LEGACY
problem sa on-line shop-om - travellers garden
20 odgovora1,589 pregleda
Silent Bob
POZNAVALAC1.323 REP80%
→ Ambasador
Silent BobPOZNAVALAC
sep 2007.
sep 2007.#1
Prije vise od 5 dana narucio sam salviu (zivu) i 5 litara vermiculita (ukupno 33 eura sa placanjem dostave) kod travellersgarden.com koje su preporucili na mushplanet.nl.
Nakon registracije i potvrde, prosao sam kroz neki security sistem za placanje putem kreditne. Njima su pare sa mog racuna legle i sve je tu proslo u redu.
Kada sam pogledao svoju narudzbinu sledjeceg dana na njoj je pisalo da jos nije placanja, a na sajtu je receno da 2 puta dnevno updejtuju podatke o placanjim (jesu li legle pare, a legle su jer ih nema na mom racunu), da li su poslali i slicne stvari.
Najveci problem od svih je taj sto zadnjih 5 dana ja njima saljem mailove sa pitanjima i molbom da mi makar odgovore, ali nista od toga.
Na nekim stranim forumima sam, danas kada sam malo guglao njihov sajta, naisao na slicne primjedbe. Lik je dobio sto je trazio nakon 2 mjeseca, a zivi u nekoj zapadnoj zemlji, ili drugi lik koji nije dobio nista, a ni odgovor na mail. Bas kao ja. :(
Ovo je ujedno i pitanje i upozorenje. Da li je jos neko imao iskustva sa ovom prodavnicom? Vi koji niste, pazite se.
cannebosanac
POZNAVALAC999 REP44%
→ Ambasador
cannebosanacPOZNAVALAC
sep 2007.
sep 2007.#2
Nisam sa tom ali jesam s jednom drugom neću još pisati ,ako već niam i ne sjećam se jednom sam nešto pisao o ovome ali ne sjećam se jesam li navo ime kompanije.Naručio sam sjeme za 160 € 2 vrste i trebao dobiti još neke bonuse na plaćanje kešom i još jednu kesicu na svake 2 naručene svima isto daju neki mix raznih vrsta.Uglavnom kontaktirao sam ih više puta i sve OK kao slali su mi još 2 puta osim onog prvog kad sam platio i meni ništa ne stigne i ja im kažem da ne šalju više ništa vjerojatno je pošta usrala stvar ili carina ,mada me niko nije ništa pozivao ni u poštu ni carinu ni muriju,jednostavno pojeo vuk magarca.I tako rekao ja njima ako ne lažu i ako su stvarno poslali jednom pa još 2 put i to bez plaćanja ,jer ovi to stvarno rade ako ne lažu oni i još gomila njihovih na forumu zadovoljnih,ima i nezadovoljnih ima kojima zakasni i raznih kombinacija ili kojma ne proklija pa im ovi spreme zamjenu.Sve mi to smrdi naravno mada ipak teško bi to bilo izvesti varat ljude već 6 godina otakako postoji firma ,a obećali su mi još da će mi dati što sam platio kad god dođem opet u Amsterdam u njihov shop koji stvarno postoji imaju i slike shopa i još su mi predlagali da im dadnem neku drugu adresu nekoga kome mogu vjerovati pa će moju narudžbu poslati n tu drugu adresu ali nit isam imao koga u stvari jedina osoba na čiju adresu koju sam im taman namjeravao dati je upravo bila završila u bolnici radi nekih problema sa srcem i radi se o starijem liku a i njegova žena je prezauzeta svojim poslovima tako da sam odustao od te druge adrese čisto da ne zajbavam ni ove moje a ni ove od kojih sam naručio šta ako opet možda stvarno spreme i opet neko od poštara ili carinika mi to pukne šta ću onda mislit,evo za mene i ne bih se čudio da su me skontali carinici već sam prije ovog naručivao i stizalo mi je i pohvalio sam se da mi je stiglo na par mjesta vjerojatno gdje nisam trebao ,tako da ako su ovi stvarno spremali a do mene nije došlo 3 puta onda najvjerojatnije da me je neko opjevao