LEGACY
Poenta Zivota
20 odgovora3,551 pregleda
Etajglecha
AMBASADOR2.042 REP15%
→ Legenda
EtajglechaAMBASADOR
okt 2011.
okt 2011.#1
nisam znao gde da stavim temu pa sam ovde.....ako neko od admina misli da bi ova tema imala mozda neke negativne diskusije ili take neke odgovore.....onda brisite temicu :) ali.....
malo sam pukao sa mozgom i sam sa sobom...i tako razmisljam kako nekad ZNAM svoju svrhu ovde na zemlji a desava mi se da mesecima ne mogu da se nadjem. i da inace dosta sam stvari poceo za svojih malo godina,( ne pitaj za god. imam preko 18. al sam opet mlad) isao ka necemu, pa imas cilj, pa sve super...a onda, u jbt, jedna po jedna stvar ti odlazi niz reku, ono, pucaju shavovi na duksu i ostane krpa! to me baca u depru. znaci poenta je da je licno meni ne znam kako i po ne znam koji put opet krenulo sve naopako..ne....ma nizbrdo......
mozda mi vasi odgovori malo pomognu da skapiram neke stvari....ajmo ljudi, filozofija, komentari i diskusije su iz dokolice izasli ;))) pa pisite svoja iskusktva, svoje snove koji su uspeli ili ne, zasto? ,ciljeve, tudja iskustva, razmisljanja na temu "poenta zivota", svrha, kako ocete... i da, ako su komentari tipa, da popusim kilo dnevno, bolje ne pisite jer je malo glupo -.- naravno humora malo moze, ali i ozbiljnosti. nadam se da znate sto zelim cuti od vas.....
koja je vasa svrha????
eto, odo pzzzzzz
Sekach
AMBASADOR2.134 REP18%
→ Legenda
SekachAMBASADOR
okt 2011.
okt 2011.#2
''Rodimo se, idemo u skolu, radimo, umremo'' Goran Bare
Valjda ce ti to pomoci...
Blade
ZMAJ23.847 REP
BladeZMAJ
okt 2011.
okt 2011.#3
Mislim da na ovom forumu ima previae balavih napuaenih likova (
ast pojedincima) i bolje ti je da njihove filozofije ne sluaaa previae,najbolje ti sam sebe poznajea i najbolje ti znaa gdje ~elia dospjeti po bilo kojem pitanju svog ~ivota.
Pririoteti i ciljevi koje si si sam postavio i ostvarit ea sam,greake koje si napravio platit ea sam,prema tome filozofiju svog ~ivota trebaa postaviti sam.
HighBadger
POZNAVALAC693 REP10%
→ Ambasador
HighBadgerPOZNAVALAC
okt 2011.
okt 2011.#4
Vecina ovih, ozbiljnih i odraslih ljudi bi ti rekla da cim se bavis tim pitanjem nemas dovoljno obaveza i smaras se :icon_lol: Sto bi onda dovelo do toga da je poenta zivota rad iliti delanje...
Moje licno vidjenje smisla zivota je da je ovaj zivot samo transition... tj. da nije to to, vec samo neki prelazak koji moramo da izblejimo po nekim besmislenim formama koje su ljudi utvrdili, a zasto, to cemo tek saznati kad se taj trasition zavrsi, tj. kad umremo.... Mozda ja previse trazim od zivota i idealista sam, pa zbog toga ne mogu da verujem da postoji samo ovaj zivot i to je to... Jbg, mozda malo crno razmisljanje, sta da se radi... Ja i nemam neki smisao i nista mi i nema smisao! Ovaj zivot (mislim na ovozemaljski, materijalan) dozivljavam kao neko slobodno vreme koje cu da koristim za stvari koje volim, cisto ubijanje dosade na kvalitetan i svoj nacin dok ne dodje onaj "pravi" zivot i "pravi" smisao... Mozda je moje razmisljanje malo patolosko (malo vise), ali ja bolje ne mogu...
artistic
LEGENDA5.372 REP4%
→ Zmaj
artisticLEGENDA
okt 2011.
okt 2011.#5
a gle..po meni je to jaaako airoka tema...po meni je smisao ~ivota nai se u ne
emu (recimo ja, u crtanju) ato volia, ~elia i sve to...i radia to u ~ivotu...i pi
ia samo prema tome, i nikad nisi dosego vrhunac, uvijek mo~e to bolje!!! i naravno, ne ~ivjet po tuim o
ekivanjima...s vremenom sve doe na svoje...ovaj jedan ~ivot koji imaa (na zemlji), treba pro~ivit na najbolji mogui na
in, probat i napravit sve ato ~elia, bez obzira na utjecaj okoline i ostaluih sranja....ugl. mogo bi sad pisat do ujutro ali eto ukratko neato i od mene..nadam se da e ti barem malo pomo...~ivio!
