VUTRA
ForumZajednicaOfftopicRekao sam majci da duvam!
LEGACY

Rekao sam majci da duvam!

122 odgovora9,630 pregleda
ZmijaENTUZIJASTA

jan 2014.

#1
E pa ljudi nisam verovao da ce ovaj dan ikad doci. Rekao sam svojoj majci da ja duvam! Ponadao sam se da ce me razumeti, delom jer zelim da pomognem njoj(imala je tumor, maligni.. pa se plasim da se ne vrati.) delom da je vise nebi lagao.. Razgovor je prosao mnogo zajebano, ali nekako mozda bolje i nego sto sam mogao da ocekujem.. Mrzi drogu. Cak sam i buxnu spusio sa njom.. Ovo je mnogo cudan osecaj sad! Rekla je da mi nece zabraniti da pusim u kuci. Razmisljam ljudi cudno mi nekako.. P.S. Morao sam ovo da podelim sa vama
jesamZMAJ

jan 2014.

#2
Good for you, bravo :)
Big LLEGENDA

jan 2014.

#3
Bravo! Ja bi isto al rae neu

jan 2014.

#4
:thumb:

jan 2014.

#5
Pozdrav majci.. :D samo hrabro!

jan 2014.

#6
ja taman zapalio u sobi, a majka donosi vonu salatu... bravo mama

jan 2014.

#7
Bravo Zmija :clap:
stara babaPOZNAVALAC

jan 2014.

#8
i ja sam svojoj rekao, kad su me strpali u istra~ni (ima tome ve preko 15g) rekla mi je:"imaa sree ato si u zatvoru" :ohno: na~alost dosta su te starce uspjeli zatrovat propagandom pa neki nikad nee promijeniti stavove. Kod tebe je super proalo, ja sam ve matori konj,a ata bi ja dao da mogu staru samo jednom poateno naduvat, pa da vidi ata je to. :ludaci_lol: svaka ast :thumb:
ZmijaENTUZIJASTA

jan 2014.

#9
Hvala. Evo me sad kod ortaka buxnamo ko ludi. Mnogo mi je sad opustenije, jer ne moram da lazem. :spliff: :smoke18:
Turf.POZNAVALAC

jan 2014.

#10
E blago tebi. Ja sam svoju nako ispitkivo iz 'daleka' i rekao joj kako od toga niko nije umro a ona rece: ''To su lazi,da je to tako dobro nebi ljudi umrirali od toga'' dalje netrebam nista vis pricat,ne mozes ti njima izbit iz glave to..kako su sebi zacrtali,tako je. :sad2:
doc_docENTUZIJASTA

jan 2014.

#11
lijepo od tebe neka zna ja sam za, a kazes mrzi drogu, koliko ja znam dop je droga tj heroin ili da se kaze (u smislu antipropagande) kako su speed, mdma ili neka doping sredstva droga ok moze to se slazem ali bas travica pa droga :signs053: ne slazem se, reci mama krivo si cula evo jesam popusio buxnu i nisam umro :nana:

jan 2014.

#12
Ja sam mojoj rekao pre 20 godina,sad je cool :rofl: Ma ok je to mada mislim da bi mi i danas bilo neprijatno da je docekam sa spravom u ruci,ono kao ajde kevo da vucemo,ne valja rizla... :sun2: Bravo,ispravan potez u svakom slucaju :thumb:
ZmijaENTUZIJASTA

jan 2014.

#13
Ne volim da je lazem, tako da mi je ovo veliko olaksanje! Za nju je ovo droga i tako je.. Hvala. I meni je veoma cudno sad.
Closet freakAMBASADOR

jan 2014.

#14
uvjerite moju da je marihuana dobra za nas, ona ak tvrdi da je i u ajevima droga, zato se super osje amo, valjda, pa sad ti napravi neato...

jan 2014.

#15
Moja zna da duvam al ne zna da sam admin na vutra forumu. Drzala je neke pridike ali sta moze reci kad sam uvjek bio odgovoran pocev do faksa do posla.

jan 2014.

