LEGACY
Skeniranje terena helikopterom
68 odgovora4,452 pregleda
finestBLkush
LEGENDA6.326 REP13%
→ Zmaj
finestBLkushLEGENDA
maj 2014.
maj 2014.#1
E ljudi, zivim blizu kasarne, u kojoj je jedina uzletnica za helikoptere u gradu, na dan ih prodje dosta iznad moje kuce i okolinom kraja... jednom sam cuo da gledaju tako isparavanje toplote sa toplotnim kamerama, takodje sm acuo da nekako gledaju visak potrosnje elektricne energije. Ajte mudraci da cujem vase misljenje o ovome, nisam znao gdje da stavim temu nego ovdje.
Ima li sanse da padnem za uzgoj ako me helishi "snime"?
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#2
Jeste, moa misliti. odakle im para za takvo ato, pa nismo mi ameri, jedva da imaju za bengu.
Pablo Escobaar
AMBASADOR3.587 REP60%
→ Legenda
Pablo EscobaarAMBASADOR
maj 2014.
maj 2014.#3
Sla~em se sa No Joke. Helikopteri troae puno, a naai nemaju para za te zajebancije kao ato je skeniranje toplote ata ve. Ali ako lete nisko, i ako imaa puno Mare, postoji aansa a vide golim okom..
Sativa Diva
ZMAJ19.032 REP
Sativa DivaZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#4
Finest.. mi znamo isto koliko i ti.. mozda i snimaju pa kasnije pregledavaju.. haha..
sta se snimanja potrosnje energije tice, to je navodno buducnost.. smart mreza, .. neznan sta da mislin o tome.. ustvari znan.. (srednji prst)
Bassman
LEGENDA8.409 REP34%
→ Zmaj
BassmanLEGENDA
maj 2014.
maj 2014.#5
Dobro ljudi ka~u, nema se para za takvo neato.
Ja joa nisam
uo da je neko na naaim prostorima pao zbog planiranog nadgledavanja helikopterom.
Gagiba
AMBASADOR2.454 REP27%
→ Legenda
GagibaAMBASADOR
maj 2014.
maj 2014.#6
Prvo termalno snimanje (ukoliko se dobro seam) je obavljeno u Londonu a negde na ovom forumu postoje i linkovi koji pokazuju kako to rade Englezi. Ka~u da je tamo uzgajanje po stanovima preraslo u epidemiju pa je termalno snimanje bio jedan od na
ina da to suzbiju! A zapravo su samo naterali farmere da bolje toplotno izoluju stanove, bokseve i ostalo... :D
Ne beri brigu ni oko struje (jedino ako nemaa sistem od recimo 10X600w) jer ti viae potroai komp sa koga kucaa od neke pristojne lampe! ;)
A ina
e ako se nadaa da e naai kerovi da pale helikopter, snimaju kojekakvim tehnologijama teren pa posle to mesecima da analizaraju ne bi li na kvadratnim kilometrima snimljenog zelenila otkrili kakvu sumnjivu biljku....e ako od toga zentaa, onda bratunga prei na alkohol, em legalan, em airoko dostupan, em ne razvija paranoju! Samo te onako blago otupi i onda ti sve ravno ko tepsija... :vb_kez:
mlst
POZNAVALAC1.080 REP53%
→ Ambasador
mlstPOZNAVALAC
maj 2014.
maj 2014.#7
Da bi on tebe video toplotnom kamerom treba da imas bukvalno laboratoriju. Ima snimaka po googlu , a ovako gledanjem ne verujem bas nesto , opet mora da bude uochljivo znachi njivche neko ili tako nesto .
evo klipa http://www.liveleak.com/view?i=df3_1381956851
ps. zivim pored aerodroma , kasarne , druge kasarne pa me nadlecu non stop :D al dzabe kad neam nista
Big L
LEGENDA10.622 REP56%
→ Zmaj
Big LLEGENDA
maj 2014.
maj 2014.#8
Vise biste trebali brinuti o "prijateljima" i poznanicima nego o helikopterima :)
A ovo za toplinske kamere vam vrijedi samo ako imate ogromnu sobu punu lampa i biljaka tako da nema frke
metalmaniac
ZMAJ28.110 REP
mazar
LEGENDA12.299 REP73%
→ Zmaj
mazarLEGENDA
maj 2014.
maj 2014.#10
Ja sam
uo da kad Grant Hill popije Sprite, da viae nije ~edan....
komsijin mali
POZNAVALAC1.279 REP75%
→ Ambasador
Ena&Modelsy
AMBASADOR2.500 REP29%
→ Legenda
Ena&ModelsyAMBASADOR
maj 2014.
maj 2014.#12
Pa vidi drugar mislim da bas na forumu se treba birati koje ces informacije reci,kao npr sto si rekao da zivis pored kasarne i jos plus da je to jedina uzletnica za helihoptere..mogao si dat i ime te kasarne..pa nema nebitno dal je u Hrv ili ti Srb puno kasarna gde imaju veze za helihoptere itd..mozda u par gradova u drzavi i to je to,i ako pandur njuska po forumu lako te moze nac..ali ne zbog tih silnih toplotnih kamera sto spominjes te nece naci jer nase drzave su daleko od toga,oni jos uvek hvataju na ono rekla kazala i njuskanjem itd..ili ako im neko da tako neke info kao ti sam sto opisujes gde kako i sta..pazi sta pises u forumu sigurno panduri njuskaju...srecno...
finestBLkush
LEGENDA6.326 REP13%
→ Zmaj
finestBLkushLEGENDA
maj 2014.
maj 2014.#14
a jbga ljudi :D sta da vam kazem hahahah
pocetnik sam, normalna paranoja prosliste je svi :P
Vu ing.
