VUTRA
ForumZajednicaOfftopicEkstremno negativan stav o vutri
LEGACY

Ekstremno negativan stav o vutri

80 odgovora4,081 pregleda

mar 2012.

#1
Surfajui sam slu ajno naiala na ovu temu s nekog foruma na kojem se vidi EKSTREMNO negativan stav ljudi o konzumaciji i konzumentima vutre. Baa me interesira ato vutraai misle o ovome? U neku ruku mi je jasno odakle potje e takav negativan stav (sve ato nam nameu kroz obrazovanje, medije, demokraansku propagandu i sl.), ali kad pogledaa koliko mnogo ljudi ima ovakve ekstremne stavove doe ti da se bar na sekundu zapitaa...ima li kakav vrst razlog zaato bi netko trebao dr~ati ovakav stav? Moje je mialjenje da svaka neumjerenost dovodi do "pakla" o kojem ovi ljudi pri aju. Bila to vutra, alkohol, cigare ili okolada. Svako pretjerivanje nee dobro zavrait, pa bilo to svakodnevno ~deranje 2 kile okolade ili puaenje 30 grama vutre. Ali nije mi jasno kako ljudi mogu, kad razmisle malo vlastitim mozgom, i dalje dr~ati stav da je alkoholna ovisnost druatveno prihvatljiva, dok konzumiranje vutre (dakle, samo konzumiranje, ne ovisnost) itekako nije. Kod vutre govorimo o psihi koj ovisnosti, koja je ista na razini ovisnosti o primjerice, hrani. Dakle ne radi se u supstanci koja se konzumira, nego o osobi koja o igledno ima neke psihi ke probleme te tra~i "spas" u ne em. Zaato odvajati predstavu nekakvog vlastitog opuatanja u glavi ovjeka koji voli popiti aaicu rakije, od predstave ovjeka koji nakon napornog dana voli di noge na tabure i zapalit vutru? Mo~da malo previae, filozofije, ali eto, malo ativa za razonodu nekom tko je mo~da upravo pripalio.:hehe: EDIT: ak sam fulala podforum, tj. ak ima mo~da neki prikladniji za ovu tematiku, molim moderatora da premjesti :)

mar 2012.

#2
Najnegativniji su oni koji je nikad nisu ni provali takozvane ovce.
artisticLEGENDA

mar 2012.

#3
ja imam ekstremno negativan stav o takvim osobama koje pri aju ili piau gluposti bez ikakve spoznaje o tome...i nije mi jasno zaato se uope zamaraa takvim plitkim duaama?! zapali si d~ i u~ivaj u svom ispunjenom ~ivotu, a njihove napaene ostavi, nek idu u crkvu :)
not smokeLEGENDA

mar 2012.

#4
za 95% ljudi je marihuana droga i ne zele da cuje nista o tome njima je isto kokain,heroin,marihuana sve stavljaju u isti kosar to je problem koji se nece ljko resiti!!! jeste culi za ovo novo KROKODIL gledao sam na vestima i neverujem koji je ti idiotizam!!!

mar 2012.

#5
@artistic Nije da se zamaram, samo ponekad mo~da volim analizirat stvari :) Za ovaj krokodil, stvarno trebaa bit nenormalan u glavu.
artisticLEGENDA

mar 2012.

#6
ma taj krokodil je sranje ko i sva ostala kemija...mrzim drogu, i narkomane...a puaim jer vutra nije droga i to je to...kad to ljudi shvate sve e u ~ivotu bit bolje...
Dr.ChronicENTUZIJASTA

mar 2012.

#7
Ovaj dio me posteno nasmijo hahahaha kad procitas te rasprave jednostavno nemozes vjerovat da su ljudi tako glupi :iamwithstupid:.

mar 2012.

#8
Mo~da je do~ivjela sr ani udar jer je ~derala previae svinjetine i pila 2 litre coca cole na dan.. ali ne, ono, puaila je vutru , a zna se da je vutra zlo pa se odmah mo~e "zdravo" zaklju iti od ega je do~ivjela sr ani udar. :ohno:
Z&NZMAJ

mar 2012.

