VUTRA
ForumZajednicaOfftopicSvinjska gripa
LEGACY

Svinjska gripa

78 odgovora3,825 pregleda
ROXPOZNAVALAC

apr 2009.

#1
Kultura straha je opet na djelu. Zatvorite se u domove, ne idite nikamo, ne radite nista, i ne razmisljajte o nicemu osim o svinjskoj gripi. Nema veze sto ste u zadnjih 10 godina prezivjeli pticju gripu, SARS, kravlje ludilo i virus zapadnog nila. A kako korisno da vec imamo lijekove koji pokazuju uspijeh protiv ove nove bolesti. Da se covjek zapita od kojih je to svinja zapravo pocela cijela ova situacija.
Vuk_samotnjaKAMBASADOR

apr 2009.

#2
Mah... im farmaceutska industrija popuni kvotu tj. im se naru i dovoljna koli ina upitno djelotvornih lijekova od strane razno-raznih zemalja, splasnut e i pompa oko svinjske gripe. Oao svijet u k*j*c...:ohno:
BeyondLEGENDA

apr 2009.

#3
Mediji su jedva ekali da se neato takvo dogodi, ve je postalo dosadno, o farmaceutskoj industriji da i ne pri am jer je to vjerojatno ionako njihovo djelo koje e im donijeti bilijunsku zaradu. A ato se tie matrixa, izgleda da recesija ne pumpa dovoljno straha pa su morali joa neato izmisliti. Da baa se preko noi mo~e pojaviti tako neki virus, mo~da je pao s marsa? ili je novo vrhunsko dijelo iz laboratorija pa su se morali pohvaliti svojim dostignuem. Ma zapravo neda mi se ~ivcirati, stvarno mi se neda, jer su stvari toliko debilne i o ite da je to previae ~alosno. Ljudi e uvijek progutati sva sranja koja im serviraju mediji i napraviti sve ato im ka~u autoriteti, jer je izgleda teako razmisliti svojim umom i suprotstaviti se debilizmu. Jedva ekam cjepljenje.
SuperAngelPOZNAVALAC

apr 2009.

#4
Pa da doslovno mo~e preko no i da nastane novi soj virusa. To posebno va~i za virus gripe koji je RNA virus i zbog toga je sklon mutacijama. 1918 bila je velika epidemija `panjolske gripe od koje je umrlo oko 35mil ljudi, bilo je to puno prije genetskog i~enjeringa. Bez sve ove panike koja se digla (vakcinacija, karantena...) taj scerarij bi se ponovio za par mjeseci. Isto tako da znate kolko znanja i para je potrebno za razvijanje protuvirusnog cjepiva ili ljeka ili op enito istra~ivanje virusa nebi pljuvali po farmaceutskim kompanijama. Naravno uprave farmaceutskih kompanija vladaju u svom korporativnom stilu ali jbg trebaju nam...
BeyondLEGENDA

apr 2009.

#5
da mogue je, sve je mogue. ali tajming u kojem se dogaa i ljudima kojima ovo pogoduje je dosta zanimljivo. hmmm, da li je mo~da lijek ve tu? neznam, zvu i predobro da bi bilo istinito pa u zanemariti, ekat u ja ipak cjepivo da mi sjbe imunitet ZlCrKSu5lHI
SuperAngelPOZNAVALAC

apr 2009.

#6
Ne samo da je mogue nego se to i dogaa svake sekunde u milijunima inficiranih stanica. S brojevima na svojoj strani virus sigurno "pogaa". Zanimljiv ureaj ali na~alost mislim da je patka, nema nikakvih slu~benih rezultata nego samo laboratorijska korespondecija. Eh da i nakraju zahtjeva za patent predla~u ureaj u kontraceptivne svrhe!?!?!? http://www.rexresearch.com/kaali/kaali.htm
elephant0rAMBASADOR

apr 2009.

#7
farmacija nam treba u zivotu koliko i nogometni stadion u analnom otvoru

apr 2009.

#8
ja sam upravo popio fervex i ne bojim se svinjske gripe ako po nu praute da mi kaalju sve u ih ba it svinjama neka crknu:icon_lol:
choki123POZNAVALAC

apr 2009.

