LEGACY
Život je lijep!!!
36 odgovora2,642 pregleda
Tropico
LEGENDA12.891 REP79%
→ Zmaj
TropicoLEGENDA
avg 2010.
avg 2010.#1
Dani su prolazili i prolazili a ja sam bija sve tjeskobniji, depresivniji, izgubiaj sma volju za zivotom itd...To je bilo prije 2 mjeseca negdi... kao zadnja nada mi se prikazala moja doktorica koja mi je propisala antidepresive i ljekove za smirenje (ne budite zadrti nego prihvatite te ljekove ka sta svaki dna prihvacate da morate jesti i piti). Vi ste bolesni i trebate se lje
iti, }IVA ISTINA!!!
Nakon mjesec dana terapije, podignutog bolovanja i hardcore izlazaka na partije, postao sam sasvim druga osoba. Shvatite da vas ljudi (u mom slucasju bivsa) nisu nimalo vridni...kad to shvatite onda doalzi do prekretnice u vasem zivotu...Vrati vam se osjecaj realnosti, osjecaj srece , osjecaj snage koaj vam je netasala prouzrokovana vasim problemima....Ne zalite za nicim, krenite sta prije naprijed, ili u protivnom cete sve dublje i dublje tonuti i nece zavrsiti dobro.... Glavu gore! ;D
Zasto ovo pisem??? Zbog ljudi slicnima meni, koji se ne znaju nositi s problemima ali uz strucnu pomoc sve se moze, a ja sma zivi dokaz toga!
Takoer ako je potrebno otiite kod psihijatra ili psihologa....to nije sramota...u zapadnim zemljama svaka obitelj ima svog psihologa ka sta mi imamo svog doktora....druga je prica to sta smo mi "djeca" sa balkana i ne znamo nista prihvatiti...
U}IVAJTE!!!!! ;)
mr.dr.Smok
ZMAJ15.245 REP
MauieWoowie
ISTRAŽIVAČ166 REP77%
→ Entuzijasta
MauieWoowieISTRAŽIVAČ
avg 2010.
avg 2010.#3
Odlicno, svaka cast, moram reci da bivsa je najmanje vrijedna. Zene sebe ubrzo vide sa novim deckicem, obicno bude neki jad koji ti nije ni do koljena nit je zasluzio da ti bude sjena ali to je da ona kao preboli, sto ne znaci da se i mi ne trebamo osvjezavati svako malo :)
Zakljucak svega, prvo ti pa onda sve ostalo.
Nimpha
ISTRAŽIVAČ117 REP45%
→ Entuzijasta
NimphaISTRAŽIVAČ
avg 2010.
avg 2010.#4
Woowie, jel to neato iz osobnog iskustva? :icon_lol:
Tropico, ina
e svaka
ast na razmialjanju, lijepo da si se uspio izboriti sa problemima...samo nastavi tako :icon_smile:
Meskalito
LEGENDA8.982 REP40%
→ Zmaj
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
avg 2010.
avg 2010.#6
Svaka osoba na ovom naaem planetu je razli
ita.Postoje sli
ne ali obzirom da nas ima jako puno,teako ih je pronai.
}ivot u okru~enju ljudi sa kojima nemaa zajedni
ku misao stvara,barem meni,...tjeskobu.
S vremenom pritisak postaje sve vei i ne mali broj ljudi pose~e za antidepresivima ne bi li na taj na
in napravili 'bijeg' od toga 'druatva'.Trebalo mi je nekoliko godina da nau
im ignorirati ljude,koje kad upoznam i shvatim da 'glume neku ulogu'....stvaraju pritisak.Danas je krug mojih prijatelja dosta mali ali u jedno sam siguran.....kada se sretnemo ili posjetimo....}ivot je lijep!!!
U depresiju je lako upasti u danaanje vrijeme.Imam 20 godina i par mjeseci radnog sta~a.U mojoj radnoj knji~ici je 'udareno' do sada 17 atambilja.17-ti mi je 'udaren' prije godinu dana kada su mi zadnji puta dali otkaz.