muriji koji su me onda prjavili na neku listu sumnjivih primaoca pošte sa znate već kakvim sadržajem.A ukoliko su me zajebali i nikad nisu ništa spremili onda zna se kad dođem gore ako mi ništa ne htjednu dati vidjet ćem kakva je situacija pa ću onda da im razbijem shop u temelj i ako treba sam se predati muriji gore neka me zatvore ,boli me ***** bar će mi biti bolje nego ovdje u ovome zatvoru otvorenog tipa.Ali čisto sumnjam da su me zajebali ,prije će bit da me je neko opjevao za one priješnje uspjehe u naručivanju ili je jednostavno neki štakor carinski skužio o čemu se rad inače sve otvaraju u Sarajevu ,što se BiH tiče ,gore im je glavna carina što se pošte izvana tiče sve se otvara gore i pregleda ,kao i prvi put kad sam naručivao dobio sam paketić otvoren i ponovno zaljepljen trakama na kojima je pisalo nešto kao Pošta BiH Carinarnica Sarajevo ,nešt ou tom smislu ,zaboravio sam sad uglavnom skužio sam da je u Sarajevu otvarano ,samo papci nisu skontali kako je spakovano bilo još sa dvije razglednice unutra neke bezze ,za koje sam platio još neku mizernu carinu oko 2-3 KM,malo nešto skroz uglavnom.Drugi put mi nisu ništa otvarali jer je bila neka fina koverta neću o tome da ih ne ureknem:icon_lol:.To sjeme još uvijek imam i još neko što sam iz Amsterdama donio Afghan 17.5€ Growie seeds najjeftinije ili jedno od najjeftnijih što postoji.Al isve stoji lijepo spakirano i čeka na bolje dane.Pitate se sigurno pa koji sam to ***** naručivao i donosio kad ne mogu uzgajat ,e a jebiga mislio sam da će to smekšat starce bar malo i ono kad vide kako je to pakovano i sve ostalo,i da neće dozvoliti da mi propadne lova koju sam na to sve izvalio,a bogami oko 120€ čiste vrjednosti te tri vrste sjemena nije ni mala stvar plus ostali troškovi spremanja love i poštarine sigurno oko 150 € me j izašlo ali nemaju starci milosti i gotovo prepali se za svoju guzicu šta će biti ako bude i jebiga.
Ima tih najvjerojatnije i koji varaju ljude ,samo vidi ti si naručio živu Salviu nisam baš siguran kako ide s tim i koliko ovi znaju o čemu se radi ,samo predlažem ti dabudeš što više uporan šalji im mailove ne moraju ti odmah odgovorit,meni su ovi moji nekad odgovarali odmah a nekad kroz par dana jebiga nisam jedini koji ih za bilo šta kontaktira a ne samo radi neuspjelih narudžbi ,ima i onih koji sve dobiju barem tako na forumu kažu a znaju im dosađivati svako malo pa jeste li spremili pa ovo pa ono.Imaju li ovi tvoji kakav forum registriraj se tamo i onda im počni dosađivati dok ti ne odgovore.Malo sam provrtio po ovim stranicima gdje si ovo našao ne bi trebalo da su prevaranti,čisto sumnjam u to isto kao što sumnjam da su mene zajebali ovi za sjeme, prije će biti problemi u transportu ,pošta ,carina ,nego da se radi o prevarantima,nema logike jebiga skonto bi ih neko odavno i prebio boga u njima pogotovo ovi svi imaju svoje shopove u koje možeš otići,tako da smatram da im se prevare ne isplate.
Sretno.
Edit : uf ako si naručio ovaj klon s korjenima u onoj posudici i vodo ma ovi debili nacarini to sjebali pa onda nisu znali šta da rade i ako ti možda za ono ne mogu ništa jer najvjerojatnije ako ne piše neće ni znati o čemu se radi ,piši propalo ,nadam se da nisam u pravu samo ko zna šta su ovi naši majmuni s ti mogli napravit .
cannebosanac
POZNAVALAC999 REP44%
→ Ambasador
cannebosanacPOZNAVALAC
sep 2007.
