LEGACY
Kojom vezom se spajate na net?
50 odgovora3,077 pregleda
10 REP20%
→ Istraživač
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
10 REP20%
→ Istraživač
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
okt 2006.
okt 2006.#5
Ma da, maksimalna brzina kod dsl (dsl je isto ata i adsl) je 3Mbps.
14 REP28%
→ Istraživač
okt 2006.
okt 2006.#6
@Weedran, mozda kod tebe, ali slovenci(npr.), imaju dsl od puno vise od 3Mb/s(mislim da je max. oko 100 i nesto!!)
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
okt 2006.
okt 2006.#7
Moram priznati da nikad nisam èuo da dsl može biti brži od 3Mbps (u mojoj zemlji je najbrže 2Mbps), ali ok. Siguran si da nisi zamijenio dsl sa t3 ili neèim drugim?
Inq
AMBASADOR2.606 REP32%
→ Legenda
InqAMBASADOR
okt 2006.
okt 2006.#8
Trnutno se mucim sa dial-up ali sam podneo zahtev za ADSL... Tako da cu za par nedelja biti 24h dnevno na netu !!!!
kobasicat0r
LEGENDA6.919 REP19%
→ Zmaj
Tripco
POZNAVALAC1.027 REP47%
→ Ambasador
TripcoPOZNAVALAC
okt 2006.
okt 2006.#10
E, a da vam se ja malo izjadam s mojim net mukama.
2003. u leto uvedem ja kablovsku od, tada u zaèetku, a sada sveprisutnog monopoliste u Srbiji, firme SBB. Nije mi toliko bilo zbog TV (da mi je do sve silesije kanala, kupio bih tanjir pa bih vrteo po celi dan), koliko zbog kablovskog interneta. Pitam ka' æe u naš kraj, kažu, negde do decembra. Proðe navedeni rok, doðe i sledeæe proleæe, ja se pravim pristojan mladac, reko' da ne dosaðujem, da ne pitam, ali nema pa nema. Zovnem ja njih, reko' alo ljudi pa ka' æe taj kabel-net, a oni opet - u decembru. U decembtu mi kažu neæe sigurno kod mene još za godinu dana, ti su u kuæi, nemamo kod vas nigde èvorište.
Dignem ja ruke od toga (a ni do dan danas se nisu potrudili da nam uvedu, a zgrade na samo 100m od nas imaju). Za ADSL nisam u to vreme imao uslova, još sam bio na analognoj centrali, sa dvojnikom (mora da je èovek pizdeo od mene kad zauzmem vezu za net). Bežiènu vezu sam odbacio jer je oprema bila suviše skupa (a ni sad nije mnogo jeftinija), a neki koji je imaju rekoše i da nije baš najpouzdanija.
Ovog leta mi najzad dovedu digitalnu liniju (pošto su još godinu dana pre toga postavili kablove u zemlju i zaboravili na njih) i ja ti se odma' prijavim za ADSL i to kod 3 provajdera pa ko bude brži. Meðutim, oni koji su bili najbrži (za 2 dana) pokažu se kao "maèka u džaku" sa svojim ADSL paketima (tj. ono što im je mnogo jeftino i ne vredi ništa). E onda rešim da ostanem kod svog starog provajdera, ali sam morao da pišem zahtev za de-realizovanje veze preko ovog prethodnog. Dok je telekom sve to obavio (lakše da dobiješ nego da te otkaèe), došlo vreme da idem na more. Reko', što da plaæam bezveze za liniju kad je dobar deo meseca neæu koristiti.
I ostade na tome. Ja posle utvrdim da više ne koritim net kao nekada pa da mi se nešto isplati ADSL, ni muzike koju tražim nema nešto mnogo okolo, pa ostanem na starom, dobrom dial-up. Mada, i to mi je sada bolje, jer više nije 33,6kbs, nego 52. Ko bi rek'o, al' razlika je primetna.
Sve u svemu, kabl se najviše isplati sve dok ADSL ne bude dostupan u varijanti mesec parkinga = 0 plaæanja.
