LEGACY
Koji gotov LED panel da kupim za max 300 evra?
30 odgovora2,788 pregleda
NoVaseline
POZNAVALAC1.145 REP61%
→ Ambasador
NoVaselinePOZNAVALAC
okt 2017.
okt 2017.#1
Zdravo ljudi,
moram da priznam da sam dosta zbunjen sa terminologijom oko LED panela, COB, fullspektrum, CRI, roze ili beli, deklarisana i prava potroanja.. itd.
Da li imate neku idiot-proof preporuku za LED panel do maksimalno 300 evra?
`ator je kupovni 1.20x1.20x2.0m, a ~elja mi je da kona
no uspem da uzgojim indoor u stanu.
Iza sebe imam samo jedan uspeaan outdoor i neuspeaan indoor sa hps, mojom greakom.
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#2
Mogu biti slobodan nesto ti sugerirati.Dodaj 100 eura,uzmi Gavitu de 1000 i stavi cetri pota od 25 lit.Jedan ili dva suta godisnje i imas godisnju zalihu;)Ja da imam mjesta tako bi napravio...ali sta,pa i jesam dok sam mogao.Jer tada bi lupio samo jedan grow godisnje:)
A led-a da pokrije takav prostor...treba tu kinte:razvaljen::
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#3
ostani na 250w hps barem grow dva, nau
ia znanje, ima hps i svojih prednosti.
cjene komponenti za led rasvjetu padaju, diy postaje jednostavniji, coob kako vidia dobrim se pokazuje,prati joa malo i slo~ia si nagodinu za te nofce vrhunsku kompletnu led rasvjetu (osram led traje du~e od ostalih)
@hazeri jel to nostalgija proradila:)
hazeri
ZMAJ20.200 REP
hazeriZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#4
Moram priznati da imam mogucnosti bi sve ponovio sa Gavitom ali bez automata...Samo cetri foto pa da vidis carolije..da,bas nostalgija:(:thumb:
1310
ZMAJ27.690 REP
1310ZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#5
dobri bog Vutrodim poslao mi ju
er anela , pazi ata ka~e, vidim da pr~ia drvo ~ivota i patia zajedno s njom, evo ti 1310 dar, 150w HPS ,priguanica,starter,ref (philips) i ~arulja osram T-son , s bandere iz rajskog vrta,led komponente kupi si sam, idi sad i ne pr~i bilje viae, fotkali se s reflektorom, i ode. :whato::
waynejohn
AMBASADOR4.293 REP80%
→ Legenda
waynejohnAMBASADOR
okt 2017.
okt 2017.#6
Oko 500€ i to ako ćeš sam slagat lampu ako gledaš kvalitetni LED...za takav prostor bolje dobar hps nego loš led a i dobro bi ti došao sad hps preko zime radi temperatura pa do ljeta uštedit neku paru za malo bolji led i samo nastavit growat i preko ljeta
flegma_ja
POZNAVALAC1.208 REP68%
→ Ambasador
flegma_jaPOZNAVALAC
okt 2017.
okt 2017.#7
https://www.mars-hydro.com/de/led-grow-light/reflector/mars-reflector-192-led-grow-light-eu.html
Ig0r
LEGENDA13.565 REP86%
→ Zmaj
Ig0rLEGENDA
okt 2017.
okt 2017.#9
Pozdarv , u takav sator bi stavio 600w hps i 4 pota po 25 l :) Sve ovisi kakva je prostorija u kojoj zelis growati dali je prostorija u sklopu kuce i dali ju grijes ili je prostorija ( kao u mom slucaju ) u nekakvom podrumu u kojemu ne grijes jer ces potrosit pun k.. struje . E sada racunaj da LED jako malo grije i da ti to moze stvoriti problem ako planiras lupiti grow sada po zimi dok ce ti HPS tu pomoci , meni kada je svjetlo upaljeno temperatura i vlaga su savrseni ( temp 25-27 , vlaga nesto vise od idealne u cvjetanju 50-70% , dok kada je ugaseno malo me hebe vlaga ( do 80 % ide ) , a ovih dana kako ide hladnije vrijeme hebat ce me i temperatura . Radi toga jer je visoka vlaga u prostoriji ventove i ispuh moram drzati upaljeno 24/0 , pa eto i to ti rashladi dosta box ako ispuh ide van prostorije kao u mom slucaju .
Dobru prigusnicu i hps 600w i miran si , za pokriti toliki prostor sa kvlaitetnim LED panelom trebat ce ti dosta vise novaca nego da ulozis u hps .
Sada kada zavrsim sa fotosom idem na 4 komada autoflowering i svjetlo ce mi raditi 24/0 , iskljucivo radi temperature i vlage , pa kasnije kada zavrsi hladnije vrijeme opet se vracam na fotoperiodne .
