LEGACY
growbox pitanje
62 odgovora5,871 pregleda
16 REP32%
→ Istraživač
sep 2006.
sep 2006.#1
nov sam ovdje pa prvo pozdrav svima ;)
ovako u zadnja 2 tjedna otkad planiram growbox jako puno sam citao o svijetlu i naisao sam na jako kontradiktorna stajalista i "cinjenice" u kuristenju svijetla
dakle evo jedno konkretno pitanje:
velicina growboxa je:
visina 180 cm
sirina 92 cm
duzina 57 cm
na bocne stranice bih stavio po jednu gro-lux fluo cijev duzine 1500mm snage 56w te na zadnju stranu dvije takve cijevi
sa vrha bi visila gro-lux hps od 600w koja bi bila podesiva po visini ....
zanima me dali ce to biti ok rasvjeta za cijelo za rast i cvjetanje 4 biljke vrste white widow?
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
sep 2006.
sep 2006.#2
Netrebaš toliko svijetla, imat æeš problema s temperaturom, pogotovo ako je box zatvoren. (i mislim da bi trebao dodavati CO2 zbog previše svijetla na premaloj kvadraturi). Za ove dimenzije ti je dosta HPS od 150W. Ovo sa fluo cjevima se slažem, jer æe tako biljke dobiti svjetlo boèno, tj. dobro æe se razvijati sporedne grane.
16 REP32%
→ Istraživač
sep 2006.
sep 2006.#3
sto se tice growboxa tek je u izradi , ofarbao sam ga u bijelo unutra kompletno a sto se tice ventilacije na vrh cu ugraditi jedan veci ventilator da vuce van zrak a na bocne stranice cu stavit dva mala ventilatora koja ce upuhivat zrak unutra.. ventilatori ce imati shadere tako da i dalje bude potpuni mrak za vrijeme "noci"
a tijekom dana cu provjetravat otvaranjem growboxa
da stavim 400w ?
nebi htio skrtarit sa svjetlom jer sam vidio upropastene vhunske sjemenke zbog nedovoljnog svijetla
Baphomet
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
sep 2006.
sep 2006.#5
Niti previae svijetla nije zdravo, po meni bi bila HPS od 250W uvrh glave ako ne i previae uz bocne fluo cijevi.
Baphomet
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Baphomet
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
16 REP32%
→ Istraživač
sep 2006.
sep 2006.#9
jel mogu stavit 4 biljke unutra??
i kolko se moze ocekivat uz ovakvo svjetlo uroda po biljci white widowa?
Baphomet
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
sep 2006.
sep 2006.#11
Na 92x57, hm :? , maksimalno dvije biljke, a treæa je veæ pretjerivanje. Uz preporuèeno svijetlo imat æeš maksimalan (regularan) potencijal da dobiješ što se oèekuje od uroda.
(opet u istoj minuti baphomet :D , ma nevjerojatno :D )
16 REP32%
→ Istraživač
sep 2006.
sep 2006.#12
znam da sam dosadan al imam jos jedno pitanje :D
posto s prednje - ulazne strane nece bit flou cijevi jel
trebam okretat bilje :)
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
sep 2006.
sep 2006.#13
Ako primjetiš i zakljuèiš da ta strana nema dosta svijetla slobodno ih okreneš koji put, nemože da škodi, ali nije do neke posebne važnosti da bi ti sad to "morao" napraviti. Stavi reflektirajuèu alu foliju s te strane.
Baphomet
ENTUZIJASTA463 REP66%
→ Poznavalac
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
SLO-EraLEGENDA
sep 2006.
sep 2006.#15
stavi 400w imas visinu pa je to lakse
ma možeš iz letvi sastaviti stabilnu konstrukciju.Postoje agro folije sa vanjske strane bele-druge crne.Ako se kupi direktno od prodavaèa to je mnogo jeftino na kile ide-kila ima oko 5-6m2
inaèer improvizuj-nadji be4lu i crnu...
