VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaGrijanje box-a
LEGACY

Grijanje box-a

769 odgovora49,261 pregleda
gensAMBASADOR

avg 2006.

#1
S obzirom da æe mi box biti na balkonu, a dolazi sve hladnije vrijeme, brine me da æe dok je u boxu mrak biti hladno. Ne znam kako da riješim taj problem. Planirao sam kupiti grijaè za akvarij. To je obièna žica koja se grije. Od nje bi napravio neku rešetku i namontirao 12cm pc ventilator. Sve bi to spojio na termostat. Jedino što ne znam kako funkcionira taj grijaè dok nije u vodi... da se ne pregrije ili zapali... :?: Druga opcija je fen za kosu, ali me opet brine da ne bi previše isušivao zrak... :?: Ima ko kakvu ideju :?:

avg 2006.

#2
ne pomisljaj da koristis grejac za akvarijum jer ce odmah da pukne,predvidjen je za vodu,fen... :?: :idea: koju rasvetu koristis?koje jacine?
gensAMBASADOR

avg 2006.

#3
250W, zašto pitaš? Ne brinem se ja da æe im biti prehladno dok je upaljeno svjetlo... ali što dok nije?
doomerLEGENDA

avg 2006.

#4
Pomoglo bi ti krzno oko boxa ! od starih vesta, pamuka, bunda i slicnog sto ti vise netreba, mozes i nekakvu izolaciju napravit oko boxa kao staklena vuna itd., takodjer sam vidio podni homemade tepih s zicama-grijacima za noge, probaj naci neki info o tome.
SLO-EraLEGENDA

avg 2006.

#5
kad biljka cveta može izdržati do kraja i na 10ÿC. Opet èete me gledati :shock: :shock: ali rešenje su morske alge,lecitin.. ekstrat morskih algi ugodno deluje na biljkei prije svega jaèa odpornost biljke napozebu/hladnoæu i ostale vanjske strsove,istodobno omuguèava bolji prijem anorganskih snovi iz zemlje,te uravnanva razvoj korena,lista i plodova.Na tržištu ima dosta takvih djubriva koja su potpuno prirodna i bez dodataka hraniva u mineralnom obliku. inacer za grijanje prostorije upotrebi plin- kod sagorevanja nastaje CO2 koji je biljkama neophodan... :D
gensAMBASADOR

avg 2006.

#6
Iznenadilo me da može bez problema egzistirati na 10C°, ali me brine da bi temperature mogle biti i niže. Plin? Hmmm... pa ne znam baš kako bi to mogao postaviti da se pali automatski na termostat... nemam baš iskustva sa takvim napravama, a i bojim se da se nešto ne zapali. Vidio sam da ima i prilièno malih grijalica na struju, mi to zovemo kalorifer... razmišljao sam uzeti jedan takav najmanji koji naðem, spojiti ga na termostat, staviti na 28C° i to bi trebalo rješiti problem. Najviše me brinulo što prilièno isušuje zrak, ali to æu rješiti sa mokrim ruènikom ili nekom takvom metodom. Plan je da èim više automatiziram cijeli box, tako da je maksimalno neovisan o meni. Moj dio posla bi u tom sluèaju bio nadgledanje i doraðivanje nekih detalja...
VanzemaljacAMBASADOR

avg 2006.

#7
Svaka vrsta grijanja æe sušiti zrak ali pošto æe raditi po noæi,samo povremeno,mislim da to neæe biti problem.Zrak je po noæi u boxu inaèe jako vlažan.Na kraju krajeva i HPS takoðe suši zrak,a biljke podnose. Najbolje ti je nešto malo na struju s veæ ugraðenim termostatom.Mislim da to i nije problem naæi i ne košta puno.Podesiš termostat da se pali kad temp. padne na nekih 15c tako da se pali samo povremeno po noæi i održava temperaturu.I biljkama je normalno da po noæi bude nešto hladnije.Mislim da nebi trebalo biti problema.
gensAMBASADOR

avg 2006.

#8
Pa taj kalorifer u biti i ima neki termostat tj. automatski se gasi i pali, ali nije baš da pišu stupnjevi, nego imaš skalu od 1 do 3. Tako da je ipak opcija sa termostatom najsigurnija, a baš imam jedan viška koji æu pokušati namontirati.
VanzemaljacAMBASADOR

avg 2006.

#9
Pa stavi ga u prostoriju u kojoj je temperatura 15c i lagano okreæeš taj prekidaè.Kad se upali u tom položaju ga ostaviš i to bi trebalo biti to.
InqAMBASADOR

avg 2006.

#10
I ja cu zimus imati slican problem... Ja cu oko grow box-a staviti stiropor od 7-8 cm debljine. I stavicu neko slabo grejanje takodje na termostat, smislicu vec nesto...
dombaPOZNAVALAC

avg 2006.

#11
ako imate pun K..para...stari mi se bavi grinanjem pa smo mi to stavili.. podno grijanje smo ugradili u pseæu kuæicu.. Konto sam si napraviti nekakav box ali sa time i staviti junkersov termostat.Cijena je skoro ništa..moram malo para supiti za halogenke i šperploèe i tako...budem nešto iskemijao
gensAMBASADOR

avg 2006.

