VUTRA
ForumZajednicaOfftopicProjekt Johnny Appleweed
LEGACY

Projekt Johnny Appleweed

164 odgovora7,295 pregleda
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#1
Ideja projekta dolazi od istoimenog filma o mladiu kojem je ideja rasijati sjeme trave koliko je mogue. Ideja je pretvorena u projekt i airi se. Imate sjemena iz vrhova?. Skupljajte ih do proljea a onda se uputite na zapuatena mjesta i pikajte sve u zemlju. To ne dirate nikada viae. Ostavite da priroda odradi svoje. Cilj je da se same rasjemene. Na jedan na in potkopavamo zakon a da nismo direktno povezani sa njim. Ponavljam. Tamo viae ne idete do na godinu. Jednom kad priroda uzme maha odradit e to sama a prije ili kasnije bit e je teako kontrolirati od strane prohibicijskih sila. Idete na put? Ista fora. Par komada i pikajte. Pikajte ato dalje ato viae. Gdje god stignete. Gerila style. :-)
SulundarAMBASADOR

dec 2012.

#2
Zanimljivo si to pretstavio,svidja mi se ideja...ali prevazidjena rabota. Ne bih se nikad vise svesno pozabavio time,a ako zaluta neka semencica u dzepu,rado je zabacim na prikladno mestasce u prirodi :) U growerskom svetu,takvo seme moze da upropasti urod. Smatra se podlim cinom i zlonamerom..heheh
crobiggENTUZIJASTA

dec 2012.

#3
meni se svia projekt i svakako u ovo uradit!! ato ne bi mogao da uberea malo vrhia tu i tam kad si u prirodi, ako mo~ea jabuke, aumske jagode, kupine, maline itd itd zaato ne bi mogao ovo? ovo se jedino ne svia dilerima i onima koji imaju nov ani profit.
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#4
Ovo sam prenio slobodno prevedeno sa drugih foruma. Ima puno zainteresiranih. Ova biljka je prirodna za svako podneblje. Ne ateti prirodi nikako. Ne dira druge biljke. A ujte ideja postoji. Tko hoe hoe.

dec 2012.

#5
ja uvjek za to nesto tako sam i samostalno mislio napravit :D
Z&NZMAJ

dec 2012.

#6
I onima ato vole da im outdoor bilje nije puno sjemenja :icon_lol: Ve se o tome pisalo, samo ne kao o "projektu".
olidoboliLEGENDA

dec 2012.

#7
zna i u centru grada je do prije nekih mjesec - dva dana rasla jedna biljka i nitko je nije primje ivao do tada....osim iskusnih :-)
pljuga2ENTUZIJASTA

dec 2012.

#8
samo ubadat tako treba a ja sam imo ovog ljeta ubodeni a nisam digo zato sto su provaljene a vidio sam da je bilo i muski a ustijano 3X3 m sredjeno cemo vidimo dogodine trebalo bi nesto izviri ;)

dec 2012.

#9
Nemojte mi ubadat po aumarcima i njivama jer ako naem sjeme u svojoj sensimiliji ....vas u okriviti !!! ;P
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#10
Cilj ovoga je da se te ne beru nego da ih se pusti da budu dio prirode. Na ~alost ljudska pohlepa nema granica i veina da i vidi jednu takvu biljku u prirodi pokidat e je cijelu umjesto da pokupi jedan vrh.
m@l@AMBASADOR

dec 2012.

#11
Odli na ideja... i meni je neato sli no bilo palo na pamet
KefaloENTUZIJASTA

dec 2012.

#12
Od toga nema nista, biljke bi sigurno bile pocupane i pre nego sto pocne cvetanje a one koje izdrze do cvetanja verovatno ih nece niko ni primetiti tokom cvetanja.
pljuga2ENTUZIJASTA

dec 2012.

#13
meni su ljudi cistili palili i nasli i zvali policiju i policija me cekala ganjala kad sam doso kod njih i za muda ufatila to je bilo u maju oni su i dalje cekali al mene nije bilo i kasnje u 9 mj sam bio radoznao i i otiso vidio da su zive neke su prezivile ovu ljetnu susu nisam vjerovo nisam sve mogo ni vidit posto nisam prilazio skroz da mogu pedalat ako sta bude :D al bilo mi je drago kad sam ugledo :D tako da su ostale tim slucajem neobrane ;)
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#14
TO stvarno ovisi o tome gdje bi se ubole. Nema smisla postavljati tamo gdje ljudi prolaze. A ima ljudi koji se kreu i putovima gdje ljudi slabo zalaze. sve ostalo e odraditi sama priroda.

dec 2012.

#15
chitala sam o toj inicijativi i svidja mi se.. cilj je uvesti biljku u okolish i na taj nachin ju uchiniti pristupachnijom...a kada to uzme maha + biljka se pochne shiriti..policija i zakon nebi mogli nishta uchiniti..bio bi to sizifov posao..nemoguche bi bilo chupati biljku koja je toliko rasprostranjena. e sad..problem je onima koji zhele outdoor bez sjemena...ali...mislim da bi se ta zhrtva mogla podnjeti...obzirom da bi , u sluchaju da akcijA uzme maha i ostvari svoj cilj, bilo bi puno manje rizichno uzgajati outdoor jer...kada bi biljka bila rasprostranjena...teshko bi se moglo dokazati da ste upravo vi posijali odredjenu biljku/e.. a za sensimiliju uvijek ostaje varijanta indora ( + shto je u nekim krajevima iovako vec teshko uzgajati out bez oprashivanja-obzirom da ima industrijske * pelud lako prelazi kilometre i kilometre )

dec 2012.

#16
Prije par godina sam dosao na slicnu ideju. Moj oblik "revolucije u malom". Uzeo sam 500 kn i isao do ekipe od kojih sam kupovao... Dok sam ih astio sa njihovom (tek kupljenom) travom sam odvajao sjemenke i govorio im kako ih micem jer ubijaju potenciju, spermu a niti nemaju neki okus (jedino sta je istina da nevolim okus). Tako da je skipa brze bolje od svoje zalihe pocela vadit sjemenke van iz svoje zalihe. Rekao sam im za "projekt" (ugrubo) i dao svakome od njih 100 kn sa kartom regije na kojoj je obiljezena svaka lokva, stari bunar i slicno... 100 kn za benzinu jer ce se do tamo vozit pa neka se i pocaste na moj racun jer su mi "bas super ekipa" (da,bas...). Rezultat je da su oni svako tjedan-dva odlazili do SVIH tih mjesta (cca 50) i gledali ako raste i slicno. Pobrali su ali prije toga su "otresli" sjemenke van jer "ovako i onako ih nezelim pusit". Sad imamo cca 30 mjesta gdje to samo od sebe raste :) Jedan je isao na godisnji, napravio istu stvar... Sve u svemu... znam za 4 mjesta u Istri gdje raste pored CESTE i nitko ne dira nego pokupi kad procvjeta i naravno...otrese sjemenke da ima i za drugu godinu. Najbolji projekt ikada!!
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#17
svi spominju neko branje i nadgledanje i svaata neata???

dec 2012.

#18
Ovakva "revoulcija" privla i sranja svim poatenim outdoor growerima . I da ....oni misle brati a ne ~ele biti nadgledani . :P Po meni revouluciju treba zapo eti u urbanim sredinama . Po gradskim parkovima , aetnicama , vrtovima i gradskim aikarama . To bi bila prava stvar . Da u svakom gradu , u svakom parku na balkanu nikne 10, 20 , 100 malih ljepotica .... A NE pikati ih po aumama , gdje ljudi sade svoj ljek . I tako kontaminirati njihovu medicinsku genetiku akiljavim genima . Tko je sadio vani zna o emu govorim . Nema niata gore nego kada sav tvoj trud i muku opraai "nepoznati" mudonja . Ako niste znali pelud od biljaka koje su puatene da " odrade svoje" putuje i nekoliko kilometara .
He-ManLEGENDA

dec 2012.