Growimir
POZNAVALAC736 REP15%
→ Ambasador
GrowimirPOZNAVALAC
okt 2006.
okt 2006.#11
Mi u Cro imamo najjace 3 mbit a u Slo je puuno brze i jeftinije...
|{ 1 T @
ENTUZIJASTA229 REP7%
→ Poznavalac
|{ 1 T @ENTUZIJASTA
okt 2006.
okt 2006.#12
wireless net preko VIPa (mobilni operater)... 386Kbps dwnld, 128Kbps upld.. al je sranje, brzina uvelike ovisi o signalu, preskupo za samo 130mb prometa mjesecno.
21 REP42%
→ Istraživač
MiGi
ISTRAŽIVAČ106 REP37%
→ Entuzijasta
29 REP58%
→ Istraživač
okt 2006.
okt 2006.#15
ja dial up i nista brze od toga skoro nece da dodje. Poslednja bandera je postavljena u mojo ulici,, i ona je 200 metara od mene.. jedino bezicnoa, al nisam bri parama..
15 REP30%
→ Istraživač
nov 2006.
nov 2006.#17
adsl 512/128 kod ebenog *tta, mada tripujem da predjem na 768/192 kod *eotela...imaju popust za studente ....
mada mi ni ovaj nije losh samo ponekad mi se chini da mi ide sporije onda odem pa proverim na nekom sajtu sa meracem brzine, i uglavnom padne na 384 ili tako nesto, a posto u ugovoru ne pise nista konkretno vezano za to pitanje vec se pozivaju na zakon o internetu...sve u svemu ovaj drugi sam cuo da ima bolju agregaciju tako da....
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
feb 2007.
feb 2007.#18
Kakav je to ISDN od 112 kbps? Prije DSLa sam imao dual ISDN 128 kbps ... ?
JaSamZa
ENTUZIJASTA515 REP79%
→ Poznavalac
JaSamZaENTUZIJASTA
feb 2007.
feb 2007.#19
to ti je to, vjerovatno se zbunio u brzini.. nema drugog ISDN-a osim 128.. (2x56kbps=112 ali u teoriji je 2x64kbps=128kbps), tako da ti se na net spaja sa 64 jer za telefon nije potrebno viae od 20tak pa se kompenzira...
1024/128 Kbps T-***** aDSL 5Gb bandwith 100tinjak kuna.. Nije preskupo, al mo~e to dosta jeftinije. `taa kad pla
amo njemcima njihove brze veze :dog_walk2:
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Kurblaj KanAMBASADOR
feb 2007.
feb 2007.#20
Preko t-coma i promet i brzina 1Mbps download a paket od 1 giga ato mi je malo
Jel iko ima iskustva s optimom vm-om i bilo kojimk od tih alternativnih operatera za dsl u Hrvatskoj
PSG fan
ENTUZIJASTA246 REP12%
→ Poznavalac
b r a i n c h i p
AMBASADOR3.453 REP56%
→ Legenda
b r a i n c h i pAMBASADOR
feb 2007.
feb 2007.#22
3Mbit... joj, kad se sjetim dial up dana... sad mi je sve malo, kolko god mi das :S
MiGi
ISTRAŽIVAČ106 REP37%
→ Entuzijasta
bongash
LEGENDA7.853 REP29%
→ Zmaj
bongashLEGENDA
feb 2007.
feb 2007.#25
Dobra je Optima, uzeo kum prije koji tjedan. Koliko sam shvatio imas paket od 5G ali od 19:00-7:00 imaa flat (ne znam to
no od kad do kad), ma genijalno, imas brzu vezu na net za male pare a mozes i skidat koliko volia ...
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
Kurblaj KanAMBASADOR
feb 2007.
feb 2007.#26
Ajd budi dobar pa ga pitaj jel mu puca veza i tak to jer ak mu nepuca ja sam na podru
ju di mogu dobit tu optimu mislim pa bi si ja to fino uzeo
okt 2006.
1 / 26
okt 2006.
feb 2007.