#12
Vidim da nisam jedini sa tim problemom... a èim nas je više lakše æemo nešto smisliti.
SLO-EraLEGENDA

avg 2006.

#13
kad smo kod temperature u boxu vidim, da veèina stavi jaèi ventilator za dovod zraka nego odvod..Puno bolje èe sistem delovati ako stavite za odvod još jednom jaèi ventilator. primer: dovod 150m3/h ,onda nek bude za odvod 300m3/h tako èete dobti puno optumalniju temp. u boxu, sa tim vezan i CO2...

jul 2007.

#14
hehehe, dijelimo isti problem. i iste ideje. čini mi se da je ona deka na struju koja grije možda najbolje riješenje... deka + termostat = uzgoj i po zimi. ajde, bar nam globalno zagrijavanje ide uz ruku. :) nedavno sam složio box i ne namjeravam samo 2 puta pobrat i onda čekat da završi zima. a ne! box mora biti stalno u funkciji!!! :)

nov 2017.

#15
Dizem temu iz mrtvih. Malo mi je hitno. Temperature padaju a box mi je u neizoliranoj prostoriji i tu nemam grijanje i bilo bi tesko uopce ugrijat jer je box odmah do vanjskog zida kojj nema izolacije nista. Mislio sam ubacit konvektorsku grijalicu ali ne stane kako treba cak i da ih zguram grane idu preko nje a min je 750w. Mislim da bi ih sprzio. Na stranim forumima preporucuju tubular greenhouse heaters. To su nekakvi grijaci u cijevima za plastenike. Ima ih koliko sam vidio od 60w pa nadalje ali kod nas ne uspijevam nista takvo naci. Jeli zna tko di bi to mogao naci i dali bi mi tako nesto pomoglo da drzim box kad su svjetla ugasena iznad 15 stupnjeva? Recimo da ce min. Dnevne temp bit 10 stupnjeva unutra iako nisam siguran u to ali moglo bi tu negdje bit. Svaka sugestija i savjeti dobrodosli...
1310ZMAJ

nov 2017.

#16
napravi kamin, 3L kerami ka tegla, unutra 1 obi nu ~arulju (60w), okreni naopako, ispod tegle neki izo materijal da ti pod ne skuri ( komad mineralne vune oblozen alu folijom unutar tegle), tajmer ili termostat (jeftini stc 1000 ne radi kako treba,ali tog tipa), (@Stipe sumnja u krivu povezanost ~ica kod stc 1000, ne radi odgoda paljenja, nego @Stipe kakav si s vremenom:))

nov 2017.

#17
Ipak odlucio grijat tu prostoriju. Narucio uljni radijator 500/1000/1500w pa se nadam da ce 500w biti dovoljno da preko dana malo digne temp. Za sljedeci grow cu mozda ubacit nesro kao ono za terarije za pod. To bi bila vjerojatno najbolja opcija jer bi se grijale posude i zemlja direktno..
hazeriZMAJ

nov 2017.

#18
Beha radijatori....to kucaj,to je za grow ako imas neku kintu:)Ili uzeti one ulazne kroz upuh..takav sam upravo narucio;)

nov 2017.

#19
Moze neki link za te ulazne? ja sam ipak odlucio grijat cijelu prostoriju jer nam se nadovezuje na stan u kojem zivimo pa ce lakse bit tu ugrijat kad zahladi
hazeriZMAJ

nov 2017.

#20
http://www.ebay.co.uk/itm/Electric-Heater-Vents-for-Air-Ducts-NK-100-0-6-1-100mm/142335749245?_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20160727114228%26meid%3D6d268dcdd3bd4fb5a22842c6f53725f8%26pid%3D100290%26rk%3D1%26rkt%3D1%26sd%3D142335749245&_trksid=p2060778.c100290.m3507
truareZMAJ

nov 2017.

#21
Kako mislis da ne radi odgoda paljenja? Imam ih nekoliko i dok god se parametri podese, termostat pali i gasi kako si zamislis, zapravo vrlo jednostavno je namjestit diferencijal u opcijama. Jedino sto sam primjetio posto ih koristim vise od jednog u isto vrijeme da sama sonda nije bas najbolja, mjerenja variraju +- 1-2 stupnja celziusa.

nov 2017.

#22
ok thanks
1310ZMAJ

nov 2017.

#23
@truare , baa si me razveselio, zna i mo~da je do povezivanja, gledao sam filmi na jutubu i po njemu spajao ~ice (tja ni tipu nije radila odgoda i zaklju uje da je greaka kod stc.a) kod mene kad dojde do grani ne vrijednosti stalno pali i gasi kako temp varira. a prvi se zblesirao skroz. molim te aemu spajanja ili filmi ako znadea koji je ispravan ima ih puno.
truareZMAJ

nov 2017.