#9
Nije to tako loae kad netko iz neznanja ima negativan stav prema neemu ato je tolike godine predstavljano kao naj vee zlo kroz obrazovni sustav i medije. Loae je kada se nakon ato mu se poka~e dokaze i razotkrije svu prljavatinu koja je nakupljena kroz te sve silne godine propagande protiv ove korisne biljke, taj netko ne mjenja mialjenje i stav jer ne mo~e prihvatiti da je bio u krivu. Ova tema gore je iz 2003. godine, pa me ne udi to primitivno razmialjanje, ali me udi kad dan danas netko tako razmialja. udi me kad ljudi vjeruju u politiku, banke, kada puae TV reklame, kada hrle u shoping centre jer su vidjeli na letku popust od 50% ... e to me udi.
Snjezana1971AMBASADOR

mar 2012.

#10
Ope poznata i prihvaena stvar je da je s ljudima vrlo lako manipulirati kako s pojedincima tako joa i lakae sa grupom ljudi te isti "puae" navlakuae bez obzira o kojoj se ili kakvoj robi radi "bitno je da ja to imam prvi i da sam uvijek in" to postaje na~alost kao neki postulat i ljudi viae nerazmialjaju svojom glavom ve nametnutim im mialjenjem tako da ak i starost s godinama nije bitna kao i ato su mialjenja bila ista ili vrlo slina prije 10 i viae god.Odatle i stav o "vutri" i to se nee dugo promjeniti na~alost.Bitno da nas ubijaju raznim njesrima od tzv. medicinskih lijekova. Na~alost stavovi su nam nametnuti i jednostavno 7 sila je u inila svoje tolikim napadom i reklamirajui nam sve i svaata, nemo~ea pogledati film bez reklame i "top prodaje":assshaking: na~alost tako je i u ostalim sferama ~ivota max. napad medija na potroanju bez obzira na potrebe.(velika veina nam uope nije potrebna da bi mogli normalno ~ivjeti ali ovako smo prisiljeni na izvjesan nain gledati i kupovati njesra od proizvoda) vjerujui da nam treba i prirodi smo davno okrenuli lea zato nam i je tako kako je na~alost.
artisticLEGENDA

mar 2012.

#11
e sla~em se ZLO s tobom u potpunosti
Rasta ManPOZNAVALAC

mar 2012.

