VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaDa li je izvodljivo? Produzni kabal...
LEGACY

Da li je izvodljivo? Produzni kabal...

14 odgovora3,362 pregleda

jun 2010.

#1
Posto nemam zaradu nikakvu, nego sve kupujem od svog dzeparca, preradjujem box. Ali da bi bio skroz stealt box, treba mi 20 metara produznog kabla, koji kosta 1300 din, a 1000 din je u drugoj radnji neki narandzasti (mnogo upadljiv kabal). Zasto 20 metara, da bih mogao iz svoje sobe pa do tavana poteram struju kroz lajsne i ispod laminata i stepenica da se ne vidi. Pitanje je, da li moze sa kablom(kojim sam povezao 4 CFL sijalice) da se napravi produzni kabal, i da njega povezem jedan steker i utikac. Da li bi on podrzao tu distancu, i 4 CFL sijalice i 3 venta, mozda kasnije dodam jos 2 CFL sijalice? Znaci umesto da dam 1300 din, ovako bih dao za 10 metara kabla (ima dve zice u njemu) i povezao i dobio bih 20 metara, jedan utikac i jedan steker, i to bi me izaslo nekih 400-500 din.
Z&NZMAJ

jun 2010.

#2
Nisi rekao koji je presjek toga kabela,pa u predpostavit da je rije o 2x0.75 ato bi bilo malo...Za tu udaljenost trebaa 3x1.5 jer bi ti se ovaj puno grijao.Drugi razlog zaato tro~ilni kabel je uzemljenje.Ako je box od drva ili plastike,nije nu~no,ali ako je neki metalni,onda je neophodno radi tvoje sigurnosti uzemljit ga.Uzemljenje je onaj kontakt na uti nici gore i dole kao opruga (moj stari je mislio da to samo dr~i bolje utika hehe),a vodi koji se koristi za uzemljenje je sa ~uto/zelenom izolacijom i spaja se na sve metalne mase kao ato su ku iata i sli no. Sa strujom se nemoj igrati,jer mo~e bit vrlo zahebano ako negdje pogrijeaia. I joa pitanje:pa zar nemaa struje gore? Ali,postoji joa jedno rjeaenje.Mo~ea pogledati koliko koataju PF vodii.To su fino~i ni(dakle savitljivi) vodii koje mo~ea onda kupit odvojeno 3 kom-smei,plavi i ~/z.Trebaju ti dakle ~ice od 1.5 kvadrat (mm2).Samo jaaaaaaaako pazi da sve spojia kvalitetno i vrsto i da ne mogu ~ice meusobno doi u kontakt.Inae,kad budea to radio,sa ispitiva em provjeri koja je faza(svijetli) i na tom kontaktu neka ti bude smea (ili crna,ako nema smee) a drugi,na kojem ne svijetli je nula i tu doe plava ~ica. Sad kada sam ti sve ovako napisao,samo reci da si elektro struke... pozz

jun 2010.

#3
Hahaha, ja i elektrika, ja sam skakao od srece kada sam slozio 4 CFL-ke i kad su radile. Isto tako i za ventove sam se udarao nogama po dupetu :D Videcu sta mi je isplativije, da skrpim 1300 din, ili da zapalim kucu :D Hvala ti mnogo za ovo, cenim kad mi neko iskusniji pomogne. Imam struje na tavanu, ali posto je tavan podeljen u dva dela, u jednom spava moj burazer (koji inace na faxu u drugom gradu) i vratima koji dele tavan na dva dela, i tavan lici kao na neku ostavu. Sad u tom spavacem delu ima struja, ali ako mi dodje burazer videce da viri nesto iz uticnice i mozda ce se pitati sta je :D A na tavanu nigde struje nema. Fora je da dovedem struju od moje sobe koja je sprat nize iza lajsni i ispod laminata tako da se ne vidi. A sad u mojoj sobi ima dosta kablova uticnica i koje cega tako da jedan manje vise niko nece primetiti razliku. Zato mi treba 20 metara....
DataAMBASADOR

jun 2010.

#4
Pa bolje daj te pare burazu i uzmi bli~u struju imat ete obojica koristi....LOL

jun 2010.

#5
reci burazu za svoj plan i podmiti ga sa malo plodova mora svaki put kad bude berba,lol

jun 2010.

#6
Eh da je tako, znam ja njega imao je ortaka koji je valjao a ziveo sa njim u stanu i on to saznao i isterao ga iz stana. Ae njemu da kazem prvo ce da mi kenja, a ne znam da li je ***** tolika mozda ce i reci matorima. Ne zelim da rizikujem, nacicu negde 1300 pa cemo da vidimo kako napereduju biljcice :D

jun 2010.

#7
napravi si dobre filtere u tom slu aju da nebi i ti letio iz stana,.........a uostalom zaato baa na tavanu radia box strpaj ga u svoju sobu i uaparaj kea od kabla

jun 2010.

#8
Kes od kabla? Mislis da sacuvam za kasnije? I ja bih, ali pre cu da dam sa stealth, nego za ventilaciju. Jer bolje i malo da gajim nego nikako, ako me razumes :D Na tavanu, zato sto je 99.99% verovatnoca da nece provaliti. U sobi nemam gde zaista, svi prolaze tuda nema gde da se usteka. A pc box mi je prvi pao napamet, ali tu su 2 biljcice i puna kapa. A i uostalom necu drzati dva kucista u sobi previse je providno... Ovako mi je sigurica.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se