#24
Ma ne treba ti shema, uzmea si napajanje 220V, ako hoea mo~ea imat i dva napajanja tj. da su grija i termostat nezavisni. Ja koristim samo jedno, dovedem fazu i nulu na terminale glavnog napajanja stc-a, (kod mene 3 i 4). 5 i 6 mi je NTC tj. sonda, te 1 i 2 mi je relej. Sad tamo di si spojio fazu napravia loop na jedan od terminala od releja, svejedno koji. Grija spajaa na drugi terminal od releja i na nulu, ja obi no spojim kabel sa uti nicom pa samo uatekavam. Sad ne znam dal imaa dva releja, jedan za grijanje, drugi za hlaenje, ako je tako, onda izabirea onaj koji ti odgovara, u ovom slu aju na grijanje. Npr. ventilaciju bi spojio na hlaenje. Kad je stc upaljen, idea u njegove parametre, du~im pritiskom na tipku S . Kad uea u njih, kroz njih listaa pomou strelica gore dole, listaa dok se ne pojavi "d" , kliknea "S" da uea u taj parametar, i tamo promjenia razliku u temperaturi kad da ti se grija ponovo upali, zna i ako si namjestio temperaturu od 25C , kad termostat dosegne 25C on gasi relej tj. grija . Sada temperatura po inje padati i pod tim "d" odreujea koliko stupnjeva temperatura smije past prije nego se relej tj grija ponovo upali. Kad namjestia koliko hoea da ti bude "d" , pritisnea onaj gumb za gaaenje da snimia promjenu. Ako si "d" namjestio npr. na 2.0 onda ti grija odr~ava temperaturu od 23-25C. Ako nemaa dva releja ve samo jedan, bit e takoer parametar gdje namjeataa da li stc koristia za grijanje ili za hlaenje, mislim da je taj parametar "HC" Vidim i ja sad da ih ima viae vrsta, moji su neki kineski, sve kinesko po njima piae. Mo~da su kod nekih parametri druga iji, vidim za neke da ide F1,F2,F3... gdje bi F2 bio taj "d"
hazeriZMAJ

nov 2017.

#25
truare Kad mi dode grijac o kojem smo pricali...mi pokazes kako si na njemu namjestio stc 1000?:):thumb: Volio bi to namjestiti da bude koliko toliko savrsene prilike u satoru:) Edit; @truare rijeseno:thumb:
truareZMAJ

nov 2017.

#26
Nema problema, samo stisni poruku kad stigne :thumb:
1310ZMAJ

nov 2017.

#27
Hvala na trudu @truare , nisam baa shvatio povezivanje, kod mene radi grijanje i hlaenje sve ok samo nema odgode, postavku parametara sam bio nau io, nije problem, prije e biti taj jedan spoj, samo koji ? hrpa ~ica. skinem stc otvorim pa u onda polako pratiti tjek misli i ~ica, mo~da sku~im gdje je greaka. @hazeri kad sti~e brod? pripremi si ~ice u tri boje 1,5m3 , pedalj od svake i viae nego dosta i wago spojnice , super stvar:thumb: truare ako ea imati vremena nacrtaj nam, bit e tu joa zbunjenih :D
Ig0rLEGENDA

nov 2017.

#28
Ja planirao ovako nesto staviti , mama kupila sebi za sobu uljni radiator , mali je mislim da bi stao i u box 120x120cm ladno u neki kut , fora je sta nema isijavanje svjetla kao i one grijalice na rebra ( neznam kako se zovu ) , pa mislim da bi i mogucnost od toga da se nesto zapali bila minimalna . Njoj cjelu sovu fino ugrije , mislim da bi se dalo i box ugrijati ok tipa da se namjesti na tajmer kada je svjetlo ugaseno , da radi svakih sat vremena :). Velika mana je ta sta je grijalica 2kw .
Ig0rLEGENDA

nov 2017.

#29
Mada sada gledam ovo sto je hazeri stavio ovaj Beha radiator izgleda super , bas je tanak i mislim da je za box dusu dao :)
truareZMAJ

nov 2017.

#30
@1310 evo kako sam ja sebi napravio, ne moraa koristit utika e i uti nice ako neea, meni je samo tako zgodnije.

nov 2017.

#31
ja ne kuzim po cem su ovi beha razliciti od drugih konvekcijskih grijalica? @Ig0r ja sam sebi isto narucio uljni ali u uputama od tih par koje sam gledao pise da mora bit bar 50cm od zida i da oko njega nista ne smije bit nekih 90cm. manje vise kod svih isto. moja pametni plan je bio od tog napravit termoakumulacionu grijalicu :D stavit recimo koju punu ciglu ili plocice na njega i oko njega pa bi kad ugrije duze drzao temperaturu, ali proizvodaci to zabranjuju. ne smije nista bit na njemu ni oko njega i to ne misle samo na lako zapaljive stvari nego i recimo zidove. e sad kako je to u praksi u boxu ne znam, ali bio bi oprezan. Ja sam uzeo jedan od slabijeg. 500w/1000/1500 i stavit cu ga blizu boxa pa se nadam da ce na 500w malo uspjet dic temp.
truareZMAJ

nov 2017.

#32
BEHA i je konvekcijski grijac, al ima jako tanak dizajn i malom velicinom ne zauzima puno prostora, 500W dosta za box. Infracrveni grijaci paneli na stropu boxa bi bila odlicna stvar za one s LED-om , malo sun evog infracrvenog grijanja kojeg sunce i HID daju napretek za razliku od led svijetla. http://solarno.hr/katalog/proizvod/IR-300W/ir-paneli-ceilhit-300w-top-ponuda

nov 2017.