Stvarno moras napraviti jak/dobar pretok vazduha
najlakse i jeftino je napravit,možeš stvarno napravit lako neprodušnu...
growzilla
ISTRAŽIVAČ80 REP20%
→ Entuzijasta
growzillaISTRAŽIVAČ
sep 2006.
sep 2006.#16
nadam se da si sam u stanu/kuci jer WW se jako osjeti kada cvjeta :) pogotovo ako ces imati par ventilatora bez filtera. racunaj na jedno 30-40% izduzivanje biljke nakon sto je prebacis na 12/12.
meni su ICE x NL trenutno u cvjetanju i uopce se ne osjete. probaj si napraviti ili kupiti takvu neku vrstu koja ne smrdi previse ako zelis biti "prikriven" ;)
16 REP32%
→ Istraživač
sep 2006.
sep 2006.#17
ma nije bad .. solo sam u stanu :)
valjda se nece osjetit izvan stana :D
Growimir
POZNAVALAC736 REP15%
→ Ambasador
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
sep 2006.
sep 2006.#19
Imam informacije da max 13000 lumena ide na 0,5m2, a naš -ww- ima površinu nešto malo više od 0.5m2, stoga sam zakljuèio da æe mu biti i više nego dovoljna HPS od 150w jer isijava oko 16000 lumena i uzmimo u obzir da æe imati boène fluo cijevi što je još dodatnih ~5000 lumena najmanje. To je min 20000 lumena, uzmimo u obzir da ce HPS biti udaljena jedno pola metra/metar i da æe se zbog udaljenosti izgubiti nešto lumena, ali po mojoj raèunici to je još uvijek više od preporuèenog, a kamoli 400W HPS koja isijava oko 50000 lumena. Era molim te objasni mi gdje griješim!
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
SLO-EraLEGENDA
sep 2006.
sep 2006.#21
problem nastane kad mu se ww otvori-razgrana..na poèetku èe biti ok-posle je to premalo...jedino ako si bude pomagao sa fluo cevima ili...
16 REP32%
→ Istraživač
sep 2006.
sep 2006.#22
definitivno se nebi htio zajebat sa svijetlom ...sad kad to radim zelim to napravit posteno ...
visina ocito nece biti problem.. a ja bi htio unutra ugurat tri biljke...
sta onda 250w ili 400w ?? :)
+4 * 58w fluo cijevi na bocne i zadnju stranu
Beyond
LEGENDA5.330 REP3%
→ Zmaj
BeyondLEGENDA
sep 2006.
sep 2006.#23
Ja te uvjeravam da æeš sa 150W HPS + 4x58W fluo cijevima izvuæi maksimum, ali neæe škodit 250W HPS, a pošto se one ne isplate kupovati zbog cijene ili ako namjeravaš u buduænosti više uzgajat uzmi 400W HPS, ali mislim da je to pretjerivanje za sad.
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
SLO-EraLEGENDA
sep 2006.
sep 2006.#24
jedan box kod mene i radi dobro je visina 160x90x60
ventilacija ventilator 130m3/h izlaz zraka-ulaz dva ventilatora od kompa (oni malo veè).Sijalica je bila na poèetku 150w i neonke-nutra idu èetri bogate biljke...u postu o 150w je opisano nesto-kasnije sam prebacijo na 400w.
Ako veè imaš fluo cevi onda uredu-u koliko moras i njih kupovati-onda je to pitanje zasto...
Najgore je sto smo svi upravu...sa sve èeš napravit biljku
400w kod tebe dolazi u obzir -zbog visine-jer topao zrak ako je dobra ventilacija i box-visok,uzak funkcioniše kao dobar dimnik...