#16
Kod mojih je (kad sam bio klinac) uvijek bilo misljenje da je sve to droga,a pre neki dan sam onako izokola poceo sa majkom pricu o medicini,pa "slucajno" je navedem na spiku o medicinskoj marihuani,o ulju od konoplja,i tako to,kad ona meni rece: "Pa cula sam ja o tome,negdje sam procitala da je jako ljekovita i korisna" Ja ostadoh bez teksta... Gdje je cula i vidjela ne pitah je al joj nisam jos rekao da pusim travu,ali mi nije frka ako me i skonta. Ko sto genjo rece,uvijek sam vodio uredan zivot bio sam odgovoran vrijedan,ne moze mi nista reci. A mislim da ni ne bi nista kazala kad bi saznala.
BassmanLEGENDA

jan 2014.

#17
Ja sam iz male sredine, dosta konzervativna familija i pred nekih 5 god meni nau vreu lia a.Zamislite kako mi je bilo, majka sa skoro plakala, vidio sam svo razo arenje u njenim o ima.Ma u~aas jedan, al sam odma zauzeo vrste pozitivne stavove prema travi i njenoj koristi (i atetnosti) i s vremenom sam uvjerio staru i jos neke iz obitelji da to nije nista strasno da je alkohol zlo itd., vjerujem da zna da duvam i ne vidim da bi joj nesto smetalo...Tako da mogu re da sam taj problem relativno dobro rijeaio, al bogami preko trnja.
ZmijaENTUZIJASTA

jan 2014.

#18
Nije ni moja bas prihvatila mnogo prijatno, to mogu slobodno da kazem, ali je ono opusteno trenutno gajbi.. Probudio sam se jutros zapalio bong, ona usla i samo komentarisala kako je zadimljeno! Shvatice verujem vremenom da mi ne cini zlo. :)
weedoyeLEGENDA

jan 2014.

#19
Roditelji ce najbolje prihvatiti vuju kao nesto sto nije lose tek kad im ti dokazes ponasanjem, znaci ponasaj se odgovorno i sve ce doci na mesto.
PraterAMBASADOR

jan 2014.

#20
Bravo Zmijo!!! Moji isto znaju samo ne znam zaato viae ne popri am sa njima jer mi je dosta uzimanja 'stvari' sa ulice, ne znam kako bih im rekao da bih zapo eo grow. U prvom trenutku su loae prihvatili, ali su za dan-dva shvatili neke stvari i sada im je viae manje ok, ne prigovaraju ali nisu ni presretni zbog toga. Ne znaju da sam ve du~e vrijeme tu na forumu i da imam nekog iskustva oko growa, ali ne znam kako bih im to spomenuo. "ponasanjem, znaci ponasaj se odgovorno i sve ce doci na mesto." Ima u ovome istine, vidim i kod mene... =)
fourtwentyENTUZIJASTA

jan 2014.

#21
Ako ces me poslusati i moji roditelji znaju to duze vrijeme,ali nemoras bas pred majkom da pusis,da dolazis odvaljen itd.Nekako im lakse pada kada ih malo educiras svaki dan po malo (naravno nemoj biti dosadan vec kada oni to spomenu).Reci da je to ponekad,da ti imas mjeru da je zapalis 2-3 puta mjesecno da ne treba pretjerivati i onda ce biti bas ok. Tada joj dajes utisak da si zreo i reci joj da si joj rekao jer ne volis nista da krijes.Roditelji su cudni a kako stare sve vise se ponasaju kao djeca onda sa njima treba znati. U svakom slucaju odlican pomak CESTITAM!!! UZIVAJ!!! :D :D :D
ZmijaENTUZIJASTA

jan 2014.

#22
Trenutno je dogovor pao sa majkom da ne duvam nedelju dana.. Malo glupo zvuci, ali time zelim da joj pokazem da marihuana ne izaziva zavist, da ne utice da na moj mozak negativno kao sto ona misli.. Procice nedelju dana, videce da se nista nece promeniti.. Sto se tice duvanja pred njom, to je kako se dogovorimo.. Glavna prica ce se voditi kad prodje ovih nedelju dana! :)

jan 2014.