#33
da, u biti samo tanji konvekcijski :D a sta nebi bila neka idealna opcija oni heating mats recimo, kao za terarije i slicno ili cak napravit nekakvo podno grijanje na struju? razmisljam da bi tako direktno grijao posude i zemlju, a to je tu najbitnije a i sama zemlja u posudama bi zadrzavala toplinu pa nebi trebalo puno grijat. meni to nekako djeluje optimalno. recimo uzet 4 takva tepisica, dimenzija otprilike kao sto je dno posude, svaki po recimo 40-50w (mozda bi i manje bilo dovoljno) i stavit ispod posuda (ako su 4 posude jasno). sta mislite o tom? treba uzet u obzir da turbina radi stalno i izvlaci zrak iz boxa pa svaki drugi nacin grijanja i nije bas efikasan, jer prakticki topli zrak bacamo kroz prozor, tj. najcesce otvor u zidu, a ovako bi se grijale na prvom mjestu same posude.

nov 2017.

#34
moj prostor je 3,5 x 2,5 m (ne grije se) b0x 1,20 m x 1,2o m uljni radiator 2kW radi kad ne radi MH400W postavljen tik do pasivnog upuha (drugi pasivni onda zatvaram:D... svaki dan:upiii:) termostat na 2 (1-6) mi pravi temp. oko 20+ °C i in i out kad Blauberg to sve vrti u krug ... čekam kraj mjeseca :p moram smisliti neki poklon za ženu:D a nekidan vidim mali uljni prcoljak od radiatora:whato:: 1kW :let:ljubav na prvi pogled al' je 50 eurića sitnica:lol: edit: in 21,8 °C out 20,8 °C vlaga 60% ventilator ugašen,radi samo Bb uljni radijator hladan vanjska temperatura 10 °C sutra zapišem kW na satu, kad startam ovaj mod pa jedno 3x da ufatim neki prosjek potrošnje u to doba dana ček',ili noći ...:lol:
truareZMAJ

nov 2017.

#35
Pa i smanjenje kunih troakova sa 2kW na 1kW je takoer neka vrsta poklona :D

nov 2017.

#36
:ljubav: ijaa0o,de zamisli da joj to poklonim za skoraanji roendan :D bilo bi : :grob: :lol: njoj smanjenje troakova a meni radijator baa joj spominjem ju er :ljubav: kako bi nam dobro doaao odvla~iva u kupatilu :p
hazeriZMAJ

nov 2017.

#37
Frend...evo naruceno danas:thumb:Kad dode ti pokazem..cini mi se kao najjednostavnije rijesenje,a opet najsigurnije:) Ovaj od 500w bi tebi radio posao za to sto imas i nebi imao problema:thumb:Tanak,fino ga namontiras,ima termostat..to je to:thumb:
Ig0rLEGENDA

nov 2017.

#38
Jel mislis da bi se njega moglo bas staviti u box bas unutra ? :)
hazeriZMAJ

nov 2017.

#39
Kako ne..ti si na 1,20*1,20*?
Ig0rLEGENDA

nov 2017.

#40
da 120x120x200 , mada gledam sada i ovo sto si ti narucio za stavit na upuh uopce nije losa ideja :)
1310ZMAJ

nov 2017.

#41
tnx joa jednom @truare , zna i nemaa hlaenje ali imaa odgodu. kod mene je to puno kompliciranije spajano, utika posebno i dvije uti nice za hlaenje i grijanje. fotkam kad otvorim. Haz ako radi kako treba pun pogodak a nije neki troaak ako ispadne fali no.
EkserterAMBASADOR

nov 2017.

#42
da se malo ubacim.. meni je box 80*80*100 znaci malog volumena i za grijanje dok nema svjetla sam preko ebay-a uzeo ovo... https://www.ebay.com/itm/12-24V-100-150-250W-Energy-Saving-PTC-Car-Fan-Air-Heater-Temperature-Heaters-ES/332308831254?hash=item4d5f265c16:m:m7U6slbaoJ8yXjCp_WFs7Jg i kontroliram ga sa ovim... https://www.ebay.com/itm/50-110-C-W1209-Digital-thermostat-Temperature-Control-Switch-12V-sensor/252062159071?epid=18007774310&hash=item3ab01350df:g:DCUAAOSwjVVV1E3b radi super i sa 100w ali da idem opet uzeo bi barem 150w. Spojis ga na staro napajanje od PC-a i vozi.
blaskeLEGENDA

nov 2017.

#43
Pozdrav svima! Ide zima pa tako vecini sto su sa led panelima u svojim boxevima verovatno treba neka vrsta dogrevanja.Meni se box nalazi u sobi u kojoj nemam grejanje pa je temperatura preko zime nekih 15-16 stepeni tako da ce mi trebati neko dogrevanje.Pa me interesuju neke ideje,najekonomicnije i najprakticnije koje se mogu instalirati u boxu.

nov 2017.