#12
Osobno, dosta sam razmialjao o ovoj temi. Ina e volim prostudirati ljudski mozak, ponaaanje ljudi itd. I sad, ajmo analizirati situaciju. Da li da o ekujem od nekoga tko i dalje je*e majku susjedu jer je srbin/partizan/komunist, da olako prihvati neato ato je u zadnjih 100 godina proglaaivano veim zlom od heroina. Naravno da ne. Promotrimo dalje, velik dio ljudi koji su za legalizaciju su ljudi izmeu 18 i 45 godina, zna i generacija stasala u borbi izmeu generacije za i protiv. Podjednak dio tih ljudi je probao podjednak ne. No da se vratim na taj stanoviti balkanski mozak. Kad pogledaa te ljude, to su ljudi koji u raspravi sa mnom uvjeravaju da nismo nastali iz majmuna nego da je bog stvorija Adama i Evu itd. Kako se boriti s takvim glupostima ? Netko ka~e obrazuj ih. ne mo~ea, jednostavno taj mentalni sklop to ne dopuata, ne ~eli napredovati nego stvoren sam tako i tako cu umriti. Za te ljude nema razumnih objasnjenja. Na~alost je tako. Takoer na~alost, moja majka je primjer toga. Tu ~enu ja volim iz sveg srca, ali kad bi joj doaao i rekao da puaim vutru prvo sto bi joj palo na pamet bi bilo igla zmajevi i heroin. I nemo~ea nikako njoj to objasnit, baa ne mo~ea. Zadrto u pm. Jednom sam joj rekao da ne vjerujem u boga, ona me poslala u 3 pm, i rekla da ce me izbacit iz kuce ako to jos jednom kazem. I sada, to sam malo prou avao, i gle, ljudi koji nisu iz urbanijih podru ja nisu skloni napredcima druatva itd. Dok iz gradskog podrucja, naime imaju otvoreniji stav prema svemu. Naravno, nije moguce tako precizirati sve, jer balkan je tipi an primjer klase ljudi koji su roeni da budu sluge, i da se ne bune tome, samo ponizno izvrsavaju naredbe, i dr~e se pravila. (Generaliziram, ali nije daleko od istine, hvala bogu da se pomalo mijenja zadnjih godina). I sad, uzmimo za primjer jednu tipi nu slavonsku obitelj primjerice. Od 1930-ih kanabis je prikazivan kao sotonski abnormalno degutantni u~itak, i puaa i kao luaci koji iz ista mira ubijaju ljude. I jadan djeda Mirko uo za to, i od ranih nogu svoju ker Mariju aibom u ija da se ne dira u kanabis da je to avolje leglo. I naravno pou ena o evm iskustvom za jadnu Mariju kanabis je zlo. I tra la la la laa, Marija s o~eni i dobije dijete, i istom djetetu usaene vrijednosti ( meu kojima je misljenje o kanabisu) usauje. I zaato smo takvi ? A eto zaato. Dok god budemo ~ivili u '45 i ustaaama partizanima etnicima domobranima i kanabis e biti droga. Mislija sam da se mijenjamo, ali svaki dan sve vise i vise ostajem bez rijeci kad vidim nekog od 18 godna kako je*e majku nekom jer se preziva jovanovi. lol. Fenomenalno, isto tako i na faksu, to su ugl ova seoska dica, unato tome ato je velgrad, taj vlaaki mentalitet i dalje prevladava. Kad sam reka legici da duvam vutru ona me gledala ko da iglu bodem. Dr~ava bi to mogla promijniti na na in da ispravno obrazuje ljude a ne da viam reklame kako od vutre padaa u depresiju a ona lije i istu. Idioti. Ovaj vlaaki mentalitet je najveci problem u HR. Jer taj vlasuljuk je sposoban samo da bude rob i to je to, ini ato ti je re eno i ne se*i. I da glasaj za HDZ jer to su pravi hrvati a ne one crvene komunisti ke pi*ke. To sam ua zadnjih po godine 1000 puta, i nisam moga virovat. Malo sam skrenija s teme, al...
Z&NZMAJ

mar 2012.

#13
A u isto vrijeme didi Mirku na njivi raste konoplja (sve do po etka devedesetih, kad je propala jedina kudeljara u Slavoniji). Dal' da pla em il' da se smijem ovome, pitanje je sad... :clap:Rasta, odlina analiza :thumb: PS. Poru i legici da se i u njenom gradu d~ointom u venu bodu :icon_lol:
Rasta ManPOZNAVALAC

mar 2012.

#14
Ma moga sam bolje i detaljnije, ali suh sam s granjem, umoran, i spava mi se :P Drugom prilikom. Haha, a ista legica jednom kad smo pri ali i kad mi je opisivala kako joj bivai de ko propada i onda navodi kako se opija, i alag na tortu napuaava se. Ja ono, pa ato je tu loae ? (Kod dima jeli) Doduae, baa sam razmialja u zadnje vrime dosta, i moram ovo reci. }ivot je stvarno sra*e kad nisi napuaen, al ono, baa baa do max. Sve je bolje, lakae, zanimljivije, zabavnije... Baa predivno. Ne mogu razumit ljude koji tako ekstremno gledaju na to. Moga bi napisat neki teksti negdi o ovom.
HighBadgerPOZNAVALAC

mar 2012.