#9
joj samo kad pomislim ovdje ata e sve joa izdeaavat bie svega i sva ega di ovo sve ide,na kraju emo ~ivit u poredanim sivim kuama a venama e nam bit prikap ani sva cjepiva i infuzije samo ea le~at tako doma i iea radit ma fuj,a najgore kad razmislia ato e se usrat i izjebat neki ljudi do kojih ti je stalo,i vidia kako su oni ono ponaaaju se ono neeeeeeee svinjska gripa konjska ***********,svi emo umrijet waaaaaaaaaaaaaaa,ono no~evi lete po vratovima puake rokaju waaaaaaaa svi emo umrijet waaaaaaaaaaaa niko viae nije siguran waaaaaaaaaaaa we're all gonna die waaaaaaaa run for your life waaaaaaaaaaa,b o~e spasi me bo~e pa ato mi to radia cjeli ~ivot vjerujem u tebe,idem u crkvu svake nedilje-klanjam svaki namaz,(al nema veze ato su ubra aba im i biblija i kur'an napamet kad su ~ivotinje) dobro ovo zadnje ato se ti e vjere nemojte svatit posprdno ili da vrjeam nekog al ima ubradi da ti digne tlak,dobro uglavnom,na kraju e sve bit u redu,al uvjek e sve bit u redu jer druga ije ne mo~e bit mislim dobro i loae je samo neato ato mi analiti ki posmatramo ma ja

apr 2009.

#10
jao sam kad vidim, kak se dere ovaj narod, pa izvukose im i zadnju kintu iz depa... danas gledam koliko sam love smaknu za pisljive maske sto prave... horor
VirtuousISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#11
Pa naravno da su farmaceutske tvrtke razvile virus. To je jasno kao dan. Njima to najviae pogoduje, a vrijeme "recesije" je savraeno za izazivanje dodatne panike, a po mom mialjenju - nema boljeg na ina da se farmaceutske tvrtke izbore za svoj opstanak u vrijeme recesije. Pogledajte samo dionice vodeih farmaceutskih kompanija koje su u zadnjih par dana probile krov. Ju er sam uo da je u Australiji jedna tvrka zabilje~ila porast dionica od 72%, a ni u ostalim zemljama pharma-dionice ne tonu. No, za nekih 15% je i porasla prodaja medicinskih maski. I tako dalje, i tako bli~e. I kao da panike nema dovoljno, onda se dogodi nekakav kreten koji nije dobro spakovao ampule sa svinjskom gripom pa su eksplodirale u vlaku u `vicarskoj. Ma ovo nije normalno da ga jebea.
TotalUndergroundISTRAŽIVAČ

apr 2009.

#12
heh,bash mi je padalo napamet da pokrenem ovaj thread...ma to je bruka ljudi,gledam snimke sa onih aerodroma,ljudi hodaju sa onim maskama,stvarno tuzhno za gledati..ljudi su toliko uplasheni i istresirani,zhalosno...secam se kad su rusi isekli gas,u mom gradu je bilo par prijava za tuche oko grejalica...!!!!eto shta ce jedan chovek drugom uraditi u strahu,pretvoriti se u zhivotinju..a pametni vlasnici radnji nabudzili cene za sva grejna tela..u svakoj krizi neko se obogati na tudjoj nesreci..:ohno::signs054:
Yami_RazielAMBASADOR

apr 2009.

#13
... meni je to presmjesno.. bas sam danas cuo par ljudi kako pricaju o tome.. i to u apsolutnom strahu... onak.. kak ce to uopce do nas doc? daj molim vas... xD a druga stvar.. ja sam ziher da su to "oni" izumili.. taj virus.. treba nas malo smanjit, previse nas je :D jos ako mogu zaradjivat na nasoj smrti (kao sto i rade).. njima bolje :D majku im T_T

apr 2009.

#14
http://img261.imageshack.us/img261/2483/gripa.jpg lolchuga
extranoizeENTUZIJASTA

apr 2009.

#15
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/virusi.htm intervju -Dr. Stefan Lanka, virolog, poznati je vakcinoklast, pripadnik Nove medicine, covek koji ne priznaje nauku kao tabu i polje posvecenih, a izmedju ostalog, ponudio je 10.000 eura onome ko donese dokaze o izolovanju virusa boginja! govori o pti joj gripi i virusima openito...sve se lijepo uklapa u "svinjsku" situaciju :icon_lol:
skoro_normalnaENTUZIJASTA

apr 2009.

#16
ma joj ljudi sta vam je..koja gripa..oni samo zele zaradit pare...da prodaju antivirus..pa sad rade dramu od toga..jest da smo prosli i pticje gripe i ludila..proci ce i ovo...ja se toga nimalo ne bojim...jer cu kad tad i ja jednom odapnut..samo je pitanje vrijeme KADA tako da se s time uopce ne zamaram..(znate cega se treba bojati LJUDI...koliko ubojstava ima i nasilja..uglavnom necu u off topic)
elephant0rAMBASADOR

apr 2009.