U tome trenutku,u osjeaju jada i nemoi...sam htio porazgovarati sa gradona
elnikom naaega grada,zamoliti ga za pomo samo iz toga razloga, jer smatram i imam neke argumente da radim i dalje.Izmeu ostalog,supruga mi je nezaposlena i imamo srednjeakolca.
Sekretarici sam morao rei razloge za razgovor pa mi je nakon 2 sata
ekanja objasnila da me gradona
elnik ne mo~e primiti ali me upuuju u sobu 123 kod nekoga pro
elnika.
Doaavai pred ta vrata, vidim da su me poslali teologu, koji tu radi kao psiho-socijalna pomo.Obzirom da su me sekretarica i gradona
elnik samo na temelju izre
enoga razloga ocijenili kao 'bolesnika,ukratko sam mu ispri
ao neke detalje iz svoga ~ivota i upitao ga ata on misli i mo~e li mi on kako pomoi...jer 'glavni
ovjek u mome gradu' to ne ~eli........
Savraeno miran,u
en
ovjek me sasluaao i rekao otprilike ovako;''To ti je tako nekako u danaanje vrijeme,sve naopako.Potpuno te shvaam i jedino ato ti mogu pomoi je,da napiaemo sada ovdje jednu ~albu''.
Obzirom da sam napisao toliko molbi u ~ivotu za posao,zahvalio sam mu se i otiaao kui sa razmialjanjem o tome da mogu i sam napisati ~albu....ali je nemam kome poslati !!!
I tako evo ve godinu dana u o
ekivanju ponovnog zaposlenja,radim sve i svaata jer treba pre~ivjeti.Dozvoliti depresiji da zavlada.....to si ne smijemo dozvoliti jer.......}ivot je lijep!!!
Volja za ~ivotom...:)
Supruga,naa sin,postignuto u ~ivotu do sada........daje mi snagu da guram dalje.
Mo~da u jednoga dana 'udariti glavom u zid'....ali se treba boriti da ne doe do toga jer...}ivot je lijep!!!
Subota je,vrijeme je ugodno toplo.Prije ovoga teksta sam zapalio pljugu.Pijem drugu kavu i
ekam da me malo 'spusti' pa odoh cjepat drva jer evo zime 'na brzaka' :)
Ako sam vas zamorio ovim postom,oprostite.:sun2:
MauieWoowie
ISTRAŽIVAČ166 REP77%
→ Entuzijasta
MauieWoowie
ISTRAŽIVAČ166 REP77%
→ Entuzijasta
MauieWoowieISTRAŽIVAČ
avg 2010.
avg 2010.#8
Ma kakvo zamaranje drug, dobar post.
Moram dodati, zivot je lijep ako covjek zna uzivati u malim stvarima, a ako cekas da se desi cudo koje ce ti izmamiti osmjeh na lice... Prodje zivot u cekanju. Svaka promjena je dobrodosla.
nightpianist
ISTRAŽIVAČ123 REP49%
→ Entuzijasta
nightpianistISTRAŽIVAČ
avg 2010.
avg 2010.#9
Sla~em se, ~vot je samo jedan i treba ga iskoristiti. Odkad puaim travu uspio sam se rjeaiti loae volje i sve mi je nekako druga
ije. Imam osjeaj da se stekne viae samopouzdanja i voljenja samog sebe kao osobe. Recimo volim kad neato radim pa si nakon toga zapljugam kao za nagradu, to je odli
an osjeaj.
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
avg 2010.
avg 2010.#10
Tjeskoba,depresija...volja za ~ivotom:ohno:
Svia mi se ovo ato si napisao.Pokuaat u i ja neato,... ako bude ialo,jer fino sam napljugan:)
Dosta me nosi muzika na travi.Trenutno sluaam God Was Never on Your Side...Motorhead.Pa da po
nem.
Evo ovako;Danas mi je bio prelijep dan.Nacijepao sam dosta drva,uvezli to iz 'zajebancije' na mjesto suaenja,tuairanje i kona
no....subota nave
er.Motorijada u mome selu...ajojjjj.
Naa 'klinjo' je upalio svoju maainu i sa ekipom je ve 'odjahao':).Nek' ide.Samo pamet u glavu !