sep 2007.#3
Nisam sa tom ali jesam s jednom drugom neću još pisati ,ako već nisam i ne sjećam se više ,jednom sam nešto pisao o ovome ali ne znam jesam li naveo ime kompanije.Naručio sam sjeme za 160 € 2 vrste i trebao dobiti još neke bonuse na plaćanje kešom i još jednu kesicu na svake 2 naručene svima isto daju neki mix raznih vrsta.Uglavnom kontaktirao sam ih više puta i sve OK kao slali su mi još 2 puta osim onog prvog kad sam platio i meni ništa ne stigne i ja im kažem da ne šalju više ništa vjerojatno je pošta usrala stvar ili carina ,mada me niko nije ništa pozivao ni u poštu ni carinu ni muriju,jednostavno pojeo vuk magarca.I tako rekao ja njima ako ne lažu i ako su stvarno poslali jednom pa još 2 put i to bez plaćanja ,jer ovi to stvarno rade ako ne lažu oni i još gomila njihovih na forumu zadovoljnih,ima i nezadovoljnih ima kojima zakasni i raznih kombinacija ili kojma ne proklija pa im ovi spreme zamjenu.Sve mi to smrdi naravno mada ipak teško bi to bilo izvesti varat ljude već 6 godina otakako postoji firma ,a obećali su mi još da će mi dati što sam platio kad god dođem opet u Amsterdam u njihov shop koji stvarno postoji imaju i slike shopa i još su mi predlagali da im dadnem neku drugu adresu nekoga kome mogu vjerovati pa će moju narudžbu poslati n tu drugu adresu ali nit isam imao koga u stvari jedina osoba na čiju adresu koju sam im taman namjeravao dati je upravo bila završila u bolnici radi nekih problema sa srcem i radi se o starijem liku a i njegova žena je prezauzeta svojim poslovima tako da sam odustao od te druge adrese čisto da ne zajbavam ni ove moje a ni ove od kojih sam naručio šta ako opet možda stvarno spreme i opet neko od poštara ili carinika mi to pukne šta ću onda mislit,evo za mene i ne bih se čudio da su me skontali carinici već sam prije ovog naručivao i stizalo mi je i pohvalio sam se da mi je stiglo na par mjesta vjerojatno gdje nisam trebao ,tako da ako su ovi stvarno spremali a do mene nije došlo 3 puta onda najvjerojatnije da me je neko opjevao muriji koji su me onda prjavili na neku listu sumnjivih primaoca pošte sa znate već kakvim sadržajem.A ukoliko su me zajebali i nikad nisu ništa spremili onda zna se kad dođem gore ako mi ništa ne htjednu dati vidjet ćem kakva je situacija pa ću onda da im razbijem shop u temelj i ako treba sam se predati muriji gore neka me zatvore ,boli me ***** bar će mi biti bolje nego ovdje u ovome zatvoru otvorenog tipa.Ali čisto sumnjam da su me zajebali ,prije će bit da me je neko opjevao za one priješnje uspjehe u naručivanju ili je jednostavno neki štakor carinski skužio o čemu se rad inače sve otvaraju u Sarajevu ,što se BiH tiče ,gore im je glavna carina što se pošte izvana tiče sve se otvara gore i pregleda ,kao i prvi put kad sam naručivao dobio sam paketić otvoren i ponovno zaljepljen trakama na kojima je pisalo nešto kao Pošta BiH Carinarnica Sarajevo ,nešt ou tom smislu ,zaboravio sam sad uglavnom skužio sam da je u Sarajevu otvarano ,samo papci nisu skontali kako je spakovano bilo još sa dvije razglednice unutra neke bezze ,za koje sam platio još neku mizernu carinu oko 2-3 KM,malo nešto skroz uglavnom.Drugi put mi nisu ništa otvarali jer je bila neka fina koverta neću o tome da ih ne ureknem:icon_lol:.To sjeme još uvijek imam i još neko što sam iz Amsterdama donio Afghan 17.5€ Growie seeds najjeftinije ili jedno od najjeftnijih što postoji.Al isve stoji lijepo spakirano i čeka na bolje dane.Pitate se sigurno pa koji sam to ***** naručivao i donosio kad ne mogu uzgajat ,e a jebiga mislio sam da će to smekšat starce bar malo i ono kad vide kako je to pakovano i sve ostalo,i da neće dozvoliti da mi propadne lova koju sam na to sve izvalio,a bogami oko 120€ čiste vrjednosti te tri vrste sjemena nije ni mala stvar plus ostali troškovi spremanja love i poštarine sigurno oko 150 € me j izašlo ali nemaju starci milosti i gotovo prepali se za svoju guzicu šta će biti ako bude...murija ,zakon i jebiga.