#44
Ja po noci macku ostavim u boxu :D 15-16 ti nije bas malo. Kazu da je iznad 16 sve ok. Mozda neki uljni radijator. Namjestis ga da drzi tako oko 17-18 i sve ok.
blaskeLEGENDA

nov 2017.

#45
Ne znam,mislio sam da grejem samo box,ne celu sobu.Soba 15 kvadrata,box jedan kvadrat.

nov 2017.

#46
Ja sam isto htio tako ali odustao bar sa konvektorom ili sa uljnim. Sto zbog prostora u boxu ali i brinem se da ih ne spali/osusi. Imas nekakvih grijaca za ventilaciju. Ima druga tema o ovom pa pogledaj tamo imas linkove i sve. Ja bi sebi najrade stavio nekakve grijace ispod podlozaka i kupit recimo glinene podloske koji ce se cino ugrijat i grijat cijelu posudu i zemlju. Djeluje mi kao najbolja opcija
blaskeLEGENDA

nov 2017.

#47
Sta mislite ovako nesto da se ubaci u box,da kazem da samo da mi je box 45x50 i visina 170,tako da tu ne treba neka jaka grejalica da bi zagrejala tako mali prostor. Ova lampa je interesantna ali posto je infrared ne znam da li bi to imalo neki uticaj na biljku? https://www.aliexpress.com/item/220V-200W-Ceramic-Infrared-Emitter-Heat-Lamp-Grow-Plant-Lamp-Zoo-Turtle-Pet-Reptile-Heater/32666029695.html?spm=2114.search0104.3.61.a8mWgQ&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_10345_10342_10343_10340_10341_10541_10562_10084_10083_10307_10179_10539_10312_10059_10313_10314_10534_10533_100031_10604_10603_10103_10594_10557_10596_10595_10142_10107,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&btsid=fc7aac98-e76b-4350-9d39-d39b3610e92f&algo_expid=8af6e526-f6ad-427e-ac29-929d8d30838d-8&algo_pvid=8af6e526-f6ad-427e-ac29-929d8d30838d&rmStoreLevelAB=5

nov 2017.

#48
Uzmi si ovo, tubular heater sa termostatom imas raznih velicina i snage. Pasao bi ti od 55w 2ft ali to je samo referenca,mozes i sam odrediti koliko bi ti bilo dosta. Samo vodi racuna da temperatura u sobi nije ispod 15ak stupnjeva jer ovo je samo za dogrijavanje,naravno mozes uzeti i veci i snazniji model ako mislis da je ovaj mali slab. http://www.ebay.co.uk/bhp/tubular-heater-thermostat
blaskeLEGENDA

nov 2017.

#49
Super je ova tuba,svidja mi se!:rasta:

nov 2017.

#50
uzimaj,ne razmisljaj :)
dexorAMBASADOR

nov 2017.

#51
Ja imam glineni up sa sijalicom obi nom koju po potrebi mjenjam tj, ja inu. Moj takozvani "dogrijava " Te lampe sa linka su za inkubator ne svijetle a griju ima ih po poljoprivrednim apotekama
hazeriZMAJ

nov 2017.

#52
Dali znas mozda mjere,tj duzinu sipke?:) Dali je to dovoljno za 80*?
blaskeLEGENDA

nov 2017.

#53
Ja sam sada gledao,zavisi od jacine,ova od 55w je 50cm.

nov 2017.

#54
ne sjecam se tocno, ali mislim da ide ovako nekako 2ft 55w,3ft 80w,4ft 100-160w (ft=30cm)
hazeriZMAJ

nov 2017.

#55
Ok...ali moze stajati dijagonalno...Hocu reci,ne treba biti fiksirano,ravno?

nov 2017.

#56
Naravno,okreces kako ti pase :) Uzmes najjaci i miran si,svejedno ima termostat pa ako ti ne treba ne mora da radi full parom.
hazeriZMAJ

nov 2017.

#57
Ok,gracie mister Bestija:thumb:nego imam onaj vent koji se okrene dijagonalno pa lupa po vrhu krosnje..nekada nece raditi ako ga okrenem dijagonalno,kad ga uspravim proradi..zato pitam:)

nov 2017.

#58
Ti cijevni grijaci mislim da su najbolje rijesenje za nas hobi pod uvijetom da je za dogrijavanje a uskoro cu i ja nabavljat jedan pa cu znati vise iz prve ruke

nov 2017.

#59
To sam i ja pikirao za box ali uzeo uljni jer nisam mogao cekat dostavu. Kad nas nisam nasao da ih ima za kupit. Palo mi na pamet da kupim dva komada za kupaonicu umjesto onih ljestvi elektricnih koje kostaju ko da ih od zlata rade. Meni ne treba za vrijanne bas nego cisto da susi rucnike. Sta mislite jeli to sigurno uopce tj jeli namijenjeno da se tako koristi? Na ebayu vidim pise bathroom ali ne znam dal bi bilo ok direktno na njih stavit rucnike...
blaskeLEGENDA

nov 2017.