#23
Drago mi je da sam video ovaj topic bas danas kad sam se registrovao, jer sam i ja upravo pre nekih 5 - 6 sati zapoceo razgovor s kevom na temu "legalizacija" i moja podrska takvom pokretu, kao i mojim stavovima prema upotrebi konoplje, kako u industrijske, tako i u medicinske svrhe (bez spominjanja duvanja itd.). Medjutim, razgovor je zahvatilo i rekreativni deo, pa sam iskoristio sam dobrih pola chuke da joj pruzim neko "najosnovnije" znanje o marihuani, THC-u, CBD-u, Sativi, Indici, efektima, dejstvu, nuspojavama, procentima i merama, sto me pomalo i smorilo, ali sam imao tu potrebu da joj svo svoje znanje steceno u proteklih 10 godina otkad varim, jednostavno prenesem, sto naravno nije moguce odjednom heheh, ali dobro. Nisam se nadao da ce me pitati, ili jednostavno nisam razmisljao o tome, ali me ipak pitala da li pusim, na sta sam ja iz mesta kratko odgovorio "da, vec 10 godina". Posle toga smo pricali jos nekih pola sata i drago mi je sto je sve to prihvatila upravo na suprotan nacin od onoga kako sam ja to zamisljao, uzevsi u obzir da je ona jedna konzervativna zena pod preterano velikim uticajem predrasuda i stereotipa drustva u kome zivimo (malo mesto, oko 5000 ljudi). Neverovatan osecaj podeliti tako nesto i ne zalim ni malo sto sam joj rekao sve sto sam godinama unazad prikrivao. A sve vreme sam, do dana danasnjeg, verovao da bi me prebila na mrtvo ime kad bi saznala tako nesto. xD Ovo mi je pomoglo da shvatim da, koliko god tesko nesto bilo, ako se postupi na pravi nacin, moze se uraditi. Jedne od narednih veceri zapalicu pred njom i ponudicu joj spliff. :rofl:

jan 2014.

#24
ja sam sa svojom majkom doaao do toga da me samo upozorava da se pazim, jer se straano boji murije (a i ja, kad smo ve kod toga). puno sam razgovarao sa njom, neke stvari je po ela prihvaati i napredak je viae nego vidljiv. (ovaj put mi nije bacila vutru kad je naala). mislim da e proi joa neko vrijeme dok je ne ponudim da proba, ali doi e i to jednoga dana.

jan 2014.

#25
Kad malo bolje sagledas stvari iz "naseg" ugla, drugacije ni nece ljudi prihvatiti vutru kao biljku medikament, rekreativnu biljku, spiritualni instrument, a odbaciti stereotipe danasnjeg drustva i medijskog djubreta koje ljudima serviraju namerno. Ko ce drugi, ako ne mi, generacije cije vreme dolazi, promeniti misljenja i stavove onih koji su i dalje ubedjeni da je marihuana otrovna i opasna droga, i razmisljaju "da li se moje dete drogira?". Negde 10 minuta pre nego sto smo zavrsili razgovor, upada mi ortak, ja kuvam kafu i nastavljam da pricam s njom, on se presek'o onako zatecen, isprva mu nije bas bilo jasno jesam li ozbiljan, ali mu nije dugo trebalo da shvati. :D Nimalo olaksavajuca okolnost u mojoj situaciji je to sto, ranije su neki moji rodjaci (malko stariji od mene) dolazili kod nas onako "u prolazu" s drustvom, na kafu i pola sata bleje posle jointa xD Fazon je u tome sto su par njih padali pred mojom kevom u nesvest, ali ja pouzdano znam sta su sve u to vreme uzimali, i da to nikako nije mogla da bude posledica marihuane, mislim da se ne zajebavamo, bio sam klinac od 12-13 dina ali brate nisam bio retard, oduvek sam znao kako sebe da informisem i edukujem o necemu sto me interesovalo. Problem je sada nju razuveriti, sto mislim da mi polako polazi za rukom, mada joj u glasu i dalje osecam onaj ton sa dozom "razocaranja", sto u mene kao osobu, sto u samu sebe zbog "loseg vaspitavanja" deteta. Ali stacu ja svemu tome na kraj, polako ali sigurno, kad-tad. Nista ne traje vecno. Docekacu ja taj dan kad cu s kevom da podelim joint :)

jan 2014.

#26
zato brati sad mo~ea da adia koliko hoea, najbitnije je to da te je razumela i da je ispala korektna... :dada
fourtwentyENTUZIJASTA

jan 2014.

