VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaGrijanje startera i prigušnice
LEGACY

Grijanje startera i prigušnice

20 odgovora3,783 pregleda
ThorISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#1
prvih 10-15 growova odradio sam sa hps 250 pa sam sad prije dva dana kupio 400 spojio sve radi sve pet ali sam primjetio da poslije par sati rada starter i prigusnica se zagriju dosta nemogu ih rukom dotaknuti i imaju neki cudan miris kao da nesto izgara.guglao sam i to je kao normalno ne razrade.inace to je u ormaru visokom 2m na vrhu ormara vani su starter i prigusnica a svjetlo je naravno unutra i spaja ih 1 m kabela e sad dali tje to normalon da se to tako zagrijava jer sam se malo uspanicio pa sam smontirao i jedan ventilator da i u to puse

apr 2011.

#2
normalno je da grije ali pazi da stoji na nekom nezapaljivom mjestu isto tako nesmije bit vlage
Z&NZMAJ

apr 2011.

#3
Jesi dobro spojio i ukop ao u struju? Ve sam na dosta mjesta o tome pisao,a ima i slika sa shemema dosta. Malo si pogledaj https://forums.vutra.org/threads/4258-spajanje-hps-ice/page4
slobodanAMBASADOR

apr 2011.

#4
normalno je da greje,ali nije normalno da ti to samo tako stoiji na drvenom ormanu... stavi ispod nje azbesnu plocu i nemas problema,i jos nema potrebe da je hladis. a to sto smrdi je zato sto je novo,nestace vremenom...

apr 2011.

#5
Ja se samo nadam da nisi promjenio ~arulju a priguanicu i starter pustio do stare ~arulje.
ThorISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#6
ne sve je ok fino spojeno prema nacrtanoj shemi sve radi lampa i sve ali mi bas i nije drago da se tako to jako grije raspitao sam se i tamo gdje sam kupio pa ovaj nema pojma ali ok valjda to tako treba biti nisam jos do sad imao 400w pa neznam ali sam stavio ventilator da puse i u to pa kako sad bude
Z&NZMAJ

apr 2011.

#7
LOL Jbte,imaa pravo! Nije valjda...
SekachAMBASADOR

apr 2011.

#8
Slobodan ti je sve rekao...to mora grijati, ipak prolazi 2 ampera kroz to...preko 80°C sigurno mora biti dok radi...i smrad ce s vremenom nestati...dok se lak zapece... =)
neoISTRAŽIVAČ

apr 2011.

#9
i meni je u pocetku bilo frka to sto se greje,polozio sam je na obicnu keramicku plocicu i sljaka bez problema...ne brigaj...
olidoboliLEGENDA

nov 2012.

#10
naoh odgovor koji sam tra~io. ja imam priguanicu za hps-icu od 150w i na dodir je vrela da ne mo~ea sr~ati ruku 1 sec na nju, ali sada vidim da je to normalno. Stavit u ispod nje debelu zidnu kerami ku plo icu ( istim plo icama mi je oblo~en zid iza kamina ) i mislim da je problem rijeaen.....LEGENDE STE SVI
loopAMBASADOR

nov 2012.

#11
stara tema,olidoboli xD al' lepo je sto iskazujes odusevljenje forumom. ja cu samo dodati da meni (250w)stoji na debljem komadu drveta(iverici) i nikakvih problema nemam-ne moras juriti bas keramicku plocicu,to hocu da kazem.ne razvija bas toliku temperaturu.

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se