#17
strah je za perceptivno selektivne
BeyondLEGENDA

jun 2009.

#18
http://www.net.hr/vijesti/svijet/page/2009/06/10/0681006.html Svjetska zdravstvena organizacija proglasila je pandemiju svinjske gripe (H1N1), ime je razina opasnosti s faze pet podignuta na aesti stupanj. Isto vrijedi i za Hrvatsku. Pravi su to stru njaci. Zaato onda ne proglase pandemiju prehlade? poato od prehlade umire 100 puta viae ljudi nego od h1n1. Ma bravo, u dr~avi u kojoj nije zabilje~en ni jedan slu aj h1n1 da proglasi pandemiju ima sasvim smisla, da da, ista logika. Ili je potvrda da netko na vrhu orgestrira ovakve gluposti sijui strah meu ljude i pumpajui pare u farmaceutsku industriju. ammm, da uuuu jbote, 141 osobu! pa to je alarmantno!!!, ovjee daj mi virus prehlade i poaalji me u toksi nu vukojbinu pa da ti poka~em da ja mogu ubiti viae ljudi obi nim virusom prehlade.
apsurdno da im je do novca stalo, pa aire zarazu straha i smrti boli briga mo nike za novce, ve kontrolu. to je to neato drugo
TotalUndergroundISTRAŽIVAČ

jun 2009.

#20
novac=kontrola..:icon_lol:
ROXPOZNAVALAC

jun 2009.

#21
mmm, vec mi je bolje
FrulaENTUZIJASTA

jun 2009.

#22
(: gica mala :)
NoTrippinAMBASADOR

jun 2009.

#23
Prava pandemija bi bila da je u gradu od 30 miljuna u 3 dana crklo 5 miljuna ljudi, al bojte se svinjske gripe koja hara svjetom i ubila je 150 ljudi, a to ata je od obi ne gripe u istom vremenu umrlo jedno 50 puta viae ljudi, ma to nema veze-cjepite se protiv svinjske jer je proglaaena pandemija 6og stupnja. Smjeano "Takoer, nakon objave pandemije proizvoa i lijekova biti e primorani ubrzati proizvodnju novog cjepiva kojim bi se airenje virusa sprije ilo. " Jadni proizvoa i sad moraju no ne smjene raditi da bi sprje ili ovo zlo. Stvarno zanimljivo koliko govana narod mo~e da guta i opet ~eli joa.
Kurblaj KanAMBASADOR

jun 2009.

#24
Kad su fina, meka i topla
ROXPOZNAVALAC

jun 2009.

#25
Danas u Vecernjem "Dan nakon UN-ove objave pandemije, otkriven spasonosli lijek"

nov 2009.

#26
Jebote prvi put sam cuo da je neko koga sam poznavao preko neta umro od H1N1. Nije nas coek ali opet prvi put je prvi put. Mislim nisam lika bas poznavao ono da smo bliski ali opet krenulo je. Hmm da se zapitas kad ce poceti neki od nas da umiru, ako se neko razboli nek nam javi prije nego sto umre.
Teglica_UnkaAMBASADOR

nov 2009.

#27
ja sam poceo malo da kasljem samo ne znam dal je od gripa il od dima..a saman ima temperaturu 40..:)
euforijaAMBASADOR

nov 2009.

#28
sumljam da ce iko na ovom forumu pokleknuti pod gripom.. ipak smo mi zasticeni :) :banana_rasta:
ranromENTUZIJASTA

nov 2009.

#29
baa me zanima koja ce iduca gripa bit.
skoro_normalnaENTUZIJASTA

nov 2009.

#30
kako je krenulo jos bi mogli proglasit ljudsko ludilo..bogami vise..sta je na ovaj svijet doslo to je strasno..evo moj mali necka ima svinjsku gripu a tek mu je godinu dana i sad je u bolnici na infuziji kuri 40,povraca ...prestrasno
BeyondLEGENDA

nov 2009.

#31
Ma daj. Sve je tako o ita propaganda, senzacionalizam. To no se vidi kako promoviraju cjepivo kroz strah. Pa daj pogledaj koji su to ljudi koji su umrli... bolovali su od drugih bolesti ve. Neka ka~u broj ljudi koji su preboljeli svinjsku gripu, a to je 99% ljudi. Jer vjeruj mi da nije 99% ljudi do sad ve preboljelo tu gripu sad bi svi bili zbuksani u nekim skloniatima, a od brojke umrlih bi ti se vrtjelo u glavi. I svi ti podaci o broju umrlih od svinjske gripe su bezvrijedni i puno previae neprecizni. Mediji samo ekaju da uhvate takve slu ajeve i da naprave od njih glavne vjesti. Novinar bi bio glup ato se tie svog posla da ne objavljuje aktualne teme, a njih i ljudi jedva ekaju, a i priroda ljudi zaglavljenih u babilon je da sve joa dodatno izdramatiziraju. Zdrav organizam ju preboli kao i obi nu ali i obi na je smrtnonosna za ve teako bolestan organizam. Makar ja se nebi cjepio ni da je smrtonosna ko kuga.
LucidDreamAMBASADOR

nov 2009.