Navratio mi je prijatelj zapaliti jednoga i ode i on na motorijadu.Idem i ja,samo malo kasnije,mislim....ali?
Vibracija mobitela i poziv, da se propuata ulazak Hells Angels-a na motorijadu.Nazvao sam klinju odmah....ali ve se cijela njegova ekipa povukla u 'separe'.Tako zovu bazu.Navratio je kratko kui po duksericu i ispri
ao da ih je doalo oko 80-90.Dosta ih ima pendreke u rukama.
Doali su autima,kombijima....
itajui ovaj tvoj post,sve mi govori da moram tamo otii.Ustvari,ve sam trebao biti ali evo piaem ovo ve dobar sat vremena:leafblunt:ekam da popusti malo:)
Nevjerovatno je puno na
ina koji ljudima mogu stvoriti tjeskobu,depresiju i ubiti volju za ~ivotom.http://www.sbiportal.hr/slavonski-brod/125/vijest/3785.html
}ivot je lijep!!!
Pozdrav:)
Tropico
LEGENDA12.891 REP79%
→ Zmaj
TropicoLEGENDA
avg 2010.
avg 2010.#11
Red, disciplina i rad, rad, i samo rad u zivotu vas mogu izvuci iz sivila u kojem se danasnje drustvo nalazi....stalno biti u pokretu, ne dopustiti da misli vladaju vama vec vi vladajte mislima...krenite od malih sitnica, pa prema velikima, ispunite dan do kraja tako da kad navecer krenete u krevet nit ne pomislite "u jebate kako mi je ovaj dan brzo prosa a nista nisan napravija" (takvo sto zna covjeka baciti u depresiju). }ivite ~ivot punim plucima, udahnite ranojutarnji zrak(ne spavajte do podne XD) i znat cete da se ispalti zivjet!!!
HazeSeeker
ZMAJ21.171 REP
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
sep 2010.
sep 2010.#13
Teako
ea udariti glavom o zid dok se dr~ia zakona i "pravila sistema".Bitno je da se radi i ima za svoje potrebe.A vjerovao ili ne dr~avi trebaa,kao i svak od nas je mi kako god okrenea "radimo za njih" i dajemo im plae kroz poreze i ostale izmialjene namete.I zato ne
e nikog odkantati tek tako,dok god imaju koristi od nekog,i opet se ponekad treba izboriti i za to,jer uvije ima onih koji bi radili i ~ele "u
i" u sistem da pre~ive!Da spomenem... ve
inom iza reaetaka zavrae oni koji ne ~ele legalno raditi jer dr~ava od takvih nema prihoda i koristi i "nepo~eljni" su za sistem.Mo~da ovaj post zvu
i
udno,neato kao robovlasni
ko druatvo ali robovi su postojali i prije,a sad je to samo "puno kulturnije" organizirano.
Da ne idem dalje u off,~ivot je zaista lijep,koliko god ponekad te~ak,a te~ak je naj
ea
e zbog gore navedenog,jer je teako danas namiriti sebe,a pogotovo druge,koje moraa na prvom mjestu i niko te ne pita jeli mo~ea!
slobodan
AMBASADOR2.743 REP36%
→ Legenda
slobodanAMBASADOR
sep 2010.
sep 2010.#14
drustvo sve su to stvari koje cine zivot zivotom,pa bilo da su lepe ili lose! (na zalost lakse nam je da pamtimo one lose...)
zamislite osobu koja nikad u zivotu nije patila ni zbog cega,pa cak ni ljubavi... ja je ne znam! ali ako i postoji,to je u biti jako siromasna i nesrecna osoba. iskustvo koje sticemo godinama nas cini jacim i otpornijim za nase dobro,a "sve sto nas ne ubije,samo nas ojaca". bitno je da znamo da "svako cudo traje tri dana", a da "vreme leci sve".
u trenucima slabosti i depresije najgore je raditi ocajnicke poteze, a definitivno najbolji lek je rad.uposlite sebe i svoje ruke jer "bezposlene ruke su djavolje oruzje!"