#60
Mislim da je ova sipka od 55w duzine 50cm sasvim dovoljna da odrzava temp u boxu 50x40x160,jos se uklapa u sirinu 50cm i stavio bi je skroz dole vodoravno.Tako da cu je poruciti samo da vidim kako ide jos to porucivanje sa ebay-a posto nisam nikad kupovao sa tog sajta.Nije losa ideja ni iz prethodnog posta,cup i sijalica,ali tu mora da ide bar 100w sijalica tako da je sto se tice struje ovo od 55w sasvim prihvatljivo:cool23:
ZlochikaLEGENDA

nov 2017.

#61
Drage moje kolege... koliko Watta - toliko grejanja! Izlazni ventilator e vam pojesti svih tih 55W dok ka~ea keks. O bacanju para, da ne govorim. Uzmite jedno kerami ko sijali no grlo ili viae njih pa na viae mesta sa manjom watta~om rasporedite temperaturu. Najobi niju sijalicu zaarafite onda u to grlo, uvijte u aluminijumsku foliju jer ona ne propuata svetlo (malo nagu~vajte da bi dobili "rebra") i dobili ste greja tolike watta~e koliko vam je sijalica (jer, bezna ajno ona svetli koliko greje). Proale zime sam grejao box na sledei na in: Izduvni vent sam okrenuo i stavio da bude uduvni, tj. da duva odozgo preko LED panela gurajui topao vazduh nadole (jer on oe sam na gore). On je preko termostata povezan da se uklju uje kada temperatura pree 22C. Unutar box-a su dva velika ventilatora stalno duvala preko panela i cirkulisala vazduh (LED nee spaliti biljke kao HPS) hladei panel a grejui box. Sve to je radilo dok nije stigao "ledeni talas", a onda je ipak morao da ide mali uljani radijator od 900W (nije radio na najja e - i uz termostat mislim da je troaio nekih 250-300W na sat). Da zaklju im - ovo atapno grejno telo mo~e za tople leje gde nema stalne cirkulacije vazduha, ato nije kod nas slu aj. Moj savet - ne bacajte pare!
ultras94AMBASADOR

nov 2017.

#62
http://www.topshop.ba/rovus-handy-heater-aparat-za-grijanje/ Samo ga ukljucis u uticnicu i to je to , jako malo prostora zauzima. Plus nije toliko skupi, 25 eura [*]Plasti na baza [*]Kerami ki element za grijanje [*]370 W [*]220-240 V [*]Podesivi termostat [*]Dvije brzine protoka zraka, pa ujedno sluzi i kao mali ventilator Planiram poceti za par dana s growom pa cu ga i testirati. Za sada izgleda kao dobra stvarcica, ali avim jos informacija dok probam
-BäR-ZMAJ

nov 2017.

#63
Neki testovi s tom grijalicom su napravljeni pa ti mo~da bude od pomoi :thumb: https://www.vutra.org/threads/grejanje-pomoc.16568/
blaskeLEGENDA

nov 2017.

#64
Jel moze ona kuhinjska folija ili treba neka malo deblja?
blaskeLEGENDA

nov 2017.

#65
Logicno je i ovo sa sijalicama sto kaze @Zlochika stavis sijalicu 100w u neku konzervu od farbe ili nes kafe i dobijes grejac od toliko wati samo ne znam koliko je to sigurno jer sijalica je u plafonjeri ili nekoj lampi koliko toliko otvorena i ima hladjenje,a ovako da je zatvorim u neku konzervu ne znam sta moze da se desi kada se to zagreje?
ZlochikaLEGENDA

nov 2017.

#66
Obi na kuhinjska alu folija, lepo prima i odaje toplotu, a ne propuata svetlo. Ne trebaju nikakve konzerve i sli no. Kerami ko grlo, da se ne bi istopilo od toplote.

nov 2017.

#67
gle-..ovo ti uopche nije losha ideja...u vegi bi to moglo pomochi i za podizanje vlazhnosti..i to upravo onako za shto su i namjenjeni ti kupaonski ( ljestve ) grijachi...tj. okacish mokre ruchnike..grijachi griju,ruchnici isparavaju..i eto ti rijeshenja ( ne znam koliko su dobri za zaista malene prostore..jedino tu vidim problem + treba vidjeti kolika im je potroshnja-ako ti je to bitnija stavka...) meni se svidja ideja ponajvishe zbog jednog growa koji se odradjuje upravo u kupaonici koja se ne koristi...tako da instalacija tih "ljestve grijacha" u toj shemi meni ( tj. pacijentu kojemu pomazhem oko tog growa ) dodje idealno...tak da,ak nishta drugo..hvala na ideji ( podsjetniku da to uopche postoji ) Long balls Larry
hazeriZMAJ

nov 2017.

#68
E sad.. @truare pomagajjjjjjjjjj:D
hazeriZMAJ

nov 2017.

#69
Ono sto mene zanima je na koje brojeve da spojim grijac na struju.A za stc razumijem...ali ako hocu raditi sa timerom(15 min grijanje,45 min nista)kako bi mi bilo najsigurnije spojiti?Sad sam spojio na 5 i 6.
truareZMAJ

nov 2017.

#70
Ok, preporu am koristiti barem zaatitu od grija a pa bi njega spajao na kontakte 3 i 6.
truareZMAJ

nov 2017.