#15
Nije da ne razumem one koji imaju toliko negativan stav o recimo sad vutri...ili bilo cemu neuobicajenom danas. Jednostavno ljudi nisu toliko open-minded, pa nisu ni sposobni da prihvate istinu o necemu. Tesko se menjaju, tesko menjaju stavove, plase se bilo kakvih promena i onda im je lakse da tupe jedno te isto jer ih niko ne dira. Ali opet ne razumem ni vas ovde (ne sve, nego neke od vas, naravno) ZASTO IMATE TOLIKU POTREBU DA SE OPRAVDAVATE?! Ako vec smatrate da je dzidza ok super zdrava stvar koja ne steti i sve te cinjenice do kojih smo dosli ovde, zasto imate potrebu da opravdavate svoje konzumiranje kao da vam je u podsvesti da je to "lose"? Ne razumem ni otvaranje ovakve teme.... Msm, zasto bi sad bilo ko od nas isao ulicom i objasnjavao ljudima "E ja duvam, ali ne ne, nije to nista lose..." Stekla sam neki utisak da neki od nas vise hoce da ubede sebe nego druge o dobrobiti vutre. Malo mi je to zalosno... Kao da se na nekom nivou svesti uopste i ne razlikujemo od tih sa negativnim stavom o vutri, kao da su i nama zagadili jedan deo svesti tom idejom da je vutra droga...
Rasta ManPOZNAVALAC

mar 2012.

#16
Sla~em se u potpunosti s tvojom tvrdnjom. Da izrazim sebe; Ljudi se opravdavaju jer od malih nogu smo u eni da je to loae, da je to droga, da je to zlo, i kao da ti je u podsvijesti da je to loa in, iako znaa da nije. Mo~da i nije u podsvijesti, ve jedan oblik obrambenog mehanizma, baa radi ovakvih stavova u kojima se jednog bezazlenog puaa a liaa i cvijetova smatra narkomanom. - Osobno, kad god sam u raspravi o kanabisu, nikad ne izri em da sam puaa , uvijek ka~em, sasvim irelevantno jesam li ja konzument ili ne, sagledajmo objektivno stvari. Znanstvene su injenice to i to, ato ti imaa za potkrijepiti svoju tvrdnju.
Z&NZMAJ

mar 2012.

#17
Mogue Badger. Ja sam do nedavno pokuaavao uvjeriti druge da mi vutra poma~e za razliku od tableta, ali kako sam samo bezuspjeano mlatio jezikom, prestao sam...a ato se industrijskih potencijala tie, neu nikad prestati tupiti svima da su glupi kad tvrde da je vutra tu samo za napuaavanje. To su moji razlozi, za druge ne znam.
He-ManLEGENDA

mar 2012.

#18
Oni koji su upoznati s svim dobrobitima kanabisa bi mogla rei da viae propovijedaju nego se opravdavaju. Ako idea s pozicije da tebi netko direktno pljuje i patronizira o tvom stilu ~ivota i radnjama koje inia. Pa bilo to da on pri a baa o tebi ili temi openito, tvoj stav i na in na koji uea u raspravu odreuje da li se samo opravdavaa ili pokuaavaa tim ljudima objasniti neke stvari. A zaato bi trebali ii na ulice i objaanjavati ljudima injenice i istinu ? Jer trenutno stanje se nikako druga ije nee promijeniti. Ako uspijea uvjeriti par ljudi da promjene mialjenje, u inio si puno, jer tako i oni mogu uvjeriti druge. Razloge zadrtih negativnih stavova je Rasta Man dobro objasnio, isti brainwash tokom dugog vremenskog perioda uparen s bransko-balkanskim mentalitetom stada.
HookerLEGENDA

mar 2012.

