VUTRA
ForumZajednicaOfftopicInozemstvo?
LEGACY

Inozemstvo?

50 odgovora3,219 pregleda
LedoENTUZIJASTA

jan 2009.

#1
Evo ljudi da vas pitam. Jel razmialja itko od vas da ode s naseg balkan. Ja sam se evo upustio u trazenje posla u inozemstvu, da vidim jel ovdje to jos koga zanima.
bongashLEGENDA

jan 2009.

#2
Ni pod razno ... Uz to ata sam ponosan ata sam Dalmatinac, Hrvat i Balkanac, brijem da na Balkanskom poluotoku ima 'ono neato', neka luda energija, uostalom, ~ivot na ovim prostorima nikad nije bio lagan, upravo to nas je u inilo onakvima kakvi jesmo.

jan 2009.

#3
ja sam ponosni balcanac nema zivota kao ovdje i zivio i radio napolje debili na kredit samo zavisi kako se ko snadje :thankyou:
Yami_RazielAMBASADOR

jan 2009.

#4
koliko god sjebano bilo zivjet ovdje.... ima tu neku car :) a i usput...bolje da neznas kakva je slika Balkana u inozemstvu xDDD svi ce bjezat od tebe jer ce brijat da si ludjak s nozem u ustima i granatama oko struka :D xD jedino ako se racuna rad u amsterdamu :D onda kidam naljevo :D
Kurblaj KanAMBASADOR

jan 2009.

#5
Volio bi probati jednoga dana ~ivjeti negdje vani i okolo proputovati pa vidjeti gdje me odgovara. A ato se ti e nacionalnog ponosa i takvih stvari to me nimalo ne sprje ava jer mi moja a ni bilo koja druga dr~ava ne predstavlja apsolutno iata u tom ideoloakom smislu. Jedino vjerujem da je teako napustiti sve na ata si se navikao kroz godine i ljude i sve to
Buckaroo BanzaiPOZNAVALAC

jan 2009.

#6
vani? ma kakvi bas suprotno... nakon faksa idem do srbije imam dobar posao tamo... mo~da upiaem posljediplomski tako radi iskustva i to je to...
Ramona_RedENTUZIJASTA

jan 2009.

#7
Ledo, vidim da nitko ne bi van - evo da ti pravim druatvo - ja bi malo opet, bez obzira na ari ~ivljenja na Balkonu :D - s tim da bih najradije negdi u tropske krajeve ... a di si gleda posa, u kojim zemljama? Dubai je sad 'in' za zaradit ozbiljniju auaku ...
ROXPOZNAVALAC

jan 2009.

#8
Meni je zivotni san zivjeti bar 6 mjeseci u nekoj istocno azijskoj drzavi, po mogucnosti Japan. Od drugi mjesta za zivot razmatram jos Jordan, Kanadu, Prag ili San Francisco (iako mi je pomisao na zivot u SAD-u vrlo neprivlacna). Al to su samo onak "what if" baljezganja koja se skoro sigurno nece ostvarit na duzi rok. Ne veze me nista previse za Hrvatsku, ali nemogu reci da ima neko mjesto na svijetu gdje bi bio spreman reci "Ok, ovdje cu zivjet do kraja zivota". Mislim da cu uvijek ostat u HR, eventualno bi se jedino preselio negdje na obalu.
SuperAngelPOZNAVALAC

jan 2009.

