VUTRA
ForumZajednicaOfftopicDroga a legalno
LEGACY

Droga a legalno

68 odgovora13,080 pregleda
dombaPOZNAVALAC

mar 2007.

#1
Hm..evo me tek sada kui...potaknut jednim joint-om i DUBOKIM razmialjem jer mi mama trenuto le~i na intezivnoj od uzimanja xanox i helix...otrovala se...jedva pre~ivjela sada je sve ok... e sada da vas ja neato pitam.... xanox,helix--->tko god hoe ga kupi....od njega se skoro umre..stane srce..gr enje miaia..povaraanje..trovanje krvi..osjeaj da se nemo~ete niti dignuti iz kreveta...nesvjest.....temperatura...hladnjoa......ovisnost... marihuana----> NI`TA!!!! i sada se ja esto pitam..jel sam ja glup ili jednostavno ovaj svijet je otiaao u *****....pa ti xanox i helix su niata drugo nego malo slabiji extasy.... kada je netko od trave umro..stalo mu srce...i sve ostalo ato sam nabrojao... a ka~u te tablete su za smirenje ~ivaca?`ta trava nemo~e smiriti?...a ove tablete mogu.. hocu da mi sada netko objasni zaato je trava zabranjena...a ove tablete legalno se prodaju kao kada ja hocu ici kupiti okoladu preko u trgovinu? Jel sam stvarno ja idiot ato samo to vidim ili neato drugo?
bongashLEGENDA

mar 2007.

#2
Mislim da sve govori injenica da je alkohol dostupan u svim duanima, trafikama, benzinskim pumpama, mo~e ga kupiti svako djete ... Svi znamo za trovanja alkoholom, ako se i nismo bar jednom doveli u stanje alkoholne kome, bar smo vidjeli nekoga kako be~ivotno le~i na podu u lokvi svoje bljuvotine. Proalu norijadu, dvije djevoj ice u HR su UMRLE od trovanja alkoholom. Da li se digla panika oko toga ? Naravno da nije, joa su se naale pametne glave sa komentarima tipa _Pa ata piju kad im akodi?_ Da li je to licemjerno ? Po meni, licemjerno do zla boga ...
ROXPOZNAVALAC

mar 2007.

#3
Sto su xanox i helix? Nikad cuo? Sedativi? Antidepresivi? Benzodiazepini? Barbiturati? To su jedini za koje znam da stvaraju ovisnost. Btw ako su to tablete za smirenje onda je blesavo rec da su isti Ecstacy, koji stvara potpuno suprotan efekt i nije ni priblizno stetan i adiktivan kao ti lijekovi na recept. Iako je daleko od bezopasnog, XTC-ova stetnost je mnogostruko preuvelicana. Samo su 4 osobe umrle od cistog MDMA ikad, i to zbog alergicnih reakcija. Ostali svi zbog kombiniranja s drugim drogama (alkohol najvise), ili trovanja s previse vode. Evo ti dokumentarac: http://video.google.com/videoplay?docid=-1564288654365150131&q=ecstacy+rising I te tablete nemozes kupit ko cokoladu, vec samo na recept. Mene vise brine to sto bi nas zakon "trebao zastitit", a opet su bezopasni psihodelici i trava ilegalni, a datura i belladona rastu naokolo po gradu. I kad netko neinformiran cuje da se moze zaderat od istih, mislit ce da su ok posto nisu ilegalni. A zapravo su vjerojatno najotrovnije droge dostupne. Zasto nisu ilegalni a trava jest? Zato sto farmaceutske tvrtke obrcu velike novce. Ako bi bio malo vise paranoican mogao bi i zakljucit zasto stvaraju ovisnost, ovisnost-->vise prometa-->vise novca. Zapamti da je na zapadu doktor prvo prodavac, a tek onda onaj koji te lijeci. Zasto su psihodelici i trava ilegalni? Jel mislis da se pojam "samotretmana" psihodelicima svidja psihijatrima, ljudima koji od "tretmana" zaradjuju? Recimo, sve isusove tablete ne pomazu protiv migrene i cluster glavobolja, a LSD, Psilocybin, LSA i Meskalin (nisam siguran za zadnji) su nesluzbeno gotovo dokazani lijekovi protiv istih. I na kraju, zato jer su SAD pohlepni materijalisticki manipulatori, a inicijative iz 60-tih su se us SAD-ove lazi, preuvelicavanje i ispiranje mozga prelile po cijelom svijetu, i substance su bile zabranjivane bez realnih znanstvenih argumenata, ili zbog pristranih dr~avno sponzoriranih "istrazivanja" (pogledaj dokumentarac koji sam stavio gore) koja su pokazivala kako su substance u pitanju korjen svog zla. A zapravo jedina im je krivnja sto imaju spoznajnu vrijednost. Jer, prema rijecima Ken Kesey-a: "Why is it that people think it's so evil? What is it about it that...scares people so deeply? Because, they're afraid, that there's more, to reality, than they have confronted. That there are doors, that they're afraid to go in and they don't want us to go in there either, because if we go in we might learn something that they don't, and that makes us a little out of their control." Evo ti odgovor.
InqAMBASADOR

