LEGACY
2x50W (30W) full spectrum COB na 220V
18 odgovora2,170 pregleda
Zlochika
LEGENDA7.129 REP21%
→ Zmaj
ZlochikaLEGENDA
jan 2017.
jan 2017.#1
Poato su stigli novi full spectrum 50W COBovi na 220V, reaio sam da ih stavim u pogon.
Montirano na 50cm profil za gipsane zidove od 7cm airine.
Hlaenje odozgo, jednim PC kulerom - bez problema. Vazduh taman ide kroz "tunel" profila.
Modul se bez problema dr~i u ruci.
Videemo kako e se pokazati, trenutno one "sun
aju" moju blueberricu.
Mereno android LUX-metrom, deluje odli
no... 15-25.0000 LUX na 15-20 cm.
EDIT: Mislim da se oko hlaenja LED-a malo previae di~e frka. Na ovakvom modulu sam preko 10 dana dr~ao 24/0 upaljeno 3x20W warm white COB-ova bez coolera i nikakav problem nisam imao.
Vidim da ljudi ove COBove montiraju na hladnjake kao za CPU... ma daj...
Da li neko o
ekuje da neato ato koata 6$ traje 5 godina :crazyd:
Kupia kao "rezervne delove" par komada, i mirna glava. Sad je to zaista bezobrazno jeftino.
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
jan 2017.
jan 2017.#2
Mjenjas panele ko
arape, hiperprodukcija, fali mjesta u stanu za znanost?
LED i Grad
ENTUZIJASTA453 REP63%
→ Poznavalac
LED i GradENTUZIJASTA
jan 2017.
jan 2017.#3
Teorija se nebi slozila s tobom prijatelju ali ako ti to funkcionira, samo naprijed.
Volio bi vidit kvalitetu buda i gramazu ispod togao_O
"Modul se bez problema drži u ruci." znaci nije kao pečnica na 200°C? :p
jaksa8
LEGENDA9.954 REP50%
→ Zmaj
jaksa8LEGENDA
jan 2017.
jan 2017.#4
Koliko sam ja razumio sto niza temperatura coba to bolja efikasnost...nemam takve kao ti ali ja svoje montiram na hladnjake od procesora i hladni su na dodir...ali svatko na svoj nacin ;)
LED i Grad
ENTUZIJASTA453 REP63%
→ Poznavalac
LED i GradENTUZIJASTA
jan 2017.
jan 2017.#5
Inace je praksa da se cip montira na procesorski hladnjak direktno, sve drugo su malo veci gubitci u efikasnosti zbog vise temp sto si i sam spomenuo.
Aluminij ima dosta vecu vodljivost od cw profila hehe ali postujem dosjetljivost.
Moj prvi led panel je bio na stranici od pc kucista i ljepio sam cipove slikonom za fuge.... trajao je mj dana a nakon toga je samo ljepo svjetlio nisi mogao growat nista ispod toga.
Zlochika
LEGENDA7.129 REP21%
→ Zmaj
ZlochikaLEGENDA
jan 2017.
jan 2017.#6
"Praksa" je samo pravilo za one koji ne žele da eksperimentišu. Verovatno i Tesla delovao kao budala nekome ko nije želeo da sam proba.
Do 50C se stvari bez problema drže u ruci, na 60C više ne možeš (tj. možeš par sekundi).
Znači, ako se "bez problema drži u ruci", da je ispod ili oko 50C.
Proizvođač LED-a tvrdi da ukoliko se čip drži na 50C, traje 50.000 radnih sati - meni sasvim dovoljno.
A što se tiče efikasnosti mog panela sa kineskim LEDicama, imaš moje dnevnike...
LED i Grad
ENTUZIJASTA453 REP63%
→ Poznavalac
LED i GradENTUZIJASTA
jan 2017.
jan 2017.#8
Japanci vode u LED tehnologiji trenutno (Citizen), Bridgelux (kinezi) nisu daleko.
Nikada nisam rekao nista protiv bilo kojeg naroda ili proizvodaca.
Slazem se za ovo eksperimentiranje.
Ja govorim iz pozicije na koju sam dosao sa mnogo eksperimentiranja i dijelim svoje znanje poput svih ovdje.
U krivu sam? U redu, prihvacam. Objasni mi gdje i sta sam krivo rekao.
GPW
ENTUZIJASTA333 REP33%
→ Poznavalac
jan 2017.
1 / 10
jan 2017.
jul 2019.