VUTRA
ForumZajednicaOfftopicRutinsko pretresanje u vozu
LEGACY

Rutinsko pretresanje u vozu

44 odgovora2,675 pregleda
ArtifeXENTUZIJASTA

avg 2008.

#1
Na neki na in bio sam ~rtva rutinskog pretresanja u vozu, pa sam hteo da pitam koja su moja prava i ata da radim u takvim situacijama, kako da zaatitim sebe od njih. Naravno niata mi nisu naali samo su me malo cimali, izmeu ostalog rekli su da e da me vode u stanicu u Suboticu, (a ne znam ni sam zaato nisu imali razloga za to), poato im je to poslednja destinacija na relacije Beograd - Subotica, a problem je bio u tome ato ja uopate nisam iaao u Suboticu. Naravno posle malo prepucavanja pustili su me. E sada ono ato me interesuje je ata ja treba da radim kada oni prema meni naprave neki tvz. prekraaj, ata treba da radim, samo da im tre~im brojeve zna ik i imene (to bi morali da mi daju i da li je to dovoljno) ili je potrebono joa neato, da bi mogao posle da se ~alim na nerezumno i bahato postupanje prema civilima. Tj, na koji na imn ja njih mogu da tu~im i kome i koji podaci su mi njihovi podaci potrebin, poato mi je ovo prvo pretresanje u ~ivotu.

avg 2008.

#2
kako je doalo do sukoba? ime izazvano
ArtifeXENTUZIJASTA

avg 2008.

#3
nicim samo me je legitimisao i pitao da li sam odgovarao krivicno ili prekrsajno i pozvao da podjem sa njim u prazan kupe, ali to nije toliko ni bitno, interesuje me ono sto sem gore neveo

avg 2008.

#4
kako nije bitno oni se uvjek pozivaju na odreenu sumlju nikoga ne diraju iz baa ista mira
LaidbackPOZNAVALAC

avg 2008.

#5
LOOOOL Ne iz cistog mira, iz dosade...

avg 2008.

#6
Mene su ve 3 puta pretresli iz dosade... Jednom su mi ak i mobitel rastavili, a samo sam sjedila u petak nave er sa prijateljima u parku i pila bambus.
LaidbackPOZNAVALAC

avg 2008.

#7
To ti je nasa kroacija-racija-nacija

avg 2008.

#8
grijeaite ili stil obla enja ili ponaaanje ili ste dobra riba pa ne znaju kako da vam priu a kako ih tu~iti i koja su ti prava imaa na mupovom site-u
BugiPOZNAVALAC

avg 2008.

#9
takoder i pishe sto se sve podrazumijeva pod "sumnja" i uvijek se moze nesto pronaci..tako da sumnjam da ces daleko..
LaidbackPOZNAVALAC

avg 2008.

#10
Ne mora bit ni jedno ni drugo. Oni imaju svoju dnevnu kvotu koju moraju ispuniti, a ako im se jos malo i tlaci ljude (sto je u 80% slucajeva) eto ti pretresa. To sta ce oni navesti kao razlog sumnje je druga stvar

avg 2008.

#11
ajde da je tako,svi znamo da imaju kvotu da li te neko iz dosade htio voditi u stanicu 100km dalje?
LaidbackPOZNAVALAC

avg 2008.

#12
Mislim da su to puste price i zastrasivanja...
Zabljak 1992POZNAVALAC

avg 2008.

#13
prijatelju nisi mu bio simpatican sto kaze balkan ili mu ne odgovara kako se oblacis ili su ti oci crvene ili bilo koja glupost...

avg 2008.

#14
ondak je u redu u pravu ste nema ata mene ni zaustavili nisu nikada pa ne znam niata

avg 2008.

#15
Ako si bio sam, a njih opor, tvoja rije protiv njih nekoliko... i eto feate... skratili si ljudi dosadu na tebi..niti prvi, niti zadnji:vb_kez: Iskustvo viae u ~ivotu, da o eli ia:evilmask: Al nemoj zamrzit te ljude...dobri su oni u duai...samo to joa ne znaju:costumed-smiley-027
DinkoCentarISTRAŽIVAČ

avg 2008.

