VUTRA
ForumZajednicaOfftopicJedna priča :)
LEGACY

Jedna priča :)

18 odgovora1,021 pregleda
ManciISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#1
Prije nego ato iata zapo nem ako sam na krivo mjesto postiro neka moderatori premjeste Ovako jednog sun anog dana stavljeno je nekoliko menki na klijanje reci cu vam i datum ako pogodite koliko je malena stara :D http://i.imgur.com/MULS45i.jpg http://i.imgur.com/r6NLCN0.jpg ata je njena pri a kad je menka proklijala stavio sam je normalno u aau bilo ih je 4 jedna bilj ica je preminula :P ostale jos 3 dvije su nastavile napredovati kad sam malo bolje pogleda ovu ata zaostaje uo io sam pri dnu stabljike da se stanjila kao konac ona gljivica je napala i ja ata cu uzmem makaze i odsje em joj korijen i nako stabljika ostala mislio sam je bacit ali neato mi nije dalo i ja stabljiku od 10cm zabodem nazad u zemlju i dosta navlazio vjerovatno i mater zalijeva haj ga znaj :P uglavnom zaboravio sam na nju i danas sam je na prozoru slucajno ugledao i gledam kontam se trebala je se davno sasusit i danas da je prebacim u malo finiju posudu vidim ima i fin korijenski sistem zna i samo je u istu zemlju zabo i zalio dobro vodom viae niata i pustila je korjenje eh sad vama iskusnim pokusajte odredit koliko je stara sretno :)

jun 2014.

#2
stara je dosta da je presadia van u zemlju... :) ako se ovo ~utilo na listovima nastavi airiti onda je moraa prebaciti i u malo finiju zemlju, ne samo "u malo finiju posudu"...
ManciISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#3
ah druze vjeruj od nje ja necu niata ja sam je pikno i ostavio sam danas je zalio prvi put sa 50ml vode i 2.5ml plantela list a neka je u toj posudici neki zvergl :D al to zutilo se ne siri stoji vec dugo :) i hajd da kazem 43 dana je stara :P
JackDanielsAMBASADOR

jun 2014.

#4
Po kojoj formuli ide na 50 ml vode 2,5 ml plantelle?
ManciISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#5
pa u 43 dana nije dobila ni 0,5ml kamo li 2.5ml i odosmo u off topic htio sam vam pokazati samo to jer sam prije itao o jednom takmi enju najmanja biljka da se uzgoji sta znam ta moja ima 43 dana i 7cm edit: tek sam sad primjetio da na jednoj slici piae Domai proizvod hahah :P

jun 2014.

#6
to sto si citao odnosilo se na biljke uzgojene iz semena, ne kontam cemu ova tema, ima o kloniranju bar 5 tema
ManciISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#7
cemu tema ovako da objasnim opet ja ovu biljku nisam klonirao znaci napala ju je gljivica i isisala stablo ja sam je presjekao i vratio je nazad onako i pocela opet razvijat sistem sad sta je fazon sto je 43 dana i tako malehna zanima me ata ce biti do kraja s njom

jun 2014.

#8
ja ne kontam kako ne kontas da je to kloniranje, odsekao si deo biljke, zabio u zemlju i ona pustila koren, nebitno da li je bilo gljivica ili ne, skinuo si klona i sad radi dalje najnormalnije sa njim kao sa bilo kojom drugom
Big LLEGENDA

jun 2014.

#9
to ti je old school kloniranje kako ti power kaze, mislis da su prije 200 godina imali clonex? :D
ManciISTRAŽIVAČ

jun 2014.

#10
a dobro nisam isao s tom namjerom zna i moze se dovesti i u cvjetanje ona mala ? hahaha bice to zanimljivo :P

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se