#19
He-Man,mislim da samo u jednoj stvari niste u pravu.Nije to brdjansko-balkanski mentalitet stada,to je samo mentalitet stada.Svuda u svetu.Kad se promeni zakon i dodje taj divan dan da se vutra legalizuje,neko ce morati da objasni zbog cega se legalizovala.E onda dva tri dana televizijskog ispiranja mozga i sve ce biti OK.Stado ce prihvatiti nove informacije.Devedeset posto onih koji su bili najveci protivnici govorice kako oni nisu bas tako mislili...Garantujem! Ali nece shvatiti osnovnu stvar,a to je da se vutra jednostavno voli. Neko se navuce na alkohol pa mora da pije i ako mu vise ne prija,neko na cigarete pa mora da pusi mada mu ne prija,neko na teske droge koje mu svakako ne prijaju vise,ako su ikad,pa nastavlja zato sto mora,voda mora da se pije da bi preziveli,hrana mora da se unosi da bi preziveli,moramo da disemo vazduh... Na vutru se ne mozemo navuci,ne moramo je koristiti da bi preziveli,pa zasto se onda druzimo sa njom? Ona se jednostavno voli !!!
naturalmysticENTUZIJASTA

mar 2012.

#20
mrzim kad netko kaze da je marihuana zlo, mozda u velikim kolicama da, ali ipak je mnogo bolje popusit 2 kile ganje pa zavrsit u svemiru, nego popit 2 litre alkohola pa zavrsit u p...i materini

mar 2012.

#21
Ljudi, sve ste rekli pa nemam puno nadodat... Evo, ju er sam prvi puta pogledala emisiju NRZ, onaj intervju s Rickom Simpsonom. Baa me zanima koliko bi ljudima s tako duboko usaenim negativnim stavom uope takvo neato moglo doi do mozga? Ako su po etkom 20. stoljea uspjeli udariti negativnu propagandu i raairit je po cijelom svijetu u tako kratko vrijeme, zaato je danas toliko teako proairit pozitivnu propagandu? Samo joa da se nadove~em na pri u iz Zeitgeista, Venus Projecta i svega ato propagira Jacque Fresco (ako niste upoznati, svakako preporu am da proguglate malo, bar da pogledate Zeitgeist 1 i 2) Svatko tko je svjestan te pri e mo~e lako zbrojit dva i dva. Ovaj svijet je TRUO, i ovo druatvo ne mo~e opstati joa dugo. Civilizacije su se uzdizale i propadale kroz cijelu povijest, pa tako e i ova. Sve dok se ljudski rod kona no iz korijena ne promijeni i shvati koje su istinske vrijednosti. Ono emu ljudi danas te~e svakako to nisu. Iskreno se nadam da u biti meu generacijama koje e do~ivjeti promjene. Citirati u Jacque Fresca u slobodnom prijevodu: "Problem danaanjeg druatva i kulture je ono ato se danas smatra bitnim. Pojam uspjeha prosje noj osobi zna i zaraivati dovoljno novca, imati kuu, auto, dva auta, akolovanu djecu. Za mene je uspjeh neato sasvim drugo. Uspjeh je biti uspjeano ljudsko bie u smislu da idemo za onim u ato vjerujemo. Ako primjerice vjerujemo u slikanje ili pisanej poezije ili glazbe, ako je to ono ato zaista ~elimo, u svojim mjerilima smo uspjeani. Ali u o ima danaanjeg druatva uspjeaan si ako si zapravo uskratia ono ato zaista ~elia."
PappiISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#22
sva sreca pa ovde nema ljudi sa losim misljenjem o vutri,jer bi bilo mnogo rasprava koje ne bi vodile nigde..uglavnom... samo sam hteo reci da treba biti jako sirokih shvatanja..sve sto cujete prvi put i mislite da je bitno,poslusajte to jos 1000 puta,i onda izvucite neke korisne informacije iz toga.a ne "na prvu loptu".. mi ako smatramo da imamo siroka shvatanja,onda trebamo shvatiti i te ljude koji misle suprotno od nas.. dodao bi jos samo da ne trebamo da se obaziremo na druge,ako nemamo ista misljenja,zato sto ne zavisimo od njih i nije nam bitno sta oni misle.. ali onda ne znam koliko bih bio u pravu...

apr 2012.