#19
Sla~em se sa hazeom, to bi trebalo raditi isklju ivo u gradovima i na gradskim povrainama. Jer tako neato bi polu ilo bolje rezultate od gomile biljaka po aumama i gorama, osim ako vam je cilj razvoj vje nih osjemenjenih outdoor grow-ova a ne skretanje pozornosti javnosti na kanabis. Sjeate se da ste mogli u novinama vidjeti lanke "otkrivena stabljika marihuane u parku meu cvijeem" ili u tegli pored kafia i sl. No, poanta je da bi mediji a i javnost viae reagirala na vijest "diljem gradova u zemlji ni u stabljike marihuane", nego ato bi to bio slu aj s nasadima gdje nema protoka ljudi i koje bi policija okarakterizirala i predstavila u javnosti samo kao outdoor uzgoj.
BladeZMAJ

dec 2012.

#20
Yeap....shebite mi outdoor i bit ce shranja :-)
jesamZMAJ

dec 2012.

#21
A, ne znam, kod mene je u vise nanavrata raslo svwe po svud, mislim po glavnim zardinjerama i to, pa cak i ispred policije, al nikad nije bilo bas nekog odjeka...koliko god da su se neki trudili.... jedan uski krug to skuzi...i onda nestane...svojevremeno je ispitivana i industrijska konoplja.....i svi smo pusili ind. konoplju...glavno da se dimi...
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#22
Nemojte se uvrijediti ali ja bi ovo sve nazvo balkanizmom. Svako se brine samo za svoje. Nitko na balkanu nema pogled na aire pitanje niti itko ima globalni cilj. Zato nas politika guzi svaki dan. baa zato ato nemamo slo~enosti i nitko se nee boriti ako se i susjed nee isto boriti. Malo ljudi je komentiralo projekt pozitivno. Svi su se samo zabrinuli kako e se njima niata sjebati. Nitko svoje ne da za dobrobit svih. Netko je komentirao da treba saditi po gradovima. To je glupo jer e svatko tko je prepozna ubrati. Cilj je osjemenjenje. No niata od toga kod nas. Zato e ameri biti prvi u svemu. Imaju odva~nost i ameri ki san. Podr~avam one koji budu htjeli, drugima ~elim sretan grow i da vam se sve ne sjene. `ta samo napravite sa toliko trave.

dec 2012.

#23
Projekt ti je izprojektiran ve 3x na vutra.org .... zna i niata od 3e sree. Mislia da je tvoja ideja inovativna ... nije . Mislia da smo mi negativni , nismo . Samo smo realni . A ti se nemoj uvrijedit, ali vidim da nemaa baa puno iskustva u outdoor uzgoju ako mislia da e iata od toga uope procvjetati ... I da e netko lunjati po aumama sa kesom sjemenki . Evo ja se dobrovoljno javljam da mi kupia 1000 bulk fem. sjemnki ... vozit u se po balkanu i pikati ih just for fun . Realna situacija je da e 90% niknutog sjemena biti po upano od strane susjeda . A sav trud koji provedemo u osjemenjavanju e poniatiti lovci , ribolovci , uvari , policajci i opet susjedi . Ovo je BALKAN , a ne Amerika . Dr~im vam fige da vam uspije i od mene od sada samo pozitivne vibracije , ali poato sam vidovit ... znam kako ova pri a zavraava .
grga77AMBASADOR

dec 2012.

#24
Haze inicijativa nije nova ali ja je podr~avam jer mladima danas treba dati do znanja da na ovom balkanu trebaju da imaju neki plemeniti cilj a zaato zato ato je poslje ovog rata doalo do prevelike melankolije koja vodi u propast tj. nemaju viae ideala, idola i ciljeva koji su potrebni ovom druatvu na balkanu da se bore za opstanak na ovim podru jima a a ko to nebudu imali kao mi koji smo imali rat i bratstvo i jedinstvo onda smo propali zato ja podr~avam drugove po opredjeljenju a to si i ti Haze i travahr.......koja mi je kao hrana ali bez onoga (kao)..........pozdrav vatroljupcima od mene i REP+ obadvojci i svima ostalima koji e pod~ati ovaj plemeniti cilj a na ovaj ili onaj na in..........:dada:violent018::ludaci_lol::ludaci_lol:
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#25
Ne znam. Pogubili smo se negdje u prijevodu. `ta bi dobili sa fem sjemenom?? Kako e se fem sjeme osjemeniti? Bit pri e je da je u inimo prirodnom biljkom a ovdje svi govore o growu za puaenje. Ja to nigdje nisam spomenuo. Ne znam tko e to vidjeti jer samo u RH imamo bar 50% zemlje ne nastanjeno ato zna i da nema tko i ato vidjeti. E sad je pitanje da li se ljudima da bicom provozati do takvih zaba enih mjesta ili na putu nekamo stati popiaati se i puknuti par komada. Normalno da projekti ne uspijevaju jer nema volje da uspije.

dec 2012.

#26
Znam da sam ispao babaroga , ali svaka medalja ima dvije strane . Razmisli , tko e ikada saznati za par zaba enih biljaka negdje u poljima , i koliko se toga mora poklopiti da se te biljke oplode i naprave sljedei naraataj . Te tko e na kraju krajeva vidjeti to bilje na tim zaba enim lokacijama ? Kao ato sam rekao ... dr~im fige . A ako ikako mogu pomoi ...pomoi u . Uz to ato u pikunti 10tak sjembi u svom gradu , spreman sam i pogurati sve vas koji se odlu ite za isto sa gnojivima , lopatama i gelovima za kloniranje . A zaato fem sjeme ? isti sarkazam . EDIT : Evo ja apeliram na sve vas koji sada glasno i jasno podr~avate ovu ideju na dan 20.4.2013 (420) izaete iz svojih brloga i piknete nekoliko sjembi bilo gdje gdje ima zemlje . Sve ato vam je potrebno je aa ica sjemenki , boca vode i foti . Te da u ovu temu 21.04. 2013 objavite sliku bar jedne pikunte sjemenke ....a sve to samo kako ovo nebih ostalo samo na rije ima kao i ina e .
BladeZMAJ

dec 2012.

#27
Iskreno meni je sve ovo jedan veliki smijeh,ni sami neznate ata ~elite postici majke mi ..totalni debilizam po meni samo cete navuc gnjev na nas growere pa ce nas shebat na 100 nacina..(di cea se s rogatima bost)...i neznam sta ste toliko zapeli za neku legala,,,sta vas jede imate dima?..imate....pa u cemu je bed... EDIT : Internet je najmocniji alat ikad izmialjen..pa dajte si oduaka....a sijat sjeme okolo naokolo...ata bilo ko ima od toga...da me nebi krivo shvatili...ko voli nek izvoli....al ja osobno nevidim smisao u tome.... Sativice slo~imo se da se ne sla~emo ;-)..... kome treba za ljeka..nije problem nabavit 30-60g lol....mo~da i za~ivi dan kad cea u ljekarni dobit ulje,pozdravljam to....ali ruku na srce...ekipa se samo ~eli rokat okolo naokolo nosit u epu i slicne stvari biti odvaljen od 0-24 a da pritom ne zavrai u bajbuku...drugi pak ~ele male privat planta~e eto iz ciste jebe.....treci su totalni extremisti pa bi htijeli od vuje apsolutno sve od ograde u dvoriatu pa do gaca....a najmanje je onih koji bi imali koju biljkicu za svoje potrebe i eventualno zapalili tu i tamo u shopu.... iako niko to nece priznat 90% se radi upravo o tome
jesamZMAJ

dec 2012.

#28
lijep pozdrav

dec 2012.

#29
pa nemogu virovati ata itan.. legalizacija je potrebnija nego ikad, ne radi se samo o napuaavanju i blejanju u prazno.. nie fer da ljudi strahuju radi ulja i izlje enja i ostalog.. jednostavno, nie fer.. :tuzan a ata se ti e projekta, izvediv je 4sure, daleko od toga da nije.. samo triba uprit.
olidoboliLEGENDA

dec 2012.

#30
iznajmiti poljoprivredni avion i napraviti ir po bivaoj Jugi....i samo aibaj iz aviona....hehehh... meni je moj komentar baa smijeaan:samoja
Z&NZMAJ

dec 2012.

