VUTRA
ForumZajednicaOfftopicPoduka o sigurnosti
LEGACY

Poduka o sigurnosti

46 odgovora2,700 pregleda

dec 2012.

#1
Nov na forumu i to sve; bla bla bla. Nitko realno ne gleda imalo na sigurnost onoga sta pise na forumu a ja sam prije pola sata nasao jednu osobu jer mi se cinila poznatom...(i to napusen!) Nakraju ispada da sam imao pravo i to mi je prijateljica iz bivseg razreda. Fora ali... Ako mogu ja... jebiga. Kuzim da cu ispast prepotentan jer vi ovo godinama radite i "bas koga briga", a nakraju, "nikoga nisu ulovili". Ovako... Policijske baze podataka (lai ki govorimo) funkcioniraju na Unix sistemu (kao Windows...recimo); njihova primarna zastita je da nisu na internetu, ali... kako je vecina policajaca ljena bagra (kao i vecina ljudi), oni jednostavno spoje kompjutere sa "normalnim" Windowsima na sebi. To su oni na kojima pisu izvjestaje i sl *****rije. Na tim sistemima i ako ima zastite... bezveze je jer realno...bas koga tamo briga i nije im u opisu posla da znaju vise od Word-a i e-maila. Kako je lako provalit u te kompjutere na kojima pisu izvjestaje... idemo dalje po mre~i i dobijemo na jako jednostavan nacin cijele baze podataka (skidaju se danima jer nesmiju primjetit pad brzine itd ali necemo ni u generalne detalje jer je nebitno). Poanta je... Svaki iole dobar hacker dodje do baza podataka jer mu je to guat. To je prvo kako se sam sebi doka~ea! -Onda pomalo ku~ia da je to bila zajebancija jer sigurnost nije bas primarna stvar u policiji...Onda shvatis koliko informacija imaju o ljudima. Ukucaj od pola ljudi e-mail adrese u google i nadjes profil sa facebooka. Problemi za svakoga od vas: -Sigurnost ovog foruma (kao i bilo kojeg drugog) nije bas previse sigurna. -Pisete totalne gluposti iz svojeg privatnoga zivota. Priznajem, i ja sam napisao nekoliko detalja ali morate shvatit o kakvim stvarima tu govorimo i onda shvatite da sam ja zapravo napisao...nista. Jedan pise nacinom da mogu odrediti na kojem je otoku u Hrvatskoj (jako mali otok sa manje od 600 stanovnika), drugi stavlja slike sa svojim otiscima prstiju (bez imalo znanja u ijedan program... precrtas na papir kao dijete, skeniras i provedes kroz program-TA DA!!!), treci govori iz kojeg je grada, u kojem ducanu (na kojem kvartu) je kupio lampu uz "ma to mi je doslovno 150 metara od zgrade", cetvrti stavlja ime svojeg MJESTA u svoj jebeni NICK!, peti se dogovara preko PM-a za nabavku opreme i salje mu adresu. -Putem IP adrese nadjem preko 99% ljudi sa foruma (u tocan kucni broj i recem ti koju pornjavu si sinoc gledao) jer sam siguran da mozda troje koristi proxy (googlajte to). Sad... Razumijem teoriju da bas koga briga, ali... sa jednim nalogom i jednim iole dobrim hackerom (da, krim policija ima i njih i jako su dobri), skine se baza podataka sa foruma... i imaju IP adrese, sta je dovoljan razlog za nalog... i ulaze van u kucu sa psom. Zahvaljujuci nalogu, mogu ti prst gurnut u guzicu i nemas pravo rijeci rec a ne "a ne, to su mi ~enine gacice, nemoj dirat". Stvarno mislite da uz sva ova sranja, krizu i *****rije se jednom nece nac neki majmun koji ce sebi dignut placu tako da digne jedan nalog za neki tamo forum, u medijima proseru da smo zapravo prikriveni meunarodni lanac kriminalaca i svi dobijemo barem dosje? Stvarno? Kuzim glediste svakoga... to je samo par biljki i boli koga k za to. Nije, jer sa jednim nalogom ulovis 200 ljudi u nekoliko drzava. Jednostavno sta mozete napraviti... 1) Google + "proxy" i stavi svoju guzicu iza jednoga. (ja koristim IP jednog debilnog korisnika sta je neki dan (bezuspjesno btw) se pretvarao da je zena. Fucking e-mail adresa ima ime i prezime u sebi!!! Jebote! 2) Pazite ljudi sta pisete. Jer stvarno nije nimalo tesko nac 90% ljudi sa foruma bez imalo znanja o kompjuterima a kamoli sa nalogom i profesionalcima iza sebe kojima je to posao. uvajte se... treba mi netko davat savijete za moj prvi grow ;)
dite_splitaAMBASADOR

dec 2012.

