LEGACY
Opticke Iluzije
42 odgovora8,090 pregleda
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
Papa RomeoZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#2
Oba kvadrata su iste sive nijanse, naslonite prst izmedju oba kvadrata i uporedite nijanse.
Na koju stranu vidite da se okrece figura, u smjeru kazaljke sata ili suprotno?
Koliko osoba se nalazi na slici i sta predstavljaju te osobe?
weedoye
LEGENDA6.540 REP15%
→ Zmaj
weedoyeLEGENDA
feb 2014.
feb 2014.#3
papa ja i prst ne mora da stavljam, jedna nijansa je tamnija :)
a dole koja bese fora ako se okrece na desno ta strana mozga je razvijenija
ili obrnuto :) ?
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
Papa RomeoZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#4
Nije tamnija, obe su iste nijanse.
Duze gledaj figuru mozda ti se promijeni smjer, bar kod mene mijenja. Cerka i ja zajedno gledamo i totalno drugacije vidimo strane na koje se vrti. Ona je bila uporna da gleda sve dok joj mozak nije presaltao na drugu stranu :)
Ako se okrece u smjeru kazaljke desna strana mozga je aktivna, ako je suprotno onda je aktivna lijeva.
weedoye
LEGENDA6.540 REP15%
→ Zmaj
weedoyeLEGENDA
feb 2014.
feb 2014.#5
e zagledao se ja i isto se okrece cura ova, na desno, ko u krug kad ksna kruzi :)
nego desnacima je razvijenija leva strana mozga levoruki ljudi imaju razvijenu desnu,
meni se okrece na desnu pa bi trebalo da mi leva strana mozga radi :) mozda gresim :D
ovo isto gore i kad se zagledam, opet kazem tesko se tripujem bar vizuelno :D
a dole ima 3 coveka a kad se zagledas i vise, ko ce broji sad :D
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#6
Gornja je tamnija, blago ali je tamnija.
Ova se okre
e u lijevo kao sat unazad.
Na zadnjoj slici vidim troje ali prvo mi se u
inilo da je dijete u sredini a kasnije glava i ne vidim viae dijete hmmm.
M a n d o r
AMBASADOR3.869 REP68%
→ Legenda
M a n d o rAMBASADOR
feb 2014.
feb 2014.#7
1.gornja je za nijansu tamnija...
2.meni se vrti u smjeru kazaljke na satu.... :127fs4573872:
3.vidim tri osobe,neki stricek u pozadini gleda kako njegova unuka pere njegovom sinu kosu hahalol ;)
Closet freak
AMBASADOR4.398 REP83%
→ Legenda
Closet freakAMBASADOR
feb 2014.
feb 2014.#8
balerina mi se malo vrti u lijevi, a malo u desnu... ??? O.o
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
Papa RomeoZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#9
Dijete sjedi u ocevom krilu. Celo glave koja se vidi je ustvari djetetova kapa, obrva i oko su djetetovo lice koje je u sjenci kape, nos je djetetova ruka savijena u laktu, rukav izgleda kao nos a ruka izgleda kao brk.
Treba se skoncentrisati, bas je uvjerljiva iluzija :)
golub mira
LEGENDA7.123 REP21%
→ Zmaj
Papa Romeo
ZMAJ21.559 REP
Papa RomeoZMAJ
feb 2014.
feb 2014.#11
Kada se uprati pozadina poslije mozes da vidis i bez mrdanja :)
Sto se tice rotirajuce figure, moze se kontrolisati na koju stranu ce se vrtiti i vrlo je jednostavno. Sve sto je potrebno jeste da cvrsto vjerujete da se vrti na onu stranu na koju to zelite i um je vidi da se tako vrti, pa koja god mu strana mozga za to odgovarala :)
Extra
POZNAVALAC790 REP21%
→ Ambasador
ExtraPOZNAVALAC
feb 2014.
feb 2014.#12
Malo sam eksperimentiro i znate sta sam primjetio,dok gledate figuru dok se vrti i ako se pocnete cipkat po lijevoj ruci vrti se u jedu stranu i cim krenete s cipkanjem desne ruke tako se mijenja i smjer vrtnje figure u drugu stranu... :facesjump:
Mislim da je to klasicno odvracanje paznje ovom slucaju mozgu, hehe... :icon_lol:
Ne znam dali je i vama ostalima tako ?!
Extra
POZNAVALAC790 REP21%
→ Ambasador
Extra
POZNAVALAC790 REP21%
→ Ambasador
ExtraPOZNAVALAC
feb 2014.
feb 2014.#16
@Sem; volim slatko tako da mi ova fora i pase , dobiti jednu kocku vise, oohoohoooo... :facesjump: !!
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
feb 2014.
feb 2014.#17
Smanji se visina za povrainu jedne kocke, ali nije toliko o
ito kada se taj manjak razvu
e horizontalno. :P
Cool trik nevertheless. =)
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
Extra
POZNAVALAC790 REP21%
→ Ambasador
ExtraPOZNAVALAC
feb 2014.
feb 2014.#19
A ja mislio da sam jedini tamanitelj cokolada... :ludak
Evo jos jedne, mora se micat ocima u bilo kojem smijeru i eto iluzije kretanja...!!
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
Extra
POZNAVALAC790 REP21%
→ Ambasador
ExtraPOZNAVALAC
maj 2014.
maj 2014.#21
@PowerSeed;
Nekoliko videa sam vec vidio ali ovo je skup vecine sto je svakako prednost...odlicno za pogledat... :thumb:
Mozak je cudna biljka, nema mu premca !! :rasta1:
Evo jos malo videa...
https://www.youtube.com/watch?v=shScJ1SjW4I
nov 2006.
1 / 22
nov 2006.
sep 2017.