POZNAVALAC1.144 REP60%
→ Ambasador
Vu ing.POZNAVALAC
maj 2014.
maj 2014.#15
Ma ajde toplotne kamere manje vise, nego mene brinu oni sateliti gore. Sve nas snimaju. Moze kroz prozor da procita sta kucas na kompu.
zdepo
ISTRAŽIVAČ187 REP91%
→ Entuzijasta
Fukmondo
AMBASADOR3.140 REP47%
→ Legenda
FukmondoAMBASADOR
maj 2014.
maj 2014.#17
ma lako za heli.... kod mene se nekad spajdermeni penjali po zgradi.helihopter je trica,ima ih snimaju sirurno :smoke18: :rofl:
po meni tema za akovace :konjo
revolution
AMBASADOR4.118 REP75%
→ Legenda
revolutionAMBASADOR
maj 2014.
maj 2014.#18
Mislim da u ovom hobiju nebi trebalo biti mjesta za toliku paranoju cisto zbog samog sebe, kad malo bolje razmislis pa imaju oni drugih poslova, a ne trazit par biljaka. I da traze stvarno je tesko naci na tu kvadraturu par biljaka,mislim stvarno nema mjesta za paniku. Be good :)
38 REP76%
→ Istraživač
maj 2014.
maj 2014.#19
Dobro ti kaze No Joke nea se para za to tu a racun cisto sumnjam da provjeravaju jer ljudi imaju od 500-1000w 30 kom naguraju u sobu i nista. Ali ti je ipak bolje paziti i gledat male cinjenice jer te to najcesce i sjebe :)
Fukmondo
AMBASADOR3.140 REP47%
→ Legenda
Vu ing.
POZNAVALAC1.144 REP60%
→ Ambasador
Vu ing.POZNAVALAC
maj 2014.
maj 2014.#21
Ma ja sve nesto pogledam nocu u nebo a ono sve nesto svetluca, pale se i gase svetla, crvena, plava.... I samo pomislim: "snimate a? snimate." I pokazem im srednji prst.
Sativa Diva
ZMAJ19.032 REP
Sativa DivaZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#22
Ma slobodno neka me snimaju, skeniraju, promatraju sta pisen, citan.. mo~da nesto i nau
e..
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
Stipe
ZMAJ157.066 REP
mičurin
LEGENDA14.246 REP92%
→ Zmaj
Fukmondo
AMBASADOR3.140 REP47%
→ Legenda
FukmondoAMBASADOR
maj 2014.
maj 2014.#27
ma mafija bre drzi monopol i cijene,cijela drzava je da ne kazem sta :thumbsdown: :violent018:
Fukmondo
AMBASADOR3.140 REP47%
→ Legenda
FukmondoAMBASADOR
maj 2014.
maj 2014.#29
sad malo pre obilazio sve balkone u okolici,mali ka igra
ka,
ujem neke cudne zvukove kad ono mini heli
mi balkon snima :)
Ena&Modelsy
AMBASADOR2.500 REP29%
→ Legenda
Ena&ModelsyAMBASADOR
maj 2014.
maj 2014.#31
Ma sve se moze naci i locirati ,ali mislim da nase drzave na balkanu to bas i nisu u stanju..evo jedan primer iz srb neki lijovi posadili vani u kukuruze jako veliku kolicinu i broj biljaka i nije ih nista lociralo nikakvi sateliti niti helihopteri..vec ih je locirao selja u cijoj su njivi to zasadili i to ranije dosao da bere i posadio neku sortu koja pre bude gotova nego predhodnih godina,a to ovi likovi nisu znali nego mislili da ce kao i prosle..i hebiga selja zvao muriju i ovi im napravili ceku i navatali ih..eto jedan od primera koji sam cula od kolega koji su ih branili..znaci selja je najbolji satelit nasta se oslanja nasa policija..:-)
No Joke
ZMAJ71.675 REP
No JokeZMAJ
maj 2014.
maj 2014.#32
Bitno je samo biti pametan i misliti malo unaprijed, pa se tak ata nebi dogaalo. `teta ato uvjek ima iznimaka. A tih skeniranja, satelita i gluparija ima samo u matixu i tak nekim SF filmovima, ovo je ipak balkan.
3 REP6%
→ Istraživač
feb 2015.
feb 2015.#33
Uopste ne mora da te snimi iz "helisha",kako kazes...http://www.damiba.rs/,http://www.termografija.rs/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=81&category_id=14&option=com_virtuemart&Itemid=66..ovo su ti rucne thermal imaging kamere,tzv.F.L.I.R. Ako ih ima u slobodnoj prodaji.sigurno ih i oni imaju...Resi pitanje toplote,pazi sta pricas i miran si..
kaktusdzek
ENTUZIJASTA414 REP54%
→ Poznavalac
kaktusdzekENTUZIJASTA
jul 2015.
jul 2015.#35
istina ziva,,ustvari oni imaju rupe na podu helihoptera kroz koje dvije dresirane i navucene zirafe gurnu vrat i njuse,kad osjete vutru one ustanu na zadnje noge i daju signal koji putuje po helihopteru i preko elise bezicnim putem jave u bazu podataka da donesu escajg:puuuh::
maj 2014.
1 / 35
maj 2014.
jul 2015.