mar 2007.

#4
Eh... kad bi ti znao sta je sve na policama u apoteci. Lorezepam, Bromazepam, Bensendin, Artani, Trodoni... Da ne pisem ja jer nisam upucen... ako ima farmaceuta neka nastave listu. I sve je legalno... u privatnim apotekama odes i platis... Lekovi za lecenje shizofrenije sam suo da su vrlo jaki... Klinci se cesto navucuna na ta sranja... zbog neupucenosti i sopstvene gluposti... kao sada je tabletomanija u modi.
Kurblaj KanAMBASADOR

mar 2007.

#5
Moj jedan lega ima neato ato su mu dijagnosticirali kao napadaje akutne migrene ali meni se ini da su mu krivo to dijagnosticirali jer je to onaj cluster headache ja mislim jer sam vidi kako takav napadaj izgleda i reko mi je ond kolk+iko to boli i tak i u biti nema nikakih ljekova za to bar njemu nisu niat dali. A u danaanje vrijeme vidio sam hrpa retardiranih kretena prije neg ato idu pit rokne se praksitena, normabela ili bilo atadrugo i onda idu pit mislim jer mo~e ovjek gluplji bit a to radi hrpa ljudi.
dombaPOZNAVALAC

mar 2007.

#6
Hm....xanox,..helix..su ti tablete za totalno opuatanje srca..ali su toliko opasne da odea u ***** od njih totalno..i navu ea se na njih i sve...ma straano...a ato se ti e recepta...malo se potrudia i nabavia si recept za ata god hoea za 10 minuta.
Kurblaj KanAMBASADOR

mar 2007.

#7
Znam da se s tim helexom ljudi udroksaju ko kerovi to dobijea na psihi i vidio sam kak djeluje na ljude budu ko mrtvaci
Ramona_RedENTUZIJASTA

mar 2007.

#8
@ Domba: xanax i helex nikako ne mogu biti 'slabiji ecstasy' jer ecstasy nije tableta za smirenje ~ivaca, dapa e - obrnuto - ne smiruje te, nego te 'di~e' }ao mi je za tvoju mamu :ohno: - ne bi se smila kljukat sedativima, pored tebe ~ivog - pomozi joj malo da se digne iz te apatije
ROXPOZNAVALAC

mar 2007.

#9
Medicinski jedna od, ako ne i najjaca bol koju covjek moze iskusiti. A lijek je tu, cak i ako se boji "tripa", Psilocybin i LSA pomazu kod tih glavobolja u dovoljno malim kolicinama da se osjete minimalni ili nikakvi efekti...
Ramona_RedENTUZIJASTA

mar 2007.