#23
Evo da se i cuje moj glas u ovoj temi... Moje misljenje je da vecina ljudi tezi ka snovima i masti te si tako grade svoju okolinu u kojoj zive i prihvacaju samo sebi slicne,a ne zele cuti tuda misljenja vezano za bilo sta pa tako i za marihuanu.Tome nikad nece doci kraj jer je to u ljudskoj prirodi,da se medusobno ljudi osuduju i nabijaju svoje stavove. Marihuana je po meni jedini lijek i spas nekim drzavama koje su pred propadanjem,odnosno vec su propale ali to vladu ne zanima jer im je um zaokupljen kradom novca od naroda.To je jednostavno tako,i tu se moze vrlo malo postic.Da je bilo ko od nas neki politicar koji je malo jaci i predlozi vladi odnosno nekim ljduima da ce legalizacijom marihuane jos vise novaca moc pokrast mi bi se sad kupali u travi.Ne zamarajte se takvim glupostima jer su zaista glupost koje vode u nedogled,samo uzivajte u ovoj biljci dok vam je zivota dato i zalite takve maloumne ljude a ne se prepirat s njima.
PappiISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#24
mozda i nije u prirodi,nego je urodjeno vremenom u mentalitet...jbg

apr 2012.

#25
Da ima tu i gena a i mentaliteta,a prvobitno prirode i evoluiranja jer ipak smo bi dio prirode.
SmokeyThePotPOZNAVALAC

apr 2012.

#26
ma glupost u prirodi bi nam bilo normalno puait vutru i biti slobodni sve dok ne ugro~avamo druge a to ata je sistem opra ljudima glavine od malih nogu to je druga prica i to ne samo za vutru !.. Druatvo oprano i izmanipulirano do bola !... A i to genetsko opravdanje za deformirano ponaaanje danas viae ne dr~i vodu ..
ReacherPOZNAVALAC

apr 2012.

#27
zaato bi netko uop e unosio takvu drogu poput marihuane u sebe ? na ata je doaao ovaj svijet :/
PromatračAMBASADOR

apr 2012.

#28
Marihuana ve vanzemaljskog porijekla,ja u to vijerujem!!!!
naturaPOZNAVALAC

apr 2012.

#29
skenslala sam nekoliko kvazi poduhovljenih ljudi, sigurnih da "nose svetlo" - kako vole da se izraze prepotentno, jer su mi rekli, da vutra nosi negativne sile ili takve budi u nama.. dobro, hvala, see ya NOT!
ReacherPOZNAVALAC

apr 2012.

#30
definiraj skenslala ? :D di si uop e naiala na takve ljude...
airbenderISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#31
slazem se sa svima ovdje, al bi htjeo dati malu primjedbu.. zasto vecina misli da su samo seljaci i brdjani zadrti? i da su ovi negativni stavovi o vutri uglavnom njihovi? ja sam sa sela, znaci seljak sam( i ne stidim se) ali ne seljak po ponasanju, nego ono dodem s posla malo okopam luk i zelenu salaticu :), radim tako te neke poslove. vutru obozavam, poceo sam nedavno i indoor uzgoj. mojoj generaciji ovih seljaka uopce nije strano duvanje s vremena na vrijeme, cak su neki potaknuti mojom pricom takodjer poceli uzgajati za sebe. prvi od njih je moj brat, inace sportas, koji je u zivotu zapalio samo jednom( naravno samnom :). dalje, nedavno sam doso na temu marihuane sa starcima( tocnije sam pricao o ulju od cvjetova marihuane), kad ono od njih dobijem niz informacija kako su prije oni njihovi roditelji)sadili konoplju (industrijsku ali opet!!!) i koristili je za tkaninu. uglavnom za tkaninu :). nisam htjeo ulazit u raspravu o pusenju, dovoljno mi je bilo i to. prestali su jer je citav proces bio kompliciran a tekstil je bio dostupan i tako.. biti seljak je uredu, ali biti seljacina( kojih je pun ku..c) e to je vec nesto drugo
Z&NZMAJ

apr 2012.