He-Man
LEGENDA9.657 REP47%
→ Zmaj
He-ManLEGENDA
okt 2011.
okt 2011.#6
Po nekoj mojoj filozofiji
itava spika o smislu ~ivota mo~e se svesti na jednu rije
: Srea
herb-o-logist
ENTUZIJASTA444 REP61%
→ Poznavalac
herb-o-logistENTUZIJASTA
nov 2011.
nov 2011.#7
Smisao ~ivota... U~ivati u malim trenutcima, u malim stvarima. Raditi ono ato volia i provoditi vrijeme s onima koje volia. U svemu vidjeti ljepotu. Niata ne o
ekivati, o
ekivanje je iluzija koja mo~e dovesti jedino do razo
aranja. Sve pokuaati gledati pozitivno koliko god to ato gledamo negativno bilo, oko ni
ega se ne ~ivcirati. U par rje
i: nai unutarnji mir.
Moje mialjenje...
Sensi*Jana
AMBASADOR1.662 REP5%
→ Legenda
Sensi*JanaAMBASADOR
nov 2011.
nov 2011.#8
znas sta ti je smisao zivota,da budes srecan :)
deluje jako jednostavno ali u danasnje vreme nije, posto su nam vrednosti totalno pomerene.I tako kao prvo nismo srecni sto nemamao vecinu stvari koje bi zeleli,nismo ispunili ocekivanja,vecina nema posao.I polako pocinjemo da postajemo depresivni i zivot apsolutno nema smisla :) a jos gore je kada shvatite da vam je to sve savremeno drustvo nametnulo, smestivsi nas u kalupe da nas sto bolje exploatisu.
ubivsi nam duh jer robota je lakse kontrolisati. Zato svaki put kad osetis da si depresivan ,zapali pljugu i razmisli sta zelis u zivotu,ne sta bi ljudi oko tebe zeleli da budes,jedan od sablona:).... i istrazuj u tom smeru.... otvori um,tu nastupa biljoza :) i usudi se sa zivis to sto zelis, neke ljude ces mozda usput pogubiti ali veruj mi ti su najmanje bili prijatelji jel ste se brzo razisli u misljenjima a s mnogima ste se godinama znali,sto znaci da ti se otvorio um :) druzi se s pozitivnim ljudima ,razgovaraj sa svima otvoreno bez maske,bez obzira koliko je tesko i brani svoje zelje i bori se za njih,....videces upoznaces mnogo novih ljudi i otvoriti nove mogucnosti :) ali obavezno se resi i svog tereta koji te pritiska,mnogi od nas nisu ni svesni sta je uzrok njihovog nezadovoljstva, radi na nesebi na duhovnom delu u poznaj ono pravo ja i .........vozi
......................a da u ovom naumu :) da ne zaboravim, ako ste vec postali depresivni,biljoza obavezna po potrebi,osluskujte kad vam prija, i nebojte se necete se navuc :) a sto vise prepreka presli sa biljozom kao oruzjem,protiv svega sto vam stoji na putu ,jer dovoljno je da otvorite svoj um ,...... ono ja bez maske:) i oslobodite se svog tereta i vozite svoj zivotni trip jer zapamtite ovde vi vozite........ili je ipak neko drugi :icon_lol:
poenta je pokrenut duh, jer u principu nema loseg coveka,sistem ga ucini takvim a u principu nije ni kriv jer nije svestan :)
budite pozitivni i biljoza kad vam koliko odgovara :) i svaticete sta je za vas smisao zivota, jer cete ga ziveti i imati osecaj da se konacno dobro osecate u svojoj kozi, a probleme svatite kao nesto sto nije deo vas ,nego nesto sto postoji sto trebate resiti, a dok to radite smete da budete srecni :)
stevengerrard
ISTRAŽIVAČ105 REP37%
→ Entuzijasta
stevengerrardISTRAŽIVAČ
nov 2011.
nov 2011.#9
mo~da je smisao ~ivota sku~it smisao ~ivota ;) ~ivot kao perpetum mobile stalno se ponavlja i uvijek isto... uzorak postoji.. pogledajte najmanje elemente kao ato su atomi imaju strukturu kao i najvei elementi kao galaksije vrlo zanimljivo... eto jedan dodatan clue, a trava je nekakav klju
tako ja bar mislim
sharp
LEGENDA12.842 REP78%
→ Zmaj
smokegreen
ISTRAŽIVAČ134 REP56%
→ Entuzijasta
smokegreenISTRAŽIVAČ
nov 2011.
nov 2011.#11
opasno se drogiram al to nije vaazno,vazno je dami srce kuca snaaazno!!! -> Brkovi- Opasno se drogiram - YouTube
Zivio :devilfingers:
okt 2011.
1 / 11
okt 2011.
nov 2011.