#10
ma da, ~ivile gljivice maale! :costumed-smiley-027
dombaPOZNAVALAC

mar 2007.

#11
ma sve te lsd i pizdarije sam ja jako protiv......nbi joj to sigurno dao...ali ~i~u bi dao..ma sve talblete ~ive sam pobacao iz stana osim vitamin c :)...pri ati cu sa njom da ih prekine piti i sli no...ma krivo mi samo ato puno te~e "droge" koje stvarno psihi ki i fizi ki ubiju i mozak i sve u ovjeku se prodaju u ljekarni kao najnormalnija stvar.....a to za recept.....nabavim ga za pola sata kao i svi....
LucidDreamAMBASADOR

mar 2007.

#12
dokazano je da ne steti koliko i duvan,alkohol,tablete i ostala sranja,niko od nje nije umro,niti dobio napad,nema velikih posledica,I I DALJE JE TRAVA ILEGALNA ***** MU MAJKU!!!!!
NarquilaENTUZIJASTA

mar 2007.

#13
Ovakav slican post sam pisao jos na nekoj temi al se ne sjecam na kojoj evo supstanci za koje sam siguran da su opijati a mozes ih kupiti bez recepta U sirupu za kasalj ima neka halucinogena supstanca i u jako malim kolicinama U kapima za nos ima supstanca koja se zove efedrin(ephedrine) koja je glavna supstanca za proizvodnju raznih metamfetamina uglavnom speeda U tabletama za glavobolju ima kodeina koji se koristi u hemijskoj proizvodnji morfija a od morfija kasnije dop a siguran sam da ih ima jos a da nije potreban recept
kanehbosemAMBASADOR

mar 2007.

#14
radi se samo o popularnosti i ukusu neke ilegalne su zabranjene i popularne a nepopularne su dozvoljene??dok ne postanu popularne:)) a ato se ti e ukusa, nisam probo puno ali samo uo od drugih kako ata radi.i thc mi ima najpozitivniji rad od sviju samo nikako da skontam to kanabis-ulje koje takoer stvara halove... oin, bong, kola i, ulje - progresivni dijagram prema gore hehehehehhe
TorpedoISTRAŽIVAČ

mar 2007.

#15
Moje mishljenje je da vlada velika zavera farmaceutskih korporacija koje prvo kreiraju boleshtinu u svojoj laboratoriji,puste je napolje,od nje neizlechivo oboli deo populacije,da bi se tek posle dugog niza godina i mnoshtva ljudskih zrtava na trzishte pustio lek(koji naravno,postoji koliko i sama bolest) i na njemu,odnosno,na bolesti se tako profitira.Mozda Vam zvuchim kao Molder,ali pogledajte:aids,ptichji grip,kravlje ludilo,ebola...tako smrtonosni,a nastali chovekovom zaslugom...Ne znam da li znate da je u Srbiji tzv:"shecherni lobi"pochetkom 2004 izazvao kratkotrajnu zakonsku zabranu biljke stevia koja je prirodna zamena za shecher sa izgovorom kako ta biljka stvara sterilitet,menja genetski kod onoga koji je upotrebljava i slichne 1984 priche koje su brujale sa tevea...poenta je sledecha:kada bi se omoguchilo korishchenje marihuane u medicinsko-terapeutske svrhe,ko bi kupovao zvanicne medicinske preparate???Tachnije,opala bi njihova kupovina bar za 1/3,shto bi multiprofiterima predstavljalo "nenadoknadiv" gubitak.Ja lichno,verujem u moch fitoterapije i svojoj kevi,koja je skoro izashla iz bolnice zbog bolesti srca,dajem chajeve od gloga,zatim chaj od rastavicha i slichne koktele.Ona kaze da se osecha mnogo lakshe,a ja joj verujem....
Yami_RazielAMBASADOR

mar 2007.