#31
Hm... Ajmo ovako. Prvo u se obruaiti na Blade-a! Blade prijatelju, drag si mi i stvarno si lik, ali za ovakove postove bih ti naj radije ban zalepio. Ne radi se o slaganju ili ne slaganju. Brate mili, ako tebi nije cilj legalizacija, ne znam ato radia ovdje. E sad ovi ato trebaju viai cilj i slino. S oproatenjem, nabijem viae cijeve na neku stvar. Ja imam svoj cilj. Imate li vi svoj? Tui ciljevi mi ne trebaju. E sad ato se outdoora tie. Ovako... Ja ne growam vani. Ne ~elim se izlagati opasnosti, ne ~elim da mi neko pokrade trud i ~elim ciljano opraaivanje svojih biljaka, a ne neke anonimne sjemenke u hedovima. Outdoorci su u krivu kad se ljute na ovaj projekt, jer e im industrijalka i tako shebat sve. Nema viae sensimilije vani, pomirite se sa tim. `to se tie projekta, ideja mi se svia. `to viae, svidjela mi se i prije, dok joa nije bila projekt. Hoe li projekt uspjeti? Who cares! I onako e industrijska sve eae nicati na poljima. Zadnje pitanje! Da ja ovo pod klju ? O ito je da se previae po elo kenjati...
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#32
Ljudi nemojmo se ljutiti. Prepirke i kenjanja su normalna stvar. Zato forumi i slu~e. Svatko ima svoj stav. Neka tema ~ivi. Mo~da se u 2013. Ljudima otvori um za promjene, radikalizam, velike pokrete. Samo velika grupa ljudi ima kriti ne mase za pokrenuti promjene. Eto ja sam asopis na kraju pisao sam jer nije bilo mase. Treba vremena za skupiti masu.
BladeZMAJ

dec 2012.

#33
Vidi frend i ti si meni i viae nego drag i ako me i banaa...ata se mora mora se...necu se ja nia nafurit na tebe il bilo koga drugoga ...sve za vutra forum....daleko od toga...jbg moram rec sta mislim iskreno,ato naravno ne znaci da sam u pravu al kakvo god mialjenje da imam moje je i nemogu protiv toga (da kenjam ono sto zelite cut,koja korist od toga )...ono ato ja iskreno mislim po cijenu bana nije uopce bed...balkan nije spreman imat legalnu vuju..balkan nije spreman za mnogo toga...~ivimo u druatvu zaostalom za zapadnim svijetom..mi smo u mislima joa u 2 sv. ratu i onom debilanama ciji deda je bio ustaaa ciji cetnik a ciji partizan...i da ne nabrajam ~ivimo u rasulu totalnom... Iskreno malo je ljudi poput Venla npr koji ce doc s posla zapalit za svoju duau a u vecini su extremisti (bar u mom kraju) koji u vuji vide sve.. od kad se ujutro probude pa dok ne zaspu..(ide mi na khurac to,vuja ovo vuja ono itd....hebala vas vuja)...dim vuja oksa biljke i tako u krug ne razmialjaju o nicem drugom....osim kako doci do dima...nebitna su sredstva samo cilj...a cilj je vuja i samo vuja...momak sadi outdoor pa ga drukneju pa da oni pokupe njegov urod i sl......pa onda su tu i PTSP-ovci koji zabriju da je opet 91 pa izau na balkon sa u svakoj ruci po jedan kalaa i peri dok u pozadini deru avoglave od Thompsona....(veceras ce tako biti) Mogo bi roman napisati zaato sam takvog mialjenja kakvog jesam...jbg moje je..nisam za legalnu vuju u dr~avu u kakvoj ~ivimo amen po tom pitanju od mene... `to se ovog drugog tice ne bojim se ja opraaivanja biljaka i tih shranja i iskreno zaboli me ko ce ata sadit....samo sam mialjenja da je takav projekt cisto spreseravanje...a glavni alat koji omogucuje to spreseravanje je biljka koju toliko volimo...sad cemo nekom trljat nos na takav nacin i to bi nam trebalo donjet neato pozitivno..da ju koristim za takvu glupost....i zabijam naokolo ko opuake....nema aanse,previae ju volm da bi to radio.... + upravo zbog nacina razmialjanja naaih dragih balkanaca koje je u najmanju ruku ograniceno do boga...shvatit ce to ko provokaciju ko objavu rata zakonu i policiji...opci zakljucak ce biti....polovite te narkomane da nas ne zahebavaju viae...i eto ti ga na....opali po Growerima...a sve ce poceti lovom na Growere prvo preko neta pa nadalje.... Oa ti zakljucat temu frende il necea,oa bananknut Bladea da se ohladi il necea...hebi ga frend....you have the power !...kako god da odlucia...nek si mi dobar :samoja :leafblunt: Svima skupa vam ~elim svako dobro u 2013 da je bar mrvicu bolja nego 2012...u ponoc neki ce palit rakete...ja cu palit oksu od 20 cm i gledat vatromet na koji je susjed zapucao placu a recesija je :-)
travahrENTUZIJASTA

dec 2012.

#34
I tako dok god ne bude legalna ~ivite ea u strahu bez potpune slobode. Time ea rei susjedu koji e se naliti da je uredu nalit se i udarati iz kalaaa a tebe ako uhvate sa buksnom idea svirati klavir 3god. Po meni u ovom druatvu ne bi ni alkohol trebao biti legalan pa je, jer se veina izborila joa u americi. Svatko od nas ima svoje mialjenje i svako treba cijeniti jednako. I ja vam ~elim sve najbolje u novoj.
nenashPOZNAVALAC

dec 2012.

#35
Ala brate mili... Ko hoe- hoe. Ko nee-nee. Ja hou.
doctor_noISTRAŽIVAČ

dec 2012.

#36
blade... previae generaliziraa, bez ikakve uvrede o ito ~ivia u nekom manjem mjestu pa su te sheme nacionalizma izra~enije u tvom kraju... ali brijat da si protiv legalne vutre van svake je pameti, to i takva razmialjanja idu na ruku dilerima, korumpiranim drotovima i farmakomafiji, zaato da se borimo za legalizaciju vutre neka "gospoda" zarauju na ovcama. cilj ovog sajta osim edukacije definitivno treba biti i borba za legalizaciju na prostoru itavog balkana zato palac gore za ovu hvalevrijednu ideju Svima sve najbolje u 2013.
MedozarENTUZIJASTA

dec 2012.

#37
U vezi ideje.... Tamo gde ja zivim (ravnica je u pitanju) , malo dalje od autoputa raste citava suma industrijske konoplje. Neki paor (pravi poljoprivrednik) je zasadio kroz svoj kukuruz dva reda konoplje. Biljke rastu tako divlje iz godine u godinu , niko ne obraca paznju na to,....., i svaka ona zenska biljka krajem septembra proizvede na hiljade semenki. Pa ja i da odem malo dalje i posadim neko dobro seme prave vutre , oprasice je polen ove industrijske i sledece godine genetika tih biljaka ce biti nula. Mada pazi situaciju , neka neko od vas growera uzme pa neka da svom caletu da sam izduva jedan joint neke dobre vutre , pa kad coveka krenu da drmaju paranoje , dobije napad panike , uzmite tada pa mu dokazite da je to ta bogomdana sveta biljka koja leci kancer i ublazava reumatske bolove. Slazem se sa Blade-om koji je napravio razliku izmedju balkanca koji nema sredjen zivot i zapadnjaka koji ima placen posao, organizovan i sredjen zivot pa posle radnog dana izduva jedan jox da se opusti . I da , sve najbolje u novoj godini....... :wave::thumb:
Z&NZMAJ

dec 2012.

#38
.... bla, bla, bla ... Blade, tvoj stav me nimalo ne udi. Gle, ja ~elim legalnu vutru. Mene ne pucaju te gluposti, kakva je dr~ava, kako ovo, kako ono. JA ~elim da mogu posaditi u SVOM dvoriatu i da mi nitko ne ka~e ni rije . `to ti ~elia, mene ne zanima. Ovo ato si ti napisao su izgovori. Svi mi tra~imo izgovore, ne sekiraj se. Ako ~elia druga iji svijet, kreni od sebe. `ta da ti ka~em? U jajima smo, al to nije razlog za ovako negativan stav. Realni moramo biti, ali buraz, ti si baa negativan! Neu klju ati, vidim da je tema zanimljiva. Baa da vidimo kuda e nas odvesti :icon_lol:
CreativeLEGENDA

dec 2012.