#27
Roditelji reaguju puno blaze nego sto djeca misle (ima izuzetaka naravno), poslije priznanja,naravno ne odmah vec par mjeseci kasnije kada pomno posmatraju svoje dijete i vide da se ama bas nista ne mijenja i da je dovoljno zrelo da samo zna sta je stetno a sta ne i naravno u kojoj mjeri,prestaju se brinuti.Sjecam se tih momenata,rekao sam im sa 24 god. i jedina bitna stvar mi je bila da se ne brinu,a ostalo nebitno.Samo naravno ne savjetujem nikome da sa 18-19 god govori takve stvari ukoliko roditelji nisu bas realni ljudi jer tada smatraju da ste tek ili jos niste poceli odrastati.
bakalulaLEGENDA

jan 2014.

#28
Moja i ja smo imali razgovor o tome prije nekih cca 8 godina, kad je meni bilo 16. i ona je ok s tim dok god je to sve u granicams normale. Pusio pred njom nisam nikad, niti cigarete dok sam jos pusio, a ni travu. U svojoj sobi sam na balkonu redovito. U sobi nisam jer ne volim spavat u dimu. A sad kad sam zavrsio faks prije 2 godine i imam svoj stan i posao, ko te pita sta radis :P

jan 2014.

#29
Kad svi pisete i ja cu :D Kada sam rekao starom da pusim samo se nasmijao i rekao "pa kaj onda i ja znam nekad kad sam na ribolovu" na to sam umro od smijeha, nakon dan-dva reko je staroj, a staru boli k :D Tako da sada evo svi znaju, cijela familija da pusim baba, deda, stric, strina itd xD I cak sam sa starim zapalio, nekako mi je bilo cudno ali sam navikao :D Sad znam doc doma "haj" i zajebava me pred starom gle mu oci tako izgledaju kad je napusen :D Sve u svemu drago mi je da sam rekao i da imam razumnu familiju.
muma^^ISTRAŽIVAČ

jan 2014.

#30
Moja nije niti moze prihvatiti cinjenicu da pusim ali sta i kako to rijesiti nadam se da cu doznati jednom. Sa 13 ili 14 mi je dala test i naravno thc pozitivan .. I svako tolko mi je znala tupiti o tome i natjeravati me da prestanem..a ja bi govorio da znam tu i tamo zapalit da mi nemoze nastetit moze samo pomoc..i ono malo je popustila ali jos uvijek zna izbiti neka svaa oko toga al samo pokusavam ignorirat, pa se smiri .. a stari sta rec, misli da je pljuga igla i da ju trpam u venu :icon_rolleyes: :icon_rolleyes: ..

jan 2014.

#31
:respect: dje ki... roditeljska briga je proces koji traje :D i stalno je prisutan,hehe stoga dje ki,razumite svoje roditelje ,hehe :spliff: nemojte samo zla praviti i sve e biti ok :)
Danilo993ENTUZIJASTA

feb 2014.

#32
Posto motam vec 7 mjeseci duvan, toliko i pusim u kuci :D Samo kucna varijanta (ja sam pusio pred svojima, dok jos nisu znali) nisu mi nista govorili, kada sam im rekao, samom cinjenicom su se s*ebali, ali kasnije su rekli da bolje pusim u kuci nego napolju :) OBOZAVAM SVOJE RODITELJE :D Upravo pijem kaVu i pusim u ime Boba (SRECAN RODJENDAN BOBE). Zmijo samo naprijed :D

mar 2015.

#33
kod mene je situacija cudna otac zna da pusim i ne smeta mu ali majci smeta al na srecu jos nije saznala

mar 2015.