Ima tih najvjerojatnije i koji varaju ljude ,samo vidi ti si naručio živu Salviu nisam baš siguran kako ide s tim i koliko ovi znaju o čemu se radi ,samo predlažem ti dabudeš što više uporan šalji im mailove ne moraju ti odmah odgovorit,meni su ovi moji nekad odgovarali odmah a nekad kroz par dana jebiga nisam jedini koji ih za bilo šta kontaktira a ne samo radi neuspjelih narudžbi ,ima i onih koji sve dobiju barem tako na forumu kažu a znaju im dosađivati svako malo pa jeste li spremili pa ovo pa ono.Imaju li ovi tvoji kakav forum registriraj se tamo i onda im počni dosađivati dok ti ne odgovore.Malo sam provrtio po ovim stranicima gdje si ovo našao ne bi trebalo da su prevaranti,čisto sumnjam u to isto kao što sumnjam da su mene zajebali ovi za sjeme, prije će biti problemi u transportu ,pošta ,carina ,nego da se radi o prevarantima,nema logike jebiga skonto bi ih neko odavno i prebio boga u njima pogotovo ovi svi imaju svoje shopove u koje možeš otići,tako da smatram da im se prevare ne isplate.
Sretno.
doors_of_perception
AMBASADOR2.457 REP27%
→ Legenda
doors_of_perceptionAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#4
:D :D :D
P.s. Ina
e, zna se desit da se nae i poneki shop koji doslovno zaj.ebe ljude, tko zna kako je u ovom slu
aju, dr~imo fige i jedino vrijeme e pokazat ato je posrijedi.
Ramona_Red
ENTUZIJASTA558 REP90%
→ Poznavalac
Ramona_RedENTUZIJASTA
sep 2007.
sep 2007.#5
Da, a bilo bi dobro, ljudi, i da imenujete te shopove, da bar negdi moremo iz prve ruke dobit informaciju kakav je koji, jer ina
e svi oni divno i krasno piau i
ovik nikad ne more znat s njima, dok ne ispuai lovu i pokvari si ve
er ili tko zna ato se joa, opasnijega, mo~e dogoditi tako kad se nagutate nekih 'lijevih' sjemenki s neta - moga bi se posli doslovno ~alit vodovodu... Hajde, zna
i, da sku~imo bar neke od ovih (silnih, izgleda) koji ne valjaju/zayebayu ljude: piaite, di ste kupili ato dobro a di ato loae ;)
Npr. nas je za kaktus sjebala
1. Deva Ethnobotanicals - skuvali smo 50 grama 'peruanca', i nismo ositili ama baa niti 'dz' - sad jesmo li mi to dobro skuvali, valjda jesmo ... du~ni su nam joa 50 grama (zamisli, budale poslale pola u jednom, a pola da e u drugom iru,
ea-
ea...) pa kad stigne, rekli smo da emo ih nekako pogutati (kad smo ve platili :( ) pa da vidimo joa i to, djeluje li il ne, ako ne, definitivno emo 'proglasit ste
aj' :ohno:
2. Maya Ethnobotanicals prodaje loau (nikakvu!) Mimosu Hostilis! Ima ih (tobo~e) nekoliko vrsta, iz raznih zemalja, probali smo dvije (Brazil i Peru, ponavljam: tobo~e), izgledaju potpuno isto, i potpuno isto ne valjaju. Etiketiraju ih kao 'peachwood-logwood' - a sudei po (ne)kvaliteti, lako mo~e bit da je unutra stvarno logwood :ohno:
3. Maya prodaje i jaako loau Amanitu - Hasan i ja smo poili, sve malo-pomalo, 50g - to bi, da je gljiva bila dobra, bila doza za konja ubiti - kad ono ... ok, film jest bio - krasan, sve je bilo nje~no i toplo i milo, no to je bija film kao od nekog opijata - a ne od halucinogena - daleko je to sve od toliko opisivanih Amanita-vizija i simptoma ...