#40
slicnog sam stava....svi groweri koji rade out bi sa smjeskom prihvatili da im se jedne godine oprase biljke pa vecina ;) cak i da nesadi jednu godinu kad bi to polozilo pozitivan efekat... San svakog obozavatelja vutre je legalizacija a bojim se da mentalitet nase okoline trenutno nije spreman za tako velike promjene....mozda ce nasi "sinovi ili unuci" moci ostvariti taj cilj mi smo jos daleko od toga...osim ako nekim cudom EU nenametne neki svoj zakon vezan za kanabis... Mi mozemo jedino educirati i svojim primjerom pokazivati okolini da ova biljka ima ljekovita prirodna svojstva i da u najgorem slucaju nije nista stetnija od kave,alkohola ili cigarete... te trenutno mozda najmirniji nacin je pokusati poceti se baviti ind.konpljom na legalan nacin i pribliziti ju jos blize narodu i narednim generacijama te tako indirektno utjecati na njihovo razmisljanje. E onda da je takvu neku parolu napraviti kao apel za uvodenje u zdravstvo i kontrolirani uzgoj u medicinske svrhe od strane drzave ....tu bi cak neki od spomenutih extrema moglo zaposliti i ispuniti svoj zivotni san a jos i legalno ;) A sve to mozemo napraviti onog trena kad ozivi ovaj novi zakon ali malo izmjenjen u smislu da se novcane kazene odnose na growere + oduzimanje sve opremene :)....gdje ces vecu kaznu growera nego da mora sve iz pocetka :P....osobne upotrebe max 5000 :).....e ovo treba postici dovesti dekriminalizaciju na ovu mjeru ...uvjeriti ljude da uzgoj nije krivicno djelo i da pocinitelj nezasluzuje ni dana zatvora jer nije zlocinac...do 10godina jer uzgajas jednu biljku?????...i mi bi kod takvog mentaliteta htijeli legalizaciju onoga sto oni nazivaju "drogom" ???:icon_lol: U svom domu neka growa ko sto hoce bez paranoije od zatvora ali postivajuci susjeda koji mozda nezeli da mu djete to gleda preko ograde i ponasajuci se prema pravilima zajednice...dok se god ovaj cin smatra kao kriminalnim djelom nevidim svrhu jos hvalisanja tom radnjom ispred onih koje to nezanima ni 1% u zivotu...svi mi tu bili zajedno ili odvojeno smo ogromna manjina i ako vecina Balkana pomisli da smo dosadni vrlo brzo nas pojede mrak ...polako ,malim koracima do velikih stvari... dobar glas se daleko cuje a los glas se puno dulje pamti. Mozemo probati ako ce vecina i ja cu jer se smatram dijelom vaseg copora ;) pa sto bude ali nevjerujem u nikakav pozitivan rezultat....u mojoj mladosti se sjemenka smatrala smecem i bacala se gdje se stigla...nikad nikoga nisu pretjerano uzbudivale kad su nikle osim nas mozda nas konzumenata a ono bitnije nijedna nije docekala proljece. A sto se tice zabacenih djelova i da ona tu postane dio prirode nece ici prirodnim putem...treba prvo napraviti genetiku koja ce bar priblizno izdrzati nase klimatske uvijete(zimu,ljeto)..... i onda mozemo pricati o pokusaju da posadimo prvi balkanski landras koji ce godinama postati sastavni dio nase prirode ;) Najveci pokret za legalizaciju vute na cijelom Balkanu ce se desiti kad Vutra.org dozivi svog 1 000 000 clana:ludak
BladeZMAJ

jan 2013.

#42
Nikave uvrede naravno ovo je raspravica na forumu...sve 5.... A gle ja volim misliti da zaboli njih za jednog mene s par biljkica u moja 4 zida...a puait na trgu bana Jelacica i nosit 5g u epu i nemam neku potrebu tako da....i nisam ti ja u nekom strahu,sto se toga tice Sa Creative u potpunosti se sla~em pogotovo ovaj dio sa susjedom...upravo to sam i htio istaknuti...eto on je to malo spretnije od mene izveo...a bit je ista...zaato da ljudima na taj nacin trljamo nos s tim... A ovo sta zloki pise a hebi ga svi mi bi nesto htijeli frende...ja ti iskreno zelim da mo~ea bar u skorijoj buducnosti zasadit dvoriate...al dok god tvojem susjedu to smeta niata od toga frend... Inace tema mi jedna od boljih na forumu :dada EDIT : zloki srednje ime mi negativan-al radim na sebi da to ispravim ;-)
jesamZMAJ

jan 2013.

#43
evo..pro itala sam cijelu temu i puno toga bih citirala i odgovorila...ali evo nekako u sa~etku... ideja kao ideja je super, samoniklo bilje poput kamilice...pa ve je i to teako nai u prirodi, svake godine je sve te~e i te~e nai i bazgu, a ako dobro shvaam Alimentarius Codex, bit e joa i te~e...za cannabis indicu ili sativu kao balkanski race,....to bi trebalo godine i godine anga~mana stru njaka i projekata...pa ne postoji ni balkanska ind. konoplja...koja je bila nekad bila produktivna, pa onda i uzgajana u textilnoj inustriji pred manje od pola stoljea............................pa sam ja optimisti na i mislim da e i do dekriminalizacije u medicinske svrhe i kod nas prije doi, nego kao samoniklo bilje ......ako se stvori kriti na masa koja e tra~iti isto ono ato druge zemlje imaju, nije da ja sad zagovaram EU zbog trave, nego ajmo iskoristiti te prednosti ...ve je dosta EU zemalja dekriminaliziralo, ma ato god to zna i, med. upotrebu, i ne vidim razloga zaato ne bi i Hrvatska u neko vrijeme..par godina ili manje ...naprosto slijedila trend, koji se, moramo priznati, ako ne zadnjih godina, bar zadnju godinu kree pomalo u naau korist... iskreno, malo me smeta taj pojam "balkanski mentalitet", zapravo to svoenje svih nas na "balkanski mentalit"...jer ipak je to definiranje kroz geografsku odrednicu, a ne, recimo, duhovnu...ili koju li ve..whatewee...ta negativna konotacija...meu nama samima...mada sam ja, evo, hehe, zapadnije od Save, hehe, koje li gluposti, pa me se to ne ti e, hehe, ... Nemojmo se zavaravati, mentalitet tipa "susjed je jalan na susjeda" je prevladavajui mentalitet u potroaa kom druatvu, ne samo kod nas. Ali razlika je u tome, ato se Zapadnjaci ne do~ivljavaju tako, barem kod nas...jer oni nemaju vremena ni za sebe, a kamoli za druge...pa ih boli ona stvar ata njihov susjed radi... a na kraju nije poanta u tome ...i ono ato mi se ini sasvim pozitivno, u medijima je ipak po ela prevladavati pozitivnija klima, pa i kod nas...ili se tek probija...mo~e se pro itati i o nekim dobrobitima kanabisa, a ne samo o tome koliko je kila palo u avercu i koliko je ko zatvora dobio zbog kila droge...puno eae marihuane, nego, npr. kokaina... ...i na kraju, mene zapravo najviae zanima, i zapravo ~elim da mi nitko ne spre ava moju slobodu da ja u 4 svoja zida, a za za koje ve plaam porez ili komunalnu naknadu dr~avi, radim ono ato hou. a da pri tome drugima ne radim atetu...
doctor_noISTRAŽIVAČ

jan 2013.

#44
@jesam ...tak nekak i ja brijem, isto tako mislim da nije problem toliko u mentalitetu nego isto u neznanju i neinformiranosti, ali kao ato si i navela deaavaju se i neke pozitivne promjene, definitivno trava nije bauk kao nekad , a i trend legalizacije u nekim ameri kim dr~avama veliki je plus

jan 2013.