#34
Osjeam potrebu i sam da se ispovjedim ovdje..pa da krenem.. majka mi zna da konzumiram,ali mislim da otac ne zna.. otac mi je stara garda i jos uz to je policijski sluzbenik,pa s njim ni ne pokusavam jos pricat o tome(ima vremena)... sta se majke tice,jednom sam zapalio s njom i nisam joj dao vise od 2-3 dima da povuce..ugl. nista ju nije radilo,ali to nije nista cudno,jer ima slu ajeva da prvi puta nema efekta...taj joint nismo ispusili do kraja,vec me ona sama trazila da joj ostavim za drugi puta..hahahah umro sam od smjeha na to..ostataj te pljuge je sama zapalila drugi puta i bilo joj je previse,jer je rekla da se nije bas dobro osjecala(ubrzan puls,blaga paranoja....) Ali objasnio sam joj da je to normalno,s obzirom da ne konzumira i da joj je bila prevelika doza... malo je bila skepti na oko toga,ali nema vise lose misljenje o canabisu,upravo zbog mene... Jer je uvidjela na meni samom da sam se jako promjenio u zadnjih nekoliko godina,sazrio... Kak mladji sam radio svakakve pizdarije,od problema sa zakonom do pijancenja,razbijanja auta itd... toga vise nema i vjerujem da je uvidjela i shvatila da ne utjece marihuana lose na mene... Sad cekam svoj grow da zavrsi,pa cemo opet zapalit..jer ne zelim joj svasta davat..jos uvijek ne zna da growam,ali i to ce se sa vremenom promjenit... tako da,ako zelite roditelje uvjerit u pozitivna djelovanja trave,pocnite radit na sebi,jer to je najbolji primjer.. educirajte ih i rijec trava zamjenite rjeci kanabis...lijepse zvuci... sretno svima

mar 2015.

#35
Doneo sam biljku koju sam iskopao iz saksije u hodniku u eni kog doma gde sam ~iveo neko vreme. Nisam se mnogo nervirao oko nje, zbuksao sam ju u ormari wc-a i zaboravio na nju. Za ru kom, dan kasnije kroz razgovor keva spomene biljku pred braom i starim pa mrkim pogledom odmeri svakog od nas nebi li otkrila ija je biljka koju je ona naala u kupaoni. Svi negiraju niko nezna. Odem do kupaone i gledam di je ova moja bilj ica kad ono ista saksija al unutra neka korov, valjda od straha zamenila al pustila saksiju da vidi ko e tra~it. To je bio jedini dogaaj koji je uklju ivao moju kevu, mene i marihuanu. Keva dve godine posle dijagnoza tumor debelog creva, umire dve godine nakon dijagnoze. Sprovod proaao, obitelj za stolom, starog jedino nije bilo. Brat koji me nikad nije do~ivljavao radi velike razlike u godinama, pijan, rola trubu nasred obiteljskog stola a ja se pravim lud kao sad u probat prvi put. Tako bez razgovora zapalio s braom. Nikad nismo bili neki od razgovora. Stari je u bedu a ja zavraavam akolu, vraam se domaoj ekipi i tako na neku pijanku totalno spontano pozovem starog. Sedimo tako na pla~i, kloaarimo se a stari pored mene, kao jedan od nas. To je bilo udno i osve~avajue istovremeno. Neko poaalje trubu a ja fak fak nemojte mi to radit stari mi je tu! Kad ono eno njega, majmun jedan, vu e ko usisiva :D Tu i tamo znam izvadit za neku kad doe na kafu al to uglavnom bude udna atmosfera. Al sa bratom sam po eo razgovarat upravo radi ~i~e, nekako uvek on mene po asti ja njega i tako smo se prakti ki "upoznali". Sad ak i razgovaramo. I nakon svega, od starog doznam da je ono ato je staru dr~alo na nogama dve godine nakon dijagnoze ata? Vutra
StastopojoAMBASADOR

mar 2015.

#36
Moji su se razveli nekada davno kada sam bio bas mali, ja sam ostao zivjeti na selu sa ocem a stara se odselila u Beograd, ma zesce cudna prica, nije ovo tema za to :)... U glavnom, na selu sam se upoznao sa travom i dok sam pukao prstima vec sam poceo i sam saditi( eh taj osjecaj, moja prva biljka :(, bas sam je volio), a onda me zivot doveo u Beograd. Stara je uvjek bila covjek na mjestu :) kao i Mile (ne voli da ga zovem ocuh, kaze da mu zvuci pogrdno hehehe), i tako nakon dosta razmisljanja odlucim ja da im kazem za svoj odnos sa travom, sve od pocetka do kraja, a Mile ce meni :" Pa mogli smo posaditi koju biljku u basti da napravimo ulje". Jesam ja ocekivao da ce me shvatiti ali da cemo zajedno saditi, e to nisam mogao ni sanjati, hahah evo i sad se smijem... I tako, sada polako skupljamo opremu za unutrasnji uzgoj posto je vani ipak malo vise rizicno (kuce svuda oko nas). A da, stara, e stara je car hahahah. P.S. Ona moja prva biljka, pojela je komsinicina luda krava, samo mi dva hedica ostavila :fuck:, al' ko bi joj mogao zamjeriti, hahahh.
savagestrainAMBASADOR

mar 2015.

