LEGACY
kristiania
22 odgovora3,522 pregleda
Vanzemaljac
AMBASADOR1.847 REP10%
→ Legenda
VanzemaljacAMBASADOR
avg 2006.
avg 2006.#2
Konaèno je neko s ovog foruma to otkrio.Pa tamo sam visio svaki dan,godinu dana.Doduše bilo je to davno,prije nekih 6-7 godina.E tad je Kristiania stvarno bila raj,puna štandova sa svim moguæim vrstama trave,haša,kolaèiæa a bilo je i gljiva.Svuda nakolo slobodno rasle biljke i svi uduvani kuliraju.Mir i harmonija.Tamo murija nije zalazila,jednostavno je grad(država)tolerisala Kristianiju.Vjerojatno zbog turista,jer puno njih posjeæivalo i danas posjeæuje Kopenhagen(i ostave im dosta love)upravo zbog Kristianije.
Bio sam i ove i prošle godine,uvjek kad sam u prilici svratim tamo.Samo sad i murija posjeæuje Kristijaniju i taman se naduvam kad evo njih.Ljudi kažu,navodno zato jer se tamo dovuklo puno"šljama" koji je poèeo da radi i s teškim drogama,što se inaèe protivi i s pravilima same Kristianije.Tako da su zbog toga svi najebali.Danas tamo kordon murije redovno prodefilira na svakih sat dva.Jesi li ih sreo? Dobro ne diraju obiènu raju,samo traže prodavaèe.Ali i oni imaju svoje šeme,ljude koji motre na prozorima i alarmiraju telefonima kad se murjaci pojave,pa se ovi sklone.
Tako da sad nema puno izbora robe,niti puno prodavaèa,a ni roba nije tako vrhunska kao što je nekad zbog konkurencije bila.I sama kristianija vizualno ne izgleda tako èarobno kao nekad,jer fale biljke koje su slobodno rasle svuda naokolo.Vjeruj više to nije što je nekad bilo.
U svakom sluèaju preporuèujem svakome da je posjeti, još uvjek vredi osjetiti èar Kristianije,ili ti uduvanosti stotine ljudi na jednom tako divno neobiènom cool mjestu u meni omiljenom gradu.
10 REP20%
→ Istraživač
avg 2006.
avg 2006.#4
murija prolazi ja krenuo da bjezim i ostavio vutru na sto okrenem se vidim da sam ja jedini pobjegao a pored stola dje sam ja bio dosla murija kad sam vidio da niko ne bjezi ja se vratim i uzmem travu sa stola da oni vide. Kako je to dobar osjecaj pored murije uzimas travu iako nije dozvoljena.
15 REP30%
→ Istraživač
avg 2006.
avg 2006.#6
ajme meni pa sta je to **?????
Raj????
Ala brale da je meni tamo zivit ili samo otic pa ja bi ............ ja bi .......... neman pojma sta ali siguran san da bi bilo dobro...
Jebote led meni je trta bila u Kanadi najveca u zivotu kad su rekli da su mi nesto pronasli u torbi sumnjivo a nosija san kod sebe u jajima 50 grama.
Totalno san se sasra panduri me odveli do torbe i vade mmi nozic neki dzepni a ja zavarija ja mislija da me oce zajebat da me oce negdi odvest zbog vutre ali jok...........
Super...
Vanzemaljac
AMBASADOR1.847 REP10%
→ Legenda
VanzemaljacAMBASADOR
avg 2006.
avg 2006.#7
evo malo linkova i slika
http://home.christiania.org/~skuld/pic/
http://www.petermilford.co.uk/gallery/gallery1/images/christiania.jpg
http://www.christiania.org/guide/?lan=gb&side=1
http://pictures.traveladventures.org/tags/Christiania
http://www.trekearth.com/gallery/Europe/photo88017.htm
http://intern.stenhus-gym.dk/Laerere/MK/billeder%20skolehjemmeside/christiania.jpg
Inaèe tamo fotografisanje nije dozvoljeno,tako da se na ovim slikama ne može doèarati stvarna atmosfera.Mjesto je 24h živo(èesto se dešavaju koncerti i slièno) i krcato ljudima što se na ovim slikama iz razumljivih razloga ne vidi.
ulaz
http://home.nc.rr.com/cellis25/Christiania.jpg
izlaz
http://www.eleganthack.com/archives/christiania-exit.jpg
10 REP20%
→ Istraživač
avg 2006.
avg 2006.#9
i sada kristiania ima nesto svoje ima dusu, ono sto se razlikuje od svakog drugog mjesta npr Amsterdam i td.
i jos nesto pricao mi je drug koji zivi tamo. Jedan covjek vodi sve on je danac i svi njemu placaju procenat i niko nece da ga oda svi ga cuvaju.
Slazete li se vi da je dobro gledati roditelje koji su doveli djecu da se igraju dok oni puse vutru. To je zivot...
sinsemila_smajl
POZNAVALAC656 REP6%
→ Ambasador
sinsemila_smajlPOZNAVALAC
avg 2006.
avg 2006.#10
svaka èast za Christianiu, no miša mu njegova, uvjeren sam, duboko, da i Mi možemo tako, ako ne i bolje, uz samo malo dobre volje...
ah...
avg 2006.
1 / 12
avg 2006.
sep 2006.