja Jaki indijanaca, pa do Orlovog dara.. A to je bilo... pre dvesto godina.. eto.. :sun2:

avg 2012.

#11
evo zavrshavam neku nagradjivanu kineskinju - Shan Sa "Carica" i pred 10-tak dana sam uzela na kiosku ( inache ne kupujem knjige na kiosku ) biografiju vokala od red hot c.p. ...i to chisto jer nisam imala nishta za chitat u tom trenutku + bilo je samo 50-tak kuna...jer, niti ne slusham r.h.c.p....ali, to je bilo najnormalnije shto se u tom trenu moglo uzeti na kiosku . ( daniel steel i slichne limunada love story ili uzhasno loshi krimichi ne dolaze u obzir ni za razmatranje..).pa to chituckam tu i tamo. + ima na netu par zgodnih ( dodushe engleskih i americhkih ) stranica sa kratkim prichama..
venom812ISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#12
Volim Huxley-a i Nesbo-a, trenutno Vladan Desnica-Proljee Ivana Galeba, a kao stalna literatura Ljubiaa Grli(Svijet halucinogenih droga) i Aleksandar Hemon(~ivot i djelo Alphonsa Kaudersa),

avg 2012.

#13
stripove citam......... misterije........tehnologiju...............
DolfENTUZIJASTA

avg 2012.

#14
MONAH KOJI JE PRODAO SVOJ FERARI odlicna knjiga
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#15
Hahh :D Monah koji je prodao svoj ferari, zanimljivo zvuci :)
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#16
A od Huxley-a i Nesbo-a sta preporucujes ? Cuo sam da su dobri...

avg 2012.

#17
ja volim vutru sjest i procitat ::icon_lol:
loopAMBASADOR

avg 2012.

#18
Terry Pratchet(romani o disksvetu),Clive Barker(zavrsio sa 'The damnation game',sad se vracam na "books of blood' po MILIONITI put-jbg,Barkera moras citati u originalu,na engleskom,samo tako ima smisla),Aldous Huxley 'majmun i bit' i 'genij i boginja'-takodje obnavljam gradivo-a sjajne.sjajne knjige su obe, Howard Philips Lovecraft "slucaj Charlsa Dextera Warda"-jedini roman koji nije odobrio za stampu,vec je objavljen posle njegove smrti-navodno navodi tajne rituale iz "Necronomicona" u njemu,i 'last but not least'-Aliester Crowley 'dnevnik jednog uzivaoca opijuma'..... @ konanvarvarin-od Huxley-a uzmi prvo 'vrli novi svet' otkinuces,a onda u zavisnosti da li volis komplikovane radnje sa puno likova('kontrapunkt','ostrvo',;vreme mora jednom stati') ili laganije 'stivo' ('majmun i bit',genij i boginja', 'pripovetke'),a svakako zavrsi sa 'vrata percepcije raj i pakao':vb_wave:
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#19
Odlicno :D Ja moram da obnovim malo literaturu. :D
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#20
Inace, Mali Princ i Alisa su dobre knjige :D :D Ne znam zasto ih daju deci da citaju... Mislim da ih svakako treba procitati u zrelijim godinama
loopAMBASADOR

avg 2012.

#21
apsolutno se slazem..u stvari,to su one knjige 9-99,malo je takvih,koje mozes citati u bilo kojem dobu,a da se potpuno poistovetis... jedna od mojih najomiljenijih takvih knjiga je 'sto godina samoce'(al' svakako je ne bi davao deci) Gabriel Garsia Markes...OBOZAVAM da je citam sa vremena na vreme,prosto nasumice otvorim knjigu i krenem...a onda tesko stanem,heh...toliko dobro opisana samoca coveka da je to jezivo,a ipak sa zdravom dozom humora... R.Kipling 'knjiga o dzungli'-to je apsolutni 'must' ako se uspe naci dobar prevod,ono,kao,knjiga za decu-a u stvari strasan klasik.. J.Vern 'deca kapetana Granta'-tuzno je sto ga znaju (Verna) samo po '20.000 milja pod morem', i 'put u srediste zemlje'-ova knjiga mu je po mom misljenju najbolja,sa najrazvijenijom radnjom i psiholoskim karakterima(nek' oprosti kapetan Nemo),i ubedljivo najboljim 'preokretima'-a sve,opet,pod maskom 'decje knjige' T.Pratchet -BILO KOJI ROMAN O DISKSVETU.ko je citao zna,ko nije-neka pod hitno ispravi tu gresku,nece zazaliti...daaaaaaaaaaaaaaleko od knjige za decu,iako je lagano za citanje i najsmesnije u MULTIVERZUMU... M.Twen 'dozivljaji Haklberi Finna'-bez komentara.mislim,nije potreban,zar ne?? .) a setih se i jos jedne,koju bi rado preporucio,ako je niste citali,naravno-Ambrouse Bierce 'the devil's dictionary' NAJSMESNIJA,NAJCINICNIJA knjiga IKADA napisana............................ evo i par citata iz nje- VESTICA-im.Z rod 2 znacenja. 1. ruzna osoba zenskog pola,zla kao sam djavo. 2.lepa osoba zenskog pola,po zlu daleko prevazilazi djavola POLITICKI PROGNANIK-im. M.rod-osoba koja sluzi svojoj domovini,tako sto ne boravi u njoj KRETENCINA-im.M rod-osoba koja se ocigledno ne slaze sa vama CIRKUS-im.M rod-mesto gde konji,slonovi i majmuni mogu gledati zene,muskarce i decu kako se ponasaju kao idioti itd.da ne tupim sad .) koga zanima detaljnije,evo link,i daj iscekirajte ga STO PRE(ko zna engleski dobro) evo me smejem se vec satima [ The Devil's Dictionary Dot Com ]
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ

avg 2012.

#22
Ekstra :D Definitivno zapisujem ove naslove i palim u neku dobru knjizaru po nabavku :D :D
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ

sep 2012.

#23
E ljudi, a da li zna neko neke knjige vezane za magije, rituale itd... Tipa voodoo magija, ne Hari Poter :D :P :P
naturaPOZNAVALAC

sep 2012.

#24
nije crna magija, al toplo preporucujem Occult - Jean Dubuis' Alchemy Course [11 eBooks - PDF] - torrent download
ReacherPOZNAVALAC

sep 2012.

#25
U zadnje vrijeme Stephen Hawking i napeti trileri Lee Child-a koji se prodaju na svim tisak trafikama. I knjiga "Ja, Lucifer" je trenutno u obradi,toplo preporu am (:
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ

sep 2012.

#26
Hvala ljudi ;)
naturaPOZNAVALAC

sep 2012.

#27
samo polako sa tim knjigama, nije zezanje i nije za svakoga
BladeZMAJ

sep 2012.

#28
Pegla...ja lucifer meni bio bez veze...cita prije 7- 8 god.....al dobro...u~ivaj http://www.booksa.hr/knjige/proza/junky trenutno citam ovo...jako dobro
jesamZMAJ

sep 2012.

#29
Nikad ne citam jednu knjigu ... trenutno na lageru Huxleyeva Majmun i bit.... Idem....Sadie Plant; Pisanje na drogama - to nije knjiga za mene, pa ju doziram...I Ching, a i Biblija je uvijek tu negdje. Inace, W. Burroughs u Golom rucku kaze: Igla nije vazna. Usmrkivao ga, pusio, jeo ili gurao u dupe, posljedice su iste: ovisnost. A isto tako u Interzoni pise: A iz uzivanja u drogi potjece pojacana osjetljivost za dojmove i osjete na razini sna, mita, simbola.

sep 2012.

#30
trenutno itam Marihuana-zabranjeni lijek ina e ne itam baa previae,prije sam puno viae itao,ali kad itam najviae su to teme koje se bave teorijama zavjere,novi svjetski poredak,misteriozni dogaaji,alternativna povijest...
KonanVarvarinISTRAŽIVAČ

sep 2012.

#31
Lepo receno... Meni je knjiga "Budjenje" promenila zivot za 180 stepeni, na srecu islo je u dobrom smeru a moglo je da me pokopa ... Bukvalno me izvukla iz raspada i polomila mi sve blokade... Uvek je imam kraj sebe ako zatreba ;)

okt 2012.

#32
Dan Brown bilo sta a onda Hari Poter jedno pet puta svake godine.

nov 2012.

#33
http://www.seminarskirad.biz/seminarski/kajasegvicsaric-teorija-igre-ili-postoji-li-kraj.pdf "Mi ne postojimo da bi mijenjali stvarnost, nego stvarnost postoji da bi mijenjala nas!" :)
MravakLEGENDA

dec 2023.

#34
Moram ju jos jednom procitat ali za sada sam odusevljen:rasta:
BizzzoZMAJ

dec 2023.

#35
Znaci pesimizam i teorije oko njega stoje valjda od prije Krista. Ja se iznenadio. Kad zavrsim mogu poslati ako koga zanima.

dec 2023.

#36
MravakLEGENDA

jan 2024.

#37

jan 2024.

#38
Nakon svih odgledanih vrtlarica na hrt-u, knjiga je napokon doala u moje ruke,ova ~ena je inspiracija!
MravakLEGENDA

jan 2024.

#39
MravakLEGENDA

feb 2024.

#40

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se