#37
Meni je bilo nesto slicno, nazalost ocuh se nije nikad bas slagao s travom, rekao je da je probao u ratu, a to bas i nije ambijent za isprobavati cari nase ljubljene biljke pa ono. :) Ali svejedno sam se ja bacio na posao jos dok sam zivio sa njima, iako nimalo dobro, ali rasle jesu. Stari pizdi non stop, a stara na njega pizdi da pusti malog da radi sta zeli, bolje da pusi nego da pije ko konj. :D I eto, imao sam fazu kad sam stvarno pio ko konj, dobre 4 godine, ostavio se alkohola jer ja ne znam stati i sada nazad mom voljenom hobiju :D Btw bas mi je drago vidjeti da se nadju ljudi koji se sa svojom djecom bace u kultivaciju :)
StastopojoAMBASADOR

mar 2015.

#38
Meni su ovo dvoje dobri, ali zato je stari prica za sebe... :fuck: Heh, bar nasa djeca nece imati ovakvih problema. :D
savagestrainAMBASADOR

mar 2015.

#39
Hahaha nasa djeca ce imati vec temelje, samo moraju staviti menku u zemlju :D Mada se planiram seliti iz ovog rusvaja jer vidim da zajednica nikad nece prihvatiti kanabis kakav zapravo je, tako da eliminiram svaku mogucnost problema :)
StastopojoAMBASADOR

mar 2015.

#40
Mislio sam i ja o tome da bjezim ali me u zadje vrjeme privlaci ideja kuce u planini bez puno komsija, mir i priroda... hehe jos kujem planove :D
savagestrainAMBASADOR

mar 2015.

#41
A i ja sam jos u fazi planiranja, iskreno najtezi dio mi je kako to sve isplanirati na daljinu, ne zelim doci gore pa biti u nemogucnosti naci posao i zivjeti stabilan zivot pa na kraju zavrsiti kao propali doseljenik, siguran sam da i tamo ima poseban kos za smece za takvu vrstu :D Ako se ikada desi da se u HR legalizira, bez razmisljanja ostajem, ali i ova politicka scena mi se gadi, i vidim da je njima do svega osim do legalizacije, dakle kako sada stoji, bilo bi bolje da se ni ne nadam :P
d@niZMAJ

mar 2015.

#42
Ja sam sa svojom starom uvijek imo otvoren odnos, bez kojekakvog muljanja ali joj nisam nikad reko da duvam jer jednostavno nije bilo potrebe. Kasnije sto se kaze posto sam svoj coek, zena, kuca, ne ovisim o nikom, hebe mi se... Medutim prije neke 2 god. starci se razvedu i normalno primim staru kod sebe bla bla... u pocetku nisam imo u planu da joj kazem da duvam, ali mi je onda s vremenom postalo naporno, uvijek pazi da ne naide, ovo ono i tako sam onda i ja bio odlucio da joj kazem. Sjeli za stol, sve sam joj objasnio, taka i taka stvar i gotovo, sreca moja da je razumna pa je prihvatila to normalno i bar vise nema nikakvih predrasuda. Dok recimo to starom uopce nebih reko jer jednostavno to nebi razumio, em je alkoholicar em je to za njega droga smijulja tako da ne vrijedi ni pokusavat, a i nema potrebe da zna i da mu to kazem.
BizzzoZMAJ

mar 2015.

#43
Tko prizna pola mu se praata? :) Nisam niti planiram, Vjerujem da je dovoljno inteligentna da konta sve. Uostalom, teglice je premjeatala u par navrata. U svakom slucaju vidio sam primjere gdje mi je bilo zao sto meni nije tako, ali opet kod drugog uvijek bolje :P Zivi bili!

mar 2015.

