LEGACY
Vecna vutra
14 odgovora1,713 pregleda
vutruditu
ENTUZIJASTA214 REP4%
→ Poznavalac
vutrudituENTUZIJASTA
apr 2007.
apr 2007.#1
pria o spomeniku
U junu 2000. godine Mira Markovi, supruga tadaanjeg predsednika Jugoslavije Slobodana Miloaevia, dala je da se na Uau podigne spomenik posveen ~rtvama NATO bombardovanja. Spomenik je nazvan Ve
na Vatra, a sagraen je u obliku obeliska na
ijem vrhu se nalazi metalna skulptura koja je trebalo da predstavlja vatru. Tu je zaista jedno vreme gorela stalna vatra, ali je to trajalo jedva
etiri meseca. Onda je doaao 5. oktobar 2000. i neko iz novih vlasti je ukinuo tu vatru, a slova kojima je bila ispisana poruka na spomeniku nestala su.
U meuvremenu je spomenik zaposela neka vesela ekipa, koja ga je ukrasila grafitima. Ima tu i jedna gnevna ilustrovana poruka novim vlastima, koju je potpisao izvesni Balkanski pokret, ali izgleda da je veinu tekstualnog i likovnog sadr~aja koji sada ukraaava spomenik uradila ekipa koju metalna skulptura na vrhu podsea na presovanu marihuanu. Tako je spomenik dobio novo ime - Ve
na Vutra.
Evo kako je to sve izgledalo u februaru 2003.
http://www.harizma.com/lofifoto/beograd/03/vecnavutra/index.php
Bloodspiller
POZNAVALAC1.123 REP58%
→ Ambasador
BloodspillerPOZNAVALAC
apr 2007.
apr 2007.#2
Ma ru~no izgleda ovako iaarano. Pogotovo ovo ve
na vutra. Lame
12 REP24%
→ Istraživač
45 REP90%
→ Istraživač
Torpedo
ISTRAŽIVAČ197 REP98%
→ Entuzijasta
TorpedoISTRAŽIVAČ
maj 2007.
maj 2007.#6
Moze da li
i na ata god, ali je sramota tako oskrnaviti spomenik zrtvama Nato agresije!
Kurblaj Kan
AMBASADOR4.264 REP79%
→ Legenda
apr 2007.
1 / 8
apr 2007.
maj 2007.