#9
Moram priznati da sam od generacije ljudi s kojim sam diplomiral jedan od zadnjih koji je joa uvjek u Hrvatskoj. Mislim da u ove godine kad zavraim ato imam ovdje i ja bje~at odavde. Balkan je super, bez daljnjeg, priroda, more, ekipa. Najviae mi se svia baa ta neka balkanska ~estina. Ali jebi ga ou IMAT neato, pokazat i re moja baata, moja kua. Trenutno s 3.5k kuna nemogu si priuatiti niata niti stan a kamoli auto ili putovanja ili izvest curu na ljepu ve eru. Plaa bi mi se trebal di i na 4.5k ato je opet nedovoljno a mogu nost napredovanja je samo kad netko od starih aiamiaa umre ili ode u penziju. I nije poateno Zasad su opcije Kanada jer daje dr~avljanstvo lako i treba im mozgova i Evropa jer je relativno blizu. Teako mi je poslati aplikacije, joa uvjek nisam siguran... muka mi je od svega toga.
mr.skunkAMBASADOR

jan 2009.

#10
ja ostajem, pustio sam korjenje ovdje .
LedoENTUZIJASTA

jan 2009.

#11
E nije ovdje nama lose, ali ko sto iznad rekoae nije mi do posla za 3,5-4k cijeli zivot. Ramon tu is u pravu Dubai je sad "in", radi se puno al pare su dobre. Sto je najbitnije sve je viae balkanaca tamo. Gledo sam posao za Dubai, UK il u daljem slucaju Kanada. Gledam jel ima kakvih agencija za zaposljavanje u inozemstvu, al sumljam da su oni vecinom prevaranti pa tesko da cu tako trazit. Ako neko ima ideja kakvih ideja bilo bi ljepo cut...

jan 2009.

#12
kaki be dubai ima se smrznea od vruine ma pored mora dje nema mnogo ajkula i bombi otrovnih zmija i ne fata se signal al azire
choki123POZNAVALAC

jan 2009.

#13
teako je oti odavde,al kad se mora... jedino neka opcija ako si blizu granice,zaposlia se recimo u slo,da bi imo makar kolko tolko plau s nekim faxom.... a i ovisi kako se ko snae bio sam dosta po luxemburgu,imam rodbine,i slove oni za najbogatiju zemlju na svijetu,u biti ko nizozemska,benelux i to,al kod njih je sve tako....ulice iste ko suza,parkovi isti,i sve je nekako savraeno,al opet je to mo~da subjektivan dojam al ne znam...ovisi od osobe

jan 2009.

#14
i zaradit neke pare a onda u neku siromaanu zemlju ~ivit:D u indiji ~ivot manje od 50eu mjese no, sa stanom svime:respect: ili u ju~nu ameriku, tamo bit sa soma eura si kralj:balls: :P
ZOKIAMBASADOR

jan 2009.

#15
ma nema nista kao kod kuce nema para tih koje ce me odvesti negde a gde nije moja kuca evo ja zivim napolju vec tri godine studiram tamo i sjeban sam skroz nema nista ovde a verujem da neki posao sa puno kesa me nebi zadrzao ovde tako da kuca je kuca..

jan 2009.

#16
kako da ne a onda ti uleti neki crv i dobijea slonovsko stopalo :pat:
LedoENTUZIJASTA

jan 2009.

#17
Evo ja se malo raspitivo po inozemnim krugovima, nema meni drugdje nego u Kanadu. Sad sam se orjentiro na njih, kolko sam obavjesten administracija nije problemati na kao za USA i Australiju. Tako da se nadam da cu do ljeta bit pripravana za takve avanture. Al eto sad se sjetim, neznam kakva je situacija sa ganjom tamo, al morat cu se gadno uozbiljit ako ocu meu onakav poaten svijet:-) Naravno ako neko ima takvih ambicija ili iskustava, nek se pohvali s preporukama, mialjenjima i zapa~anjima...

jan 2009.

#18
tri familije sa djecom,moji prijatelji se vratili u zadnju godinu porez 45%
oldbullleeENTUZIJASTA

jan 2009.

#19
jbemti, ja bih svugde!!! ja bih da budem gradjanin sveta, sa pasoshem sveta i parama sveta sa rezidencijom u Somboru. a primat imaju svi krajevi de nema zime ispod 15 u plusu celzijusa.

jan 2009.