#16
iam ja frenda...boluje isto od neke bolesti dusevne ili nesto...doktori mu prepisali bilijone tih ljekova...a frajer ne pije nijedan^^...i starci su mu dopustili da pusi zizu jer mu pomaze isto ko svi ti ljekovi a nije ni upola stetna.... e da su svi tako informirani....
ROXPOZNAVALAC

mar 2007.

#17
Rijec je o Dextromethorphanu koji nije opijat nego disocijativ sa blagim psihodelicnim svojstvima. Ima Skopolamina u tabletama protiv mucnine u voznji, i Diphenhydramina u Dimidrilu, tabletama protiv alergija. Oba imaju svojstva delirianta i nisu za zajebavat se.

apr 2010.

#18
Mislim da su artani ipak najgori, a to sto se tice tableta, nije prvi put da se tako nesto desi, ipak nam je drzava rasulo

apr 2010.

#19
Mislim da su artani ipak najgori, a to sto se tice tableta, nije prvi put da se tako nesto desi, ipak nam je drzava rasulo
Svirač_TrubeENTUZIJASTA

apr 2010.

#20
Ja sam se puko jedan put helexom ,ljudi moji to je smrt i nebi nikome to preporucio,zalio sam desetah helexa sa tri deca visnjevace ,ja sam se toliko razbio da sam kuci trabunjajo neke gluposti i glumio glistu po podu ,gmizao brateee...hehe(sada mi je smijesno) ali ovo sto sam isprico su meni ispricali jer ti napravi samo crnu rupu na mozgu i izbrise ti totalno te sate nesjecas se niceg ali bas niceg...prvi i zadnji put da sam ga uzeo!
Svirač_TrubeENTUZIJASTA

apr 2010.

#21
Ja sam se puko jedan put helexom ,ljudi moji to je smrt i nebi nikome to preporucio,zalio sam desetah helexa sa tri deca visnjevace ,ja sam se toliko razbio da sam kuci trabunjajo neke gluposti i glumio glistu po podu ,gmizao brateee...hehe(sada mi je smijesno) ali ovo sto sam isprico su meni ispricali jer ti napravi samo crnu rupu na mozgu i izbrise ti totalno te sate nesjecas se niceg ali bas niceg...prvi i zadnji put da sam ga uzeo!
motamotaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#22
nije im u interesu da imamo lijek koji mozemo sami proizvesti, mislim da su u americi to napravile farmaceutske kompanije, izmislili neka istrazivanja a ovi nasi misle da su ameri ispred svih pa samo rade kao oni...a nemaju pojma o nicemu... uostalom od kud im pravo da krse nasa osnovna prava... da samo odlucujemo sto cemo unostiti u svoj organizam kada time ne stetimo nikom osim sebi(ako i sebi) http://video.google.com/videoplay?docid=-9077214414651731007# evo dobar filmic, sad kolko je to istina, a kolko nije, tesko je istrazit.....a i da nije sve urota farmaceuta...opet stoji to da mi moramo imat pravo sami odlucivat na svoju odgovornost sto cemo sa svojim zivotom
motamotaISTRAŽIVAČ

apr 2010.

#23
nije im u interesu da imamo lijek koji mozemo sami proizvesti, mislim da su u americi to napravile farmaceutske kompanije, izmislili neka istrazivanja a ovi nasi misle da su ameri ispred svih pa samo rade kao oni...a nemaju pojma o nicemu... uostalom od kud im pravo da krse nasa osnovna prava... da samo odlucujemo sto cemo unostiti u svoj organizam kada time ne stetimo nikom osim sebi(ako i sebi) http://video.google.com/videoplay?docid=-9077214414651731007# evo dobar filmic, sad kolko je to istina, a kolko nije, tesko je istrazit.....a i da nije sve urota farmaceuta...opet stoji to da mi moramo imat pravo sami odlucivat na svoju odgovornost sto cemo sa svojim zivotom
SLO-EraLEGENDA

apr 2010.

