VUTRA
ForumUzgajanjeOpremaAeroponika i hidroponika
LEGACY

Aeroponika i hidroponika

18 odgovora3,592 pregleda
michelle00ISTRAŽIVAČ

dec 2010.

#1
Pozdrav ljudovi! :) eto svi uporno govore o hidroponici i hvale ju, a nitko ne spominje aeroponiku, pa da pitam ako netko nesto zna. da li su ta dva sistema ( pogotovo aeroponika) pogodna za outdoor? drugim rijecima, da li se moze napravit kompletno automatizirani sustav i pustiti da radi sam bez svakodnevnih provjera zbog odrzavanja. da li treba vodu tj nutrients svakodnevno mjenjati? ukratko, da li se to moze automatizirati negdje sa akumulatorom, potopnom pumpom i timerom. struja 12V iz akumulatora i CIAO! vidimo se na zetvu :) da ili ne :) hvala :)

dec 2010.

#2
ne.....
lešENTUZIJASTA

dec 2010.

#3
odma ne,---kako ne kompa pitanje ti je do jaja to bi se dalo sklepat ideja odli na. trebalo i malo razmislit oko toga joa :clap: primjer zakopas malo ve u kantu u zemlju pumpa unutra ,voda unutra,akomulator malo dalje ispod lia a .samo pitanje koliko bi baterija trajala,mo~da ona od kamiona bi bila bolja du~e bi igrala. ono na mijesec 2 puta dodes na atek promijenia akomulator popravis vodu i crta,opet mir 20 dana. ima na ovom forumu jako dosijetljivih likva kad bi svako svoj teoriju reko,neato bimo ak svi skupa skemijali.:whacky084:
Z&NZMAJ

dec 2010.

#4
Uz sve prirodne resurse,vi bi hydro outdoor.WTF? Onda lijepo napravia tu aemu sa pumpom,ako imaa ideju kako,jer ne zaboravi da ti u tom slu aju treba i timer za uklju ivanje pumpe (12V),ali onda totalno zaboravia hydro uzgoj,jer je to jednostavno glupo (sorry,ali je...) Postoji neato ato se zove NAVODNJAVANJE !
lešENTUZIJASTA

dec 2010.

#5
a da vidis malo sam se sjebo ja budalaaaa,,sta eti hidro kad vani moa komotno u zemlju samo vodu sklepaa kap na kap,umijesto akomulatora kantu malo dalje zbuksaa u grm na mrvicu vialje crijevo tanko do biljke sve skamufliraa i to radi...... morat u smanjit unos indijske konoplje u svoja plu a ,po o sam se gubit soryy. }IVJELI:joint2:
SiDAMBASADOR

dec 2010.

#6
da..... kod hydroponics
MeskalitoLEGENDA

dec 2010.

#7
Evo ja sam ove godine ,od marta do oktobra podjubrio jedare i nisam zalivo nijadared :) . Znaci sto se toga tice , mozes i jedanput da dodjes samo i onda za harvest ,hehe . Ali ako je stvarno gajis onda je obidjes da pocupas korov okolo ,da vidis dal je nije napadnuta od puzeva ,skakavaca , raznih neprijatelja prepredenih . Pa mozes da odes neki put i da je oblikuje ,topiras ,savijas , razne zezalice . Uvek mozes samo da odes i ispusis eden ispod njene krosnje ........
lešENTUZIJASTA

dec 2010.

#8
sta o es re ne treba zalivat.:ohno:
tinitusENTUZIJASTA

dec 2010.

#9
jos ce netko doc na ideju da se to samo posadi u petom mjesecu i dodjes obrat u desetom
Z&NZMAJ

dec 2010.

#10
Pa mo~e i tako,samo ne u petom nego malo ranije,ali onda mora bit viae komada,jer samo najja e pre~ive. Poato je ove godine bilo puno oborina,naravno da nije trebalo zaljevanje... :common053: ...a ova tema je za groblje ...

Prijavi se da bi odgovorio

Potreban je nalog da bi mogao pisati na forumu.

Prijavi se