#44
- Mama, mama, moram ti nesto reci - ja pusim travu! - Dobro sine, pazi da ne naletis na onu koju cuko zapisava. - Ma ne tu, stara! Konoplju pusim. - Otkuda ti konoplja? - Zasadio u dvije saksije. - Ccc, onolika zemlja u rodnom ti selu u korov zarasta, a ti konoplju u saksijama gajis!
d@niZMAJ

mar 2015.

#45
Bas naprotiv, uopce to ne treba biti bitno, niti treba razmisljat o tome. Svako ima pravo odlucit ono sto on hoce i to treba postivat, bilo to lose ili ne. U mom slucaju jedan od razloga je bio i taj sto sam se ajmo reci osjeco "prljavo", a zasto? zato sto radim nesto sto volim i u cem uzivam?!

mar 2015.

#46
Ja naslov teme stalno citam: Rekao sam majci da ne duvam :)
doomerLEGENDA

mar 2015.

#47
Takodjer citam naslov cijelo vrijeme i smjesan mi je : )))) Rekao sam majci da duvam : ) Ja sam svojoj reko da duvam a onda sam ju naduvao : ) Ima jedna anegdota, mozda ispricam drugom prilikom : ) Ugl moja se informirala i otvorena je osoba, prihvatila je da je trava ok samo da ne trosim alkohol ili drogu sto nikada i nisam. Ja sam takodjer uvijek bio otvoren prema svojoj majci, nikada nije bilo skrivanja ili laganja, ugl je uvijek sve bilo iskreno i drago mi je da imam njezinu potporu. -Majka je jedina osoba na svijetu u koju mozes biti siguran da ce te voljet i razumijet dok ne umre.

mar 2015.

#48
Apsolutno se slazem sa ovim :-)

apr 2015.

#49
Lako je rei majci da duvam kad mi je preko 40 godina, a i zna ona to ve. Ali kako pred decu izai s tim? Sinu mi je 16, a eri 8 godina. }ena i ja kriaom duvamo deceniju ipo iako smo u naaoj kui, sami svoje gazde ato bi se reklo. Znam da deca znaju tako da te ispale, nikad ne bi znao pred kim e se izlanuti neato, ili se hvaliti u akoli: -moji tata i mama se naduvaju pa nam svima lepo, samo se smeju i krevelje, super.. A sutra socijalni radnik u pratnji inspektora na vratima. Ne daj ti Bo~e. AAAAAAAAA, hou svoj mir i slobodu najzad, ali ne kad umrem nego sad.
123korISTRAŽIVAČ

apr 2015.

#50
Ja naprimjer sa svojima uvijek se trudim imat iskren odnos , rekao sam im kad sam poceo cigarete pusit , , a za vutru su me uhvatili i onda sam im rekao da necu prestat jer smatram da cu pokazat vee poatovanje ako budem takav kakav jesam nego da im lazem . Drugi puta ( kad su me uhvatili ) su teatralno spremili kofere i rekli ides iz kuce ako ne prestanes duvat , ja reko moze , bilo je plakanja , svega . Nakon toga sam im polako i postepeno uvaljivao informacije o marihuani , i stalno sam ih upitivao zasto im ne smeta toliko kad dodjem pijan kuci ili kad zapalim cigaru koja je 10x stetnije od vutre . Onda kada sam im rekao ko sve duva u mom gradu , i skim sam sve duvao ( kroz vutru upoznas dosta ljudi , jos jedna pozitivna stavka vutre ) , zaprepastili su se , to su sve bili ljudi koje oni znaju i skim se redovno pozdravljaju . Takodjer , od kada pusim vutru ( sada pusim 3x mjesecno , posto ne zelim pusit ulicna sranja , cekam svoje :D ) alkohol sam smanjio 15x . Steta prijatelji sto smo rodjeni u krivo vrijeme jer vecini ljudi je lako isprat mozgom medijima , a tako u nekim stvarima i mojim starcima su . Danas mi je vidio nargilu u sobi i kaze znam ja sta je to , za drogiranje ( kad nisam zivcani dobio :D ) . peace

apr 2015.