#45
sad bas ne kuzhim..kako zamishljate da po gradovima-parkovima nikome ne shteti?? pa ebemu.tako bi shtetila svima nama koji uzgajamo u gradovima jer pelud lako uleti i u indoor.. i opet se vrachamo na onu staru - svako samo svoje dupe gleda...ne mislechi na shiru sliku...i.. ne videchi dalje od svog nosa....a tako se , sigurno, nechemo maknuti sa mjesta..shto znachi da se nit ne zhelimo pomaknuti..tj..izgleda da nam je chist ok i ovako a shto che biti kada bude legalna...kada si ljudi budu smjeli uzgajati za osobne i/ili medicinske potrebe?? ochemo i njima prigovarati shto nam ubacuju nezheljenu genetiku??? zhelim rechi - sve ja razumijem i kuzhim..suosjecham sa ekipom koja sadi out i kojoj bi ovakav projekt/akcija donjeli nezheljene probleme..ali.ako je to za neki vishi cilj.pa mislim da bi se moglo istrpiti + kao shto sam vec rekla, uvijek ostaje indoor -ukoliko zhelite bez sjemena.
Z&NZMAJ

jan 2013.

#46
@Blade i svi koji ne ku~e ata sam rekao! Krenemo prvo od svojih ~elja. Ne kenjajte da su vam ostali na prvom mjestu, kad nisu. Dakle, ako ja ~elim ono ato sam napisao ranije, valjda u u initi neato da to i postignem!? Ako to zna i da se kanabis mora legalizirati, to zna i da u nai na ina kako da se izborim za to i naravno, neu potpuno sam ii boriti se, nego u na i grupu istomialjenika. E sad, kako se tko bori, ne bih analizirao, jer nismo svi isti, ali kad netko ka~e ono ato si ti Blade rekao (napisao), naravno da me to bocne, jer zna i da nemamo zajedni ki interes, pa mi nije jasno ato radia tu. I onda ispadne da si se krivo izrazio, a imao si priliku joa koji puta pro itati prije nego si poslao komentar i provjeriti kako to zapravo zvu i. Naravno da se ne emo vrijeati na izjave napisane na netu, kad se sad mo~emo i tu~iti :rofl:
travahrENTUZIJASTA

jan 2013.

#47
Pelud ne leti baa tako daleko. Nigdje ne piae da se sadi po gradovima. Nego tamo gdje ljudi nema kako bi se priroda na miru pobrinula za nastavak genetike. No eto svako ita ata hoe i shvaa kako hoe. Svi se mi borimo na svoj na in. Ono kad sam spominjao balkanski mentalitet mislio sam na to da bi svi da se neato napravi ali da ustvari nitko od nas samih neato ne u ini. Tako izaberemo vlast pa onda pljujemo po njima. Zamijenimo te pa izaberemo drugo pa onda pljujemo i po tima. I tako. Kod nas je normalno je da svatko gleda svoje interese. Druge zemlje tipa Amerika, ne samo oni, imaju viae te zajedni ke solidarnosti i viae zajedniatva. Pogotovo kada se mala grupa ljudi hoe izboriti za svoja prava u dr~avi. Pelud ne leti 50km. Ako odete u aume van grada i tamo napravite gerilu a osjemeni vam se biljka postoji velika vjerojatnost da vam susjed ima grow isto.
BladeZMAJ

jan 2013.

#48
Pa ustvari nisam se krivo izrazio zloki,i ku~im u potpunosti ata ~elia reci,napisao sam tocno ato sam i mislio napisati i stojim iza toga,a text od Creativa odnosno onaj dio o susjedu mi nadopunio ato sam takoer htio izraziti a nisam dovoljno jasno... A tvoja borba je tvoja borba frend nemam ja niata protiv samo naprijed,necu te ja sabotirati lol ;-) .naite alate metode i nacine koji imaju smisla i dignite svoj glas za legalizaciju...ovaj projekt je shit i t ka~em otvoreno.....(al to niko od vas nece napraviti niata smisleno nego ce izabrat najlakai put)..ako ce bit glasanja ja sigurno necu bit taj koji ce zaokru~iti Ne ali necu zaokru~iti ni Da...i potpisujem tvoje rijeci frend naravno da mi nisu ostali na prvom mjestu nit sam to kad rekao...osim toga ti si za legalizaciju (iz svojih ~elja mialjenja i potreba) a ja nisam (osim za medicinsku,poato smatram da smo balkanci prepasivan,prezatucan i preblesav narod za neato takvo..zasad...mo~da jednog dana....+masa drugih stvari koje mi se neda sad pisat jer ih je previae),raspravljamo ovdje upravo zato ato sam ja svoje mialjenje stavio ispred tvog i ti svoje ispred mog..kao ato i treba da bude..hvala bogu.. I poato si me vec dva puta pitao ata radim ovdje,pa da ti odgovorim,jednog ljepog dana ~elio sam nauciti osnove indoor growanja jer sam se ~elio rokati dimom :-) ...tako ti ja googlam okolo i izbaci mi indoor vodic sa vutra.org sajta....citam ga i citam i shvatim kako to radi,pa sam ~elio i vidjeti kako to izgleda kod drugih ljudi...par mjeseci gledam ja to okolo naokolo al me stalno hebe ogranicenje jer nisam regan...pa sam se regao da to skinem s khurca...i tako doaao ovdje....is cisto osobnog interesa....nekoliko tjedna kasnije sam shvatio da prvo kad otvorim komp...palim na vutra sajt....pa polako na chat...upoznao ekipu,zavolio istu,zavolio sajt,poceo dnevnike,postao Dj na vutra radiju dobio titulu prijatelja foruma i ostao ovdje iz ljubavi :-)....eto.......a ata se tice dekriminalizacije e to je vec drugi par cipela to je borba koju prihvacam i podr~avam i po pitanju iste ja osobno sam napravio viae nego pola ovog foruma zajedno...ukljucujuci i tebe frend Ako smatraa da nemamo zajednickih interesa zloki,iskreno zao mi je zbog toga,poato ja smatram da imamo mnogo zajednickih interesa a samo jedno il dva razila~enja u mialjenjima..prvo nesla~emo se oko Opela :thumb:... oko ove metode i opcenito mialjenju o legalizaciji... .ato ustvari nebi trebalo biti niata cudno paradoksno ili katastrofa na kraju krajeva svak od nas misli svojom glavom...oku~uju ga drugaciji ljudi i opcenito drugacije i ~ivimo.....poceo sam previae u off topic pa isprike mjerodavnima zbog toga... E sad ko ce kako i ata,,njegov izbor na koji valjda ima pravo lol LIFE WITH VURA.ORG SAJT :-) !
He-ManLEGENDA

jan 2013.

#49
Iako se sla~em i s tobom Blade, ato se ti e mentaliteta i obrazovanja veine populacije ovih podru ja te moguih dogaanja u slu aju legalizacije. Ipak sam uz naopakog i mislim da nemamo zaato posustajati u borbi za legalizaciju na ra un izumirue generacije koja o ito ne ~eli prihvatiti tok vremena. :evilmask: We are Vutra.Org! Resistance is futile! You will be assimilated. :icon_lol: Kako je Frank to lijepo sro io. Once an honest man could go from sunrise to its set Without encountering agents of his state or government But a sorry cloud of tyranny has fallen across the land Brought on by the hollow men who did not understand That for centuries our forefathers have fought and often died To keep themselves unto themselves, to fight the rising tide That if in the smallest battles we surrender to the state We enter in a darkness whence we never shall escape When they raise their hands up our lives to possess To know our souls, to drag us down, we'll resist 'Cause a man who'd trade his liberty for a safe and dreamless sleep Doesn't deserve the both of them and neither shall he keep
Z&NZMAJ

jan 2013.

#50
`to rei... obrisah komentar koji sam napisao... sve si rekao daleko bolje (i krae) nego ja ;)

jan 2013.

#51
Ideja sama po sebi nije losa, nedostataka ima kao sto ih ima svaka pojava na planeti, nista nije savrsenog oblika, samo je bitno da to radi ono za sta je stvoreno a finese su manje vise bitne, zavisi kako kome. Razmisljao sam o tome, kako bi se stvari odvijale da konoplja nikada nije zabranjena i namece mi se zakljucak da bi bila tretirana slicno muhari (Amanita Muscaria) vecina bi je smatrala biljkom stetnom po zdravlje, dok bi manjina iskoristavala njene bolje strane (mada ja gljive ne konzumiram, osim jestivih, naravno)
BladeZMAJ

jan 2013.

#52
Apsolutno He - Man borite se za ciljeve koje imate dapace...

jan 2013.