#71
Reci mi samo jel stc ima 6 ili 8 kontakata?
hazeriZMAJ

nov 2017.

#72
Evo ovako...
truareZMAJ

nov 2017.

#73
ok, takav nemam :D treba mi sad samo slika bo no gdje se vide oznake od kontakata :)
truareZMAJ

nov 2017.

#74
pretpostavljam da su ostala dva "heating" i "cooling" grija spojia ovako: jednu ~icu od grija a spojia skupa sa plavom ~icom na stc-u. drugu ~icu spojia na jedan slobodan kontakt gdje piae "heating" i sad odre~ea komad ~ice cirka 2-3 cm i spojia jedan kraj te ~ice na drugi slobodan kontakt od "heating" a drugi kraj ~ice spojia skupa sa smeom ~icom.
hazeriZMAJ

nov 2017.

#75
truareZMAJ

nov 2017.

#76
Ok, znaci grijac ide na broj 6 i broj 1, s tim da malo zicom spojis broj 5 i 2.
1310ZMAJ

nov 2017.

#77
Bit e sexa! :) :popcorn::
hazeriZMAJ

nov 2017.

#78
@truare Druze...ajde mi molim te napisi na papiru i slikaj...ako ti nije tlaka:DJer ovako....sam izgubljen totalno:) Hvala:thumb:
truareZMAJ

nov 2017.

#79
Aj dobro :D al morat ces pricekat do navecer da se vratim doma :)
hazeriZMAJ

nov 2017.

#80
Cekam ko ozeblo sunce druze:D Nema beda drug..mozes i ovdje ili na pp..kako tebi odgovara..pomalo i hvala ti puno:respect:
1310ZMAJ

nov 2017.

#81
haz, ~icu u tri boje, kod mene je kao ato vidia nepregledno pratiti. a mo~da je i neato krivo, mada tri funkcije od 4 rade. :whato::
hazeriZMAJ

nov 2017.

#82
Hvala...znao sam da si tu u prikrajku..pratis,cekas:D:thumb: Slozicemo nesto frend...jos nije minus,a do tada cemo valjda sloziti:):thumb:
truareZMAJ

nov 2017.

#83
Cuda zica kod tebe @1310 :D koliko sam uspio popratit mislim da ti je grijanje krivo spojeno, al nemoj me uzimat za rijec jer je malo teze popratit tu zbrku :)
1310ZMAJ

nov 2017.

#84
:thumb: grijat e sigurno. sretno haz! stignea do elektromaterijala, 1,5m2, jedno~ilni, pedalj po boji i ove spojnice.
1310ZMAJ

nov 2017.

#85
@truare teako je ovako vidjeti. pratim pozorno i nadam se rijeaenju, zgodno je kad sve radi,grijanje i hlaenje.

nov 2017.

#86
Termostat kao sa slike gore, solid state relej, i neki klavitetan fen bum trebali reaiti problem...
truareZMAJ

nov 2017.

#87
Evo, ne znam kak da druk ije nacrtam :D samo prati linije :D Za ove isprekidane se ne trebaa brinut osim ako ne ~elia i fan preko stc-a. U biti ima stc koji mjeri i vlagu pa se svaata tu mo~e iskombinirat :D Tamo gdje ti ide viae ~ica zajedno pa ti mo~da bude problem ih ugurat onda mo~ea koristit dodatne spojnice i stezaljke kao ato vidia na slikama od @1310
1310ZMAJ

nov 2017.

#88
Hvala @truare , sve se jasno vidi, probam pa javim. Haz sretno. @paralelopipak , kerami ka tegla za cvijee i ~arulja 75w, radi kao kamin, isijava toplinu dok nam ispuh radi non-stop. `to ve a tegla to bolje, 3 L je dovoljno za 60x80x240, blauberg sa filterom i klapna, to bi bilo to. S tajmerom isto dobro radi, ako ea termostat kupovati, u Oroslavlju doma a pamet radi termostate za picekbiznis. google zna pojedinosti.
hazeriZMAJ

nov 2017.

#89
Hvala @truare Sve jasno:thumb:
McNestoAMBASADOR

nov 2017.

#90
Ako se mogu ubacit, ja sam uzeo ovo ali je joa na put i mislim da bi moglo biti ok ali to u moi potvrditi za koji dan kad doe. https://www.ebay.com/itm/Mini-Furnace-Portable-Handy-Heater-Wall-outlet-Space-Heater-With-EU-US-UK-Plug/222703530369?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=521558139306&_trksid=p2057872.m2749.l2649 Uzeo sam joa i ovo da regulira temperaturu pa e mo vidjet dali je dobro ili ne. https://www.ebay.com/itm/110V-220V-STC-1000-All-Purpose-Temperature-Controller-Thermostat-Aquarium-Sensor/192338564198?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649 Kad sam ve to uzeo doaao na ideju da bi bilo dovoljno samo ova ~arulja i to ju spustiti npr. izmeu lampi i staviti ovaj tregulator :). https://www.ebay.com/itm/Far-Infrared-Ceramic-Emitter-Heating-Light-Lamp-For-Pet-Reptile-Brooder-50W-200W/252926710108?var=551942763409&epid=873373450&hash=item3ae39b515c:m:mNtzZbM3TnUB2UeaMNcsVIA Nadam se da ovi linkovi nisu protiv pravila foruma a ako je briaite ih i dajte mi packu po prstima :(
hazeriZMAJ

dec 2017.