#2
svaka cast na ovome, ja san osobni mislija da kad je https da nema sanse al eto. a jebate ako ce oni rumbavat u stanove od 500 ljudi sta se spaja iz splita neka rumbaju. ko ih hebe, a drugo niko ne growa za komercijal nego za privat tako da, ja osobno virujem da bi se 95% ljudi odavde izvuklo sa nekom uvjetnom/novcima nekim i da nebi niko leza radi toga. al dobar tekst btw ;)

dec 2012.

#3
Samo si nabavia neki Hide IP program i surfaa sa maskom ....Ja vam se evo trenutno javljam iz USA..... :D

dec 2012.

#4
Recimo samo da sam radio na sigurnosti velikih (i ozbiljnih) sistema... a nakon rata to znanje pretvorio u firmu. Prije godinu dana su poceli pratiti jedan slican forum. Jednako "bezazleno" i za osobnu upotrebu. Preko njih su dosli do onih pravih faca tako da na mojem (airem) podrucju trenutno nema trave i jos par gluposti sta su prodavali. Neki su samo bili isto kao mi... ljudi koji su sadili travu od PC boxeva do max 10 biljki. Njih su ucijenili zatvorom ili samo uvjetnom... Neki su u zatvoru, neki su zavrsili na uvjetnoj ali vode se kao nestale osobe... i nitko ih ne trazi jer znaju di su. Nije ovo bas tolika zajebancija ljudi. Zaradio sam penziju na ovim stvarima pa znam koliko je lako i da nakraju samo zavrsite kao pijuni za politicke igre... i jako najebete. -Proxy i pazite sta stavljate na internet.

dec 2012.

#5
Ako je javan proxy (svatko ga moze koristiti odn nasao si ga preko google-a); treba mi samo 15 min duze da te nadjem (ostaju podaci na serveru)... ALI... nema naloga i to NIKAKO ne prolazi na sudu BEZ DETALJA iz onoga sta pises. BTW pucaj na kinu i tajland. Savrseno (legalno govoreci) za nase prostore.

dec 2012.

#6
Pusa u nosa !
tomasAMBASADOR

dec 2012.

#7
Da li je TOR opcija koja vrijedi?

dec 2012.

#8
Svaka ast za ovo,ja se isto odsad javljam iz USA :D
dite_splitaAMBASADOR

dec 2012.

#9
hello from City: Jersey CityRegion: New JerseyCountry: United States
Sasha.ENTUZIJASTA

dec 2012.

#10
https://forums.vutra.org/svijet-interneta-i-kompjutera/9806-izdaje-nas-tata-google-4.html#post235551 ovdje smo se dotakli malo te teme i no reci ti meni gdje ti ovdje vidia moj mail na mom profilu.... i ja postajem zabrinut zbog novog zakona ato dolazi jer je re eno da e se policija viae zabavljat proizvoa ima i dilerima,ato bi im skupljanje i.p. adresa moglo u u svakodnevnicu i ritual....

dec 2012.

#11
Kod mene je staticna IP, moze je provaliti ko god hoce, mogu vam se i predstaviti i pisati da sam zasadio 40 ha pod sativu, mogu poput Stivena Kinga pisati sf romane na forumu, u odgovarajucoj temi, mogu da laprdam sta mi je volja i ne postoji sud ovozemaljski koji ce me osuditi za nesto za sta ne postoje dokazi, a to sto ja pisem ne predstavlja apsolutno nista niti ima tezinu, ako to zakonom nije zabranjeno (sirenje rasne, nacionalne i vjerske netrpeljivosti, pedofilija, potrazivanje zabranjenih predmeta i usluga itd.) Napomenuo bih jako bitnu cinjenicu koju ogromna vecina clanova zaboravlja: Na ovom forumu NE MOZETE UCINITI PREKRSAJ IZ KRIVICNOG ZAKONA, sve i da to hocete jer ste obavezni postovati PRAVILNIK kojim je jasno ukazano da su zabranjene i ogranicene sve protivpravne radnje, a sloboda govora i izrazavanja nije zakonom zabranjena niti podlijeze sankcijama. Znaci, pisite sto vam je volja, a da to direktno ne vrijedja neku drugu osobu ili drustvenu zajednicu, pridrzavajte se pravilnika i nece biti problema. Jedini problem cete imati ako svojom pricom navucete radoznale okice na sebe, pa da vas pocnu pratiti, nadzirati i skupljati materijalne dokaze za krivicno gonjenje. Paranoja je zajebana stvar i kada pusti klicu najbolje je apstinirati od trave neko vrijeme! Tema o sigurnost ima dovoljno na forumu, ne vidim potrebu za jos jednom, ali kao svaki novi clan cinis pocetnicke greske, a to znaci da ne citas forum.
not smokeLEGENDA

dec 2012.

#12
mene to cima vec sam kontao par puta da odustanem od foruma bas zbog toga al jos nisam ovde cuo da su nekome banuli eto tako sto su ga nasli preko IP zalio bi se valjda neko!!!!!!!!!!!!!!!!!! mislim da oni rade ne druk i nista vise!!!

dec 2012.