#16
nisi mu se svidio. Ja sam prije imao dugu kosu, nosio ailtericu, majice na kapulja u, skejterice i sli no. U to vrijeme esto su me civilci zaustavili pitali osobnu, pretresali i to. ak i kad smo pili u parkiu nas oko 7, mene su jedinog detaljno pregledali( arape, kapu, d~epove ispraznit...), a ostale(kratka kosa, aminka odjea) su samo povrainski prepipali. I moram priznat otkako sam se oaiaao i ajmo re normalno se obla im nisu me pretresli nitijednom. Ne vjerujem da je to slu ajnost...
LedoENTUZIJASTA

avg 2008.

#17
S gospodom u "plavom" treba samo fino, ako trazi osobnu daj nepitaj zasto bas mene i slicno... Nikakve brojeve znacki i slicne stvari netreba pitat, jer ce te onda pretrest ko talijani rumunje:) Kod mene nikad nije bilo problema, pitaju osobnu ja dam i prijatelji ko sto smo i bili... Pretresali me nikad nisu.

avg 2008.

#18
Kineski osmjeh i ples u rukavicama:hippy: Kad se neato mora, osobne osjeaje valja po strani i igrat diplomatiku... pametno ka~e Ledo:icon_exclaim:
bahateeENTUZIJASTA

avg 2008.

#19
.ne diraj ***** jer smrdi :kackepieksen:
LucidDreamAMBASADOR

avg 2008.

#20
Samo zbog sumnjivog izgleda,nista vise... Za neke je i tipican izgled osobe sumnjiv...jbg... Samo opusteno...Panika i svadja ne pomazu... Lu
GreenManAMBASADOR

avg 2008.

#21
Ako nemaju sta da ti nadju onda mozes da jebes ti njih ali ako nisi cist...e onda cuti i nadaj se najboljem...broj znacke i ime svakako trteba traziti ako prekorace ovlascenja...znam da su oni u blagoj prednosti ali ako si dovoljno "pismen" mozes im izaci "na crtu".Ponavljam,sve u slucaju da si cist.Recimo ako zele da te lise slobode moraju jasno da ti kazu razloge lisavanja slobode,da ti daju resenje o lisenju slobode,da ti dozvole da obavestis porodicu i da trazis branioca.Ukoliko su u civilu obavezno se moraju legitimisati,a ukoliko su u uniformi moraju to da urade na tvoj zahtev.Itd...citajte malo,informisite se...najcesce ljudi najebu bez potrebe samo zato sto ne poznaju zakone i ne znaju svoja prava.

okt 2008.

#22
i meni su se sranja dogadala jako cesto ....ali nikad bez povoda . tj. prvi put je bilo preocito i jednostavno se dogodilo da sam opalio mrtav pijan sa flokom u ruci cca 0,1 g opojne droge tipa.... Ugl. nakon toga samo sranja , svaki start je drama , zaustave me zbog zmigavca na autu i njihove rjeci su "PA DI SI BOTANICAR JEL SE PUSI STA" , ali to je bilo prije par god. zadnjih godina me vise ne maltretiraju tako da je sad raj na zemlji ... zadnji put su me plavci depali na putu za kopacki rit ...razlog svi prisutni u autu L1 tj. povezani s weedarkom tako da sam dozivio sok jer je lega u gacama drzo oko 20 g . Pretrazili su cjeli auto , cak su i pod haubu i u auspuh gledali .... DA ne duzim znaju prcat bez razloga ali inace uvjek imaju OPRAVDANU SUMNJU.... JEBO DROTA , JEBO BRATE KORUMPIRANOG DROTA betmen , jurki , diablo , pajki , shajki , perkovic , i ostala gamad pusa mi vas volimo !!!
DjerosimENTUZIJASTA

okt 2008.

#23
I kad si cist i kad nisi izadji im u susret,slusaj ih kao da si u vojsci,pricaj samo kad te pitaju"Dobar dan"dobar dan"licna"izvolite"dovidjenja"dovidjenja"to je moje pozitivno iskustvo...:2flip::b_jump:

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se