#91
I tako...drzim ja stc,kablove..gledam,njuskam..gdje,kako..I nakon 7 dima Jack herera mi padne na pamet..Pa imas u obitelji elektronicara sa 25 godina staza sa brodovima u cijelom svijetu..pitam ga informativno..sta cu..a on meni..ma to je najobicniji prekidac..vidis ovaj trokut,delta pi il tako nesto govori...da skratim.On ce mi sve fino sklopiti i masala,slikam ovdje da svi vide i caossss:):thumb:

dec 2017.

#92
Sta kazete na ovo? https://www.bauhaus.hr/sanotechnik-elektricni-grijac-za-rucnike-90-w.html Zakacit ga kod ulaza za zrak. Samo je pitanje koliko bi tih 90w moglo ugrijat. Ima i jacih jasno. Zadnji put kad sam gledao valjda na nekom extra skupom shopu bili su ono od 1000kn pa nadalje. Sad malo trazio i mogu se naci vec od oko 350kn nadalje. Sta mislite ovak nes?
hazeriZMAJ

dec 2017.

#93
A regulacija zraka koja ti 24 sata lupa po boxu od ventova i turbine?U kupaoni je zrak "statican"..dali se isplati kupiti i probati sa obzirom na cijenu?

dec 2017.

#94
vidio neki dan u trgovini 100W - 250 kn evo ovakav: https://www.kupka.hr/index.php?id=232&c=13 i ovakav ,samo od 500W fin,nizak,taman za u box :) https://www.bauhaus.hr/grijanje-i-hladenje/grijalice/uljne-grijalice/voltomat-heating-mini-uljni-radijator-5-rebara-600-w.html?___SID=U

dec 2017.

#95
nisam te skuzio. daj pojasni :D ja bi ovako nesto uzeo za kupaonu da mi susi rucnike kad je vani vlazno ili kisa pa nebi fulao, posluzit ce. mene zanima dali je uopce moguce da takav "radijator" od 90w moze uopce dici temperaturu sa recimo 15 na 18 u 1x1x2, s tim da su recimo vent i turbina na minimumu. nekako sumnjam da je 90w dovoljno, ali to zna netko tko se igrao sa takvim slabijim grijacim u takvom prostoru... sad box grijem sa uljnim koji na min. trosi oko 650w iako je deklariran na 500w, ali on stoji van boxa uz otvor za zrak. unutar boxa bi to bilo puno lakse i sigirno nebi bilo potrebno 650w. nagadam da bi oko 150-200w bilo ok..
1310ZMAJ

dec 2017.

#96
kod mene ipak odgoda ne radi, truare ista nam je aema samo su spojnice u igri + uzemljenje i ~ice nisu u farbi kako bi trebale biti, hvala na trudu u svakom slu aju
hazeriZMAJ

dec 2017.

#97
Ej...ekipa.Prodajem onaj cijevni grijac za upuh,kao i ventilator za njega sve spojeno sa kablovima...Jer sam premjestio box na toplo mjesto sa klimom i radijatorima i rijesio problem..Ovo moje je novo..Ali budem stavio u prodavanje..Odlicna stvar za ugrijati box od metra..pa cak mislim i veci..
Ig0rLEGENDA

dec 2017.

#98
Evo pozdrav ljudi ovako samo da se javim uzeo sam behu 600w za box 120x¸120x200cm , box je u prostoriji koja se ne grije i koja je od cigle samo znaci nemam nikakvu izolaciju , ispuh ide vani , ventilatori upaljeni 24/0 i pre zadovoljan sam , kada je svejtlo ugaseno odrzava mi temperaturu od 22 stupnja , termostat sam namjestio izmedu 25 i 30 stupnjeva :) Ugalvnom topla preporuka , jako sam zadovljan , samo treba malo vremena da prokuzite termostat i da si namjestite uvjete kako vama pasu , grijalica je odlicna , ne radi stalno pali se sama kada temperatura padne ispod one koja je na termostatu , i izgleda mi dosta sigurno jer ne isijava toplinu toliko veliku , usmjerio sam i dva mala venta da odpuhuju tu toplinu sa radiatora prema biljkama :)
1310ZMAJ

dec 2017.

#99
izoliraj si tu gradjevinu stiroporom, manje ea struje potroaiti.
truareZMAJ

dec 2017.

#100
Ako si siguran da ti je namjeaten parametar za odgodu u postavkama na viae od 0 ili koliko je ve minimum, vjerojatno te zapao stc sa greakom.
trubabubaLEGENDA

dec 2017.

#101
pitanje u svezi STC1000 za znalce. jel mi sigurno spojit na njega ballast (magn.) 600W? uzimam za doticni 1mm2 zicu, a oni kontakti na STC-u bas i ne izgledaju za nesto takve snage? da nebi bilo kakvog zapaljenja.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se