#32
Pa baa to :) Ne radi se tu o ljudima sa sela :) I ja sam sa sela, ali ne mogu rei da se ponosim time, poato mi mentalitet ljudi iz tog sela ne paae niti naj manje :) Pobjegoh glavom bez obzira u malo vee "selo" :icon_lol:
PappiISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#33
bradjansko balkanski mentalitet..mislio je globalno na jugoslovenske narode..jer su delimicno ne obrazovani u nekim poljima.. a seljak je jedno..seljacina je nesto sasvim drugo... :) ne mesajte to..
airbenderISTRAŽIVAČ

apr 2012.

#34
e sto se toga tice ja se vodim onom dzonijevom- sretan sam sto osjecam da nisam kao drugi- i to u zadnje vrijeme sam sebi ponavljam stvarno cesto

apr 2012.

#35
TV i politika ispiru ljudima mozak , da sutra na TV-u u 20:00 bude emisija o travi u kojoj bi se govorile pozitivne stvari i hvalila ganja do neba svi bi prekosutra misli da je OK i da ju treba konzumirati . TV je OP .
naturaPOZNAVALAC

apr 2012.

#36
radim u radnji gde se takvi krecu, a ja svesna svog neznanja rado naivno uprem oci kad vidim nekoga ko je siguran u ono sto prica, pogotovo kad se radi o ezoterici i ostalim neopipljivim sferama, a kasnije me razocaraju sa zlim silama konoplje, idioti
orbitLEGENDA

apr 2012.

#37
Ma joj, mozemo mi polemizirat koliko god hocemo o travi, negativnim i pozitivnim stavovima o istoj, ali nema nam pomoci.., vjerujem jos dugo vremena. Meni je stara farmaceut, mozete li si mislit kakvo ona misljenje ima o tome ? Sve je to droga, bla bla bla... jer je staromodna, kada je ona pocela raditi, tablete su se prodavale u obliku praska, koji je ona izradjivala...jbg.. A danas, opet, u sobi mi raste biljka, i ne sere, jer je shvatila da nista ne postize, normalan sam (manje-vise), studiram, radim, sam sebe financiram, pomazem joj, sada, ako pusim i travu, jbg...tako ona gleda.. Samo, malo je takvih, a zasto ? Jer su neuki, neznaju, doslovno NEMAJU POJMA ! Sada, kako bi se na nekoj televiziji prikazivali filmovi o kanabisu kada i te "glavesine" na TV-postajama misle slicno, svaka TV postaja je politicka, politika neda... kraj tunela... nema filmova... Ja zaista zivim za to, da mogu LEGALNO doc na neku plazu, vidikovac i slicno, sjest sa dragom osobom, zapalit joint i uzivat u godisnjem... *****ti kako bi to volio... ali sam pesimistican po tom pitanju. Najvise me ljuti to sto ako mene ulove da imam biljku u sobi, mogu dobiti 3 godine... jer eto "trujem" SEBE, to sto je Horvatincic zgazio talijane, dosta mu je mj dana, to sto je Sanader pokrao milijarde, nema veze, to sto je onaj mali od Soliduma zgazio onu curicu, nema veze, to sto je prije 3 mj onaj sincic od sefice pravne sluzbe Hypo Leasinga zgazio tipa na zelenom valu, nema veze... Mene treba procesuirat, ja sam cir ovog drustva... Pa gospodo moja, penetriram im u majku svima, eto... sad sam ljut.. Peace
Rasta ManPOZNAVALAC

maj 2012.