pokusajte sebe organizovati tako da vam je svaki dan ispunjen stvarima koje volite i u kojima uzivate! zivite zivot onakav kakav zelite da vam bude i samo pozitivno. pozitivna misao je kljuc svega! verujte,prolazio sam kroz nekoliko teski faza u zivotu u kojima sam padao u depresije,ali mi je na posletku pozitivna misao pomogla.
zapamtite!!! "nema tragicnije stvarnosti od svakodnevnog bezanja od stvarnosti!". ako nam je lose u zivotu prvi korak ka resavanju tog problema je da se taj problem realno prihvati. ako ste ga prihvatili to ne znaci i da ste se pomirili sa njim! zatim saberite 2 i 2 i uvidite gde je problem nastao,i pocnite da ga resavate. kako sam problem nije nastao od jednom,nece se tako ni resiti...
u zivotu vam niko nece pomoci ako vi sami sebi ne pomognete,a cekajuci da se desi velika "stvar" zapostavljate one male u kojima ustvari i lezi resenje problema.
postoje izuzeci kojima i padne sa neba... ali jeste vi taj??? zasto reskirati i cekati da vidite??? ulog je preveliki,vase vreme!!! zato uzmite zivot u svoje ruke i za pocetak ponavljajte: SVAKOGA DANA U SVAKOM TRENUTKU,MENI JE SVE BOLJE I BOLJE! i vremenom cete videti i da oce.
moram i ovo da napomenem. ja recimo svaki mesec na dan svog rodjenja odem u crkvu i upalim tri svece. nebitno koje ste vere. a kad ih palim izgovaram sledece reci: 1 sveca,za zdravlje svojih neprijatelja. 2 sveca,za zdravlje ljudi koje volim. 3 sveca,za zdravlje ljudi koji vole mene. u zavisnosti od koje svece palim ujedno i pomislim na tu vrstu ljudi. budimo zahvalni na zdravlju koje nam je podareno, a ostalo ce samo po sebi vremenom doci,ako ga istinski zelimo...
znam da cete se smejati ovome,ali prvo dajte sansu mojim recima pa onda komentarisite.
pcnite da cenite male stvari da bi ste umeli posle i velike. dok nesto ne izgubimo ustvari ni ne znamo koliko nam je bitno,bilo da je to ljubav,poso,porodica... zapitajte se kad ste zeni,devojci poklonili 1 ruzu bez ikakvog povoda???
jos jedan veliki pokretac su tri kljucne reci, a to su zelja,volja i vera!
zelja nam je pokretac volje,a volja da istrajemo bez vere u to sto radimo nista ne vredi...
vidim da sam se raspisao i mogao bi sad malo da i razradim svaku kljucnu rec koju sam naveo,ali ostavicemo nesto i za drugi put.
a tekst bi zavrsio sa recima koje i sam ja sledim:
NISTA NIJE IZGUBLJENO AKO SE TRAZI A NIJE NADJENO!
lep pozdrav aktivnim clanovima
Vutragenjo
ZMAJ39.529 REP
VutragenjoZMAJ
sep 2010.
sep 2010.#15
Fiskultura, sport, ples i slicne stvari su kao i lijekovi koje vam daju. Otklanjaju depresiju na prirodan nacin a x faktor je uvjek da sami shvatite. Ja sam protiv lijekova jer postoji teze rjesenje trenutnih tegoba :) kvalitetan umor to nama svima treba
slobodan
AMBASADOR2.743 REP36%
→ Legenda
slobodanAMBASADOR
sep 2010.
sep 2010.#16
slazem se sa vutragenjo,sport definitivno. kad mi to vreme dozvoljava (ali min 3xnedeljno) dan otpocinjem sa 1h aerobni aktivnosti,a zatim jos 1h sa tegovima.a sto se tice lekova zavisi u koje se svrhe koriste i kako. ni sacim nije dobro preterivati.