#13
....daleko od toga da forum ne privlaci paznju i nas i njih, ali sam siguran da oni jos uvijek djeluju na stari nacin i vjerovatno najefikasniji....,drukeri su tu da zamjene tehnologiju.Rade na principu dva samara tako da nisu skupi i moze ih se naci u svakom parkicu oko skole iza zgrade.....u aahtu.Mislim da nema mjesta strahu ako se drzimo nekakvih pravila....ovaj forum je svoja postavio. Trebamo ih postivati i no problem;)
nenashPOZNAVALAC

dec 2012.

#14
Prvo nas ne mogu nikako nai ( u drugim sli nim temama), pa sad mogu svakako. Tako i u vezi karbonskih filtera. Jedan ka~e stavi pasivan upuh i dobro zadihtaj, niata se ne osjeti. Drugi opet tvrdi da se mora osjetiti itava prostorija bez obzira na strejn i box. I obojica su iskusni... `ta mi onda vrijedi stavljati box u ormar pa to zaklju avati. Ipak je izgleda najsigurnije ~ivjeti u skladu sa zakonom.:konjo
pljuga2ENTUZIJASTA

dec 2012.

#15
where are you i am ovde there :D svaka cast na textu a slazem se sa ditetom splita ;) al sve u svemu treba se cuvat Bog je reko "cuvaj se robe cuvacu te i ja " ;)
TarkiPOZNAVALAC

dec 2012.

#16
Bravo, bravo, to ja govorim ve dosta dugo. ak i bez tih hakerskih skillova, mogao bih ono pola ekipe sruaiti s foruma samo zato jer vole previae pri ati, a di tek da sam murjak i imam hakere? Da ne spominjem da imam hakera (a ima ga valjda svatko), i isto vam uzmem ime i prezime bilo kome ako ~elim. O tome sam pri ao i prije. No nema to veze... Nego reci frend, treba ti savjet za grow? Treba i nama spominjana baza podataka :icon_lol:

dec 2012.

#17
Malo ste me krivo shvatili... Nije nikakva paranoja i netrebate niti bit paranoicni. Skrivanje IP adrese ide od prvog puta ili je ulazudno. E-mail adresa putem koje ste se registrirali isto tako bilje~i Ip. IP adresa ne znaci nista i ono sta pisete ne znaci nista, dok netko to dvoje ne spoji sa trecom stvari... osoba sa imenom, prezimenom i adresom. Samo sam preporucio da pripazite sa detaljima iz zivota, to je sve.

dec 2012.

#18
Kljuc je vjerovatno za ukucane, jer ne vidim nikakav smisao zakljucavanja kada vam policija upadne s nalogom, svakako cete im morati sve otkljucati :dada

dec 2012.

#19
Kad ti predo e nalog, stavit ce ti prst u guzicu i vrtit 15 minuta ako to zele, i nemas pravo rijeci rec a kamoli da oni nece nac "tajni ormar koji izgleda nevino i...nesto unutra zuji". Da ne govorim kako psi nanjuse kokain (koji bas i nema neki jaki miris) u maloj vrecici (po 1g) koji je u vakumiranoj vrecici na 10 metara... ali nece nanjuait fucking prostoriju jer ima filter... a ljudi mogu... da, bas.
nenashPOZNAVALAC

dec 2012.

#20
Ma ne, to sam mislio zbog ~ene koja mi uva malu. A kad pozvone, onda ga hebi...

dec 2012.

#21
a kada pozvone ide ova scena Balkanski spijun - Jeo sam govna - YouTube
MeskalitoLEGENDA

dec 2012.

#22
Dragi kolega fizicaru , pre skoro dve godine izgubio nam se kolega slobodan . Ako mozes da ga nadjes bicemo zahvalni ,jedan rostilj je ostao duzan hehe p.s. prizivam ga u zadnje vreme ,mozda se i pojavi
Smokemashine HRENTUZIJASTA

dec 2012.

#23
imaa pravo da dosta ljudi nisu oprezni...ali ja za sebe mogu rei da ni neznam prave face niti ih nezelim znati i mislim da se ova stalna ekipa tu na forumu mom stavu priklju uje da volimo tu biljku..znamo dosta o njoj ...proucavamo je u razne svrhe medj. zdravstvene takodjer.....sadimo par biljkica u miru za sebe...ja npr. jel imam brutalnu INSOMNIJU...a moram ujutro na posao a nemogu nikako zaspati...nemogu funkcionirati sta da se rokam mozda tabletama....I BA` NAM SE JEBE dali policija lovi te komercial growere koji se tu i tamo i na ovom forumu pojavljivaju...ja sebe smatram kao botani ara i niata drugo...niti je prodajem niti djelim niti nia...lje im sebe....!!! zz SM

dec 2012.

#24
@adamidaa ... to no to podr~avam. Istu stvar cu raditi... ali... samo nebi zelio da netko najebe. Malo "upozorenje" ljudima i to je to :)

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se