#51
zanimljivo to sa starcima, moji su znali skoro od pocetka, mada nisu nesto odobravali, sve je to droga bre... mada, jedared sam onako iz zezanja pobacao neke semenke kod vikendice i zaboravio, nakon par meseci otac rece mojoj bivsoj zeni, kazi onom da mu je tamo nesto gotovo, ja posle par dana odem i dve zenske jedna lepa druga mala i osuseni muzjak, bio relativno dobar dim samo previse semenki, a da, starci; majka tek zadnjih godinu dana pocela da razume situaciju sa vutrom i to sve zbog zacetaka propagande, malo malo na tv ili u novinama, cak je htela i da proba ali kako ima malih problema sa srcem upozorio je da moze doci do tahikardije pa se poplasila :D

apr 2015.

#52
Majka zivi sa bracom i ocuhom n:respect::respect::respect:a primorju, a ja sam sa babom i dedom u Bg-u. Jednom prilikom smo se zestoko posvadjali i nisam mogla da kazem -"E znate vasa unuka vari, ili pusi travu", ne bi razumeli. Rekla sam "Unuk vam se drogira"... Naravno, odmah su zvali majku i rekli joj sve. Bilo je tu tema da pakujem kofere itd.... Majka mi na pocetku nije verovala jer je na analizama sve pokazivalo negativno, ali je nakon dve godine ubedjivanja jednom nasla kod mene nesto malo pranka, nismo imale nikakav poseban razgovor. Jednostavno zna od kad to traje i jedino sto je rekla je da nisam morala da pocinjem..:respect: *na primorju *"Unuka

maj 2015.

#53
starci znaju da duvam.. ata se mo~e.. znaju to od srednje akole.. nisu glupi.. mater mi se uglavnom ruga kad mi doe u goste ako vidi crvene o i.. :pogledaj se kakva si, opet si dimila i tako dalje..

maj 2015.

#54
ja sam cekao priliku da im kazem,,,teski tumor i lezim u krevetu od bolnice i pokazem im video ricka simsona :D za dvadeset dana nabavim ulje i digne me iz kreveta nakon teske operacije ,,,za dva miseca sam vec pusio u kuci a majka je morala ispunit obecanje da zapali samnom ako prezivim :D sad me podupire u sadnji :)
artisticLEGENDA

maj 2015.

#55
bravo svaka cast :) bitno da si ti dobro ;)

maj 2015.

#56
Nakon duge borbe, sam protiv svih, i uvjeravanja da konoplja nije atetna danas znaju mater, otac, cila bli~a i daljnja rodbina, prijatelji i poznanici. I niko viae nema niata protiv, dapa e mnogi mi se i pridru~e u "preventivnom konzumiranju" drage nam biljke.:);)
Bing-BongISTRAŽIVAČ

jun 2015.

#57
hehe, sjajna tema... ja sam mojoj priznao kad mi je nasla "opremu" . potrudio sam se da joj objasnim da to nije nista lose, posto sam provalio da misli da otimam babama penzije i pljackam trafike. :D propaganda je ucinila svoje!
Ajme meniAMBASADOR

avg 2015.

#58
Moji znaju sve, od rizli koje koristim pa do zemlje i gnjojiva koja koristim za sadnju. :D ... Reka sam im in san odlu ija sadit i nije bilo nikakvih problema, ak mi je stari pripazija na biljku dok mene nije bilo par dana dok je bila mala. :D

avg 2015.

#59
Ja od svoje stare sakrivam ganju.Voli zena da smota pa na Nedjeljnu misu ona i susjeda :)

maj 2017.

#60
Ja skrivam iako mo~da zna... Zanima me jel mogue sinkronizirat ~ivot sa vutrom, boxom u stanu i djetetom, lako je sad kad je djete malo ali ata i kako poslije, ima li kakvih sugestija od ekipe u takvoj situaciji, kako dribljate to sve?
L0oDZMAJ

maj 2017.

#61
da... skriveni boks ili outdore... samo organizacija.... upoznaj se malo sa forumom i uvideces sto sta... stej haj:razvaljen::

maj 2017.

#62
Ja svojoj rek'o prosle godine al zaboravio da prijavim... zaboravio na temu. Nije imala nist protiv, varim u kuci opusteno. A pripremao sam pricu dugo vremena. Da sam znao da ce tako proci rekao bih joj prije 15 god... Al sta ces. Pojedini ne smiju ni cigaretu zapaliti pred roditeljima.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se