Yami_Raziel
AMBASADOR1.929 REP12%
→ Legenda
Yami_RazielAMBASADOR
sep 2010.
sep 2010.#17
hahahah xD il si pojedes neki acid i skuzis da je sve ovo samo jedno veliko zabrijavanje :D i da je kompletno nebitno kaj se tu dogadja (jer nitko nema pojma)... i sto god da se dogodilo, filmic ide dalje :)
i to konzumiranje tableta i antidepresiva je najgore kaj si mogao napravit...
prirodno je da se ljudi osjecaju negativno, isto koliko i pozitivno, i to se zove Balans.. nemoze ti u zivotu bti samo predobro ili samo prelose, uvjek je balans.. makar ti se tak i ne cini...
jer si previse vezan za samog sebe.. moras pustit.. pustit svoja razmisljanja, svoje osjecaje, svoje tijelo.. odvojit se..
nikad nisi u pravu.. nitko nikad nije u pravu.. osim za samog sebe.. odnosno, sve sto mozes zakljucit o stvarnosti je samo pretpostavka, jer ne postoji definitivni nacin da potvrdis nesto...
tako da... a u ostalom.. koji ce ti k. psihijatar ili doktor?
ti svoje tijelo poznajes (ili bi bar trebao) bolje od ikog zivog.. i davat se u ruke nekom drugome da te lijeci, ako se mene pita, nije nuzno najbolja solucija..
naravno, dobra je za one onesvjestene ljude koji su u kompletnoj disfunkciji s samima sobom..
al da, to je u redu, nakljukaju te pillsima, u glavi ti krene opci stimulativni kaos.. i brijes si da si u redu :)
pa sljedeci put kad nesto lose ti se dogodi, odma odi po svoju dozu tableta...
budi poslusni pas :)
tako je lakse
tko ce se patit sam od sebe, pa pokusat razmisljat o uzrocima toga, i sam na sebi RADIT da bi mu bilo bolje? ma jebes ti to kad si sjebes kemiju u mozgu i odma ti je bolje :D hahahaha
bez razumjevanja nema napretka....
oh i da.. ako nisi nacisto s samim sobom tesko da ces biti i s icim drugim..
sve je reflekcija tebe samoga tako da... :)
samo pametno ljudi, ne zurite s odlukama. pobrinite se da vase misli, osjecaje, dijela i pokreti budu ujedinjeni zajednickim ciljem.. jer to znaci istinski Zeljeti nesto..
a Zelja je istinski impuls kreativnosti.. dakle, nemoze biti ometen icime.. a kad takvo stanje uma postignete, shvatit cete da je vase BICE, VI, u kontroli svega..
Ukoliko je stvarnost losa prema vama, vi ste losi prema njoj... akcija i reakcija.. samo sto Ego tesko podnosi da je on kriv za nesto :D pa si imate problema to priznati...
At critical times, the whole of Universe becomes our foe. At such critical times, the unity of Mind and Body is crucial.
Tropico
LEGENDA12.891 REP79%
→ Zmaj
TropicoLEGENDA
sep 2010.
sep 2010.#18
Yami sad bi bija vulgaran ali necu.... haha... ne serekaj...po tabletama, psihicima itd...neznas kako je dok ne probas... a to sta smo mi drustvo takvo kakvo jesmo, to smo is sami krivi... shvati kako zelis!
Avantura
ZMAJ15.881 REP
AvanturaZMAJ
sep 2010.
sep 2010.#19
Kakvo druatvo,
ovjek treba biti svoj,a ne di svi tu i mali mujo.Ja nisan kod doktora bija bar godinu,a tabletu nisan popija bar 2.I evo tipkam ~iv i zdrav.A ne ko moja moja baba:
Baba-Ajme boli me,slabo se osje
an,imaa tabletu
X-koju tabletu?
Baba-a daj neku
Primjer ovisnosti.Kad popije umisli psihi
ki da joj je bolje,a ustvari joj ni nije bilo toliko loae.Ovakvih je na tisu
e,a proizvoa
i lijekova samo broje novac.
No ja sve prihvaam ata drugi ~ele trpati u sebe,ne sudim nikoga,ali ja lijekove popijem u nu~di,nebi ni to da san viae informiran o alternativnoj i prirodnoj medicini.Kad su reklamirali biljke koju rastu prirodi kao ljek za neato?Nikad,jer im nema kruha od toga.
avg 2010.
1 / 19
avg 2010.
sep 2010.