#53
sve mi se chini da smo vech lagano prestari i preinertni za akcije ovog tipa...mislim da bi tu inicijativu/akciju trebalo propagirati medju mladim ljudima koji uzhivaju u blagodatima ove biljke...mladi su oni koji imaju volje uopche pokushat neshto mjenjati..mladi znaju biti idealisti.. zhelim rechi kako mislim da bi se vishe za ovu inicijativu uchinilo kada bi se -u razgovoru sa mladjom ekipom koja pushi - prezentirala sama ideja iza ove inicijative...upoznati ih sa time i objasniti im koliko mozhe biti jednostavno neshto uchiniti...ti klinci svakog tjedna imaju na desetke sjemenki ( iz bushti shto kupuju )..pa kada dodje proljeche..samo ih uputiti u osnove-pozicija + naglasiti da ne posjechuju ta mjesta..mislim da bi se tako uchinilo vishe i konkretnije za ovu inicijativu.jer...ruku na srce...mi ovdje puno palamudimo i raspravljamo i oko nekih stvari koje su prilichno jednostavne..a gdje chesh jednostavnije od zabijanja par sjemenki u zemlju-priroda to zna i sama odraditi. to za ove koji podupiru inicijativu.. a ovi koji vide samo mozhebitne probleme....shto rech...sa svakim problemom se nauchish nositi..+ da ste odustali na prvom problemu koji ste susreli pri uzgoju ove biljke...sigurno nebi ni dim svog uzgoja povukli.. zhelim puno sreche i dobre urode i jednima i drugima..
travahrENTUZIJASTA

jan 2013.

#54
Nikada neu biti prestar za ciljeve i ideje koji me vesele.
roowerPOZNAVALAC

mar 2013.

#55
Pozdrav svima Tema o legalizaciji svete biljke ima zaista dosta,,,,nebi sad o tome,,,ali, nesto mi je palo na pamt sto nisam nigdje nasel ,procital.. ovako,,posto ima jako puno ljudi koji uzgajaju unutra ili vani, zasto svatko ne odvoji malo sjemenka i baci u prirodu koju saku,a i malo vise,,,pa nek se korov ponovo razmnozi sam od sebe,,,ajd recite i prosudite, dali bi to bilo moguce,, U prirodi se to non stop dogdja,,,zivotinje ,i biljke se sire po kontinentima ,,,a ako je Konoplja bila i u Europi sasvim normalna pojava u prirodi ,,,pa ajmo mi onda pomoc prirodi ,,, ja cu sigurno poslije ovog zadnjeg Growa odvojit sto vise sjemenki i pobrinut se da u pravo vrijeme, na dobrom mjestu nadju novi zavicaj. Mislim da bi u blizini neke rijeke di raste zbunje i korov i Konoplja mogla uz malo srece opstati,,,bas me zanima..:-)
PappiISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#56
Interesantna ideja,padalo mi je to na pamet.. Sad,koliko je izvodljivo..to je relativno.. ALI..odrasce i mnogo muzjaka,koji nece moci da se kontrolisu..i oni ce prasiti nase OUT-ove.. :) :(

mar 2013.

#57
na forumu je ovakva tema otvarana vech vishe puta. samo u zadnjih 2-3 mj. 2 puta.. ako te zanima neshto vishe o tome.. i kakva se rasprava na tu temu povela...evo i link: https://www.vutra.org/topic/9743-projekt-johnny-appleweed/ ili..potrazhi na googlu " Project Johnny Apple-Weed
roowerPOZNAVALAC

mar 2013.

#58
Joj nisam htel ponavljati Temu,,,sorry Znam da neki ljudi bacaju sjeme u prirodu ,,,ne pikaju ga u zemlju jer ni priroda to ne radi ,,,samo ga pobacaju,,,,omjer muskih i zenskih biljaka priroda sama selektira,,,,,mislim da se nema kaj izgubit sa takvom akcijom ,,(osim malo sjemenja) ,,,
nox1cousENTUZIJASTA

mar 2013.

#59
Iako je tema vise puta otvarana, ja se opet slazem, iako se mnogi nisu slagali u vezi toga zbog oprasivanja tudjih growova. Ja cesto volim zapalit u divljini i kad nadjem koju sjemenku uvijek ih bacim na takva mjesta.

mar 2013.

#60
ja brendirano seme ne bacam tek tako, niti vidim logiku razbacivanja dobre genetike ;) a slicne teme se vrte periodicno na forumu
PappiISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#61
@ Jack - moram da pitam sta u vezi Opela? :D Ovaj forum/zajednica me svakim danom sve vise odusevljava.. :) Toliko pozitivnih ljudi,a opet..toliko negativnih. A gde nas to vodi..to ce vreme pokazati. Ideja teme je odlicna! Lako je sprovodiva u delo.. (jer priroda sama odradi sta treba) E sad..takodje bih citirao i nekog clana koji je napisao: fem seme,... Pa nije cilj teme/projekta,da ima vuje da se ubere gde god krenes..nego da se prosiri biljka po imenu Cannabis na nasim prostorima. Jer ce mozda javnost vremenom ubaciti to u podsvest..i nece biti toliki taboo koliki je. Nema potrebe negirati ovu cinjenicu. A usadjivanjem informacija,... o kanabisu javnosti,verovatno ce dovesti do nekih clanaka po zutoj stampi koji pisu o lekovitim svojstvima ove biljke,i ljudi ce imati da procitaju i malo informacija,a ne samo dezinformacije o nama dragoj biljci. Takodje mislim da nema potrebe razradjivati ovu temu/projekat,jer je zapravo jako jednostavno.. Bacite seme i biljka ce izrasti(to iz iskustva)..a svakako ce imati semenke ako do kraja procveta i ako ne bude oprasena od strane muzjaka(jer ce biti izstresirana u uslovima koji su joj ponudjeni-takodje iz iskustva)..tako da ce se svakako razmnozavati. E sad..cinjanica je da na nasim prostorima nikada nece biti kanabisa u prirodi kao u Afganistanu,..a pogotovo ne tako kvalitetnog,ali cilj projekta je da se kababis usadi u svest stanovnika nasih prostora..ili se mozda varam. Takodje ne vidim zasto bi iko na ovom forumu bio protiv legalizacije..ili neutralan po tom pitanju. Nisam ni ja dosao na ovaj forum da bi doprineo ovoj zajednici,nego iz sopstvene koristi..da bi naucio nesto o ovoj biljci. A ako mogu ikako da doprinesem legalizaciji,ne vidim zasto to ne bi ucinio. Ne kazem da pokrenemo revoluciju,nego da svako ako misli da moze imati neke koristi od toga,doprinese koliko moze po pitanju legalizacije,informisanja javnosti,.... I jos bi samo molio da: clanovi i moderatori ne pisu automatski negativne komentare na moj komentar pre nego sto dobro razmisle: 1. zasto ste vi ovde? i 2. sta je vas cilj? (naravno,ne treba ni Lock-ovati temu,jer je ovo diskusija aktivista o problemu koji nas sve povezuje..sto je delimicno poenta foruma)
roowerPOZNAVALAC

mar 2013.

#62
Ja idem cesto na ribiciju,,,ima puno mjesta di ljudi dolaze sa autima,ali jos vise mjesta di nitko ne dolazi i rjetko se netko odluci tegliti svoje stvari kroz sikaru ,,,cak ni lovci ne posjecuju ta mjesta,znaci radi se zbilja o lokacijama koje nisu pristupacne,a najvise biram mjesta iz camca na kojima nikad nije neko bio,,,ako ja tamo pobacam sjemenke,,i pustim da se same razmnozavaju,,,ne vjerujem da ce se tako brzo rasiriti i ugrozit genetiku necijih biljaka...takva mjesta su daleko od urbanih podrucja,daleko od pogleda znatizeljnih ociju,i daleko od potencijalnih genetickih zrtava( :-),,,,ko nebi volio otici u prirodu i ubrati malo Marice ,,onak uz put,,,,Ja bi ,,,,

mar 2013.

#63
Ja sam cijelo vrijeme mislio da je to moja ideja, tek sad vidim da je to ve netko drugi smislio. Palo mi na pamet da ovo proljee piknem po gradskim parkovima, pitarima, cvijenjacima na mostovima, aetaliatima uz rijeku i svim prikladnim mjestima po koju sjemenku. Predlo~io sam to isto nekim poznanicima vutroljubcima i istomialjenicima i prionuli smo skupljanju sjemenki. U zadnja dva mjeseca skupljeno je povea koli ina sjembi, negdje izmeu 500 i 1000 komad i u akciju kreemo prvog maja. Nadam se da e vjest dospjeti i do medija kad po ne da raste, a nadamo se da e nam radnici zelenila pripomoi u svakodnevnom zalivanju.

mar 2013.