150w sijalica je dobra za sam poèetak jer se može približit dosta-biljke se razgranaju odmah... Poslije je premalo to-za moje mišljenje
250w onda minimum
Smokemashine HR
ENTUZIJASTA422 REP56%
→ Poznavalac
16 REP32%
→ Istraživač
nov 2006.
nov 2006.#26
evo pomogli ste mi svi puno i mislim da sam dosao do rjesenja
nejdu fluo cijevi
ide samo sylvana gro-lux 400w
ispuh je 140m3/h 120*120*25 ventilator na "plafonu" ormara
a usis je 3* 34m3/h 60*60*25 ventilatori postavljeni na
zadnjoj i bocnim stranama ormara u razlicitim visinama
dimenzije boxa 180*92*57
i stavit cu 4 white widow-a
10 REP20%
→ Istraživač
sep 2007.
sep 2007.#27
Sta bih ekipa predlozila od osvetljenja za Box slicne ventilacione opreme kao
sto je napravio "WW", ali dimenzija:
180 - visina
200 - sirina
50 - dubina
U kojoj planiram 5 biljaka ?
Da li bi dve HPS-400w bile ok ?
Inq
AMBASADOR2.606 REP32%
→ Legenda
InqAMBASADOR
sep 2007.
sep 2007.#28
Evo kako bih ja uradeo grow sa tim boxom. Podelio bih na pola box i drugu polovinu na pola ... I onda imas prostor za cvetanje i klonove i majke i lepo na svakih 2meseca imas zetvu.
A mozes i sa 2x400w da koristis ceo box za cvetanje ali da imas zetvu na 3-4 meseca ali duplo vecu.
Vidi tamo u opremi ima sticky tema sa boxovima i potrazi nacrt za ovo sa delenjem boxa ako te interesuje.
10 REP20%
→ Istraživač
sep 2007.
sep 2007.#29
Nisam toliko iskusan sa ovim, prvi put mi je da pravim box i da gajim biljku.
Tako da cu se za prvi put koristiti ceo box za cvetanje...
Nego ne znam koliko bih mogao biljaka da stavim na tu povrsinu i koje bi
prikladno osvetljenje bilo?
Znam da svi imaju ovakva dosadna pitanja, ali zbunio sam se
citajuci toliko predloga i sugestija na racun osvetljenja tako vise nista ne znam :)
Interesuje me kako bih neko ko je iskusan na mom mestu postavio osetljenje (koje
jacine, vrste i poziciju). Planiram da stavim 5 biljaka unutra.
Da li je to puno ili moze jos ?
Planiram da biljku "teram u sirinu", onim obrezivanjem , da bih dobio neki
"zbinast oblik" ne previse visoku....
10 REP20%
→ Istraživač
10 REP20%
→ Istraživač
sep 2007.
sep 2007.#31
Nisam toliko iskusan sa ovim, prvi put mi je da pravim box i da gajim biljku.
Tako da, za prvi put cu koristiti ceo box za cvetanje...
Nego, ne znam koliko bih mogao biljaka da stavim na tu povrsinu i koje bi
prikladno osvetljenje bilo?
Znam da svi imaju ovakva dosadna pitanja, ali zbunio sam se
citajuci toliko predloga i sugestija na racun osvetljenja, tako da vise nista ne znam :)
Interesuje me kako bih neko ko je iskusan na mom mestu postavio osetljenje (koje
jacine, vrste i poziciju). Planiram da stavim 5 biljaka unutra.
Da li je to puno ili moze jos ?
Planiram da biljku "teram u sirinu", onim obrezivanjem , da bih dobio neki
"zbunast oblik", ne previse visoku....
SLO-Era
LEGENDA5.899 REP9%
→ Zmaj
SLO-EraLEGENDA
sep 2007.
sep 2007.#32
Inq ti je dao dobro reaenje ali poato je to prvi grow:URADI STO JEDNOSTAVNIJE!!!
Kao sto si rekao posadi 5-6 biljki -idi na ve
e posude, kako bi imao sto manje problema
Verovatno
e se desit,da
e bit koja muska pa
e ti ostat nadamo se barem 4 biljke ~enke
Mnogo si mo~emo pomo
i u vege fazi -tako sto
emo svetlom probati sto vise razgranati biljku.
Napravis dobru ventilaciju i probas spustit svetlo sto ni~e-biljka
e umesto u visinu i
i u granjanje/sirinu
im se pojave ~enski lasi odmah u posude 7-10l i teraj.
Zato spucaj dobru 400w i naravi dobru ventilaciju!
sretno
sep 2006.
1 / 32
sep 2006.
sep 2007.