Nadam se da sam uspio pomoci , pis out :)
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#10
Uzmi pogledaj ovo:
https://www.amaretechnology.com/shop-online <- ovo ako Bog da ce mi biti sljedeci
https://www.spectrumkingled.com/ <- nisam koristio
http://www.viparspectra.com/ <- imam 900w panel
https://www.blackdogled.com/ <- imam phytomax 2
https://www.mars-hydro.com <- nisam probao, ali jesam gledao uzivo mars panele u akciji, nisu losi
http://www.perfectsunled.com/ <- imam sun cob (po meni najbolji na trzistu..)
https://gogrowledlights.com/ <- o ovom ti mogu slabo reci, ali kolega se klete u njih..
ovo su samo neki sa liste.. i ciljaj da uzmes panel barem do 300w, za te pare od 300 eura, odi na amazon, imas panel od viparspectra od 900w, u fullu 405w baca vani, snizen sa 500 eura na 300€.. i za te pare, je taj panel veoma veoma dobar.. (isti koristim u svom sadasnjem growu, pogledaj dnevnik, pa poslije bom pogledaj rezultate..)
marijanko
AMBASADOR2.352 REP24%
→ Legenda
marijankoAMBASADOR
okt 2017.
okt 2017.#11
Baš sam htio pitati za vipar spectra. Ima na Amazonu 300w za 89€. Za koliku bi to površinu bilo?
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#12
Baca, ako se ne varam 135 watti vani, i ima negdje oko 33.31 lumena po wattu, to je vrlo lose, barem za mene.. mozes 40x40x80 neki manji aator/box.. i to u vrh glave :D
@marijanko
ono.. mo~e proi.. nije sad niata WOW..
dodaj joa 40 eura na to i kupi 450w, pljuca
istih 200wati.. dovoljno za svakog po
etnika..
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#13
edit/
ili ulozi te pare, tih 80-90 eura, nemoj kupovat taj viparspectra panel od tih pisljivih 135 watti, za te pare si mozes napravit svoj manji panel:
kupis od osrama led sijalice, ono od 21 cistih wati (2452 lumena) 2.700 kelvina, poslazes jarane 8-12 takvih, i imas u fullu 250 wati, i to ti je efikasnije i 50 puta bolje od nekih led panela od 100 eura.. za te pare na ovaj nacin mozes do 3 puta bolje izvuci, em sto lumene, em sto spektrum, samo skines gore ovu plastiku i imas unutra led chip.. jedina stvar je, sto to moras sve sam spojit na struju.. ali ni to nije nikav problem..
eo kako izgleda sijalica:
Mojizbor
POZNAVALAC1.435 REP93%
→ Ambasador
MojizborPOZNAVALAC
okt 2017.
okt 2017.#14
meni je mars ok imam ih sest od 240w i sam dodajem i oduzimam panele.
Triptank
LEGENDA10.817 REP58%
→ Zmaj
TriptankLEGENDA
okt 2017.
okt 2017.#15
Za 500 € možeš sam složit led rasvjetu za prostor 120x120, a ako želiš kupit kvalitetnu led rasvjetu s dobrom garancijom za box 120x120 trebao bi uložit 800-1000 evrića i onda si miran godinama i račun za struju puno manji nego s hps rasvjetom.
A najjeftinije i već isprobano, ima i dnevnika na vutri, su ove obične led sijalice što je kolega iznad objasnio.
NoVaseline
POZNAVALAC1.145 REP61%
→ Ambasador
NoVaselinePOZNAVALAC
okt 2017.
okt 2017.#16
Prvo, hvala svima na odgovorima, malo sam i sam guglao i definitivno LED ce da saceka malo jer mi je i COB postao zanimljiv..
Kada dodam carinu, carinjenje, itd.. LED ce def da saceka.
A pitanje za milion dolara glasi:
Mogu li sa jednom CFL 250W 6500Km + CFL 250W 2700K crvenom da zavrsim indoor grow?
Tj. da vegetaciju odradim sa 6500K i na pocetku cvetanja dodam jos jednu iste potrosnje, ali 2700K temperature?
420Florist
ZMAJ34.960 REP
420FloristZMAJ
okt 2017.
okt 2017.#17
Mozes i sa 125w 6500k izvuci vegi :) nije nikav problem, cfl 250w 2700k grije, min 20cm udaljit..
ali opet to te isto kosta (250w cfl izae isto nekih 70-80 eura).. bolje uzmi 8-12 led sijalica od osrama po 21wat.. bolje rezultate ces imati nego sa cfl ;)
okt 2017.
1 / 17
okt 2017.
okt 2017.