#64
Ajmo opet ispocetka! Razbacivanjem sjemenki nece nista da nikne, a i ako nikne niknuce tamo gdje ima dosta vlage, a vlage najvise ima na sjevernim stranama, a sjeverne strane nisu podobne za konoplju koja voli sto vise sunca, bar onoliko koliko ga ima na nasem klimatskom pojasu. Ako i nikne pod prirodnim okolnostima nece od nje biti nista ukoliko se ne njeguje (to vam je ono kada ih zalivate, djubrite, plijevite, rjesavate je parazita i nametnika itd. Da zakljucimo; Nema smisla razbacivati bilo kakve sjemenke ako one nece imati svrhu, a svrha koju zelimo postici se ne postize na ovaj nacin. Na ovaj nacin se moze postici jedino to da neki divlji mudonja oprasi sve zenke koje je neko citave godine brizljivo njegovao. Vjerujem da se osjeca isto kao da ste mu se pokenjali u tanjir iz kojeg jede nakon sto skonta da su cvetovi puni sjemenki. Ko zeli imace svoje i zavrsena stvar. Potenciranje ovakvih tema me vodi na zakljucak da mnogi gotovani zele da drugi zasade i odgoje biljoze, sto se nece desiti, a oni da se pocaste kao sto se caste tresnjama.

mar 2013.

#65
:signs051: hi,hi...opet ova tema ... Ovo polagano ulazi u domene fenomena :)

mar 2013.

#66
Pretproalo proljee sam za kratenje dijeteta, unajmio vrt lova kog doma gdje sam organizirao duvaljku i pijanku sa 20-tak prijatelja, i tako smo u tom vrtu lova kog postavili stolove, jeli pili, puaili i roatiljali. 15 dana nakon feate pozvao me gazda lova kog da mora razgovarati samnom, ja sam doaao, odveo me na mjesto gdje smo featali i bio sam iznenaen, ugledao sam cijelu planta~u vutre, to nije 42 stabljike od 20 centi pa do pola metra visine po cijelom vrtnom prostoru lova kog. Morao sam objaanjavati gazdi da nam to nije bila namjera i imao sam sree da je ovjek bio razuman pa nije zvao policiju. Za nepovjerovati ali te sjemenke nisu bile posaene nego su bacane po podu kako su ljudi istili pakete kad su motali. Uglavnom sve je bilo rijeaeo i ja i gazda smo to sve na brzinu po upali, tako da se nebi slo~io da nee rasti bilo di, jer sam ak naaao jednom biljku u cvijetanju izraslu iz pijeska na odbojkaakom terenu, dovoljno je da samo jednom padne kiaa i one e klijati poslje toga. Kao ato sam ve naveo u sli noj temi ovoj, ove godine idem sijati 500+ sjemenki po gradskim parkovima, pitarima, cvijenjacima na mostovima i zelenim povrainama, ne iz razloga da bi dobio finalni proizvod nego iz razloga da doka~em gradskim vlastima da se ovjek protiv prirode nemo~e lako boriti.
roowerPOZNAVALAC

mar 2013.

#67
:-)))))) moze bit,,,evo onda se jos jednom izvinjavam zbog ponavljanja.... ali nebi se slozil sa time da je to razbacivanje,,,kao prvo mislim da su ljudi prekinuli prirodni tok sa svojim selektiranjem ,,i da u aziji ne raste u prirodnim okolnostima( Kazastan je najbolji primjer),,,vec od davno bi Canabis bio -ugrozena i rijetka vrsta na planeti-,,,zooloski vrtovi su najbolji primjer,,geneticki manipulirani primjerci i Klonovi iz zivotinjskog i biljnog svijeta tako reci vegetiraju u Zatvoru ,,Ljudi prilagodzavaju prirodu svojim potrebama ,,tako i sa Vutrom,, umjesto da se mi prilagodimo ,prirodi ,,kao sto je i predvidzeno,,u normalnim okolnostima,,,:-)
PappiISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#68
xD konstantno se skrece sa teme.. Nisam apsolutno nikakav faktor,ali bih bio zahvalan,ako bi se diskusija premestila u temu iz drugog posta u ovoj temi. (Projekt Johnny Appleweed) E sad..onaj ko zeli da pobaca semenke iz prvenstvenih razloga otvaranja ovakih tema,on ne zeli da bere tudje hedove ili nesto slicno. Cilj je da se kanabis infiltrira u javnost na sve moguce nacine (ova tema i slicne su jedan od nacina), da bi ljudi odbacili kanabis kao taboo i drogu i da bi se malo informisali o kanabisu,jer su ocigledno dezinformisani. Jedna jedina negativna strana ove ideje/teme/dela je to sto bi postojala mogucnost da se razviju muzjaci u prirodi,i da oprase outdoor-ove growera kojima je outdoor jedini nacin uzgajanja kanabisa,zbog ogranicenih mogucnosti. Ne kazem/pisem nikome da ne pise postove u ovakvim temama,ali negativnoscu i odvlacenjem od ovakve ideje/teme na bilo koji nacin,nista ne postizete,samo unazadjujete i obeshrabrujete aktiviste koji su spremni da doprinesu procesu legalizacije kako umeju i znaju.(nisam naveo da doprinesu na sve moguce nacine..(procesu legalizacije)..jer niko nije u stanju da to uradi..-da da sve od sebe da bi se kanabis legalizovao).
roowerPOZNAVALAC

mar 2013.

#69
Slazem se ..
PappiISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#70
I da.. kanabis itekako moze sam,da se razvija u prirodi(na nasem podneblju-klimi),bez ikakvih problema..iz iskustva kazem,jer sam prosle godine(2012) nasao biljku sredinom maja meseca,na lokaciji gde sam cistio proslogodisnje(2011) hedove,i bacao semenke bzvz..-cistio hed da smotam..biljka je imala oko 50-60cm,bila je apsolutno zdrava(po liscu,stablu,..)i postojale su jako male sanse da ne procveta,jer joj prirodni nametnici nisu mogli nista,a zalivanje nije bilo neophodno jer je koren isao barem 1-1.5m u zemlju..sredinom avgusta se ispostavilo da je biljka zenka,ali posto je bila na neprikladnoj lokaciji da zavrsi cvetanje,morala je biti isecena..(nisam pokusavao da je presadjujem,jer kad sam je nasao vec je bila prevelika za presadjivanje..bilo je izvodljivo,ali nepotrebno) imam list uspomenu :) ima oko 20cm..mozda i vise..a biljka je imala oko 1.7-1.8m kada je isecena.. tako da o tome nema potrebe pisati vise.. priroda ju je i stvorila.
roowerPOZNAVALAC

mar 2013.

#71
Frend je radil u Kazastanu ,,,ne duva travu,,ali mu je i te kako poznata i Biljka i Tematika ,,, prica mi da u nekim dijelovima Kaz. zbilja raste ko korov,,na rubovima planinskih puteva,,,u blizini rijeka , kuzim da postoji i ta opasnost da se zajebe nekim ljudima njihov trud napolju,,,ali biljka je ,,, i raste ko luda,,, a ove ispod umjetnog svjetla,,,a joj,,,pa nemremo to usporedjivati sa Konopljom iz prirode,,,,njih moraas maziti i paziti,,,jel,,, Vani je sasvim drugi svijet,,,

mar 2013.

#72
Ovo je vec ubjedjivanje :) Zakon akcije i reakcije. Nasilno nametanje konoplje - nasilno sputavanje nametanja! Sto se javnosti tice, javnost zna i istu boli neka stvar za to sto zna a nema koristi od toga. Cannabis raste na podrucju balkana i to nije sporno. Ako raste kao korov takav ce biti. Ako ga tako dozivljavate onda je bolje da nista ne dirate Kome je lijek nece dozvoliti da ostane korov vec ce se potruditi da izraste u lijek. Posto tvrdite da raste kao luda i da je dovoljno samo pobacati sjemenje, odgovorite mi gdje su te famozne biljoze do sada? Zasto ne nicu i zasto ih nema kao ambrozije? Niste vi jedini koji su pobacali sjemenke nakon motanja. Svi to rade. Nije valjda da neko samo ide i cupa te samonikle!?
TropicoLEGENDA

mar 2013.