#38
Lijepo sro eno Orbit, takoer se sla~em. I takoer smatram da svakoj osobi treba dopustiti toliku koli inu slobode, koja dok ne naruaava moju tu minimalnu slobodu, neka radi ato god ~eli. Jer ne razumijem zaato nekom M.M. smeta ako cu danas nakon posla, doi doma, zapaliti joint, nikoga ne ometati, niti raditi probleme. Openito, ne razumijem zasto nekom smeta ako ce netko doci doma i ubosti se heroinom. Dok god on time ne naruaava tu mizernu slobodu koju imam, s menom je uredu. Openito sve to sa vutrom, je stvar propagande. Kad bi TV po ea promovirati marihuanu, i staviti ju u prvi plan a ne plivine tablete, ne bi ljudi ovako gledali. Openit, sve ato bi na TV-u rekli ljudi bi kupili. To je ~alosno. Nitko ne ode na gugl i pro ita sam neato, nego uzima za validan izvor informacija nekog kvazinovinara koji na dnevniku kao udarnu vijest stavi kako u Nizozemskoj vise stranci nece moci duvati. Ako nam je to toliko va~no, ato li je onda manje va~no od toga.
swibISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#39
Upravo zato ne gledam TV - jedino si pogledam Dr. House ili neki sci-fi film/seriju tipa Star Trek (ne ono Hollywood smee gdje Eddie Murphy puca po velikom ljigavom govnu). Ali vijesti - ne. Niti itam novine, a one kutije sa besplatnim 24sata bi najrae zapalio kakvo je to smee. Danas je vrhunac vijesti da je Seve trudna, vrhunac zabave je onaj Survivor, serije su se svele na sapunice gdje svatko svakog voli i mrzi, a u crnu kroniku se trpa sve, joa samo neka stave unutra da je netko prdnuo, i sama crna kronika ini veinu naaih vijesti, ono pozivitno nije uope bitno. I kada ste ve spomenuli vjeru, htio bih spomenuti da sam veliki vjernik, redovito misa i molitva, ali zbog toga ne mrzim vutru. Znam i neke bogoslove koji ju redovito konzumiraju, i to ne utje e na njihovu vjeru - baa suprotno, smatram da meditativno stanje koje nam ona daje mo~e pomoi u vjeri. Ali istina je na~alost da se u Crkvi ona pokuaava prikazati kao zlo, ali i to potje e iz ispiranja mozgova u proalom stoljeu: naime sveenici ne ka~u "Isus je rekao nemojte, Bog je rekao nemojte", nego tvrde da je to grijeh jer "Trava uniatava tijelo, pr~i mozak" itd. - zapravo jednom prilikom su mi to upravo tako objasnili - "nije On rekao, nego se to zna".

maj 2012.

#40
Ja osobno ne zamjeram ljudima ato imaju negativan stav o vutri ve javnosti i medijima koji su zaslu~ni za te la~i.Prije veina stanovniatva (posebno seljaci) nije znala da je konoplja droga.Uzgajana je kao i kukuruz za tekstil,u~ad itd.E,kada je zabranjena svi su se zapitali "ZA`TO" ....tada tu ulijeu mediji koji ispiru mozgove 100 na sat i govore o marihuani kao teakoj drogi :violent018: .NAravno stanovniatvo sve upija i prihvaa nametnuti stav od strane propagande.MARIHUANA JE LIJEK! Ja mislim da je gamad u to vrijeme kad je zabranjena saznala ljekovitost kanabisa i nametnula loa stav o njemu da bi uskratila mogunost izlije enja za neke danas teake i neizlje ive bolesti.Tak i onak zna da nas truju na razne na ine i pokuaavaju smanjit ljdusku populaciju.Ja msilim da aaica ljudi na zna pravu istinu o toj udesnoj biljci koju nam je BOG POKLONIO!I zato treba naau djecu u iti da razmialjaju svojom glavom i prije svakog prihvaanja neke informacije razmisle dali je to istina ili la~!
smokegreenISTRAŽIVAČ

maj 2012.

#41
ljudi se boje jer misle da je trava put prema tezim drogama...... puno mi se toga trenutno vrti po glavi, nebi duljio... mislim,tvoj izbor hoces li se pocet drogirat ili ne, za mene trava nije droga. zivija bob marley :smoke18:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se