4. Maya ima i o
ajnu psihotriju - baa o
ajnu - skuvali smo za dvoje ljudi - koliko ono lia
urine? - a 200 grama sve skupa - zamislite iskuvat 200g suhog liaa da stane u 2 aalice - kako je to piti - sad, lako je popit ayahuascu i rigat, kad rigaa u bojama - ali izmu
it se gutajui rigajui, a nije ti niata ... :(( ... i to onaj ~estoki smrad koncentriranog liaa plus ~elu
ana kiselina - kad si povratio, od samog onog smrada ti opet doe povraat .. a efekt = nula
5. Maya ima dobre miria
ie, one komadike smole koju stavite na u~areni disk ugljena - prvi put kad ste uzeli neato od Maye, odmah vas 'kupe' silnim besplatnim uzorcima koje vam tutnu u paket tako da i ono ato ste naru
ili izgleda kao incense ;) - i oni su relativno skupi, pogotovo ugljen, koji se brzo potroai ... no ludilo su im kristali
istog mentola koje samo malo uhvatite meu prste pa snif snif - da ne govorim kad ih bacia na ugljen (a dosta ih je mrva) kako osvje~e prostor dok si reka kex
6. Maya ima i grozan ekstrakt Calee - grozan je za puait, te~ak i uljast ko da puaia sjemenke suncokreta, a nia ne djeluje
7. Spiritgarden ima jako loae, stare (sr~ umjesto da im je bijela, ona je boje ljeanjaka :( ), sjeeme Hawaiian Baby Woodrose - ako ih poiidea malo, ne ositia niata, ako ih poiidea malo viae, bude ti loae od njih - bude halova, da se razumimo, al budu loai i bude ti jako loae - onog se filma ne ~elim ni sjeati - jedno pola sata mi je jedna zjenica bila ko pijat, i to onako fiksna, uko
ena, a druga normalna - usrala sam se ko grlica - zamisli da mi je ostalo onako, da mi je poremetilo o
ni ~ivac - tamo neki glupi dlakavi alien-ljeanjaci (tako izgledaju) s neta ... kad sam po
ela plakat zbog oka, za
epilo mi je nos (yebeni lizergidi) ko nikad u ~ivotu - obje nosnice - potpuno - ko da mi ga je neko super-lipilom zalipija ... Posli smo i Hasan i ja bili ko da su nas panduri cilu ve
er mlatili - izgoreni, bidni, booolni - nikako zaspati, sve ~ulja, grebe, smeta ... u~as ... aeer za kraj: sve je to bilo (k tome!) na moj roendan - lipo su mi ga zalipili - nikad gori rokas u ~ivotu ...
8. O AmazonHealingu se joa ne mogu izjasnit - dosad su imali, 3put, dobru-odli
nu mimozu, da bi nam zadnji put lik posla smee - no poato je obea nadoknadit nam atetu kad dobije novu poailjku mimoze, joa vam budem javila je li valjala ili ne
9. Smolu Virole isto nemojte kupovat priko neta, jer sigurno neete dobit smolu virole nego eventualno mljevenu koru - ako netko naie na pravu smoluvirolu, nek mi pliz javi na pm ;) - unaprijed srda
no zahvaljujem :costumed-smiley-027
Ramona_Red
ENTUZIJASTA558 REP90%
→ Poznavalac
Ramona_RedENTUZIJASTA
sep 2007.
sep 2007.#6
Nije vrag da ni'ko nema nijedan shop za pohvalit, ili pokudit (
ea-
ea) ... ili je ovaj topic nevidljiv?
Veni-vidi-ne vidi?
Silent Bob
POZNAVALAC1.323 REP80%
→ Ambasador
Silent BobPOZNAVALAC
sep 2007.
sep 2007.#7
Meni jos nisu odgovorili, a vjerujem i da nece. Novac ostaje kod njih, kao roba... :(
cannebosanac
POZNAVALAC999 REP44%
→ Ambasador
cannebosanacPOZNAVALAC
sep 2007.
sep 2007.#8
Samo ugovori s njima sastanak kad dođeš gore i onda odeš daju ,odlično.Ako ne daju drugi put dođeš s murijom
ili s nekim likom željnim krvi i kažeš evo ti 100 € tako i tako ti ga je bilo idemo tu i tu . Pa nedaj da me diraju i onda im razbiješ shop i bili te kita.