#73
Ma ideja je glupa eto od srca... ...Mislim da se u nijednoj zemlji do sad takvo sto izvelo nije jer sama pomisao na to da ce takav jedan cin srusiti taboo o kanabisu je samo odraz osjecaja koja ta osoba drzi u sebi...ili grublje receno neato tipa tinejerska poletnost... Ljude zaboli k***c sta zvacu zvake i piju gazirana pica iako sadrze aspartama a sve bi se isli informirati o kanabisu kad bi ga vidili uz komad ceste... S tim se nista postici nece jer ne vidim bas nikakvu povezanost...
PappiISTRAŽIVAČ

mar 2013.

#74
Pa malo ih ima..semenke se bacaju svuda..a trebale bi da se bacaju na odredjena mesta..tj. na neodredjena mesta,ali u vecim kolicinama. I sa ciljem da nesto nikne iz tog semena. Pa ubedjivanje ili ne,nije poenta ko je u pravu..poenta je da se nesto zaista uradi po pitanju lagalizacije,informisanja,.. Ok,da kazemo da si ti u pravu(uvek volim da poslusam tudje misljenje i razmotrim),kako bi ti(Papa) postigao to da se kanabis smatra lekom,a ne korovom ili drogom..? Edit: Ne kazem da ce ljudi prihvatiti kanabis ako ga budu vidjali u izobilju..ali ce se mozda spominjati nesto o tome i mozda ce "procureti" neke informacije(a ne samo dezinformacije)..pa mozda neko promeni misljenje o kanabisu..jer ga vecina shvata kao drogu.zato sto nije upoznata sa cinjenicama. Pa uzmimo u obzir kako je propaganda postigla to da se kanabis smatra drogom.. A to za tinejdzersku poletnost..da mi pise na profilu da imam 70 godina,onda bi bio u pravu? I slobodno pisi nesto i na osnovu nacionalsnosti..ovaj forum je bas za te stvari.. Zanima me vasa ideja za legalizaciju..ili sto Papa rece..da kanabis predstavimo kao lek,a ne drogu,...
roowerPOZNAVALAC

mar 2013.

#75
:-) ma nebi bas sad reko da je ovo ubjedjivanje,,, slazem se ja sa tobom kad velis da ce se ciste vrste zagaditi nekim divljim korovom ,,,da da ,,,ali i taj korov ima svoje cari ,,, ko i sva bica ,,,ili ne ? pa nije canabis prvo naraso u mojem boxu ,,,u prirodi je narasel ,,,pa zasto nebi ponovo rasto tamo i gdje mu je mjesto ,,,e to je sad moje misljenjei ne zelim nikog ubjedit da i on mora tako misliti ,,,hi hi hi ,
TropicoLEGENDA

mar 2013.

#76
Pozivas da se vratimo na temu pa krenes o nacionalnosti...hihi...nisma ti gleda profil niti znam koliko godina imas ali znam da ti i roower mlatite tuim k****m po slami, a to tak oen ide... Legalizacija se tim putem necerijesiti, niti ce se svjesnost naroda podici...za promociju kanabisa nam trebaju pametni i sposobni, ja i i kvalitetniji protok informacija opcenito u medijimaa promovirati ce ga oni pametni isposobni. ne moze se roditelje svoje ubijediti nakon odgledanog cijelog dokumentarca o blagodatima kanabisa a vi bi ga promovirali tkao da ga sadite na svakom mistu...ma cista glupost, iskreno muka mi je od takvih tema...i koristite sr priej otvaranja jer ovakvih tema je bilo jedno 5 komada sigurno
roowerPOZNAVALAC

mar 2013.

#77
e jebiga,, Trip ToPeru,,, nebi sad to tak nazval ko ti , to o mlacenju ***** po slami,, :-/ Posto sam vec jednom reko da se izvinjavam zbog ponavljanja teme ,,,ne trosim vise ni slova na to...okidoki? Moja misao se veze vise na vracanje Canabis biljke u prirodu od kuda je i potekla,,a da se tim putem Canabis legalizira postoji mala vjerovatnost, niti je to ideja teme,,,

mar 2013.

#78
Vidis, tebi je poremecen osjecaj svjesti. Takvo ponasanje je ignorisanje i krsenje krivicnog zakona, koji je mnogo nezgodniji od prekrsajnog. Sve da se kanabis legalizuje u medicinske svrhe neces imati pravo da ga uzgajas, osim ako nemas ljekarsko uvjerenje da ti treba kao lijek. Zanemarimo i tu cinjenicu. Zamisli da svako po javnim povrsinama pocne saditi sve sto misli da ce njemu biti lijepo ili da ima neku njegovu svrhu, kao ti npr. Posadis kanabis jer mislis da tako treba, pa dodjem ja na tu povrsinu i pomislim "Boze kakav neukus" pa ti pocupam kanabis i posadim petunije, za koje smatram da su ljepse i da se vise uklapaju u okolinu a i boja im je prikladnija... na kraju ce doci do sukoba i krvoprolica, a da do toga ne bi dolazilo postoji ZAKON koji se mora POSTOVATI bez obzira sto se to nama kao pojedincu ili ako nas je vise istog misljenja kao grupi ne svidja. Nismo sami i ako vecina kaze da se ovog momenta ne smije, onda se ne smije, ako kroz godinu - dvije promijeni misljenje pa kaze da se smije tada ce se smjeti, a to ce biti kada uvide nevjerovatan prihod od kanabisa. Do tada ilegala ako poznajes zakon, ako ne bolje da nista ne barkas.
roowerPOZNAVALAC

mar 2013.

#79
hm,,,,, zasto ti sad spominjes ilegalu i legalu kad se uopce ne radi o tome,,, citaj covjece kaj ja pisem ,,,sorry ali ne ponavlja mi se ,,, a kaj se moje svijesti tice ,,,oooo,,,ne poznajes me prijatelju da bi mi tako nes piso ,,,ili me ocjenjivo ,,,sorry malo mi je taj nacin obracanja,bezveze
PinkFrojdENTUZIJASTA

mar 2013.

#80
Baba drumom, deda aumom.
He-ManLEGENDA

mar 2013.

#81
Onda lagano ma etu u ruke i kreni s istrebljivanjem svih outdoor kanabis stabljika na koje naiea, budui da kanabis nije nativna biljka u ovim krajevima. A "random" airenje kanabisa na ovim predjelima mo~e rezultirati samo zaguaivanjem odreenih podru ja i disbalansom lokalnih ekosustava.
roowerPOZNAVALAC

mar 2013.

#82
Cannabis je jedna od prvih kutiviranih biljaka od strane Homo Sapiensa,,, koja je davala hranjive sjemenke,,toplu i otpornu odjecu,,,prvi papir za pisanje,,,jednostavno receno obogatila je ljudsku kulturu,,,a sad *ispada* da mi zelimo ugusiti i unistiti postojeci ecosustav s time da u zapustenim i od strane ljudi zaboravljenim djelovima prirode,,,pobacamo sjemenke iz kojih bi se razvila nova populacija divlje Konoplje,,i na kraju bi svi imali koristi od toga,,,ali ajde ,,ja cu baciti negdje daleko od sela i gradova,,,di nitko ni ne pomislja da uzgaja svoj Outdoor,da mu ga nebi zajebo ........... ajde decki nemojte me krivo shvatiti,,,jebote nemam namjeru nista posijat ;mozda kad se penzioniram jednog dana i preselim na moju Viksu,, ,,Sad,raste jedna za mene samoga negdje pored Vikse i to je dosta .. Peace :-),reko,ne,da se neko naljuti zbog moje Fix ideje..posto sam novi na Vutri,org i zeljan sam dobrih ideja ,,savjeta. molim lijepo.bez ljutnje zbog dosadasnih postova. pozz svim ljudima na Vutri.
travahrENTUZIJASTA

mar 2013.

#83
Krenuo je u svijetu pokret. Owergrow pa si guglaj te

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se