#24
sto jednostavno ne uzmete prasak za pranje,strihnin,varekinu... to e vas dusevno o istiti i verovatno ete biti joa puknuti ko azdaja... pijete te lekove i sve vi je gore!!!
SLO-EraLEGENDA

apr 2010.

#25
sto jednostavno ne uzmete prasak za pranje,strihnin,varekinu... to e vas dusevno o istiti i verovatno ete biti joa puknuti ko azdaja... pijete te lekove i sve vi je gore!!!

apr 2010.

#26
mog najboljeg prijatelja su u mladosti zvali Vaki jer su ga prcali da je kao mali popio varekinu :D :D

apr 2010.

#27
mog najboljeg prijatelja su u mladosti zvali Vaki jer su ga prcali da je kao mali popio varekinu :D :D
DirtyDENTUZIJASTA

apr 2010.

#28
ajde molim te bar mrvicu prouci nesto prije nego sto se ides drobit s necim!!!!!! ovako - acute LD50 of alprazolam in rats is 331 to 2171 mg/kg. Uzet cemo manje od 1/2 od najnize vrijednosti - 150mg/kg.... i recimo da imas 70kg = 70 x 150 = 10 500mg... Ajmo reci da si uzeo 20 tableta od 0.5mg = 10mg !!!!!! Iako je to velika doza (10mg je vrlo velika doza, vec 3 - 4mg je poprilicna doza sto se tice efekata... a uzimati vise od 0.5 - 1mg s alkoholom je zesca glupost) nije niti blizu bilo kakve opasne doze... Ima vrlo malo zabiljezenih slucajevi smrti ili predoziranja sa trajnim posljedicama od alprazolama (makar je znatno opasniji od vecine ostalih benzodiazepama.... sa nekima se ajmo reci prakticki nemoguce dovesti u opasnost ako ih konzumiras same) od konzumiranja samog alprazolama... ALI kombinacija s alkoholom i nekim drugim drogama vrlo lako moze biti fatalna ili uzrokovati ozibljne posljedice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Benzodiazepami su po mnogo toga na foru alkohola (ponaaanje na njima, black-out kod odreene doze, amnezija, ~estoka ovisnost.....), zaato samo kvariti vec ionako poprilicno bezvezne/slicne efekte alkoholom i tako dovoditi ~ivot u opasnost...!?!?!??!?!??!?!!?!!!!!???????
DirtyDENTUZIJASTA

apr 2010.

#29
ajde molim te bar mrvicu prouci nesto prije nego sto se ides drobit s necim!!!!!! ovako - acute LD50 of alprazolam in rats is 331 to 2171 mg/kg. Uzet cemo manje od 1/2 od najnize vrijednosti - 150mg/kg.... i recimo da imas 70kg = 70 x 150 = 10 500mg... Ajmo reci da si uzeo 20 tableta od 0.5mg = 10mg !!!!!! Iako je to velika doza (10mg je vrlo velika doza, vec 3 - 4mg je poprilicna doza sto se tice efekata... a uzimati vise od 0.5 - 1mg s alkoholom je zesca glupost) nije niti blizu bilo kakve opasne doze... Ima vrlo malo zabiljezenih slucajevi smrti ili predoziranja sa trajnim posljedicama od alprazolama (makar je znatno opasniji od vecine ostalih benzodiazepama.... sa nekima se ajmo reci prakticki nemoguce dovesti u opasnost ako ih konzumiras same) od konzumiranja samog alprazolama... ALI kombinacija s alkoholom i nekim drugim drogama vrlo lako moze biti fatalna ili uzrokovati ozibljne posljedice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Benzodiazepami su po mnogo toga na foru alkohola (ponaaanje na njima, black-out kod odreene doze, amnezija, ~estoka ovisnost.....), zaato samo kvariti vec ionako poprilicno bezvezne/slicne efekte alkoholom i tako dovoditi ~ivot u opasnost...!?!?!??!?!??!?!!?!!!!!???????
galijaENTUZIJASTA

apr 2010.

