VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaBig Tower PC kućište i nove ideje
LEGACY

Big Tower PC kućište i nove ideje

10 odgovora1,838 pregleda
ašibuljISTRAŽIVAČ

jul 2016.

#1
Tata ta tira Vutrugari. Nisam tu da postavljam pitanja ve predloge. :popcorn:: Primetio sam da veina ljudi pri uzgajanju koristi standardno kuiate veli ine "Midi". Ako niste znali, postoje tri varijante/veli ine pc kuiata: Mini, Midi i Big. Mini je davno prestao sa upotrebom joa od Pentium 3ojke. Danas se koristi preoblikovana varijanta za pc box entertainment home sranja. Midi je standard, a Big kuiata se najviae primenjuju za Servere a koriste ih i entuzijasti, gejmeri i sli ni, da dobiju ato viae lufta za kvalitetno hladjenje neke opasne maaine. Kao ato mu i samo ime ka~e Big, zato ima viae prostora u njemu. Ne samo ato je kuiate viae, ve je i aire od standardnog, Viae prostora = viae vegetacije. E sad, cena. Ako nabavljate novo ili releativno kvalitetno kuiate, u proseku, znatno su skuplja od Midi varijante, jer se Big kuiata uglavnom izrauju kvalitetnije od standardnih jer im je namena ozbiljnija. Predla~em da potra~ite polovna i stara kuiata, koja uglavnom mo~ete nai preko oglasa, prili no su povoljna, da neka~em jeftina. Takodje mo~ete i obii lokalne pc servise i pitati ih dali imaju neke starudije da vam prodaju. Moj drug je to uradio pa su mu u jednom servisu poklonili kuiate ali bez prednje maske ali je on napravio od drveta kjul prednju masku i slagao matorce da je to Gejming Server :D. Plus mo~ete se vaditi/lagati kako je to neka vrsta servera, gejming, fajl, http, at, itd... :djede:A imam i jednu ideju koja se mo~e primeniti u viae situacija. Staviti Kameru unutar kuiata (ili viae), neku jeftinu web kamericu da nezauzima prostor a mo~e i kvalitetnija, nebitno. Tako se mo~e pratiti uzgajanje a bez da se otvara kuiate. :D Evo na primer, neato ovako mo~e da se u srbiji nae za 30tak jura a i jeftinije.* slika iz oglasa / slika iz oglasa * Neprodajem niata niti reklamiram ikoga.
h0ndaZMAJ

jul 2016.

#2
Izmislio si toplu vodu!

jul 2016.

#3
daj jos objasni sta to imas da pratis, uzgoj na dnevnoj bazi. sto je vise budes gledao to ces manje primecivati da raste, nije vutra carobni pasulj pa da fura ne znam kojom brzinom koju mozes percipirati na monitoru. i zasto ne bi bar jednom dnevno otvorio box i video situaciju. meni licno besmisleno, za 30 jura moz nabaviti komplet 250w il nesto mnogo bitnije za grow od opreme ili djubriva. no ako ima voajera, ideja mozda moz da prodje :)

jul 2016.

#4
Tu fali samo joa neka mala robotska ruka koja bi radila lst u kuiatu ;)
Otto GrunfLEGENDA

jul 2016.

#5
I robot koji e eakati tatu i mamu dok spavaju, a ti idea zaljevati.
ašibuljISTRAŽIVAČ

jul 2016.

#6
:p:D Odli ni ste,. :thumb: A kuiata ko kuiata, logi no je da je vee bolje. Samo sam hteo da skrenem pa~nju novajlijama. Dosta ljudi nezna da postoje velika kuiata. Ono sa kamerom sam se malo zezao. I nemam pojma bre, kenjam, nikad nisam niata li no uzgajao. Nisam bio u prilici. Mislim nisam glup, kontam sve, ali jednostavno neu trenutno da se upuatam u uzgajanje, trenutno nisam u situaciji a neu ni da se drkam i zajebavam sa boxovima i krarabud~enjima, ou da to raste slobodno, prirodno, nemaora bit napolju ali da ima mesta i komotnosti, zbog biljke a i zbog mene, ou da to radim "opuateno".

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se