#20
Las Vegas-al samo na par mjeseci!
LedoENTUZIJASTA

jan 2009.

#21
O americi cu pocet razmisljat cim ukinu vize(a mozda ni onda), sto bi trebalo bit skoro jer se vec radi na tom...
ROXPOZNAVALAC

jan 2009.

#22
Zapravo, s obzirom da zivim na Zemlji, inozemstvo ne postoji na ovom planetu.
DjangoENTUZIJASTA

feb 2009.

#23
mislim da je situacija s ganjom tamo super, pokrajina british columbia je poznata po proizvodnji, a i ine mi se ljudi prili no liberalni, neznam sad to no kakvi su zakoni... a i sama dr~ava je jedan od najboljih za ~ivot na svijetu, znam da sam itao neke lanke o velikim gradovima i koliko je koji dobar za ~ivot, kanad ih je imala nekoliko pri vrhu, vancouver je ak bio prvi mislim...
LedoENTUZIJASTA

mar 2009.

#24
Evo da probudim temu, vidim niko nece da ide po bjelom svijetu. Da se pohvalim danas cu se ponovo aplicirat za posao u KBR-u. Prije godinu dana sam bio zagrijana za taj poso poslo sam im zivotopis, al sam odust jer sam ovdje dobio sloidan poso. Sad gledam sta sve stavit u zivotopis i kako da izgleda to me najvise pati. Inace ko nezna KBR je firma sto zadi za USarmy u Iraku i Afganistanu, ako bude srece nek me pozovu:-)
Eva RainENTUZIJASTA

mar 2009.

#25
Ledo, brat mi je u Iraku, ne radi za KBR no svejedno, odmah da ti kazem da sa Amerikancima nema zajebancije i da ako se radi, onda se radi, nema dva zeca, tri zeca kao na Balkanu. I ja sam vec duze vrijeme u Americi, sto se Amerike tice super je doci i zaraditi lovu, imas mogucnosti da radis sta hoces i napredujes u onome sto radis, no Ameri su posebna sorta ljudi. Naslusala sam se ja svega i svacega prije nego cu otici, no nisam htjela stvarati predrasude. Sada, sa iskustvom koje sam ovdje stekla, cvrsto stojim iza tvrdnje da su to ljudi operisani od svega. Bukvalno. Mogla bih knjigu napisati sa njihovim provalama i glupostima kojih sam se naslusala. Jako je tesko pronaci covjeka, intelektualca, sa sirokim vidicima, s kojim bi se mogao upustiti u dublji razgovor. Otisla sam u Ameriku sa ciljm da ostanem ovdje, no sada znam da se vracam, i to zasigurno. Bila sam, vidjela sam, nije mi se svidjelo. Ne kazem da se necu opet vratiti, kad mi zafali love, ovdje ju je najlakse zaraditi, pogotovo ako si snalazljiv i imas ideja, no zivjeti u Americi nikad ne bih mogla. Nakon sto se vratim planiram proputovati Evropu ( backpacking :sun2: ), a mozda odem i dalje, no uglavnom ,hocu da vidim nova mjesta i upoznam drukcije kulture, cekam da mi se negdje svidi pa da ostanem :icon_lol: Sretno s aplikacijom za posao ;)
chupoAMBASADOR

jul 2009.

#26
hrvatska-zemlja u kojoj sam batine popusio jer pusim travu, i to od svog kuma.. otisao sam radit van i ne pada mi na pamet vracat se... visi je stupanj tolerancije, razumevanja... visi standard i bogami manji porez.. govorim o spanjolskoj.. a kad smo vec na VUTRA forumu moram vas pitat dali na balkanu mozes kupit 17g hasha za 50 eura? jer se ovdje moze. i ledo idi van, ali pobogu ne idi u rat zbog para! pa to je dno dna!! ja bi radije zicao na ulici ili banku opljackao nego pomagao amerima izgradit njihovo carstvo!

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se