Stvarno nije da vjerujem da mogu biti toliki prevaratni da jebu i narod i zakon nekoliko godina,ali ako stvarno ima takvih treba ih naći jebat im život bar 3 godine da ne znaju ko ima glavu nosa.
Evo na primjer zajebu nas ovdje 100 ljudova.Skupimo se tad i tad sasvim slučajno na `damu .Haknemo malo kraljicu i onda lagano u po bjela dana upadnemo ko Pančo Vila i oni njegovi i najjače ko može zagalamit "Đe sjeme ???!!!!!Sjeme ti ***** đesme boje,...vadi sjeme ološu !"
Treba ovo stvarno malo ispitat nešto smrdi žešće ,opet mislim carina i ovi naši da su tu glavni,ali stvarno je li moguće da ljudi imaju registriranu firmu koja otima lovu naivnim budalama 5-6 godina ,na najjavnijem mogućem mjestu 24 h na dan.I imaju forum održavaju nije loš može i bolje ,ali imaju dobrih growera ,ima ljudiocrne ih ima ovih što govore da ih nema boljih i što se tiče genetike i dostave i svega ,je li moguće da imaju 1000 prevaranata koji postaju dobre stvari o njima i da im ovi mnogi koje su zajebali ne mogu ništa i ne mogu se tamo registrirati da im jebu mamu.Čisto sumnjam da je tako nešto tek tako lako izvedivo,mora da su ovi štakori s carine bezobrazni pravo ili su poštari.Nema treće.Samo isto bi ih volio ispitati malo,pa ako su stvarno prevaranti i onda im ako ništ ,verbalno,skršit sve ko onaj onome za grašak :icon_lol: .
Ramona_Red
ENTUZIJASTA558 REP90%
→ Poznavalac
Ramona_RedENTUZIJASTA
sep 2007.
sep 2007.#9
Imaa, Canne, pravo ;), a ti Chmaka mo~da da pokuaaa napravit ovo ato sam ja AmazonHealingu nakon zajeba s mimozom i nejavljanja na mailove - lipo napiaea na par poznatih foruma gadarije (tj. istinu!) o (imenujea ih i sve, naravno) doti
nom shopu, i onda 'facama' poaaljea linkove na postove i usput im objasnia kako su se ovaj put (bogami:) na krivog namjerili i da si ti
ovik forumaa s masu prijatelja psihonauta, i da nitko 'tvoj' sigurno nee od njih niata kupit dok je ~iv. Mo~da posli kad umre. A oni e sami pretpostavit da e sli
no postupit i svi oni koji su pro
itali postove, bez obzira ato te ne poznaju ... Pa da vidia kako e ti se javit. Ovaj se nama javio odmah nakon ato je dobio linkove - i tvrdi da ne samo da e nam kompenzirat atetu od one grozne ve
eri, nego da nam aalje i poklon. Vidiemo, rekoae slijepci...
kanehbosem
AMBASADOR1.914 REP12%
→ Legenda
kanehbosemAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#10
ja bi napravio ovo ato ti je ramona predlo~ila
ocrni ih na ato viae mjesta i poaalji im to.
ali prvo dobro sve provjeri da ne bude greaka u koracima.
Silent Bob
POZNAVALAC1.323 REP80%
→ Ambasador
Silent BobPOZNAVALAC
sep 2007.
sep 2007.#11
Razmisljao sam o tome, ali posto ne ucestvujem u raspravama na stranim forumima (samo ih citam), ne znam kako ce biti primljeno. Vjerovatno ok, ali zbog toga sto bi mi to bio prvi topic na nekim forumima odustao sam od ideje.
Umjesto toga poslao sam mailove fsre.nl, mushplanet.nl i azarius.net, jer je navedenim sajtovima travellers garden sponzor, a azarius ga ima na spisku linkova (znaci poznaju se) plus kada sam pokusao da posaljem mail mushplanet webmaster-u ispalo je da imaju veze sa azarius-om. Niko, ama bas niko, mi nije odgovorio, pa cak ni Eric iz FSRE. Samo sam ih pitao sta da radim jer sam mislio da je taj shop ok zbog toga sto ga oni drze kao sponzora.
Pokusacu ovo sa forumima sto ste mi preporucili, hvala na savjetu. ;)
sep 2007.
1 / 11
sep 2007.
sep 2007.