LEGACY
Big Tower PC kućište i nove ideje
10 odgovora1,838 pregleda
ašibulj
ISTRAŽIVAČ132 REP55%
→ Entuzijasta
ašibuljISTRAŽIVAČ
jul 2016.
jul 2016.#1
Tata ta tira Vutrugari. Nisam tu da postavljam pitanja ve predloge.
:popcorn::
Primetio sam da veina ljudi pri uzgajanju koristi standardno kuiate veli
ine "Midi".
Ako niste znali, postoje tri varijante/veli
ine pc kuiata: Mini, Midi i Big.
Mini je davno prestao sa upotrebom joa od Pentium 3ojke. Danas se koristi preoblikovana varijanta za pc box entertainment home sranja.
Midi je standard, a Big kuiata se najviae primenjuju za Servere a koriste ih i entuzijasti, gejmeri i sli
ni, da dobiju ato viae lufta za kvalitetno hladjenje neke opasne maaine.
Kao ato mu i samo ime ka~e Big, zato ima viae prostora u njemu. Ne samo ato je kuiate viae, ve je i aire od standardnog, Viae prostora = viae vegetacije.
E sad, cena. Ako nabavljate novo ili releativno kvalitetno kuiate, u proseku, znatno su skuplja od Midi varijante, jer se Big kuiata uglavnom izrauju kvalitetnije od standardnih jer im je namena ozbiljnija.
Predla~em da potra~ite polovna i stara kuiata, koja uglavnom mo~ete nai preko oglasa, prili
no su povoljna, da neka~em jeftina. Takodje mo~ete i obii lokalne pc servise i pitati ih dali imaju neke starudije da vam prodaju. Moj drug je to uradio pa su mu u jednom servisu poklonili kuiate ali bez prednje maske ali je on napravio od drveta kjul prednju masku i slagao matorce da je to Gejming Server :D.
Plus mo~ete se vaditi/lagati kako je to neka vrsta servera, gejming, fajl, http,
at, itd...
:djede:A imam i jednu ideju koja se mo~e primeniti u viae situacija.
Staviti Kameru unutar kuiata (ili viae), neku jeftinu web kamericu da nezauzima prostor a mo~e i kvalitetnija, nebitno. Tako se mo~e pratiti uzgajanje a bez da se otvara kuiate. :D
Evo na primer, neato ovako mo~e da se u srbiji nae za 30tak jura a i jeftinije.*
slika iz oglasa / slika iz oglasa
* Neprodajem niata niti reklamiram ikoga.
PowerSeed
ZMAJ189.950 REP
PowerSeedZMAJ
jul 2016.
jul 2016.#3
daj jos objasni sta to imas da pratis, uzgoj na dnevnoj bazi. sto je vise budes gledao to ces manje primecivati da raste, nije vutra carobni pasulj pa da fura ne znam kojom brzinom koju mozes percipirati na monitoru. i zasto ne bi bar jednom dnevno otvorio box i video situaciju. meni licno besmisleno, za 30 jura moz nabaviti komplet 250w il nesto mnogo bitnije za grow od opreme ili djubriva. no ako ima voajera, ideja mozda moz da prodje :)
Vutra Samotnjak
ZMAJ17.570 REP
Vutra SamotnjakZMAJ
jul 2016.
jul 2016.#4
Tu fali samo joa neka mala robotska ruka koja bi radila lst u kuiatu ;)
Otto Grunf
LEGENDA7.374 REP24%
→ Zmaj
Otto GrunfLEGENDA
jul 2016.
jul 2016.#5
I robot koji e
eakati tatu i mamu dok spavaju, a ti idea zaljevati.
ašibulj
ISTRAŽIVAČ132 REP55%
→ Entuzijasta
ašibuljISTRAŽIVAČ
jul 2016.
jul 2016.#6
:p:D Odli
ni ste,. :thumb:
A kuiata ko kuiata, logi
no je da je vee bolje. Samo sam hteo da skrenem pa~nju novajlijama. Dosta ljudi nezna da postoje velika kuiata.
Ono sa kamerom sam se malo zezao. I nemam pojma bre, kenjam, nikad nisam niata li
no uzgajao. Nisam bio u prilici. Mislim nisam glup, kontam sve, ali jednostavno neu trenutno da se upuatam u uzgajanje, trenutno nisam u situaciji a neu ni da se drkam i zajebavam sa boxovima i krarabud~enjima, ou da to raste slobodno, prirodno, nemaora bit napolju ali da ima mesta i komotnosti, zbog biljke a i zbog mene, ou da to radim "opuateno".
jul 2016.
1 / 6
jul 2016.
jul 2016.