#30
Potpuno bezopasna, zdrava i ljekovita biljka je nelegalna, a opasni, smrtonosni otrovi se mogu kupiti na svakom mjestu u apotekama. U ovom svijetu sve je naopako i nema smisla. To je zato sto svijetom upravljaju ljudi-reptili koji siluju malu dijecu i hrane se njihovom krvlju. Posle ovoga me nista ne bi iznenadilo. Drugi razlog zasto je sve naopako je sto je 95% ljudi toliko glupo i mentalno nerazvijeno da je to zastrasujuce. Ali sve to me ne sprecava da pusim konoplju i uzivam u zivotu :D
Kurblaj KanAMBASADOR

apr 2010.

#31
A uj ako vjerujea u tako neato teako da se mo~e smisli neato ato te mo~e iznenadit. :-)
Strange NoizISTRAŽIVAČ

maj 2010.

#32
Ne znam dal je itko od vas uo za pojam WASP. Pojam WASP tj White Anglo-Saxon Protestant ve~e se uglavnom za bogate amerikance naj eae engleskog podrijetla, religijsko opredjeljenje protestantsko. Lai ki re eno, to su vam uatogljene ameri ke obitelji, otac je vrlo esto doktor ili odvjetnik koji masno pije, vara ~enu sa 1000 drugih. Njegova ~ena naravno je uvijek tip top sreena i prava dama, a zapravo je ogor ena alkoholi arka i gle uda TABLETOMANKA! A sad slijedi zanimljivi dio. Kao ato znate alkohol je u Americi zabranjeno kupovati do 21. godine. A njihova sirota, jadna bogata dje ica ne znaju ato e sami sa sobom pa rade sljedee. Organiziraju ajmo rei tulum od 5-6 ljudi, i svatko od njih ima zadatak doma pokrasti ato je mogue viae raznih tableta. Kad tulum po ne tabletice se pobacaju u zdjelu na sred stola i svatko ~dere onu koja mu se u tom trenu najviae svia. }alosna je injenica kaj takva djeca dikitiraju trendove ostalim bezli njacima diljem svijeta te je tako tabletomanija postala sve ozbiljniji problem. Bilo bi licimjerno od mene da ne priznam da sam probao tablete u kombinaciji sa alkoholom. Jesam i nije mi ~ao jer sam to htio napraviti ali mislim da s vremenom svi shvatimo kako su nam neki postupci prije bili u krajnju ruku glupi. Legalnost tih supstanci predstavlja jako velik problem i toga smo svi svjesni. Za ljude koji puae ~i~u se govori da su narkomani jer je ista ilegalna te naravno nije socijalno prihvatljiva. Ali neka netko objasni po kojim kriterijima su Xanaxi, Helexi, Praxiteni, Normabeli i ostala sranja dobila etiketu legalnosti? Budimo realni 10 puta su gori od ~i~e.

maj 2010.

#33
Pa vutrica se nemre patentirat jer je kabilj...tako da postoji mogucnost da svi pocnu sadit(proizvodit)...a to se nekome nebi svidjelo zapravo vec se izmisljaju sinteticki kanabinoidi ako se ne varam
Bob _MarleyENTUZIJASTA

maj 2010.

#34
nija nekuzim zasto ne legaliziraju travu a ljudi i mladi nadrapaju zbog alkohola,no nasa vlada i drazava je u **** i to se jednostavno nemoze promjenit...
Kurblaj KanAMBASADOR

maj 2010.

#35
Mene baa zanima ata se dogodilo s autorom ove teme. Sjeam se da je iz moga grada ali ga ne poznajem osobno. Samo je najednom nestao, kao mnogi ti stari korisnici.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se