#32
Ja zivim kao i pre.Nisam obracao paznju ni na picji grip. Jbg,sta je tu je.Kolonija mrava juri u jednom pravcu i nema stajanja.Mozes samo da skrenes.Pa skreni.
Yami_RazielAMBASADOR

nov 2009.

#33
rakunov poremecaj :D ***** ih xD meni to presmjesno, u zadnjih 5 dana vidio bar 20ak ljudi s onim maskama.. vristaona teza :D cak i da je prava gripa, nije da se nest brinem ili bojim T_T bolest ko bolest... ionak smo na sve otporni :D kad nas govnima hrane od rodjenja xD
TarkiPOZNAVALAC

nov 2009.

#34
Ma straana je ta SVINJSKA gripa... ubita na, evo umrlo ve 2 osobe u HRRV 1 starac i 1 djevoj ica od 3 godine s leukemijom ta bi umrla kad bi je krivo pogledao a dosad kolko, 2500 zara~enih? OMGGG joooj ne :icon_lol: baa je dobro ato imamo SPASONOSNI lijek jer ovaj... poato svi koji imaju gripu ovih dana imaju svinjsku :rofl: a naravno da najviae volim napuait se vutre hodam u tramvaj doem do butre ona oko lica aal ko yami maska veli neu da me svinjska gripa praska ne znam kaj glume s tim maskama aalovima oko face? pa ko faking kinezi su :D :bis:
krasta-zgPOZNAVALAC

nov 2009.

#35
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/11/10/0519006.html
TeZiISTRAŽIVAČ

nov 2009.

#36
ma ova gripa nema smisla toliko panike, a na toliki broj zarazenih toliko malo smrtnih slucajeva, i zasto ne kazu koliko ih je prebolilo pa ima vec dosta da je ta gripa u djiru pa nemoguce da su neki po 2-3 miseca bolesni ako nisu umrli znaci da su prezivili gluposti
BeyondLEGENDA

nov 2009.

#37
1/8 47HVfPO7K2k 2/8 - http://www.youtube.com/watch?v=tB9ahcCy4QA 3/8 - http://www.youtube.com/watch?v=OO-vwSCZvlc 4/12 - http://www.youtube.com/watch?v=bC0Diyh74tE 5/12 uku1FDWYWv8 6/12 - http://www.youtube.com/watch?v=EVWcbT75CAM 7/12 - http://www.youtube.com/watch?v=Arsf3jA1wLI 8/12 - http://www.youtube.com/watch?v=bK0smT2vZLs 9/12 - http://www.youtube.com/watch?v=8MVEMEwKjKg 10/12 - http://www.youtube.com/watch?v=sb5-7EDtC78 11/12 yMPuWjgWRH8 12/12 - http://www.youtube.com/watch?v=TeYN9PsxJaQ http://www.youtube.com/user/CowboyBebop2012
Kreso1988ENTUZIJASTA

nov 2009.

#38
television rules the nation. Sve je pogodila kriza osim farmacije, najbolji nacin zarade napravi ono sto ljudima treba ono sto moraju imati a posto ljudi nista nemoraju imati moras im nametnuti potrebu da to imaju, sto je i donekle bilo ok dok se to radilo o reklamama pa neki mali vidi novi mobitel i MORA TO IMATI, samo sto je farmacija otisla korak dalje i ocito im ide bolje nego drugima, samo sto neznam dokle ce ljudi pusiti ta sranja. Neznam vise sta se nebi povjerovalo da se napise ili pusti na tv
ZOKIAMBASADOR

nov 2009.

#39
bice zarade na sve strane farmacija ce da cveta.. moj ortak imao grip i bio sam sa njim radio nesto za fax meni nista jos nefali to je bilo pre 7dana tako da me boli kura :) a i on se vec izlecio .... rakija beli luk zeleno malo u pluca i imunitet ko kod svinje :)
skoro_normalnaENTUZIJASTA

nov 2009.

#40
ma nema svinjske gripe al ima kolinja..hihi...bas su bedastoce napravili s tim ..nema straha

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se